Start Informacje VII Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019
VII Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
wtorek, 26 lutego 2019 06:26

VII Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019

 

W tygodniu:

Niedziela – 24 II – VII Niedziela Zwykła (Niedziela Synodalna)

Czwartek – 28 II – tzw. „tłusty czwartek” (Nabożeństwo Czterdziestogodzinne w parafii)

I Piątek – 1 III – wotywa o NSPJ

I Sobota – 2 III – wotywa o NMP

I Niedziela – 3 III – VIII Niedziela Zwykła (Adoracja IHS)

 1. Liturgia Słowa przekonuje nas, że człowiek duchowy to człowiek przebaczenia i miłosierdzia, bo taki jest nasz Bóg.
 2. Niedziela ta 24 II (VII Niedziela Zwykła) jest Niedzielą Synodalną z własną liturgią wyznaczoną przez ks. Biskupa.
 3. Podczas dzisiejszej niedzielnej „sumy” (24 II) śpiewać będzie nasza dziecięca schola.
 4. W najbliższą środę od 16:00 możliwość comiesięcznej spowiedzi św. przez godzinę od 16:00 (druga część w I piątek też od 16:00).
 5. W naszej parafii w tym tygodniu 28 II w tzw. „tłusty czwartek” poprzedzający Środę Popielcową przez cały dzień przeżywać będziemy Nabożeństwo 40-godzinne trwając na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Adoracja ta rozpocznie się od razu po Mszy św. o 6:30 (od 7:00), a zakończy się depozycją Najświętszego Sakramentu po niej Apelem Jasnogórskim (o godz. 20:55) oraz Mszą św. (o godz. 21:00).
 7. A oto całodniowy porządek adoracji IHS w ramach „Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego”, którą poprowadzą Róże Różańcowe i Grupy Apostolskie: 6:30 – Msza św. z Adoracją ogólną IHS; 7:00 – róża Marty Chochla; 8:00 – róża Stanisławy Hatlaś; 9:00 – róża Renaty Janus; 10:00 – róża Władysławy Królewskiej; 10:00 – róża Anny Poręby; 11:00 – róża Antoniny Ptaszkowskiej; 12:00 – róża Heleny Ptaszkowskiej; 13:00 – róża Heleny Wacławiak; 14:00 – róża Piotra Jelito; 15:00 – róża Ferdynanda Poręby; 16:00 – Józefa Ruszkowicza; 17:00 – 4 róże misyjne: Marii Rymanowicz, Justyny Janus, Julii Siedlarz, Karola Kowaczka; 18:00 – 3 róże misyjne: Janiny Siedlarz, Kingi Jelito, Martyny Jawor; 19:00 – cztery róże „rodziców modlących się za swoje dzieci” (zelatorek: Stanisławy Bogdańskiej, Katarzyny Gruca, Elżbiety Kogut, Janiny Siedlarz); 20:00 – na zakończenie zespół „Siewcy Miłości” i młodzież z udziałem Akcji Katolickiej i Caritas; 20:55 – Depozycja Sanctissimum i Apel Jasnogórski, 21:00 – Msza św.
 8. Przychodźmy, rzecz jasna w miarę możliwości, na wyznaczone godziny, by ani przez chwilę nie było pustej świątyni.
 9. Z przodu ławek będzie włączony mikrofon – tam też specjalnie wydana książka z „Adoracjami Czterdziestogodzinnymi”. Można z nich skorzystać wedle uznania.

10.  Za pobożną Adorację Najświętszego Sakramentu przez pół godziny – w tym dniu można zyskać odpust zupełny.

11.  „Tłusty czwartek” oznacza, iż do Środy Popielcowej (14 lutego) rozpoczynającej Wielki Post pozostał raptem tydzień.

12.  Przypominam, iż Środa Popielcowa i rozpoczęcie tegorocznego Wielkiego Postu przypada na 6 III – kończy ona tegoroczny karnawał (zapusty).

13.  Też w czwartek kończy się luty poświęcony modlitwom za konających – módlmy się za umierających, prosząc o dobrą śmierć.

14.  W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

15.  W tym tygodniu przypada I piątek oraz I sobota marca. W te dni Msze św. będą rano, po południu i wieczorem.

16.  Spowiedź comiesięczna – od 16:00 przez godzinę: w środę i pierwszy piątek.

17.  Adoracja ogólna w I piątek w kaplicy bocznej od 13:30 do 22:00.

18.  Kandydaci do bierzmowania przychodzą w I piątek na Mszę św. i konferencję o godz. 17:00 (wcześniej spowiedź o 16:00).

19.  Do chorych ks. wikariusz udaje się w pierwszy piątek po obiedzie.

20.  I środa oraz I czwartek przypadną za tydzień (a z nimi nabożeństwo misyjne i Adoracja IHS dla kandydatów do bierzmowania).

21.  W sobotę (2 III o 15:00) w parafii pierwszy w tym roku ślub – sakrament małżeństwa zawrą: Klaudia Klimczak i Kamil Gieniec.

22.  W niedzielę za tydzień 3 III przypada ostatnia 8 Niedziela Zwykła przed tegorocznym Wielkim Postem.

23.  W niedzielę tę rozpoczyna się też 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (od niedzieli 3 III do soboty 9 marca).

24.  Po Mszy św. porannej (po „siódemce”) jak zwykle zmiana tajemnic w Różach Mężczyzn. Po każdej Mszy św. – Adoracja IHS.

25.  Także 3 III, jak zwykle w I niedzielę każdego miesiąca, składka przeznaczona jest na cele diecezjalne (do dyspozycji Biskupa).

26.  Na miesiąc marzec Stolica Apostolska wyznacza do omodlenia intencję ewangelizacyjną: „Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane”.

27.  Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie I Róża „rodziców modlących się za swe dzieci” p.w. św. Jadwigi Andegaweńskiej, zel. Stanisławy Bogdańskiej.

28.  Spotkania formacyjne, zbiórki i próby różnych grup parafialnych – terminy i godziny tych spotkań:

● w środę o 16:00 – cotygodniowe spotkanie DSM

● w piątek o 17:45 – cotygodniowe spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i rodzicami (w podziemiach)

● w piątek o 18:30 – cotygodniowe spotkanie KSM

● w sobotę o 9:00 – schola

29.  W związek małżeński zamierzają wstąpić cztery pary narzeczeńskie – zapowiedź druga:

 • Arkadiusz Krzysztof Sekuła, zam. Cieniawa; oraz: Anna Maria Witek, zam. Królowa Górna.
 • Jarosław Marcin Szczepanik, zam. Cieniawa; oraz: Faustyna Wioleta Ruszkowicz, zam. Mszalnica.
 • Łukasz Mika, zam. Siepraw; oraz Bożena Krystyna Groń, zam. Królowa Polska.
 • Paweł Daniel Kmak, zam. Binczarowa; oraz: Paulina Maria Kmak (zd. Siedlarz), zam. Królowa Polska.

Jeśli ktoś zna przeszkody do zawarcia tych małżeństw, winien je zgłosić w kancelarii parafialnej.

30.  Kurs przedmałżeński w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbędzie się w terminie od 11– 21 marca. Spotkania – codziennie o godz. 18.00: od poniedziałku 11.03 do piątku 15.03; oraz od poniedziałku 18.03 do czwartku 21.03. Zaprasza się do sali „Przemienienia Pańskiego” – ul. Ducha Świętego. Zapisy – tamże, na pierwszym spotkaniu 11 marca o g. 18.00. Odpowiedzialny za prowadzenie kursu: ks. Rafał Główczyk.

31.  Wydatki tego tygodnia: opłaciłem rachunek za ogrzewanie gazem w starej plebanii.

32.  Dokonałem zapłaty za kolejne rachunki za gaz: rachunek za ogrzewanie gazem w nowym kościele.

33.  Zapłaciłem rachunek za roczną eksploatację pojemnika na śmieci koło cmentarza.

34.  Opłaciłem miesięczny abonament oraz za wykonane rozmowy za stacjonarny telefon urzędowy w kancelarii parafialnej.

35.  Dokupiono śrub, plastikowych podbitek pod słupki regałów.

36.  Składka z niedzieli 17 II na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie wyniosła 2177,05 zł.

37.  Ofiarę po 30 zł „na biuletyn” przy okazji opłat na sprzątanie kościoła i utrzymanie cmentarza złożyli na tacę: Bożena i Janusz Gaborek; Maria i Stanisław Lebda; Jadwiga Hebda; Krystyna i Tadeusz Tarasek; Stefania i Jan Jelito (Razem: 5 x 30 zł = 150 zł).

38.  Poprzedniej niedzieli zebrano w przedsionku 199 podpisów pod apelem poparcia powrotu do Nowego Sącza 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. „Bóg zapłać” w imieniu swoim jak i organizatorów tej inicjatywy z wszelakich władz miasta Nowy Sącz. Dzięki.

39.  Jeszcze raz apeluję o oddanie do kaplicy bocznej zabranych z półki 5 książek-modlitewników do Miłosierdzia Bożego.

40.  Dziękuję panom Czerneckim (ojcu i synowi) za pomoc w tamtym tygodniu przy rozładowaniu z busa desek i krawędziaków.

41.  Również dziękuję Maciejowi Kmakowi za pomoc w minioną sobotę przy układaniu desek w szopie.

42.  Podczas turnieju piłki nożnej halowej dla LSO z dekanatu Nowy Sącz-Wschód rozegranego w Nawojowej nasz lektor Dominik Siedlarz został najlepszym bramkarzem turnieju w kategorii „lektorów starszych” (ze szkół średnich). Gratuluję.

43.  Od 5 II do 8 III w szkole w KG powadzony jest nabór dzieci do punktu przedszkolnego dla dzieci urodzonych w 2013 i do I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020. Wnioski można pobrać z sekretariatu lub ze strony WWW.spkrolowagorna.pl

44.  Od dawna przed kościołem wywieszony jest plakat o warunkach pięciu pierwszych sobót, o których pouczała w Fatimie Matka Boża – polecam zainteresować się! Tu przypominam cztery kroki: a) przystąpić do spowiedzi; b) przyjąć Komunię Świętą; c) odmówić jedną część Różańca św.; d) odprawić 15 minutową medytację nad tajemnicami różańcowymi.

45.  Dziękuję za ofiarę 300 zł na sprzątanie 3 rodzinom: Halina i Marek Bochenek; Stefania i Jan Jelito; Maria Siedlarz. Do sprzątania dokładają się 3 kolejne rodziny: Stanisław Jelito; Beata, Stanisław Dziedziak (już złożyli ofiarę); Krzysztof Dziedziak.

46.  Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (5 zł); „Niedziela” (5 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2019 06:55
 

Ewangelia na dziś

 • Piątek 2019-05-24, Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  J 15,12-17
  Jezus powiedział do swoich uczniów: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.