Start Informacje Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła – 3-10 VII 2022
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XIV Niedziela Zwykła – 3-10 VII 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 02 lipca 2022 21:31

XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2022

 

W tygodniu:

I Niedziela – 3 VII – XIV Niedziela Zwykła (Adoracyjna); albo: Święto św. Tomasza Apostoła (opuszcza się)

Poniedziałek – 4 VII – wsp. dow. św. Elżbiety Portugalskiej

Wtorek – 5 VII – wsp. dow. św. Antoniego Marii Zaccarii, prezb.; albo: św. Marii Goretti, dziew. i męcz.

I Środa – 6 VII – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew. (dzień misyjny w parafii)

I Czwartek – 7 VII – wotywa o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie (o powołania)

Piątek – 8 VII – wsp. św. Jana z Dukli, prezb.

Sobota – 9 VII – wsp. dow. śś. Augustyna Zhao Rong, prezb. i Towarzyszy męcz.

Niedziela – 10 VII – XV Niedziela Zwykła

 1. Liturgia Słowa jest dziś przesłaniem o radości misyjnej, o chlubie z krzyża, pochwałą Pana, który posyła do dzieł w swym Kościele.
 2. Niedziela 3 VII jest XIV Niedzielą Zwykłą i jednocześnie „pierwszą miesiąca” (adoracyjną) – Msze św. są w zwykłym porządku o godz.: 7:00 – 9:00 – 10:30 (do południa z Adoracjami IHS) – 14:30 w cerkwi (z Nieszporami o NMP).
 3. Po prymarii, tj. po Mszy św. o 7:00 zmianka tajemnic w Różach Mężczyzn.
 4. W tę niedzielę 3 VII odpust w Nawojowej „na Nawiedzenie NMP” – suma o 11:00.
 5. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą o 6:30.
 6. W I środę Msza św. z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy będzie o 18:00.
 7. Jest to także „dzień misyjny w parafii” – stąd modlitwa za misje i składka na ten cel oraz zmiana tajemnic w Różach Misyjnych.
 8. Również w środę 6 lipca we wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej patronki Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach i misjach.
 9. Dzień 6 VII – jest także Patronalnym Świętem Apostolstwa Chorych (w liturgiczne wspomnienie tej Błogosławionej Patronki).
 10. Przed nami także I czwartek lipca – Msze św. o 6:30 z Litanią do Imienia Jezus oraz o 18:00 z Adoracją Najświętszego Sakramentu (to dzień modlitw o powołania).
 11. Pół godziny wcześniej czyli o godz. 17:30 – spowiedź święta pierwszoczwartkowa.
 12. W czasie wakacji nie ma w I czwartek Adoracji IHS dla kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VI, VII oraz VIII.
 13. W piątek Msze św. o 15:00 (po Godzinie Miłosierdzia) – 18:00.
 14. W sobotę Msze św. będą rano o 6:30 i 8:00.
 15. Za tydzień w XV Niedzielę Zwykłą (10 VII) Msze św. są w zwyczajnym porządku o godzinach: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30.
 16. Po prymarii, tj. po Mszy św. o 7:00 zmianka tajemnic w Różach Kobiet.
 17. Jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.
 18. Z racji lipcowego urlopu wakacyjnego część Mszy św. „pogrzebowych” odprawiana będzie przeze mnie poza parafią.
 19. Podobnie będzie w sierpniu w czasie urlopu ks. wikarego.
 20. Wielki Odpust w Tuchowie trwa od 1 VII do 10 VII pod hasłem: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Patrz: plakat w gablocie.
 21. Na czas wakacji zawieszone są spotkania formacyjne, zbiórki, próby różnych grup parafialnych. Wznowione będą od września.
 22. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Kobiet p.w. Narodzenia NMP, zel. Władysławy Królewskiej.
 23. Witam we wspólnocie brata Jana Mężyka rodaka, ze zgromadzenia klaretynów, przebywającego w ojczyźnie w czasie roku sabatycznego.
 24. Wydatki tego tygodnia: Zapłata za cement (1 tona) oraz wywrotka piasku w składzie budowlanym „na Bani” w KW.
 25. Znów zakup rury przepustowej Ø (2 mb). Za ryzę papieru do druku informatora.
 26. Za cztery pizze dla pracujących w sobotę oraz za wodę mineralną, kawę i lody. Za pracę przy kościele przez dwa dni.
 27. Zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej, jako „świętopietrze” w ramach akcji „Obol dla św. Piotra” wyniosła 458 zł.
 28. Składka z Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego wyniosła 945 zł.
 29. Otrzymaliśmy rachunki opłaty za gaz zużyty w maju: w starej plebanii (216,38 zł) oraz w nowym kościele (245,42 zł).
 30. Dziękuję za sobotnią pracę od godz. 7:00 – pracowało na rzecz parafii: ● 8 + 1 mężczyzn z grupy dziesiętnika Stanisława Lebdy: Stanisław Lebda (za niego Michał Poręba); Edward Michalik; Tadeusz Szkaradek; Jacek Kruczek; Marek Ślipek (za niego Przemysław Mężyk); Dariusz Aleksandrowicz (za niego Eugeniusz Janusz); Paweł Morański (za niego syn Karol); Przemysław Lebda (za niego Mateusz Michalik) oraz jeszcze z dziesiątki Stanisława Ruszkowicza Stefan Wolak (za niego Piotr Wolak) – panowie wykonali pracę nawożenia ziemi nad potokiem i przy dróżkach oraz plantowania klińca nad kościołem przy podbudowie pod chodnik stacji Dróżek Maryjnych. ● 5 + 1 kobiet z grupy dziesiętnika Józefa Ziębca: Maria Ziębiec; Barbara Wacławiak; Lucyna Gomółka (za nią syn Krystian); Teresa Groń (za nią Marcin Homoncik); Maria Wacławiak (za nią Anna Borkowska); a także z dziesiątki Stanisława Ruszkowicza Ewa Ruszkowicz (za nią mąż Stanisław) – panie wykonały pracę plewienia w kamieniach za stodołą, przy oczkach i przy asfaltowej drodze koło krzyża zaś młodzieńcy robili z mężczyznami. Zamiast pracy ofiarę: 50 zł złożyła Renata Baran; 50 zł – Bożena Legutko; oraz 100 zł – Danuta Groń.
 31. Jeszcze zamiast pracy z dziesiątki Stanisława Karpiela ofiarę 70 zł złożył Józef Kiełbasa; z dziesiątki Stanisława Ruszkowicza: 50 zł + 50 zł – Małgorzata i Krzysztof Borkowscy.
 32. W najbliższą sobotę 9 VII następuje przerwa w pracy dziesiątek.
 33. Zapraszam dopiero za dwa tygodnie na sobotę 16 VII na 7:00 do pracy na rzecz wspólnoty parafialnej dziesiątki: ● mężczyzn z grupy dziesiętnika Krzysztofa Ruszkowicza – w planie: nadal przewózka ziemi i podsypki oraz prace ziemne i obsypania ziemią nasypu nad kościołem i koło potoku. ● kobiety z grupy dziesiętnika Marka Kotasa – w planie: dalsze plewienie przy kościele i zbieranie kamyczków.
 34. A oto dzieci najlepiej chodzące w maju na nabożeństwa (majówki): KRÓLOWA GÓRNA: Jelito Filip (31); Jelito Klaudia (31); Ruszkowicz Bartłomiej (31); Jelito Michał (29); Czyżycka Łucja (30); Michalik Anna (26); Stasik Wiktoria (25); Jurkiewicz Mikołaj (23); Jurkiewicz Laura (22); Janus Karol (22); Ruszkowicz Wojciech (22); Skoczeń Emilia (22); Kałuziński Adam (21); Kruczek Sara (21); Michalik Julia (20); Kmak Konrad (19); Sadowska Hanna (18); Borkowski Kacper (17); Ogorzałek Nikodem (17); Czyżycka Karolina (19); Janus Piotr (18); Zaczyk Julia (15); Borkowski Miłosz (14); Janus Bartłomiej (14); Kita Aleksander (13); Kmak Katarzyna (12); Kogut Milena (11). KRÓLOWA POLSKA: Kociołek Karolina (28); Groń Aleksandra (24); Gomółka Szymon (17); Kruczek Barbara (16); Kruczek Joanna (16); Poręba Anna (10).
 35. Dziękuję Bożenie Gaborek za cztery kwiaty przed kościołem. Anie Borkowskiej za 2 sadzonki krzewów.
 36. Dziękuję Michałowi Porębie za dwa dni pracy przy rozwózce podsypki na podbudowę pod Dróżki Maryjne.
 37. Podczas ślubów i pogrzebów gra jedynie nasz organista i z nim załatwiamy wszystkie formalności. Zdarzyło się już trzy razy, iż po grze przypadkowych osób przybyłych spoza parafii trzeba było naprawiać drogi instrument, co generowało dodatkowe koszty dla parafii. Zresztą i my też nie dajemy jeździć naszym drogim samochodem każdemu, kto ma prawo jazdy i umie jeździć.
 38. W tym roku 6 VI minęło już 5 lat od zawierzenia Polski MB Fatimskiej. Było to 6 czerwca 2017 w 100-lecie Objawień w Fatimie i w 20-lecie konsekracji sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, gdzie Episkopat Polski odnowił przyrzeczenia i zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu NMP, a w parafiach nastąpiło to 8 IX 2017.
 39. Tytułem przypomnienia: po Misjach Świętych w parafii w 2016 r. (6 lat temu) pozostało nam co piątkowe Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia odprawiane w kaplicy (z koronką i Mszą św. o 15:00) oraz tamże nowy mebel – konfesjonał szafowy.
 40. Zaś po zakończeniu Renowacji Misji Świętych (1-5 IV 2017 r.) pozostały dwie pamiątki: Msze św. w starym kościele (od odpustu do odpustu), a nade wszystko Różańce Fatimskie w procesji 13 każdego miesiąca (w miesiącach objawień, czyli od 13 V do 13 X).
 41. Jeszcze raz przypominam tuż przed wyjazdem tym, którzy się zgłosili, iż parafia św. Małgorzaty organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 4 do 12 lipca br. Informacje na stronie parafialnej, w kancelarii i pod telefonem 785-629-619.
 42. Organizatorzy XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK, zapraszają na koncert finałowy, który odbędzie się dziś, tj. w niedzielę 3 VII o godz. 17:00 w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim. Będzie to koncert laureatów. Wśród pięknie śpiewających dzieci z całej Polski, będą także goście z Włoch, Słowacji i Ukrainy, a koncert zaszczyci swą obecnością Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Ambasador RP w Rzymie – Anna Maria Anders oraz goście z miast partnerskich Nowego Sącza. W sposób szczególny zaprasza się rodziny z dziećmi. Darmowe wejściówki są do zabrania w zakrystii. Więcej informacji na stronie www.festiwalskowroneczek.pl i na plakacie.
 43. Ruszyło poradnictwo dla uzależnionych od urządzeń cyfrowych (4-29 VII we wtorki i czwartki od 19:00 do 22:00 pod telefonem: 223 507 091). Patrz: afisz w gablocie.
 44. Wyższe Seminarium Duchowne prowadzi rekrutację kandydatów do kapłaństwa pod hasłem: „Pójdź za mną”. Patrz: wsd.tarow.pl oraz plakat w gablocie.
 45. Uczelnia KUL prowadzi wsparcie materialne dla Ukrainy, pomoc prawną, psychologiczną i duchową. Oraz przyjmuje nowych studentów, także kontynuacji studiów w Polsce dla Ukraińców. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. WWW.kamdydat.kul.pl WWW.kul.pl Patrz: plakat.
 46. Dzięki za ofiarę 500 zł na sprzątanie 5 rodzinom: Stanisława Jędrusik; Józefa i Władysław Nowak; Monika i Grzegorz Nowak; Anna Rogozińska; Zofia i Stanisław Stępień. Do sprzątania dokłada się 5 kolejnych rodzin z Królowej Górnej: Grażyna i Krzysztof Janus; Józefa Janus; Helena Janus; Aneta i Andrzej Janus; Anna i Michał Janus.
 47. Do nabycia na stoliku przy wyjściu książka: „Stefania Łącka – droga do świętości” autorstwa ks. prof. hab. Stanisława Sojki (10 zł).
 48. Do nabycia kolejnego w formie książkowej „Gościa Niedzielnego-Ekstra”: O Najświętszej Eucharystii – koszt 12 zł.
 49. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (8 zł); „Niedziela” (8 zł); „Miłujcie się” (6 zł); „Mały Gość Niedzielny (6 zł); „Promyczek Dobra” (6 zł); „Mały Promyczek Dobra” (6 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (6 zł).
Poprawiony: sobota, 02 lipca 2022 21:35
 

Ewangelia na dziś