Start Informacje Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 07 lipca 2019 06:23

XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019

W tygodniu:

I Niedziela – 7 VII – XIV Niedziela Zwykła (Adoracyjna)

Poniedziałek – 8 VII – wsp. św. Jana z Dukli, prezb.

Wtorek – 9 VII – wsp. dow. śś. Augustyna Zhao Rong, prezb. i Towarzyszy, męcz.

Czwartek – 11 VII – Święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy

Piątek – 12 VII – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Sobota – 13 VII – wsp. śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów diecezji

Niedziela – 14 VII – XV Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Kamila de Lellis (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa niesie dziś w sobie emocjonalny ładunek Radości Ducha z powodu rozszerzania się Królestwa Boga.
 2. W tę niedzielę 7 VII przypada I niedziela miesiąca – stąd po wszystkich Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Po „prymarii” (7:00) dziś 7 VII zmiana tajemnic w Różach Mężczyzn (za tydzień 14 VII po 7:00 – zmianka w Różach Kobiet).
 4. W tę niedzielę 7 VII – zbierana jest składka na cele diecezjalne.
 5. Dziś 7 VII odpust w Nawojowej – suma o 11:00.
 6. W czwartek 11 VII przypada święto św. Benedykta Opata – patrona Europy. Msze św. rano o 6:30 i wieczorem o 18:00.
 7. Natomiast w sobotę 13 VII wspomina się świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – patronów naszej diecezji.
 8. W sobotę też z racji 13-go dnia miesiąca po Mszy św. południowej Różaniec Fatimski w procesji – przynieśmy lampiony.
 9. Porządek Mszy św. w sobotę 13 lipca: 6:30 i 8:00 oraz o godz. 18:00 z procesjonalnym Różańcem Fatimskim.
 10. Za tydzień w niedzielę 14 VII – comiesięczna składka inwestycyjna.
 11. Od 1 VII przebywam na miesięcznym urlopie, dlatego część intencji odprawiane jest poza parafią (Niemniej zapraszam jednak rodzinę zmarłych w danym dniu do świątyni, by przyjąć Komunię Świętą za swego zmarłego).
 12. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić – zapowiedź druga: Dawid Siedlarz, zam. Kraków (z Królowej Górnej); oraz: Aleksandra Buszek, zam. Kraków. Krzysztof Pazgan, zam. Królowa Górna; oraz: Dominika Karolina Sarota, zam. Brzana (parafia Bobowa). Kto znałby jakiekolwiek przeszkody do zawarcia tych małżeństw, ma obowiązek sumienia zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 13. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie III „Róża rodziców modlących się za swe dzieci" – p.w. sługi Bożego ks. Józefa Andrasza SJ, zel. Elżbiety Kogut.
 14. Do odwołania podczas wakacji zawieszone są spotkania formacyjne, zbiórki i próby różnych grup parafialnych.
 15. Z racji gorąca Msze św. niedzielne w czasie wakacyjnym będą nieco krótsze.
 16. Zostało przyjętych do aspirantury dwóch chłopców w wieku młodszym, albowiem bardzo pragnęli już służyć – to: Tymoteusz Górka i Piotr Janus.
 17. Wydatki tego tygodnia: Zakup do podziemi kościoła 35 metrów kabla mikrofonowego niemieckiej firmy „Klotz”.
 18. Wymiana butli gazowej do nagrzewnicy użyczonej przez Mariusza Grzyba do osuszania ścian w podziemiach kościoła (nadmienię też, iż od dłuższego czasu pracuje też w podziemiach osuszacz użyczony przez Krzysztofa Gronia).
 19. Na razie 5 z 7 zgłoszonym ministrantom na oazy dopłaciłem po 100 zł każdemu: Wiktor Kumorek; Krzysztof Cienki; Dawid Świgut, Karol Wielocha, Konrad Kmak.
 20. Naprawy doraźne w siłowni rzeczy poniszczonych (dorobienie zaciągów, naprawa sprzętu audio, dorobienie zgubionych i zerwanych śrub). Ofiara dwom młodzieńcom za konserwację pergoli.
 21. Składka ze środy misyjnej wyniosła 242 zł. Dzięki.
 22. Jeszcze zamiast pracy w sobotę ofiarę 50 zł złożył: Jan Bochenek (KP 78). Dzięki.
 23. Do początku sierpnia trwa miesięczna przerwa w pracach przykościelnych dziesiątkami zarówno kobiet jak i mężczyzn.
 24. W dalszym ciągu kładziona jest posadzka w kaplicznej części podziemi – robi to nasz parafianin Kazimierz Dziedzina (przy pomocy synów).
 25. Drugie pomieszczenie gospodarcze w podziemiach kościoła wymalował Eugeniusz Janusz. Dziękuję.
 26. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w procesje Oktawy Bożego Ciała (noszącym baldachim i feretrony, nagłośnienie oraz dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniących dzwoneczkami.
 27. Dbajmy o porządek na cmentarzu – sortujmy w trzech kontenerach odpady – szkło, plastik i plastikowe kwiaty.
 28. Elementy roślinne ulegające biodegradacji zrzucamy na pryzmę w kącie parkingu.
 29. Jestem niezmiernie wdzięczny, jeśli ktoś zabiera odpady do domu (choć nie ma takiego obowiązku), bo mniej mamy wywozu śmieci i rzadziej możemy go dokonywać. Przecież i tak wystawiamy śmieci bytowe co miesiąc i płacimy tyle samo, niezależni jest e ile worków do zabrania sprzed naszej posesji.
 30. Także podjeżdżając samochodami na parking przed cmentarzem parkujmy je po skosie, by ułatwić stawianie następnych samochodów i nie blokować im wjazdu na parking. Ciągle bowiem jeszcze się zdarza, iż ktoś parkuje samochód na środku i w poprzek uniemożliwiając wjazd innym autom. Za zrozumienie dziękuję.
 31. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, Policja wraz z Duszpasterzem Kierowców, zwraca się z apelem, w tym roku szczególnie do pieszych, w tym osób starszych na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganie przez jezdnię. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, zbliżając się do przejść dla pieszych i ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Życzymy udanych wakacji i bezpiecznego podróżowania.
 32. Pałac Młodzieży i Wydawnictwo „Promyczek” serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi na koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Promyczek`2019”, który odbędzie się na sądeckim rynku w niedzielę 7 lipca o godz. 18.00. Koncert będzie rejestrowany przez Telewizję Polską, a poprowadzi go Antek Smykiewicz. Na dzieci czeka wiele niespodzianek i darmowe lody dla ochłody.
 33. Jeszcze raz przypominam terminy różnych wakacyjnych oaz dla dzieci i młodzieży (niektóre już się zaczęły): Oazy Dziewczęcej Służby Maryjnej: dla dziewcząt młodszych z klas 4-6 z DSM: Ciężkowice (21-26 czerwca – koszt 400 zł); dziewczęta starsze od klasy 7 wzwyż z DSM: Czchów – Kozieniec (27 VI – 1 VII – koszt 300 zł). Oazy wakacyjne Ruchu „Światło-Życie” dla dzieci i młodzieży: turnus I (28 VI – 14 VII) oraz turnus II (16 VII – 1 VIII). Zapisy: WWW.tarnow-oaza.pl kontakt: sekretariat – 603 605 883. Oazy wakacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza - Wykaz turnusów: Jurków k. Dobrej (Ośrodek przy parafii) – 450 zł; 6 VI – 6 VII 2019 r. – ministranci starsi oraz lektorzy. Zapisy w Wydziale Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Prowadzący: ks. Sylwester Brzeźny Krynica Zdrój (Ośrodek „Pogoń”) – 550 zł; 7-17 VII 2019 r. – ministranci młodsi (szkoła podstawowa). Zapisy w Wydziale Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Prowadzący: ks. Sylwester Brzeźny Kołobrzeg - I turnus: 28 VI – 09 VII 2019 r.; II turnus: 9-20 VII 2019 r. Organizator i prowadzący: ks. Paweł Król (parafia Rudka). Zapisy na stronie: www.oazylso.manifo.com Brenna – Ośrodek Spotkań i formacji Archidiecezji Katowickiej im. św. Jadwigi Śląskiej; 25 VII – 1 VIII 2019 r. Organizator i prowadzący: ks. Jakub Jasiak (parafia Dobra). Zapisy oraz wszelkie informacje: tel. 664 267 922 Informacja dla KSM: 32 Międzynarodowe Spotkania Młodych w Dębowcu odbędą się w tym roku w dniach: 8-12 VII 2019 r. Oazy Wakacyjne Ruchu Światło-Życie diecezji Tarnowskiej (Fos-Zoe) dla dzieci i młodzieży: turnus I (28 VI – 14 VII) i turnus II (16 VII – 1 VIII). Zapisy: WWW.tarnow-oaza.pl Kontakt: sekretariat – 603 605 883 (patrz: plakat)
 34. Siostry Karmelu Tarnowskiego zapraszają na Nowennę 7-15 VII 2019 przed uroczystością MB Szkaplerznej (patrz: afisz).
 35. We wtorek 9 VII w NZOZ „Bonusmed” w Kamionce Wlk. w godz. 8:00 – 10:00 – badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry). Koszt – 5 zł za wzrok i 10 zł za pomiar ciśnienia. Rejestracja: tel. 18-445-60-60. Patrz: afisz.
 36. Dziękuję za ofiarę 300 zł na sprzątanie 3 rodzinom: Anna i Bartosz Majoch; Tomasz Smoroń; Antoni Smoroń. Do sprzątania dokładają się 4 kolejne rodziny z Królowej Górnej: Władysława Pokrzywa; Zofia, Adam Spólnik; Jan Siedlarz; Stanisława i Jan Szczurek.
 37. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (5 zł); „Niedziela” (5 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł).
Poprawiony: wtorek, 16 lipca 2019 21:54
 

Ewangelia na dziś