Start Artykuły Kto i kiedy do zdroju-Nowenna do Miłosierdzia Bożego
Kto i kiedy do zdroju-Nowenna do Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sądecki Pielgrzym   
piątek, 18 kwietnia 2014 16:37

Od Wielkiego Piątku zaczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Autorem Nowenny jest sam Pan  Jezus Chrystus. Podyktował  tę Nowennę siostrze Faustynie w Sierpniu 1937 roku. Nowenna trwa dziewięć dni i wyprosić można dzięki niej może Łask Bożych.

Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie. W każdym dniu przyprowadzisz do serca mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia mojego. A ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca mojego. Czynić to będziesz w tym życiu i w przyszłym. I nie odmówię żadnej duszy niczego, którą wprowadzisz do źródła miłosierdzia mojego. W każdym dniu prosić będziesz Ojca mojego przez gorzką mękę moją o łaski dla tych dusz.

Odpowiedziałam: Jezu, nie wiem, jak tę nowennę odprawiać i jakie dusze wpierw wprowadzić w najlitościwsze Serce Twoje. - I odpowiedział mi Jezus, że powie mi na każdy dzień, jakie mam dusze wprowadzić w Serce Jego. (Dzienniczek 1209)

Tekst Nowenny http://www.milosierdzieboze.pl/nowenna2.php?text=77

W każdej parafii będzie odprawiana ta Nowenna, warto przeżyć z rozmysłem  to nabożeństwo. Widać w tej Nowennie ,,proboszczowską troskę,, Pana Jezusa o nasze zaślepione dusze. Podobną drogę troski o każdą duszę wykazuje obecny Papież w jego codzienne homilie z Domu Świętej Marty wsłuchuje się cały świat. Jest to świeże i nowe. Na placu Świętego Piotra na wejście do Bazyliki w jeden z ostatnich niedzielnych poranków trzeba było spędzić trzy godziny w kolejce. Plac Świętego Piotra w niedzielny ,,Anioł Pański,, od wielu miesięcy nie jest w stanie pomieścić  wszystkich pielgrzymów. Dlaczego ? co ich tak przyciąga ? Ewangelia nie polega na tym, by głosić, że grzesznicy powinni stać się dobrymi, lecz, że Bóg jest dobry dla grzeszników” Papież Franciszek mówi to co w swoich notatkach napisał również kiedyś ksiądz Sopoćko. Jest to jedyna droga bo w Biblii stoi„Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36). Nasza radość z tych słów zachęca nas do pomocy innym, do wstawiania się za tych którzy tej pomocy potrzebują. Potrzebujemy jej wszyscy bo jesteśmy grzesznikami. Nowenna kończy się w pierwszą niedzielę po Wielkanocy czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Sądecki Pielgrzym