Start Adoracja Adoracja Eucharystyczna
Adoracja Eucharystyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez O. Józef Augustyn   
środa, 27 listopada 2013 18:22

Adoracja Eucharystyczna- myśli z konferencji ks. prof. Józefa Augustyna s j

1. Po co adoracja w ciszy ?

Po to aby się uspokoić. Jest w nas dużo niepokoju ,lęku, złych emocji. Po to żeby się wyzbyć poczucia bycia skrzywdzonym oraz poczucia winy.

2. Dla kogo jest ta adoracja?

Dla ludzi bardzo zapracowanych ,nie mających czasu. Dzięki tej adoracji można odnaleźć czas, uporządkować życie. Można zobaczyć ilu niepotrzebnym, zbytecznym czynnościom się oddajemy.

3. Czym jest adoracja ?

Jest czuwaniem nad własnym sercem, myślą żeby nie zarazić się chciwością ,zmysłowością, pychą. Na adoracji możemy się wyleczyć z w/w wad. Adoracja jest długa drogą, jak wyjście w góry.. perspektywa drogi, zmęczenie ale na końcu ..uspokojenie, satysfakcja, radość.

4. Jakie przeszkody możemy spotkać na adoracji ?

Niecierpliwość ,lęk , gniew/co ja tu robię? ..mogę tyle rzeczy zrobić w tym czasie/ JA adoruję –on nie adoruje .

5. Jak adorować w ciszy ?

Niema ustalonej reguły. To jest jak z wyjściem do przyjaciela –nie reżyserujesz o czym będziecie rozmawiać. Musimy stawać się kreatywni w sposobie adorowania. Jednym razem może być to różaniec. Innym Pismo Święte, Psalmy. Opowiadać Jezusowi /jak uczniowie w drodze do Emaus/o. Swojej rodzinie ,pracy, radościach smutkach. Nie warto silić się na sztuczne słowa, patetyczne ,nieprawdziwe.

6. Owoc adoracji

Owocem adoracji będzie stawanie się podobnym do Jezusa .Otwieranie się na drugiego człowieka. Otwieranie na miłość. Obdarowywanie sobą  rodzinę, parafię .