Start Informacje Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocy "Dobrego Pasterza" – 8 V 2022
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
IV Niedziela Wielkanocy "Dobrego Pasterza" – 8 V 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 08 maja 2022 04:43

IV Niedziela Wielkanocna „Dobrego Pasterza” – 8 maja 2022

 

W tygodniu:

Niedziela – 8 V – IV Niedziela Wielkanocna, czyli „Dobrego Pasterza” (I Komunia Święta – klas III)

Poniedziałek – 9 V – Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. – głównego patrona Polski i diecezji

Wtorek – 10 V – wsp. dow. św. Jana z Avili, prezb. i dokt. Kośc.

Czwartek – 12 V – wsp. dow. śś. Nereusza i Achillesa, męcz.; albo: św. Pankracego, męcz.

Piątek – 13 V – wsp. dow. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy (Różaniec Fatimski)

Sobota – 14 V – Święto św. Macieja Apostoła

Niedziela – 15 V – V Niedziela Wielkanocna (Rocznica I Komunii Świętej – klas IV)

 1. Liturgia Słowa przedstawia nam dziś Dobrego Pasterza, który troszczy się o swe owce – taki jest nasz Bóg zatroskany o Kościół.
 2. W tę IV Wielkanocną Niedzielę „Dobrego Pasterza” Msze św. są w nieco zmienionym porządku: 7:00 – 9:00 – 11:00 (I Komunia Święta) – 14:30.
 3. Jak podawałem o 11:00 (a nie o 10:30) w naszej parafii przeżywać będziemy I Komunię Świętą 26 dzieci z klas III (wczoraj, tj. w sobotę 7 V o 9:00 dzieci te przystąpiły do uroczystej I Spowiedzi Świętej).
 4. Jeszcze raz bardzo proszę, by niezainteresowani I Komunią Świętą przyszli na inne Msze św., aby nie robić tłoku.
 5. Msza św. o 11:00 zamówiona przez rodziców sprawowana jest: w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin: z dziękczynieniem i prośbą o błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej i wszelakie łaski w życiu w przyjaźni z Jezusem.
 6. Dziś po „prymarii” (po 7:00) zmiana tajemnic w Różach Kobiet.
 7. Dziś też składka inwestycyjna. Też jak co roku w Niedzielę Dobrego Pasterza składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie (stąd na seminarium oddzielę część składki inwestycyjnej).
 8. „Niedziela Dobrego Pasterza” to „Światowy Dzień Modlitw o Powołania” i rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego w świecie (w ramach kwartalnych dni modlitw o powołania) – od 8 do 14 maja.
 9. Także 8 maja odpust parafialny „na św. Stanisława BM” w Łabowej – suma o 11:00.
 10. Także w tę niedzielę 8 maja przypada 77 rocznica zakończenia II wojny światowej (1945).
 11. Od uprzedniej niedzieli 1 V na „okres letni” popołudniowe Msze św. o 14:30 odprawiane są w cerkwi (aż do odpustu jesiennego 8 IX).
 12. W majowe niedziele nabożeństwa majowe odprawiane są po południu w cerkwi: o 14:00, zaś o 14:30 Msza św. z Nieszporami o NMP.
 13. Zaś w dni powszednie Nabożeństwa Majowe są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 (bezpośrednio po nich Msza św.).
 14. Na poniedziałek 9 V (z racji niedzieli wielkanocnej 8 V) przeniesiona jest Uroczystość ku czci św. Stanisława BM – Msze św. o 6:30 i 18:00.
 15. W poniedziałek 9 V kończy się tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława Biskupa w Szczepanowie. Patrz: plakat.
 16. W poniedziałek 9 maja o 14:30 w salce podziemiach kościoła egzamin kandydatów do bierzmowania (czyli klas VII z obu szkół).
 17. Od poniedziałku 9 V dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w tzw. „Białym Tygodniu” (codziennie o 18:00).
 18. We wtorek o 18:00 Majówka, a po niej Msza św.
 19. W środę o 18:00 Majówka z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy a po niej Msza św.
 20. W czwartek o 18:00 Nabożeństwo Majowe, a po nim Msza św.
 21. Też w czwartek 12 V o 19:00 próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej (z każdym dzieckiem przychodzi chociaż jeden rodzic).
 22. W piątek 13 V Msze św.: o 15:00 po Godzinie Miłosierdzia; zaś o 18:00 wpierw Msza św., a po niej w procesji Różaniec Fatimski (we wspomnienie liturgiczne MB Fatimskiej).
 23. Różaniec ten poprowadzi tak jak i głównym celebransem Mszy św. będzie dawny wikariusz w Królowej Górnej ks. Krzysztof Bajorek, obecnie duszpasterz w Zakliczynie.
 24. Różańce Fatimskie będą jak zwykle co miesiąc od 13 maja do 13 października.
 25. W sobotę 14 V przeżywamy Święto św. Macieja Apostoła: 6:30 – 8:00 – 18:00 (po Majówce).
 26. W sobotę 14 o 17:30 spowiedź św. dla dzieci Rocznicowych Komunii Świętej.
 27. W niedzielę 15 V Msze św. będą w zwykłym porządku niedzielnym o godz.: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30 w cerkwi (o 14:00 tamże Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej).
 28. Jak wyżej wspomniałem, w najbliższą niedzielę 15 maja o 10:30 przeżyjemy uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
 29. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie „I Róża rodziców modlących się za swe dzieci” p. w. św. Jadwigi Andegaweńskiej, zel. Stanisławy Bogdańskiej.
 30. Minionej soboty o 14:00 odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Jelito. Za jego duszę odprawionych będzie 449 Mszy św. (416 zamówionych indywidualnie oraz 33 zbiorowe ze składki od uczestników pogrzebu). Niech Bóg okaże Mu swe Miłosierdzie.
 31. Zapowiedzi III: Radosław Jakub Aleksandrowicz, zam. Królowa Polska; oraz: Anna Karolina Płachta, zam. Wielopole.
 32. Zapowiedzi I: Dawid Piotr Tarasek, zam. Mszalnica Zagóra; oraz: Aleksandra Krystyna Kaim, zam. Brzyna.
 33. Zapowiedzi I: Kamil Janusz Górski, zam. Gorlice; oraz: Beata Edyta Pazgan, zam. Królowa Górna.
 34. Zapowiedzi I: Artur Oskar Małek, zam. Kamionka Wielka; oraz: Monika Kinga Janus, zam. Królowa Polska.
 35. Zapowiedzi I: Andrew Steven Worthington, zam. Preston (Anglia); oraz: Dorota Agata Gromala, zam. Królowa Górna.O ile ktoś zna jakiekolwiek przeszkody do zawarcia tych małżeństw, winien je zgłosić w kancelarii parafialnej.
 36. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych w tym tygodniu: ● w środę o 17:00 – cotygodniowe spotkanie DSM (na starej plebanii); ● w środę o 17:30 – spotkanie kandydatów na aspirantów (w kościele); ● w środę o 19:00 – spotkanie comiesięczne Akcji Katolickiej (na starej plebanii); ● w czwartek o 19:00 – spotkanie z rodzicami i dziećmi rocznicowymi I Komunii Świętej (próba klas IV w kościele); ● w sobotę o 9:00 – próba scholi (na chórze); ● w sobotę o 10:00 wyjazd z lektorami do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz na Tor Kartingowy SPEED Race w Tarnowie
 37. Wydatki tego tygodnia: Naprawa traktorka-kosiarki 250 zł; wymiana oleju.
 38. Plansze i wklejanki dla dzieci na majówki.
 39. Dokupienie dwóch paneli fotowoltaicznych (poszerzenie mocy mniejszego układu) oraz ich montaż.
 40. Zakup tonera do drukarki laserowej, tonera do kserokopiarki i papieru na święta.
 41. Lody, kawa i woda mineralna dla pracujących w sobotę.
 42. Składka na misje z środowego „dnia misyjnego” wyniosła 403 zł.
 43. Ofiarę 200 zł na kościół złożyła Elżbieta Zielińska. Dziękuję.
 44. Dziękuję za sobotnią pracę od godz. 7:00 – pracowali na rzecz parafii: ● 3 mężczyźni z grupy dziesiętnika Eugeniusza Janusza: Eugeniusz Janusz; Dominik Ochwat; Edward Nowak – wykonali pracę cięcie drewna i korowanie pniaczków. ●6 kobiet z grupy dziesiętnika Marii Rymanowicz: Maria Rymanowicz; Kazimiera Ślipek; Elżbieta poręba; Monika Stelmach; Olga Kantor; Małgorzata Mężyk – wykonały pracę: plewienia, czyszczenia betonowych korytek, grabienia liści oraz opadłych suchych gałązek i kamyczków.
 45. Zapraszam na sobotę na 7:00 do pracy na rzecz wspólnoty parafialnej dziesiątki: ● mężczyzn z grupy dziesiętnika Krystyny Michalik – w planie: dalsze cięcie i korowanie pniaczków (potrzebne siekierki lub tasaki, maczety, ośniki itp. oraz piła motorowa). Część z tej grupy już zbierała kamienie na podbudowę chodnika pod Dróżki Maryjne. ● kobiety z grupy dziesiętnika Jana Nowaka – w planie: dalsze plewienie i grabienie liści oraz opadłych suchych gałązek oraz kamyczków.
 46. Dziękuję za czyszczenie figury MB koło nowej plebanii i odświeżenie (mycie i ukwiecenie) otoczenia koło niej – pracowali: Jan Królewski, Agata Cienki, Anna Skoczeń.
 47. Po moich interwencjach dokonano korekty za gaz zużyty w kościele „na naszą korzyść” za trzy miesiące: styczeń, luty i marzec – szczegóły podam za tydzień. Rutynowo też wymieniony został gazomierz na nowszą generację.
 48. W środę dołożono jeszcze dwa panele fotowoltaiczne rozbudowując mniejszy układ do mocy 10 kW, a więc odtąd o takiej mocy tak jak większy.
 49. A oto 26 dzieci do I Komunii Świętej w naszej parafii (i dwoje poza parafią): KRÓLOWA POLSKA: Baran Piotr; Borkowski Konrad; Kłębczyk Piotr (w Kamionce); Kruczek Oliwia; Kruczek Paweł; Książkiewicz Bartosz; Lompart Zuzanna; Marszałek Barbara; Michalik Błażej. KRÓLOWA GÓRNA: Apola Aleksandra; Borkowski Kacper; Czyżycka Łucja; Górka Tymoteusz; Groń Maciej; Janus Joanna; Janus Piotr; Kita Aleksander; Kmak Dagmara (z Boguszy); Kmak Katarzyna; Ogorzałek Nikodem; Pałka Antoni (w Boguszy); Plata Emilia; Sadowska Hanna; Siedlarz Adam; Siedlarz Krystian; Stasik Wiktoria; Velarde Vasquez Karol; oraz Koral Stanisław (z Warszawy).
 50. Dzięki za ofiarę 700 zł na sprzątanie rodzinie: Kinga i Krzysztof Bochenek; Ewa i Arkadiusz Ziaja; Izabela i Marek Szeptak; Stanisław Pazgan; Bartosz Górka; Grażyna i Jan Górka; Danuta i Krzysztof Budaj. Do sprzątania dokłada się 5 kolejnych rodzin z Królowej Górnej: Krystyna i Józef Janiczek; Sylwia i Krystian Janiczek; Anna Sikora; Monika i Marcin Hombek; Irena i Stanisław Dobosz; Agnieszka, Leszek Dobosz.
 51. Jest jeszcze na stoliku do rozdania mieszkającym u naszych rodzin numer czasopisma „Miłujcie się” w języku ukraińskim.
 52. Do nabycia na stoliku przy wyjściu książka: „Stefania Łącka – droga do świętości” autorstwa ks. prof. hab. Stanisława Sojki (cena 10 zł).
 53. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” – w środku kolejny audiobook z Biblią (8 zł); „Niedziela” (8 zł); „Miłujcie się” (6 zł); „Mały Gość Niedzielny (6 zł); „Promyczek Dobra” (6 zł); „Mały Promyczek Dobra” (6 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (6 zł).
Poprawiony: niedziela, 08 maja 2022 04:45
 

Ewangelia na dziś