Start Informacje Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 3 X 2021
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXVII Niedziela Zwykła – 3 X 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 03 października 2021 06:32

XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021

W tygodniu:

I Niedziela – 3 X – XXVII Niedziela Zwykła

Poniedziałek – 4 X – wsp. św. Franciszka z Asyżu

Wtorek – 5 X – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

I Środa – 6 X – wsp. dow. św. Brunona, prezb.

I Czwartek – 7 X – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Sobota – 9 X – wsp. dow. śś. Dionizego, bpa i Towarzyszy, męcz.; albo: św. Jana Leonardiego, prezb.

Niedziela – 10 X – XXVIII Niedziela Zwykła – „Dzień Papieski w Polsce”

1. Liturgia Słowa rozjaśnia nam dziś stwórcze, zbawcze i uświęcające tajemnice małżeństwa i rodziny, i samotności z wyboru dla Boga.

2. W tę niedzielę (3 X) – Msze św. w nowym kościele: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30 z Nieszporami (14:00 – Nabożeństwo Różańcowe).

3. Też w tę niedzielę 3 października zamiast homilii odczytany będzie List Pasterski Episkopatu na XXI Dzień Papieski (ten 10 X).

4. Jest to niedziela adoracyjna – te do południa po celebrze Mszy św., a popołudniu podczas Różańca o 14:00.

5. Zaś po „prymarii” zmiana tajemnic w Różach Mężczyzn.

6. Także w tę niedzielę podczas wotywy o 9:00 śpiewa zespół młodzieżowy „Uradowani”.

7. Dziś Msza św. o 14:30 połączona z niedzielnymi Nieszporami (z racji I niedzieli miesiąca).

8. Dziś też, jak co miesiąc w I niedzielę miesiąca, składka na cele diecezjalne.

9. W niedzielę 3 X odpust „na św. Franciszka” w Cieniawie – suma o 11:00.

10. W poniedziałek 4 października wspominamy w liturgii biedaczynę z Asyżu – św. Franciszka.

11. A we wtorek 5 października czcimy w liturgii „sekretarkę Bożego Miłosierdzia” – św. Faustynę Kowalską.

12. W I środę (6 X) we wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu jak zwykle to „dzień misyjny w parafii” – zmiana tajemnic w Różach Misyjnych oraz modlitwa i składka na misje.

13. W I czwartek (7 października) wspomina się MB Różańcową – Msze św. o 6:30 (z litanią) oraz o 17:00 wpierw Różaniec z Adoracją Najświętszego Sakramentu, a po nim bezpośrednio Msza św.

14. Podczas Mszy św. 7 X po raz pierwszy zagra i zaśpiewa w parafii nowy zespół młodzieżowy (jego liderką jest Daria Siedlarz).

15. W I czwartek od 16:00 godzinna spowiedź św. pierwszoczwartkowa. Natomiast od 15:00 do 20:00 – Adoracja IHS przed bierzmowaniem.

16. W piątek 8 X tradycyjnie Msze św. będą: po Godzinie Miłosierdzia o 15:00 oraz po Różańcu o 17:00.

17. Zaś w sobotę 9 X nabożeństwa: Msze św. rano o 6:30 i 8:00 oraz wieczorem: o 17:00 Różaniec z Mszą św. po nim.

18. W niedzielę 10 X Msze św. o godz.: 7:00 – 9:00 – 10:30 oraz o godz. 14:00 Różaniec i Msza św. o 14:30.

19. Po „prymarii” o 7:00 w niedzielę 10 X zmiana tajemnic w Różach Kobiet.

20. Też w niedzielę 10 X „na sumie” o 10:30 śpiewa dziecięca schola.

21. Również w niedzielę 10 października przypada coroczny „Dzień Papieski w Polsce”.

22. W tym dniu także organizowany jest w naszej diecezji XXI „Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny”, który w tym roku ma być przeżywany w parafiach zamiast jednego wspólnego w diecezji (u nas w tej intencji o 14:00 procesja różańcowa wokół obu świątyń).

23. W niedzielę 10 X, jak co miesiąc w II niedzielę miesiąca, składka inwestycyjna.

24. Od I piątku czyli od 1 października nabożeństwa popołudniowe – są już codziennie od 17:00 (czyli godzinę wcześniej niż dotąd). Wpierw jest Różaniec z Komunią Świętą, a potem bezpośrednio po nim Msza św.

25. Czyli Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są o 17:00 z Mszą św., zaś w niedziele o 14:00 (pół godziny przed Mszą św.).

26. Od 1 X dzieci otrzymują plansze z banderolami, jak również mogą na stelażach zawieszać różańce wykonane z czegokolwiek.

27. Czytanki październikowe napisał ks. Roman Stafin, pt. Z Maryją zgromadzeni na świętej wieczerzy” o Liturgii Eucharystycznej.

28. Intencja do omodlenia w październiku (uczniowie misjonarze): „Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelizacji”.

29. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych w tym tygodniu:

● w środę o 17:00 – cotygodniowe spotkanie DSM (na starej plebanii)

● w piątek o 19:00 – spotkanie KSM (na starej plebanii)

● w sobotę o 9:00 – próba scholi dziecięcej (na chórze)

● w sobotę o 10:00 – zbiórka aspirantów i ministrantów (w salce w kościele)

● w sobotę o 11:00 – spotkanie ceremoniarzy i lektorów (w salce w kościele)

30. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie IV „Róża rodziców modlących się za swe dzieci” p.w. św. Rity, zel. Janiny Siedlarz.

31. Wydatki tego tygodnia: wpisowe dla 3 dziewcząt na kurs animatorek DSM w Koszycach Małych.

32. Zapłaciłem rachunki za gaz: oraz za kancelaryjny telefon (opłaty pocztowe).

33. Znów benzyna do traktorka. Na paliwo do zawozu i przywozu dziewcząt z DSM i ks. wikariusza do chorych.

34. Pizze: dla ministrantów najlepiej służących na wakacjach; dla DSM-ek; dla sobotnich robotników.

35. Jeszcze dokupiłem banderoli dla dzieci na nabożeństwa różańcowe.

36. Otrzymaliśmy rachunki za prąd we wszystkich 5 budynkach w parafii – razem: 1557 zł.

37. Przeprowadzone 26 IX w parafiach liczenie tzw. „dominicantes” i „comunicantes” (czyli uczestniczących we Mszy św. i w Komunii Świętej) dało w naszej wspólnocie następujące wyniki: we wszystkich Mszach św. uczestniczyło 846 osób co stanowi 52,87 % ogółu mieszkańców oraz 58,77 % zobowiązanych do uczestnictwa; zaś do Komunii Świętej przystąpiło 232 parafian, co stanowi 14,50 % ogółu mieszkańców, 16,11 % zobowiązanych (tj. – 10 % od ogółu); oraz 27,42 % obecnych na Mszach św.

38. Przy krzyżu „karawaka” koło naszego kościoła we wtorek 28 IX o godz. 15:00 w ramach inicjatywy „Koronka na skrzyżowaniach i placach miast i wsi” zgromadziło się na modlitwę 37 osób. Dzięki.

39. Od piątku 1 X odprawianych jest kolejnych 7 gregorianek złożonych z Mszy św. pogrzebowych: 1) + Józefa Surma; 2) + Krzysztof Stasik; 3) + Jan Wysowski; 4) + Stefan Groń; 5) + Zofia Nowak; 6) + Edward Pazgan; 7) + Ludwik Ogórek (x. Jandziszak).

40. Gdyby jeszcze ktoś chciał złożyć „gregorianki” z Mszy św. pogrzebowych do odprawienia poza parafią w styczniu i lutym 2022, proszę o kontakt.

41. Dziękuję za sobotnią pracę 2 października:

a. 4 mężczyznom z grupy dziesiętnika Stanisława Karpiela – przy kopaniu rowu pod kable i wciąganiu ich w pancerze oraz zakopaniu pracowali: Kazimierz Kociołek i Stanisław Karpiel (za niego Rafał Homoncik). Pomagali im dwaj młodzieńcy z grupy kobiet.

b. w kolejce za swych mężów przyszły: Jadwiga Aleksandrowicz i Dorota Szkaradek (plewiły we wtorek koło cmentarza w KP).

c. 5 kobietom z grupy dziesiętnika Krzysztofa Ruszkowicza – przy sprzątaniu starej plebanii pracowały: Ewelina Książkiewicz; Maria Lorek; Julia Groń; Agnieszka Groń (za nią Krystian Gomółka); Teresa Groń (za nią Marcin Homoncik). Zamiast pracy ofiarę złożyły: Helena Wacławiak (50 zł); Helena i Józef Kościółek (100 zł); Anna Kocemba (50 zł).

d. dodatkowo „od siebie” przyszli do pracy przy zarobieniu kabli i montażu 14 lamp wokół kościoła: Mirosław Jawor z synem Mateuszem i pomagał im też Wojciech Kruczek.

e. jeszcze zamiast pracy (z poprzedniej dziesiątki Kazimierza Bochenka) ofiarę złożyli: 70 zł – Jan Kachniarz KP 3; 100 zł – Krzysztof Ptaszkowski KP 24.

42. Zapraszam na sobotę na 7:00 do pracy na rzecz wspólnoty parafialnej:

a. mężczyzn z grupy dziesiętnika Stanisława Lebdy – w planie ciąg dalszy kopania rowka pod kable do lamp koło kościoła oraz jeszcze ciąg dalszy cięcia na cyrkularce i ciupania gałęzi już zwiezionych.

b. kobiety z grupy dziesiętnika Józefa Ziębca – w planie plewienie w obejściu kościoła.

43. Janusz Gaborek darmowo wykonał kamienne schody na placu za stodołą. Dzięki.

44. Dziękuję Stanisławowi Kmakowi za zafundowanie i wymianę pękniętej rurki na wodę w łazience kościoła.

45. Dzięki Annie Michalik za kolejne ofiarowane nasady skalników posadzone przy cmentarzu w Królowej Polskiej.

46. Bardzo dziękuję: Krzysztofowi Groniowi za usługę transportową; Leonii Witek za przetwory; a także J.K. za owoce (5 skrzynek jabłek).

47. Dziękuję kandydatom do bierzmowania, uczniom klas VIII z obu szkół, za poprowadzenie Różańca w I piątek.

48. Od I piątku do dzisiejszej I niedzieli na kursie przewodniczek w Koszycach Małych przebywa troje dziewcząt z naszego DSM. Zawiózł je tam swoim autem Krzysztof Groń – dzięki. Także ks. wikariusza w I piątek jeszcze raz obwiózł Jan Nowak – dzięki.

49. Tradycyjna Procesja Różańcowa w I niedzielę października (3 X) wyruszy po raz 31 ulicami Nowego Sącza. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na rynku o godz.18.00. Następnie procesja przejdzie do Bazyliki św. Małgorzaty, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, do Kościoła Matki Bożej Licheńskiej i Najświętszego Serca Jezusowego. Zakończenie około godz. 21.00 w Kościele Matki Bożej Niepokalanej na Millenium.

50. W Bochni rozpoczyna się Wielki odpust w Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni od 3 X do 10 X (patrz: afisz).

51. W sobotę 9 października Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie (patrz: plakat).

52. W gablocie umieściłem podziękowanie od nocujących u nas śląskich biegaczy pielgrzymujących z Częstochowy (PL) do Zarwanicy (UA).

53. Od 26 VI w świątyniach może być 75 % obecnych nie licząc w to zaszczepionych i dzieci do 12 lat.

54. Zachęcam do szczepień przed czwartą falą koronawirusa odmiany „delta”, atakującego szczególnie niezaszczepione osoby młode – skorzystajmy z tej szansy w tym jeszcze względnie spokojnym czasie.

55. Dzięki za ofiarę 600 zł na sprzątanie 6 rodzinom: Aneta Szmit; Agnieszka, Krzysztof Groń; Teresa, Władysław Groń; Bartłomiej Groń; Helena, Józef Kościółek; Ewelina, Stanisław Książkiewicz. Do sprzątania dokłada się 5 kolejnych rodzin z Królowej Polskiej: Stanisława, Krzysztof Ruszkowicz; Jan Kocemba; Anna, Józef Kocemba; Katarzyna Kocemba; Dorota, Paweł Potoniec.

56. Są wciąż do nabycia „Kalendarze Rolników” w formie książkowej (po 23 zł) oraz kalendarze ścienne z JP II na 2022 rok (po 6 zł).

57. Można nabyć album „Kościoły Diecezji Tarnowskiej – nasze dziedzictwo” (t. IV), parafia w KG (od strony 120) – koszt 90 zł.

58. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (po 6 zł); „Niedziela” (6 zł); „Miłujcie się” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny ( 5 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł).

Poprawiony: niedziela, 03 października 2021 19:31
 

Ewangelia na dziś