Start Informacje Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła 10-17 VII 2022
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XV Niedziela Zwykła 10-17 VII 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 10 lipca 2022 18:39

XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022

W tygodniu:

Niedziela – 10 VII – XV Niedziela Zwykła

Poniedziałek – 11 VII – Święto św. Benedykta, Opata – Patrona Europy

Wtorek – 12 VII – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Środa – 13 VII – wsp. śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników – patronów diecezji.

Czwartek – 14 VII – wsp. dow. św. Kamila de Lills, prezb.; albo: św. Henryka

Piątek – 15 VII – wsp. św. Bonawentury, bpa i dokt. Kośc.

Sobota – 16 VII – wsp. NMP z Góry Karmel

Niedziela – 17 VII – XVI Niedziela Zwykła

 1. Liturgia Słowa zachęca nas do słuchania wskazań Boga, wśród których przykazanie miłości wobec Boga i ludzi jest najważniejsze.
 2. Niedziela 10 VII to XV Niedziela Zwykła – Msze św. są w nowym kościele o godz.: 7:00 – 9:00 – 10:30 oraz 14:30 w cerkwi.
 3. Po prymarii, tj. po Mszy św. o 7:00 zmianka tajemnic w Różach Kobiet.
 4. Zwyczajowo w drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.
 5. Dziś kończy się w Tuchowie Wielki Odpust (od 1 VII) pod hasłem: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Patrz: plakat w gablocie.
 6. Dziś 10 VII o 19:30 w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim „diecezjalne uwielbienie” pt. „Laboratorium Miłości Nieskończonego Majestatu” (w planie: Adoracja IHS, konferencja i śpiew) – prowadzący: ks. Bp Artur Ważny oraz zespół New Life`M. Patrz: afisz.
 7. W poniedziałek w Święto opata św. Benedykta, patrona Europy – Msze św. będą o 6:30 i 18:00.
 8. We wtorek Msza św. będzie zwyczajowo o 6:30.
 9. W środę Msza św. z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy będzie o 18:00.
 10. W środę 13 lipca wspomina się pustelników z Tropia, świętych Świerada i Benedykta – patronów naszej diecezji.
 11. Po Mszy św. jak każdego „trzynastego dnia miesiąca” wyruszymy w procesji z Różańcem Fatimskim.
 12. Przynieśmy na procesję lampiony. Dziewczęta z DSM proszę o zabranie figury MB Fatimskiej.
 13. W czwartek 14 VII Msza św. tylko rano o godz. 6:30.
 14. W piątek 15 VII, we wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła Msze św. o 15:00 (po G Miłosierdzia) – 18:00.
 15. W sobotę w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel Msze św. będą rano o 6:30 i 8:00 i o 18:00 wieczór.
 16. Za tydzień w XVI Niedzielę Zwykłą (17 VII) Msze św. są w zwyczajnym porządku o godzinach: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30.
 17. W niedzielę 17 VII składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 18. Z racji lipcowego urlopu wakacyjnego część Mszy św. „pogrzebowych” odprawiam poza parafią. Podobnie będzie w sierpniu w czasie urlopu ks. wikarego.
 19. Na czas wakacji zawieszone są spotkania formacyjne, zbiórki, próby różnych grup parafialnych. Ich wznowienie – od września.
 20. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Kobiet p.w. śś. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, zel. Anny Poręba.
 21. Wydatki tego tygodnia: Jeszcze zakup 5 ryz papieru i tonera do kserokopiarki; paliwo do traktorka-kosiark.
 22. Zapłaciłem rachunki za gaz zużyty w maju: w starej plebani.
 23. Jeszcze wywrotka piasku zmieszanego z grysem ze składu „na Bani” w KW. Zapłata za śmieci.
 24. Przełącznik do listwy prądowej; dekiel uniwersalny; uchwyty do szklanek w kuchni.
 25. Za kwietne dekoracje przy ołtarzach.
 26. Minionej soboty 9 VII nie było w pracy dziesiątek.
 27. Natomiast zapraszam na tę sobotę 16 VII na 7:00 do pracy na rzecz wspólnoty parafialnej dziesiątki: ● mężczyzn z grupy dziesiętnika Krzysztofa Ruszkowicza – w planie: nadal przewózka ziemi i podsypki oraz prace ziemne i obsypania ziemią nasypu nad kościołem i nad potokiem. ● kobiety z grupy dziesiętnika Marka Kotasa – w planie: dalsze plewienie przy kościele i zbieranie kamyczków.
 28. Dziękuję Dawidowi ze Świniarska za ukwiecenie drugiego większego „oczka wodnego” przy dolnym parkingu. Znów uczynił to kompletnie bezinteresownie ofiarując lilie wodne i inne rośliny stawowo-oczkowe. Wielkie Bóg zapłać!
 29. Pomagał mu w pracy podobnie jak poprzednio – nasz sąsiad Jan Królewski.
 30. Znów bardzo dziękuję Krzysztofowi Groniowi za kolejne darmowe walcowanie na dwa razy jeszcze w poprzednim tygodniu podbudowy pod chodnik „Dróżek Świąt Maryjnych” na zboczu za nowym kościołem.
 31. Rozpoczynają się zapisy na 40-tą Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy pod hasłem: „Chrystus naszą Paschą”. Rozpocznie się ona 17 sierpnia Eucharystią o 6:30 sprawowaną na placu katedralnym, a zakończy 25 sierpnia uroczystym przedpołudniowym wejściem na Jasną Górę. RDN transmitować będzie Msze św. i zdawać relacje z drogi. Zapisy przez lipiec są w kancelariach naszych parafii, a w sierpniu już tylko w parafii organizatora danej grupy – czyli dla nas w parafii JP II w Nowym Sączu. Koszt uczestnictwa PPT bez zmian, tj. 150 zł za pierwszą i drugą osobę z domu, 100 zł za trzecią z domu, a za dziecko do 15 roku życia płaci tylko 75 zł, bo resztę dopłaca Caritas. Małoletni do 16 lat muszą mieć opiekuna. Więcej na: WWW.pielgrzymkatarnowska.pl
 32. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu 6 sierpnia 2022 r. o 16:00.
 33. Zachęca się pielgrzymów do zabrania namiotów ze względu na trudności noclegowe w niektórych miejscach.
 34. Zapraszamy też do wpisu na duchową pielgrzymkę tych, którzy z różnych względów nie mogą iść – zwłaszcza chorych.
 35. Diecezjalne Studium Rodziny rozpoczyna się w Parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu od 3 września 2022 (przez dwa semestry), koszt 500 zł – zgłoszenia można składać mailowo lub telefonicznie w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Tel. 14 631 73 60. Patrz: plakat w gablocie świątyni.
 36. Rekrutacja do Studium Organistowskiego Rozpoczęta – 2022 r. Zaprasza w swoje progi wszystkich kochających piękną liturgię i muzykę organową. Poprzez swoją działalność dydaktyczno-artystyczną studium stawia sobie za cel przygotowanie odpowiednio wykwalifikowanych kadr do podjęcia w przyszłości posługi organisty. Absolwent studium otrzymuje dyplom, który jest niezbędnym warunkiem podjęcia funkcji organisty w parafii. Zajęcia w studium odbywają się na dwóch „poziomach": podstawowym (I stopień) i podyplomowym (II stopień). Poziom podstawowy trwa 4 lata, dla zaczynających od „0" jest dodatkowo rok propedeutyczny. Wykłady odbywają się w soboty (od października do czerwca) wraz z lekcjami gry na fortepianie i organach. Poziom podyplomowy trwa dwa lata. Wykłady odbywają się w czwartki w godzinach popołudniowych (od października do czerwca) razem z lekcjami gry na organach. Do studium przyjmowani są wszyscy kandydaci, którzy w przyszłości chcą pełnić posługę organisty lub już ją pełnią, a nie posiadają żadnego wykształcenia muzycznego do pełnienia tej funkcji. Egzamin wstępny odbędzie się 17 września 2022 r. (sobota) o godz. 9:00 w Studium Organistowskim w Tarnowie. Dokumenty należy wysłać e-mail'em na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (tylko podanie i życiorys wraz z podaniem swojego numeru telefonu. Pozostałe dokumentu jak świadectwa, opinia ks. proboszcza i zdjęcia można przynieść na egzamin wstępny) do 30 czerwca 2022 r. Dodatkowy termin: do 15 września 2022 r. (w miarę wolnych miejsc). W razie pytań proszę dzwonić (Tel. 606 332 134).ks. dr Grzegorz Piekarz - dyrektor DSO.
 37. Tarnowskie karmelitanki bose z ul. Krzyskiej 19 zapraszają na Nowennę przed Uroczystością MB z Góry Karmel (7-15 lipca) – nabożeństwa z kazaniem codziennie o 18:00 poprowadzi o. karmelita bosy Szczepan Praśkiewicz. Natomiast Odpust przypada 16 VII – Msze św. o 6:30 i 18:00 (wieczornej przewodniczyć będzie ks. bp Artur Ważny. Kontakt: Tel. 14 627 61 22. Patrz: afisz.
 38. Wyższe Seminarium Duchowne prowadzi rekrutację kandydatów do kapłaństwa pod hasłem: „Pójdź za mną”. Patrz: wsd.tarow.pl oraz plakat w gablocie.
 39. Informuję z wyprzedzeniem, iż 17 września w Niepokalanowie odbędzie się VI Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Patrz: afisz.
 40. Na stoliku pozostawione są ulotki odnośnie aktywizacji niepełnosprawnych przez pracę zdalną lub stacjonarną – praca dotyczy zatrudnienia dla: grafik komputerowy, pracownik działu kadr, młodszy specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, pracownik infolinii, kasjer sprzedawca, magazynier, pracownik ds. utrzymania czystości, pracownik ochrony. Szczegóły i kontakt: Tel. 666 526 929 oraz 666 526 928; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. pod adresami: ul. Lubelska 13/161 35-241 Rzeszów; ul. Krzyżanowska 4a 35-329 Rzeszów; Jasionka 953 36-002 Jasionka. Więcej na WWW.ipracujzdalnie.pl
 41. Dzięki za ofiarę na sprzątanie. Do sprzątania dokłada się 5 kolejnych rodzin z Królowej Górnej: Józefa i Mieczysław Janus; Sylwia i Krzysztof Groń; Teresa Siedlarz (i synowie); Karolina i Amadeusz Budaj; Łucja Radzik.
 42. Do nabycia na stoliku przy wyjściu książka: „Stefania Łącka – droga do świętości” autorstwa ks. prof. hab. Stanisława Sojki (10 zł).
 43. Do nabycia kolejnego w formie książkowej „Gościa Niedzielnego-Ekstra”: O Najświętszej Eucharystii – koszt 12 zł.
 44. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (8 zł); „Niedziela” (8 zł); „Miłujcie się” (6 zł); „Mały Gość Niedzielny (6 zł); „Promyczek Dobra” (6 zł); „Mały Promyczek Dobra” (6 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (6 zł).

Poprawiony: wtorek, 12 lipca 2022 10:36
 

Ewangelia na dziś