Start Artykuły Pielgrzymka do Fatimy: 1-14 VIII 2015
Pielgrzymka do Fatimy: 1-14 VIII 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 14 czerwca 2015 08:03

Pielgrzymka do Fatimy: 1-14 VIII 2015

1 dzień (1 VIII 2015-sb):

Wyjazd z Paszyna po Mszy św. o godz. 300. Przejazd tranzytowy przez Czechy lub Słowację do Austrii:

- Loosdorf: Krótka wizyta w sanktuarium w Loosdorf, związanym z działalnością św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki zakonu Urszulanek.

- Salzburg: Spacer po starówce Salzburga (Park Mirabell, Plac Makarta, Dom Mozarta, Plac Rezydencjonalny, Katedra).

Ciepła kolacja i nocleg na terenie Salzburga.

2 dzień (2 VIII 2015- nd):

Wczesne śniadanie. Przejazd na teren Szwajcarii do Einsiedeln:

- Einsiedeln: sławne sanktuarium maryjne powstałe w miejscu pustelni mnicha Meinardi.

Msza św. Przejazd malowniczą trasą przez środkową i zachodnią Szwajcarię do Francji. Ciepła kolacja w restauracji samoobsługowej na terenie Francji. Nocleg.

3 dzień (3 VIII 2015 – pn):

Śniadanie. Przejazd do Ars – Sur-Formans:

- Ars: miejsce działalności duszpasterskiej i śmierci „Świętego Proboszcza Jana Marii Vianneya”, zwiedzenie starej bazyliki – miejsca spoczynku Świętego, domu św. Jana Vianneya.

Msza św. Przejazd w rejon Bordeaux. Ciepła kolacja w restauracji samoobsługowej i nocleg.

4 dzień (4 VIII 2015 – wt):

Śniadanie. Przejazd przez krainę Baskonii na teren Północnej Hiszpanii i dalej do malowniczej górskiej krainy Picos de Europa:

- Covadonga: symboliczne miejsce dla chrześcijan, jako jedyne nigdy nie dostało się w ręce Arabów, to stąd rozpoczął się proces rekonkwisty. Bohaterem tych wydarzeń był wizygocki rycerz Pelagiusz. W tutejszej grocie znajduje się figura Madonny – Zbawicielki Hiszpanii.

Msza św. Przejazd do hotelu w ok. Oviedo. Ciepła kolacja i nocleg.

5 dzień (5 VIII 2015 – śr):

Śniadanie. Przejazd wzdłuż pielgrzymiego szlaku św. Jakuba do malowniczej „zielonej” Galicji.

- Santiago de Compostela: stolica Galicji, przepiękne historyczne miasto pod patronatem Unesco, miejsce grobu św. Jakuba Apostoła – patrona jednego z najstarszych szlaków pielgrzymkowych Europy.

Msza św. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja i nocleg.

6 dzień (6 VIII 2015 – cz):

Śniadanie. Przejazd do Pontevedry,

- Pontevedra: nawiedzenie Klasztoru św. Doroty – miejsca pobytu św. Łucji Dos Santos w latach 1925-26 i miejscu jej objawień.

Msza św. Wjazd na teren Portugalii i przejazd do Fatimy, po drodze:

- Porto: historyczna stolica Portugalii, jej symbolem jest doskonałe wino oraz liczne wspaniałe mosty (rejs stateczkiem spacerowym po rzece Douro).

W godzinach wieczornych przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja. Możliwość uczestnictwa w codziennej wieczornej procesji z lampionami, poprzedzonej zmawianiem Różańca Świętego. Nocleg.

7 dzień  (7 VIII 2015 – pt):

Śniadanie. Msza św. Przejazd do Lizbony i okolic, zwiedzanie:

- Belem: dzielnica królewska przy ujściu rzeki Tag , zobaczenie Wieży Belem, Pomnika Odkrywców oraz Kościoła klasztornego Hieronimitów – perły architektury manuelińskiej.

- Alfama: średniowieczna dzielnica miasta o zachowanym arabskim charakterze, zwiedzanie warownej Katedry oraz kościoła św. Antoniego.

- Plac Comercio oraz Dolne Miasto: część miasta całkowicie zniszczona w czasie tragicznego trzęsienia ziemi 1755 r oraz pieczołowicie odbudowana w klasycystycznym stylu podczas odbudowy miasta prowadzonej przez ministra królewskiego markiza Poobala.

- Most 25 Kwietnia: słynny most nad Tagiem przypominający sławny kalifornijski Golden Bridge, nad mostem góruje potężna figura Chrystusa Króla.

W drodze powrotnej krótka wizyta w Obidos:

- Obidos: otoczona murami obronnymi historyczna rezydencja portugalskich monarchiń, jedno z najbardziej malowniczych miasteczek w Portugalii, pachnące wspaniałymi kwiatami oraz… likierem wiśniowym serwowanym w kieliszkach z przepysznej czekolady.

W godzinach wieczornych powrót do Fatimy, ciepła kolacja. Udział w wieczornej modlitwie różańcowej i procesji. Nocleg.

8 dzień  (8 VIII 2015 – Sb):

Śniadanie. Msza św. Do południa zwiedzanie Fatimy:

- Plac Sanktuarium w miejscu dawnej Cova da Ilra, zwiedzanie Kaplicy Objawień, Bazyliki MB Różańcowej, nowoczesnego Kościoła Trójcy Świętej.

- Zwiedzanie bardzo ciekawej wystawy „Światło i Pokój”, dotyczącej historii sanktuarium i znaczenia objawień fatimskich. Poważna cześć wystawy stanowią dary przekazane sanktuarium przez licznych pielgrzymów w tym papieży pielgrzymujących do Fatimy.

- Zakupy dewocjonaliów w potężnym centrum zakupowym oraz degustacja wina porto z możliwością zakupów.

Po południu czas na prywatną modlitwę

9 dzień  (9 VIII 2015 – nd):

Śniadanie. Msza św. Do południa: udział w Drodze Krzyżowej oraz zwiedzanie domów Łucji dos Santos i rodziny Marto w wioseczce Alljustrell. W godzinach południowych powrót do Fatimy. Do wieczora czas na uczestnictwo w programie religijnym. Wieczorem: ciepła kolacja w restauracji na terenie Fatimy. Po kolacji i wieczornym programie religijnym, wyjazd w nocną podróż do Lourdes.

10 dzień  (10 VIII 2015 - pn):

We wczesnych godzinach popołudniowych przyjazd do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Msza św. Ciepła kolacja i nocleg.

11 dzień  (11 VIII 2015 – wt):

Śniadanie. Msza św. Całodzienny pobyt w Lourdes:

- Zwiedzanie sanktuarium: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień.

- Szlak Bernadety Soubirous: La Cachot, Młyn Boly.

Po południu czas wolny na prywatną modlitwę, kąpiel w wodzie ze źródła. Wieczorem modlitwa różańcowa i procesja z lampionami. Ciepła kolacja i nocleg.

12 dzień  (12 VIII 2015 – śr):

Wczesna Msza św. Śniadanie. Przejazd poprzez malownicze tereny Masywu Centralnego  do Le Puy en Velay

- Le Puy en Velay: jeden z najstarszych ośrodków pątniczych we Francji, tutaj od wieków rozpoczynała się tzw. „francuska trasa do Santiago de Compostela”.  W niesamowitej scenerii wulkanicznych stożków. Usytuowane są tutaj wspaniałe kościoły i pomniki m.in. zwieńczające szczyty wulkanicznych stożków: Kaplica św. Michała i Figura Matki Bożej- patronki Francji.

Dalszy przejazd w kierunku Lyon, ciepła kolacja w restauracji samoobsługowej, nocleg.

13 dzień  (13 VIII 2015 – cz):

Śniadanie. Wyjazd bardzo malowniczą alpejską trasą autostradową poprzez Tunel Frejus do Włoch. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Turynu, zwiedzanie:

- Porta Palatina: monumentalna antyczna brama miejska.

- Katedra św. Jana Chrzciciela: w przyłączonej do niej części Pałacu Królewskiego  znajduje się kaplica kryjąca od wieków jedną z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa – Całun Turyński (zobaczymy go o ile będzie taka możliwość)

-  Piazza san Carlo: często uważany za ‘najpiękniejszy we Włoszech” plac miejski zwany też „Salonem Turynu”.

- Mole Antonelliana: dziwaczna konstrukcja z 167 m wieżą stanowi symbol tego piemonckiego miasta.

- Sanktuarium Batki Bożej Wspomożycielki w dzielnicy Valdocco: powstał w miejscu szopy Pinardi, w której w połowie XIX w św. Jan Bosco założył zalążek ruchu salezjańskiego.

Msza św. Ciepła kolacja i nocleg w hotelu na terenie Lombardii.

14 dzień  (14 VIII 2015 – pt):

Śniadanie. Przejazd malowniczą autostradą przez Alpy do Austrii i dalej poprzez Austrię oraz Czechy lub Słowacje do Polski. Powrót do Paszyna w godzinach nocnych.

Cena : 1500 zł. i 500 Euro od osoby. zapisy do końca czerwca pod nr tel. 601885660 lub u ks. Jana

Świadczenia w ramach powyższej ceny:

 • 1 x Nocleg ze śniadaniem bufetowym w hotelu kat **/*** w Salzburgu, pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami/WC
 • 1 x ciepła kolacja ( 3 daniowa bez napoi) w restauracji w Salzburgu
 • 1 x nocleg ze śniadaniem kontynentalnym w sieciowym hotelu w ok. Annemasse we Francji, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami/WC
 • 1 x nocleg ze śniadaniem kontynentalnym w sieciowym hotelu w ok. Bordeaux we Francji, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami/WC
 • 3 x ciepła kolacja (przystawka, danie główne z nieograniczonym bufetem dodatków i warzyw, deser, woda źródlana) w restauracji samoobsługowej we Francji  (ok. Annemasse,Bordeaux, Lyon)
 • 1 x nocleg ze śniadaniem i ciepłą kolacją (3 daniowa, woda, wino) w hotelu kat **/*** w ok. Oviedo, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami/WC
 • 1 x nocleg ze śniadaniem i ciepłą kolacją (3 daniowa, woda, wino) w hotelu kat **/*** w ok. Padron, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami/WC
 • 3 x nocleg ze śniadaniem i ciepłą kolacją (3 daniowa, woda, wino) w hotelu kat **/*** w  Fatimie, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami/WC
 • 1 x  ciepła kolacja (3 daniowa , woda, wino) w restauracji hotelowej w Fatimie w 9  dniu
 • 1 x nocleg ze śniadaniem (bufet kontynentalny), w hotelu kat **/*** w ok. Lyonu, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami/WC
 • 1 x nocleg ze śniadaniem (kontynentalne, wzmocnione plasterkiem sera lub wędliny) i ciepłą kolacją (3 daniowa, woda źródlana, wino) w hotelu kat **/*** na terenie Lombardii, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami/WC
 • Opieka licencjonowanego pilota , udzielającego podstawowych informacji krajoznawczych i turystycznych, bez prawa komentarza wewnątrz obiektów  muzealnych
 • Obsługa przewodnika lokalnego na zwiedzanie Lizbony
 • Ubezpieczenie KL i NW Uczestników
 • Opłata kosztów programowych: opłaty biletów wstępu, datki na zwiedzanie domów  rodzin Santos i Marto w Alljustrell, opłata obligatoryjna tzw. „cegiełka” na utrzymanie sanktuarium Lourdes, rejs statkiem spacerowym po rzece Douro w Porto