Start Informacje Duszpasterskie V Niedziela Zwykła – 6 II 2022
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
V Niedziela Zwykła – 6 II 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 06 lutego 2022 00:10

V Niedziela Zwykła – 6 lutego 2022

 

W tygodniu:

I Niedziela – 6 II – V Niedziela Zwykła (adoracyjna); albo wsp. śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz (opuszcza się)

Wtorek – 8 II – wsp. dow. św. Hieronima Emilianiego: albo: św. Józefiny Bakhity, dziew.

Czwartek – 10 II – wsp. św. Scholastyki, dziew.

Piątek – 11 II – wsp. dow. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

Niedziela – 13 II – VI Niedziela Zwykła

 1. Lit. Słowa przypomina nam, iż do Bóg nas powołujemy a nie my sobie w życiu wybieramy co chcemy – On ma dla nas plan do rozeznania.
 2. Dziś I niedziela lutego – do południa po Mszach św. jak zwykle Adoracja IHS, zaś Msza św. o 14:00 będzie z Nieszporami.
 3. Na tę I niedzielę (6 lutego) zaplanowana jest składka w kopertach na zapłacenie olbrzymiego rachunku za gaz w grudniu.
 4. Też w tę niedzielę przypada 6 rocznica święceń biskupich ks. bpa Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego.
 5. W tę niedzielę 6 I, jak w każdą I niedzielę, po prymarii zmianka w Różach Mężczyzn.
 6. W poniedziałek, wtorek i czwartek Msze św. w naszej parafii tylko rano o 6:30.
 7. W środę Msza św. o 17:00 połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek – Msze św. o 15:00 (po Godzinie Miłosierdzia) oraz o 17:00.
 9. W piątek 11 II we wspomnienie liturgiczne MB z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego – stąd zapraszam chorych, starszych i samotnych z naszej parafii na Mszę św. wieczorną, podczas której udzielony będzie sakrament namaszczenia chorych.
 10. Pół godziny wcześniej w tenże piątek 11 II od 16:30 będzie dla chorych możliwość spowiedzi świętej.
 11. W sobotę Msze św. są, jak zwykle w tym dniu, o godz. 6:30, a także o godz. 8:00.
 12. W sobotę o godz. 8:00 kończą się Msze św. pogrzebowe za śp. Katarzynę Kobus – niech odpoczywa w pokoju.
 13. Niedzielny porządek Mszy św. za tydzień: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30.
 14. W niedzielę za tydzień 13 II zmianka w Różach Kobiet i tym razem składka inwestycyjna.
 15. W niektórych parafiach w niedzielę 13 II przypada już pierwsza Adoracja IHS z racji „Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego”.
 16. Są trzy różne schematy tego nabożeństwa – tj. „Nabożeństwo Czterdziestogodzinne” odprawia się:a) albo przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post (od VI do VIII niedzieli Okresu Zwykłego) b) albo przez cały tzw. „tłusty czwartek”, czyli ostatni przed Środą Popielcową c) albo popołudniami przez trzy kolejne dni bezpośrednio poprzedzające Środę Popielcową (ndz.-wt.)
 17. W naszej parafii skorzystamy z możliwej wersji „b”, czyli całodzienna adoracja w „tłusty czwartek” – będzie to 24 II.
 18. Środa Popielcowa w tym roku wypada 2 III, zaś rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w V Tygodniu Wielkiego Postu (od niedzieli 3 IV do środy 6 IV), a rozpoczną się Apelem Jasnogórskim w sobotnią wigilię niedzieli czyli 2 IV 2022 r.
 19. Również zawczasu informuję, że nauki rekolekcyjne wygłosi ks. mgr lic. Piotr Zaborski, niegdysiejszy rzecznik prasowy kurii archidiecezji częstochowskiej, a obecnie dyrektor Archidiecezjalnego Katolickiego „Radia Fiat” w Częstochowie, redaktor naczelny portalu internetowego „częstochowskie24.pl” oraz wykładowca na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.
 20. Kazania Pasyjne zaś wygłosi nasz nowy wikariusz – ks. Mateusz Migacz.
 21. Pamiętajmy, że cały miesiąc luty poświęcony jest „modlitwom za konających”.
 22. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych w tym tygodniu: ● w środę o 16:00 – cotygodniowe spotkanie DSM (na starej plebanii); ● w piątek o 18:00 – rozpoczęcie spotkań z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi (w sali pod kościołem); ● w piątek o 18:30 – spotkanie KSM (na starej plebanii); ● w sobotę o 9:00 – próba scholi dziecięcej (na chórze); ● w sobotę o 10:00 – zbiórka aspirantów i ministrantów (w salce w kościele); ● w sobotę o 11:00 – zbiórka lektorów i ceremoniarzy (w salce w kościele)
 23. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Kobiet p.w. św. siostry Faustyny, zel. Marty Chochla.
 24. Wydatki tego tygodnia: Zapłaciłem w gminie w KW podatek od parafii (za budynki, rolę i las).
 25. Zapłaciłem w sumie niewielki rachunek za gaz zużyty w starej plebanii w grudniu (+ za przesył).
 26. Nabyłem kilka żarówek do wymiany w kościele.
 27. Otrzymaliśmy rachunki za prąd w budynkach parafii: 676,49 zł + 23,48 zł + 188,78 zł (stary kościół) + 224,96 zł (stara plebania).
 28. Składka z 2 II przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji wyniosła:1507 zł.
 29. Ofiary przy szopce betlejemskiej wrzucane do aniołka grającego melodie wyniosły: 622,55 zł.
 30. Pewna anonimowa starsza rodzina z Królowej Górnej złożyła na kościół niebagatelną ofiarę 5000 zł. Bóg zapłać! Przeznaczę je na konkretny zakup do świątyni.
 31. Na ogrzewanie i sprzątanie cmentarza kolejnych 25 rodzin złożyło ofiarę – w sumie: 2170 zł. Dziękuję.
 32. Na biuletyn przy okazji innych opłat złożono 60 zł: Krystyna i Czesław Świgut, KP (30 zł); anonimowo (30 zł).
 33. Wcześniej mieszkańcy „Wyrębów” w Królowej Górnej z dziesiątki Romana Pazgana (21 rodzin) złożyli ofiarę 2000 zł + 100 € na kamień i wymurowanie piątej kapliczki i chodnika przy niej „Ofiarowanie Pańskie = MB Gromnicznej” (świętuje się je 2 II). Dziękuję następującym rodzinom: Teresa Mężyk; Zofia Poremba; Zofia Kruczek; Helena Zdziarska; Renata i Andrzej Kowaczek; Marcela Kowaczek; Stanisław Dobosz; Leszek Dobosz; Bogusława i Krzysztof Pazgan; Danuta i Krzysztof Budaj; Katarzyna i Zbigniew Górka; Grażyna i Jan Górka; Rozalia i Stanisław Ogorzałek; Agnieszka i Maciej Ogorzałek; Krystyna i Mieczysław Sekuła; Maria i Roman Pazgan; Marta i Rafał Leśniara; Wojciech Pazgan; Anna Sikora; Monika Hombek; Grzegorz Sekuła.
 34. Także wcześniej taką ofiarę 2000 zł na kamień i wymurowanie dziewiątej kapliczki i chodnika przy niej „Niepokalanego Serca NMP” (świętuje się po „Sercu Jezusa) złożyła „Dziesiątka Marii Rymanowicz” czyli mieszkańcy „Milenium” z Królowej Górnej (10 rodzin)”. Dziękuję rodzinom: Kazimiera i Józef Ślipek; Małgorzata Mężyk; Krystyna i Janusz Górscy; Monika i Kazimierz Stelmach; Maria i Stanisław Rymanowicz; Maria i Marian Kościółek; Maria Buczek; Małgorzata i Krzysztof Tomera; Stanisława Wyszowska; Marian Wyszowski.
 35. Podczas koncertu kolęd po „na sumie” o 10:30 zagrały i zaśpiewały kolędy tradycyjne i nowoczesne oba nasze muzyczne zespoły młodzieżowe: „Uradowani” i „Chwalmy Pana”, a także w ramach niespodzianki również małe dzieci z muzykalnej rodziny Książkiewiczów).
 36. Zespoły te tworzą: ● „Uradowani” – młodzież ze szkoły średniej: Magdalena Śmierciak (gitara i śpiew); Kinga Jelito (gitara ukulele, fagot i śpiew); Kacper Górka (śpiew); Karol Rams (akordeon klawiszowy); ● „Chwalmy Pana” – młodzież z VIII i VII klasy i dzieci ze szkoły podstawowej: liderka Daria Siedlarz (organy elektroniczne i śpiew); Martyna Dadał (śpiew); Wiktoria Ząber (śpiew); Klaudia Filipiak (śpiew); Karol Groń (akordeon klawiszowy); Oliwia Ptak (śpiew); Maria Barankiewicz (śpiew) oraz rodzice pełniący opiekę ● grupa rodzinna dzieci zwana przeze mnie roboczo „Książkiewicz-Family”: Marysia (skrzypce i śpiew); Bartosz (harmonia guzikowa i śpiew); Martynka (organy elektroniczne i śpiew) oraz rodzice: tato Stanisław (gitara akustyczna i śpiew) i mama Ewelina (śpiew). Wszystkim ansamblom jeszcze raz serdecznie dziękuję i gratuluję pięknego koncertu minionej śnieżnej i wietrznej niedzieli. Parafianom obecnym na tym półtorej godzinnym koncercie dziękuję za włączenie się w to wspólne kolędowanie.
 37. Dziękuję też za wspólne kolędowanie przez 15 minut w minioną środę 2 II w Święto MB Gromnicznej przed każdą z 4 Mszy św.
 38. Dziękuję Mirosławowi Jaworowi za wykonanie podestów pod statyw na umieszczanie Mszału oraz mikrofonu z ołtarza.
 39. Dziękuję parafialnemu gospodarzowi Januszowi Gaborkowi, jego żonie Bożenie i kwiaciarce Krystynie Michalik za rozbiórkę dekoracji bożonarodzeniowych w kościele. Pomagała im młodzież: Aleksander Kmak, Konrad Kmak, Karolina Bagnicka, Karol Wielocha; a także dzieci: Bartłomiej Ruszkowicz, Tymoteusz Górka i Piotr Janus.
 40. Dzięki Stanisławowi Kmakowi i Januszowi Gaborkowi za naprawy hydrauliczne przy awarii wody.
 41. Dzięki: Krzysztofowi Groniowi za odśnieżanie swym traktorem w obejściach kościoła; Januszowi Gaborkowi za odśnieżanie ręczne.
 42. Bardzo dziękuję pracownicy gminy, a naszej parafiance, Marzenie Apola za pilotowanie sprawy opłat podatku od parafii w UG KW.
 43. Bardzo dziękuję za urodzinowe życzenia, które otrzymałem w tych dniach.
 44. Informuję, iż została honorowo załatwiona sprawa zniszczeń na dolnym parkingu – postanowiono usunąć szkody; podjęli się tego młodociani oraz rodzice jednego z nich (przekazali 300 zł na naprawy połamanych obrzeży). Część szkód (zryte koleiny w klińcu) już trzech młodzieńców wyrównało przed dwoma tygodniami wieczorem, zaś po zejściu śniegu jeszcze takie prace wykona kolejny jeden młodzieniec, który dopiero co także się zgłosił do kancelarii minionej niedzieli po południu „z przeproszeniem”. Jeszcze szukam właścicieli dwóch kolejnych aut. W sumie przez jedną dobę (przez popołudnie i noc) „driftowało” w różnym czasie 6 aut. Kierowcy czterech aut już się zgłosili. Będę wytrwale szukał pozostałych dwóch sprawców. Zawsze jestem zwolennikiem wpierw „honorowego załatwienia sprawy” (naprawa szkód i przeproszenie), a dopiero potem zgłoszenia na policję (jeśli nie znajdę sprawców, albo nie chcą podjąć się restytucji swej młodzieńczej głupoty).
 45. Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 11 marca 2022 r. o godz. 19.00. Zapisy poprzez email lub sms, szczegóły na afiszach umieszczonych w gablocie. E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub SMS – Ks. Łukasz Plata, Duszpasterz Akademicki: 692588805.
 46. Rekolekcje dla wszystkich na temat Eucharystii „Błogosławił, łamał i rozdawał – Eucharystia nadaje sens” odbędą się w domu rekolekcyjnym w Gródku nad Dunajcem w dniach 25-27 marca. Rekolekcje prowadzi ks. Tomasz Rąpała, zapisy przez stronę „Arki” WWW.crf-arka.pl Patrz: afisz.
 47. Rekolekcje Biblijne dla wszystkich o uzdrowienie przez Słowo Boże, które jest miłosierne i sprawiedliwe „Miłosierne jest Słowo Boże i uzdrawiające” odbędą się w Domu Rekolekcyjnym „Arka” w Gródku nad Dunajcem w dniach 22-24 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Arki. Zapisy przez stronę domu rekolekcyjnego. Patrz: afisz.
 48. Od środy 15 XII są ograniczenia także w kościołach do 30 % wszystkich obecnych – jednak w to nie wlicza się zaszczepionych, a w naszej wspólnocie na szczęście jest wysoki procent zaszczepionych.
 49. Młodzieńcy ćwiczący w siłowni znaleźli w tym tygodniu na schodach pieniądze (banknot o wyższym nominale) – u mnie do odebrania.
 50. Dzięki za ofiarę 400 zł na sprzątanie 4 rodzinom: Grażyna, Stanisław Chochla; Marzena, Andrzej Lelito; Anna, Edward Michalik; Marta, Paweł Morańscy. Do sprzątania dokłada się 5 kolejnych rodzin z Królowej Polskiej: Jadwiga, Wiesław Ruszkowicz; Ewa, Stanisław Ruszkowicz; Renata, Edward Poręba; Mateusz Poręba; Ewelina, Paweł Chronowscy.
 51. Można ze stolika zabrać ulotkę na temat odpisu od podatku 1% na rzecz „Caritas Diecezji Tarnowskiej” – Nr 0000211791.
 52. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (8 zł); „Niedziela” (8 zł); „Miłujcie się” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny (5 zł); „Promyczek Dobra” (6 zł); „Mały Promyczek Dobra” (6 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł).
Poprawiony: niedziela, 06 lutego 2022 00:14
 

Ewangelia na dziś