Start Informacje Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 13 października 2019 13:46

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019

 

W tygodniu:

Niedziela – 13 X – XXVIII Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb. (opuszcza się).

Poniedziałek – 14 X – wsp. dow. św. Kaliksta I., pap. i męcz.; św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziew.

Wtorek – 15 X – św. Teresy od Jezusa (z Avila), dziew. i dokt. Kośc.

Środa – 16 X – wsp. św. Jadwigi Śląskiej (w Dębicy – uroczystość Patronki miasta)

Czwartek – 17 X – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

Piątek – 18 X – Święto św. Łukasza Ewangelisty

Sobota – 19 X – wsp. dow. śś. Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues`a oraz Towarzyszy, męcz.; albo: św. Pawła od Krzyża, prezb.

Niedziela – 20 X – XIX Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Jana Kantego, prezb. (opuszcza się) 1. Liturgia Słowa przedstawiając uzdrowienie trędowatych uczy nas wdzięczności Bogu za Jego cuda w naszym życiu oraz wyznania wiary w Pana.
 2. W tę niedzielę (13 X) przypada XIX Dzień Papieski w Polsce.
 3. Przed świątynią zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierające uzdolnioną, a niezamożną młodzież.
 4. Można też pomóc utalentowanej, a ubogiej młodzieży, poprzez ten „żywy pomnik Jana Pawła II” także w formie sms-ów pod numerem 74 265 z hasłem „stypendia” (4,92 z VAT), albo wpłacić na konto Fundacji 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Patrz: plakat.
 5. Dziś też (13 X) ostatni Różaniec Fatimski w miesiącach objawień MB w Fatima (czyli od V do X).
 6. Zapraszam jeszcze raz na godz. 17:00 na Mszę św., a po niej na „Procesję Różańcową. Jak zwykle przynieśmy lampiony.
 7. Kazanie podczas Mszy św. wygłosi i przeprowadzi rozważania różańcowe Ks. ppor. dr Marcin Krępa - Dyrektor i Rekolekcjonista w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Pełni on także funkcje - jest: Kapelanem Straży Pożarnej; jednym z organizatorów i kierowników trasy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej; rzecznikiem prasowym Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej; kapelanem 33 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy wchodzącego w skład 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza „Pługa” Cieplińskiego; kapelanem Koła Pułkowego 8-go Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego w Krakowie oraz Towarzystwa 8-go Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego w Krakowie oraz kapelanem Dywizjonu Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych z Tarnowa i w Dobryninie.
 8. W tę więc niedzielę z racji Różańca Fatimskiego po godz. 17:00 – nie będzie niedzielnego Nabożeństwa Różańcowego o 14:00.
 9. W związku z tym 13 października: o 9:00 – śpiewają „Siewcy Miłości”; natomiast na różańcu śpiew DSM-ek, które też niosą figurę Matki Bożej, one też przygotowują liturgię.
 10. Też 13 X o godz. 11:00 w Nawojowej Odpust ku czci MB Różańcowej.
 11. Dziś dzień wyborów – pamiętajmy o naszej Ojczyźnie również w modlitwie, prosząc Boga o pomyślność dla niej.
 12. W tę II niedzielę miesiąca (13 października) – zmiana tajemnic żeńskich po 7:00 oraz składka na potrzeby parafii.
 13. Trwa do dziś tygodniowy Wielki Odpust w Sanktuarium w Bochni. Program – na plakacie.
 14. Jutro 14 X obchodzi się Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela – módlmy się za wychowawców żyjących i zmarłych.
 15. W poniedziałek 14 października o godz. 18:00 rozpoczyna się w kościele kolejowym w Nowym Sączu w sali widowiskowej imienia św. Ignacego odbędzie się „Seminarium Odnowy Wiary” przygotowane przez tutejszą Grupę Odnowy w Duchu Świętym – spotkania będą przez 9 tygodni czyli przez 9 poniedziałków. Zapewniona jest opieka nad dziećmi. Rejestracja: 510 001 884(Maria), albo 504 007 654 (Marzena, albo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 16. We wtorek 15 X przypada Dzień Dziecka Utraconego.
 17. Również we wtorek (15 X) obchodzi się Dzień Niewidomych czyli tzw. „Dzień Białej Laski”.
 18. W środę 16 X przypada wspomnienie św. Jadwigi, patronki wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. A w Dębicy – Uroczystość.
 19. To 41 rocznica wyboru św. Jana Pawła II – kard. Karola Wojtyły.
 20. W czwartek 17 X o 12:00 nastąpi otwarcie i poświęcenie stadionu przy szkole w Królowej Polskiej.
 21. W piątek 18 X przypada patronalne Święto Służby Zdrowia – z okazji kościelnego Święta św. Łukasza Ewangelisty. Msze św. w tym dniu: 6:30 – 15:00 (z Godziną Miłosierdzia) – 17:00 Nabożeństwo Różańcowe, a po nim Msza św.
 22. W sobotę 19 X obok liturgicznych wspomnień dowolnych (śś. Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues`a oraz Towarzyszy, męcz.; albo: św. Pawła od Krzyża, prezb) – w Martyrologium Rzymskim wpisany jest także bł. Jerzy Popiełuszko, prezbiter i męczennik.
 23. W niedzielę za tydzień (20 X) w kalendarzu kościelnym przypada Światowy Dzień Misyjny – wtedy też zbiera się składkę na misje.
 24. Wspomniana składka na misje jest z przeznaczeniem na „fundusz papieski”. Albowiem niedziela ta (20 X) jest patronalnym dniem Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary (PDRW).
 25. Rozpoczyna ona również „Tydzień Misyjny” (20-27 X).
 26. Też w niedzielę za tydzień na „sumie” o 10:30 ochrzczona będzie Aleksandra Maria Pałka – wtedy też Msza św. za to dziecko.
 27. Wczoraj w naszej parafii w nowym kościele odbył się Gminny Konkurs Piosenki Religijnej – laureaci podani będą za tydzień.
 28. Nabożeństwa Różańcowe są codziennie o 17:00 z Komunią Św. (a po nich około 17:45 Msza św.), natomiast w niedziele – o 14:00.
 29. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci otrzymały plansze i banderole; zachęcam do wykonania różańca „z czegokolwiek”.
 30. Jako nagrodę za odmówiony za misje różaniec losują przywiezione z wakacji różańce z Fatimy i z Asyżu oraz jakieś czasopismo.
 31. W czasie tych nabożeństw modlimy się codziennie wspominając dwóch kolejnych misjonarzy z naszej diecezji.
 32. Spotkania formacyjne, zbiórki i próby różnych grup parafialnych – terminy i godziny tych spotkań: w środę o 16:00 – zbiórka aspirantów i ministrantów (w salce nad zakrystią), w piątek o 16:00 – cotygodniowe spotkanie DSM na starej plebanii (DSM ma spotkania na zmianę: raz czwartek, raz piątek), w piątek o 19:00 – spotkanie KSM na starej plebanii, w sobotę o 9:00 – próba scholi dziecięcej na chórze
 33. W środę o 18:00 spotkanie na starej plebanii Akcji Katolickiej. Zaś w kościele modlitwa AK za synod (tydzień temu była za Ojczyznę).
 34. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna p.w. św. Maksymiliana Kolbego, zel. Janiny Siedlarz.
 35. Katarzynie Górka dziękuję za wywołanie zdjęć do Kroniki Peregrynacji relikwii Jana Pawła II w naszej parafii (na swój koszt).
 36. Wydatki tego tygodnia: Zostało nabyte i zamontowane w podziemiach w kaplicy nagłośnienie: wzmacniacz „Rduch”, 2 mikrofony „Rduch”, statywy pod nie ołtarzowy i przy ambonce; 6 głośników „RH Sound 215”, 2 głośniki „RH Sound 195”, 2 gniazda mikrofonowe i 1 liniowe organowe, głośnik zewnętrzny, wtyki; robocizna + dojazd z Tarnowa.Za koparkę pracującą przez 6 godzin przy rowie pod kable na cmentarz (+ dojazd). Za 300 m czarnego kabla ziemnego trzyżyłowego Ø 2,5 mm. Za 125 m kabla białego trzyżyłowego Ø 3 mm. Wykonane zostały słupy pod lampy na cmentarz – a oto koszty za zakupione lampy i zużyty na słupy materiał: Płaskownik do wykorzystania przy spawaniu słupów do lamp na cmentarz. Pręt gładki. Lampy na słupy na cmentarz z czujnikami ruchu (9 sztuk), w tym przesyłka pocztowa. Rury surowe do zrobienia trzymetrowych słupów do 8 lamp przy drodze na cmentarz. Kabel do wciągnięcia do słupów 8 lamp; puszki i kostki elektryczne do nich. Farba do malowania.
 37. Zapłata za nabyte w składzie budowlanym „na bani” w Kamionce Wielkiej: 3 tony wysiewki, 15 worków cementu, kotwa chemiczna i śruby; jeszcze 4 worki cementu „Portland”.
 38. Zakup benzyny do traktorka-kosiarki; naprawa łożyska w kole i spawanie siedzenia w traktorku-kosiarce.
 39. Za materiał i robociznę wykonania mostka przed starą plebanią (oraz montaż tabernakulum i stacji Drogi Krzyżowej w podziemiach kościoła).
 40. Na prowadzenie strony internetowej ofiarę 100 zł złożył Czesław Szczecina. Dziękuję.
 41. Dziękuję 8 panom z grupy dziesiętnika Marii Rymanowicz za kładzenie kabli w rowie na cmentarz – pracowali: Stanisław Rymanowicz, Krzysztof Tomera, Józef Ślipek, Mieczysław Kantor, Michał Buczek, Kazimierz Stelmach, Marian Wyszowski, Janusz Górski (za niego Filip Ogorzałek). Jako że pracowali dużo dłużej – za rok omija ich jedna kolejka.
 42. Zamiast pracy w dziesiątce Krystyny Michalik ofiarę 100 zł złożył Stanisław Kmak.
 43. Dziękuję 5 paniom z grupy dziesiętnika Edyty Ząber za plantowanie ziemi po kablach i grabienie liści – pracowały: Lidia Ząber-Kachniarz (za nią Michał Poręba); Lucyna Ogorzały (za nią syn Dominik); Kazimiera Kiełbasa (za nią Jerzy Pazgan); Bernada Grybel (za nią syn Adrian); Czesława Szczurek (za nią Emilia Poręba). Mężczyźni zastępujący kobiety pracowali przy kablach.
 44. Ofiarę 100 zł zamiast pracy w swej dziesiątce złożyli Wioletta i Janusz Kowalczyk. Dzięki.
 45. Proszę o przyjście do pracy na tę sobotę na 7:00 mężczyzn z grupy dziesiętnika Jana Nowaka. Planowane jest wymiana korytek w rowie koło nowej plebanii.
 46. Na sobotę proszę o przyjście kobiet z grupy dziesiętnika Andrzeja Królewskiego. W planie jest dalsze plantowanie ziemi i zbieranie kamyków.
 47. W tym tygodniu zakupione zostało i założone nagłośnienie marki „Rduch” (wzmacniacz, 9 głośników, 2 mikrofony): wykonawca: Wiesław Sakowski z Tarnowa. Był to koszt kilku tysięcy. Sfinansowałem z ofiar niektórych rodzin złożonych przy okazji robót w podziemiach.
 48. Także podłączono mikrofon bezprzewodowy (radiowy) marki „Sekaku” – ten był mi niegdyś prywatnie sprezentowany przez znajomych.
 49. Także w sobotę pracowała koparka wykopując rów pod kable pod oświetlenie drogi i cmentarza..
 50. Przed 1 XI postawione też będą dwa nasze kontenery przy cmentarzu w Królowej Polskiej.
 51. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej „Odbudowana” zaprasza na cykl comiesięcznych spotkań dla kobiet w każdym wieku – spotkania z Mszą św.: w każdą ostatnią sobotę miesiąca o 16:30 w bursie dla dziewcząt w Tarnowie, ul. Rejtana 10. Patrz: plakat.
 52. Pierwsze takie spotkanie 26 X zatytułowane jest: „Kobieta w myśli Edyty Stein”.
 53. Dziękuję za ofiarę 100 zł na sprzątanie rodzinie Zofii Kruczek. Do sprzątania dokładają się 4 kolejne rodziny z Królowej Górnej: Helena i Adam Zdziarska; Renata i Andrzej Kowaczek; Maria i Łukasz Gucwa.
 54. Na stoliku do zabrania kartki wspominkowe na listopad oraz roczne (przy rocznych proszę wpisać godzinę).
 55. Do nabycia są „Kalendarze Misyjne” – 5,50 zł za sztukę; a także kalendarze rolnicze na 2020 w formie książki – po 22 zł.
 56. Także są do nabycia kalendarze z św. Janem Pawłem II na 2020 rok – na rok stulecia Jego urodzin. Koszt: 5 zł.
 57. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (5 zł); „Niedziela” (5 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł).
Poprawiony: niedziela, 20 października 2019 15:41
 

Ewangelia na dziś