Start Informacje Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 14 lipca 2019 06:04

XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019

W tygodniu:

Niedziela – 14 VII – XV Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Kamila de Lellis (opuszcza się)

Poniedziałek – 15 VII – wsp. św. Bonawentury, bpa i dokt. Kośc.

Wtorek – 16 VII – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Czwartek – 18 VII – wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezb.

Sobota – 20 VII – wsp. dow. bł. Czesława, prezb.

Niedziela – 21 VII – XVI Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Wawrzyńca z Brindisi, prezb. i dokt. Kośc.; albo: św. Apolinarego, bpa i męcz. (opuszcza się).

 1. Liturgia Słowa oczekuje od nas samarytańskiego miłosierdzia, które jest jednym z powodów radości naszego serca wiernego Bogu.
 2. Po „prymarii” (7:00) dziś 14 VII zmiana tajemnic w Różach Kobiet.
 3. Dziś, w II niedzielę lipca (14 VII), jak zwykle comiesięczna składka inwestycyjna.
 4. Od dziś (14-21 VII) trwa tygodniowy odpust szkaplerzny w Tarnowie na Burku. Szczegóły: na afiszu w gablocie.
 5. We wtorek 16 VII przypada liturgiczne wspomnienie MB Szkaplerznej – w Tarnowie u sióstr karmelitanek Odpust. Msze św. w kich kaplicy klasztornej o 6:30 i 18:00 (patrz: afisz w gablocie).
 6. W czwartek 18 VII w liturgii wspomina się św. Szymona z niedalekiej Lipnicy.
 7. W związku z tym, już dziś, tj. w niedzielę 14 lipca, rozpoczyna się ponad tygodniowy odpust w Lipnicy Murowanej ku czci św. Szymona z Lipnicy (od niedzieli 14 VII do poniedziałku 22 VII. Sumę o 11:00 w niedzielę 21 lipca z procesją z relikwiami poprowadzi ks. bp kielecki Jan Piotrowski pochodzący z naszej diecezji tarnowskiej. Szczegółowy program na afiszu w gablocie.
 8. W sobotę 20 VII we wszystkich parafiach Nowego Sącza obchodzi się Uroczystość św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy - Patronki Miasta.
 9. Natomiast w innych parafii zwyczajowo 20 lipca czci się bł. Czesława, prezbitera.
 10. W niedzielę za tydzień 21 VII składka przeznaczona jest jak co roku na Wyższe Seminarium Duchowne.
 11. W najbliższą niedzielę za tydzień 21 lipca, w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, które przypada w następujący po niej czwartek 25 lipca: nastąpi w naszej parafii po każdej Mszy św. „błogosławieństwo pojazdów”.
 12. Zapraszam więc w przyszłą niedzielę 21 lipca kierujących samochodami, motocyklami, motorowerami i rowerami na parkingi przykościelne, gdzie po modlitwie błogosławieństwa w świątyni kapłan pokropi nasze środki lokomocji.
 13. Przy tej okazji otrzymamy obrazki z św. Krzysztofem i modlitwą kierowcy – jeśli mamy taką wolę, to można też będzie złożyć ofiarę na tacę niesioną przez lektora: na środki lokomocji dla naszych misjonarzy w ramach akcji „grosz za kilometr” prowadzonej przez fundację MIVA POLSKA.
 14. W lipcu przebywam na urlopie, stąd część intencji odprawiane jest poza parafią (zapraszam rodzinę zmarłych w danym dniu do świątyni, by przyjąć uczestniczyć w świętej liturgii i Komunię Świętą).
 15. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić – zapowiedź trzecia:Dawid Siedlarz, zam. Kraków (z KG); oraz: Aleksandra Buszek, zam. Kraków. Krzysztof Pazgan, zam. Królowa Górna; oraz: Dominika Karolina Sarota, zam. Brzana (parafia Bobowa). to znałby jakiekolwiek przeszkody do zawarcia tych małżeństw, ma obowiązek sumienia zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 16. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie IV „Róża rodziców modlących się za swe dzieci" – p.w. św. Rity, zel. Janiny Siedlarz.
 17. Podczas wakacji do odwołania zawieszone są spotkania formacyjne, zbiórki i próby różnych grup parafialnych.
 18. Z racji gorąca Msze św. niedzielne w czasie wakacyjnym – nieco krótsze niż zwykle.
 19. Wydatki tego tygodnia: Komunikanty (10 tysięcy sztuk). Hostie (300 sztuk). Olej parafinowy do świec (5 litrów). Wino Mszalne (12 butelek). Książka o Fatimie „Maryja z Fatimy – 100 rocznica objawień”. Obrazki ze św. Krzysztofem dla kierowców (400 sztuk).
 20. Do początku sierpnia trwa miesięczna przerwa w pracach przykościelnych dziesiątkami zarówno kobiet jak i mężczyzn.
 21. Przed tygodniem zakończono kładzenie posadzki w kaplicznej części podziemi – pozostało jeszcze jej fugowanie. Prace te wykonuje nasz parafianin Kazimierz Dziedzina (pomagają mu synowie).
 22. Dziękuję za liczny udział w Różańcu Fatimskim – ja też modliłem się za wszystkich parafian przebywając w tych dniach w Portugalii w Fatimie, także (obok wyznaczonej intencji indywidualnej z parafii) odprawiłem dodatkową Mszę św. w Waszej intencji: „o orędownictwo Matki Bożej we wszelkich dobrych życiowych poczynaniach”.
 23. Po Misjach Świętych w parafii w 2016 roku pozostało nam co piątkowe Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia odprawiane w kaplicy (z koronką i Mszą św. o 15:00 oraz tamże w nowej świątyni nowy mebel – konfesjonał szafowy).
 24. Zaś po zakończeniu Renowacji Misji Świętych (1-5 IV 2017 roku) pozostały dwie pamiątki: Msze św. w starym kościele (od odpustu do odpustu), a nade wszystko właśnie Różańce Fatimskie w procesji 13 każdego miesiąca (w miesiącach objawień, czyli od 13 maja do 13 października).
 25. Parafia rodzinna bł. Zbigniewa Strzałkowskiego z Zawady koło Tarnowa zaprasza na modlitwę za Jego wstawiennictwem i uczczenie Jego relikwii w kościele p.w. św. Marcina w wybranym dniu, zwłaszcza w II piątek każdego miesiąca (w lipcu i sierpniu szczególnie o godz. 19.00). Więcej można zobaczyć na stronie Parafii Zawada k. Tarnowa. (www.zawada.diecezja.tarnow.pl)
 26. Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” informuje o możliwości pozyskania grantu do 30 tyś. zł dla organizacji pozarządowych w ramach naborów: granty na produkty turystyczne granty na ofertę rekreacyjną Szczegóły na ten temat na stronie internetowej oraz w biurze LGD „Korona Sądecka”.
 27. Starosta Nowosądecki zwrócił się z prośbą o przekazanie poprzez ogłoszenia parafialne lub wywieszenie na tablicy ogłoszeń informacji o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. W 2019 roku na terenie powiatu Nowosądeckiego zostało uruchomionych 6 takich punktów:Krynica – Zdrój (budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. JP II, ul. Nadbrzeżna 3, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00), Grybów (budynek byłego Liceum Ogólnokształcącego im. A. Grottgera, Rynek 4; czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00),Stary Sącz (Liceum Ogólnokształcące, ul. Partyzantów 15, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00),Tęgoborze (Zespół szkół Ponadgimnazjalnych im. W. S. Reymonta, Tęgoborze 193, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 17.00),Nowy Sącz (budynek Starostwa Powiatowego, ul. Jagiellońska 33, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00),Piwniczna Zdrój (Zespół szkół i Placówek, ul. Zdrojowa 1, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00).
 28. Dziękuję za ofiarę 400 zł na sprzątanie 4 rodzinom: Władysława Pokrzywa; Zofia, Adam Spólnik; Jan Siedlarz; Stanisława i Jan Szczurek. Do sprzątania dokładają się 3 kolejne rodziny z Królowej Górnej: Władysława i Jan Królewscy; Anna i Grzegorz Skoczeń; Renata i Andrzej Królewscy
 29. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (5 zł); „Niedziela” (5 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł).
Poprawiony: wtorek, 16 lipca 2019 21:54
 

Ewangelia na dziś