Start Informacje Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX-2 X 2022
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX-2 X 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 25 września 2022 07:10

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022

 

W tygodniu:

Niedziela – 25 IX – XXVI Niedziela Zwykła (synodalna)

Poniedziałek – 26 IX – wsp. dow. śś. Kosmy i Damiana, męcz.; albo: śś. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy, męcz.

Wtorek – 27 IX – wsp. św. Wincentego a Paulo, prezb.

Środa – 28 IX – wsp. św. Wacława, męcz.

Czwartek – 29 IX – Święto Śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Piątek – 30 IX – wsp. św. Hieronima, prezb. i dok. Kościoła

I Sobota – 1 X – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dok. Kośc.

I Niedziela – 2 X – XXVII Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Aniołów Stróżów (opuszcza się)

 

  1. Liturgia Słowa zestawia dziś ludzi światowych i człowieka Bożego, by wskazać nam jak należy żyć na tym świecie, by się Bogu podobać.
  2. W tę XXVI Niedzielę Zwykłą (25 IX) wszystkie Msze św. są w nowym kościele: o godzinach: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30.
  3. Z racji ostatniej miesiąca niedziela 25 IX jest synodalną, z własną liturgią wyznaczoną przez ks. Biskupa.
  4. Jest to „Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące”.
  5. To także „Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy” (25 IX).
  6. Również niedziela 25 IX jest „Dniem Modlitw o Trzeźwość”; w diecezji w tym dniu odbywa się „Diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa” – ma ona charakter przebłagalny i wynagradzający za grzechy przeciwne trzeźwości.
  7. Też w niedzielę 25 IX w kaplicy sióstr Niepokalanek w N. Sączu o 19:30 spotkanie młodych – patrz: www.saczboga.pl
  8. W poniedziałek 26 IX i we wtorek 27 IX Msza św. będzie o godz. 6:30.
  9. W środę 28 IX Msza św. będzie o 18:00 z Nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy (z racji odprawiania liturgii także w Boguszy, w środę będzie najpierw Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a dopiero potem Msza św.).

10.Też w środę 28 IX o 15:00 przy krzyżu pandemicznym „karawana” na rozstaju dróg przy dolnym parkingu modlitwa na Koronce w ramach akcji modlitewnej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na rozstajach dróg, ulic i placów miast i wsi” (prowadzi AK).

11.W czwartek 29 IX w święto Trzech Archaniołów Msze św. będą rano o 6:30 i wieczorem o 18:00.

12.Ks. Wikariusz wyjeżdża na „posłanie misyjne” w Piwnicznej rocznikowego kolegi z seminarium – Msza św. na wyjeździe „pro populo”.

13.W piątek (30 IX) Msze św. będą: o 15:00 (po Godzinie Miłosierdzia) oraz o 18:00.

14.Od 1 października zmienia się czas odprawiania Mszy św. popołudniowych z 18:00 na 17:00.

15.W sobotę 1 października rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe – będą codziennie o 17:00, a po nich bezpośrednio Msza św., natomiast w niedziele Nabożeństwa Różańcowe będą o 14:00, a po nich Msze św. o 14:30.

16.W sobotę 1 X przypada I sobota października – Msze św. parafialne będą rano: o 6:30 – 8:00 – 17:00 (ranne Msze św. z litanią do MB, a wieczorna – z Adoracją IHS i litanią ).

17.Niedziela 2 X, to XXVII Niedziela Zwykła (adoracyjna) – wszystkie Msze św. są w nowym kościele o godz.: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30 (o 14:00 Nabożeństwo Różańcowe).

18.Adoracje będą do południa, zaś Msza św. popołudniowa połączona będzie z Nieszporami Niedzielnymi.

19.Też w niedzielę 2 października o 11:00 w Cieniawie suma odpustowa „na św. Franciszka” – suma o 11:00.

20.Intencja do omodlenia na październik – o Kościół otwarty na wszystkich: „Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności”.

21.Zakończyła działalność dotychczasowa Rada Parafialna – ostatnie robocze spotkanie było w minioną niedzielę w starej plebanii, zaś uroczyste miało miejsce w czwartek w nowej plebanii. Ogromnie dziękuję za owocną współpracę na rzecz naszej parafii przez minione 5 lat.

22.Przed nami w diecezji wybory do nowych Rad Parafialnych, bo kończy się już kadencja dotychczasowych – od tej niedzieli 25 IX zgłaszać możemy kandydatów (wybory te odbędą się w diecezji 23 X). Skrzynka umieszczona jest na stoliku przy drzwiach głównych.

23.Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych w tym tygodniu:

● w piątek o 19:00 – spotkanie KSM (w starej plebanii)

● w sobotę o 9:00 – próba scholi (na chórze w kościele)

● w sobotę o 10:00 – spotkanie DSM (w sali pod kościołem)

● w sobotę o 10:00 – spotkanie aspirantów i ministrantów (w salce w kościele)

● w sobotę o 11:00 – spotkanie lektorów i ceremoniarzy (w salce w kościele)

24.Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie III Róża „Rodziców modlących się za swe dzieci” p.w. sługi Bożego ks. Józefa Andrasza, zel. Elżbiety Kogut.

25.W miniony poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Szczepki. Za jego duszę odprawionych będzie: 218 Mszy św. (w tym 206 zamówionych indywidualnie oraz 12 od uczestników pogrzebu). Niech odpoczywa w Panu.

26.Wydatki tego tygodnia: Zakupiłem kolejne płytki na cokoły wokół nowej plebanii (oraz dużo wcześniej kupione płytki na filar wysoki koło schodów i płytki na filar mniejszy przy tarasiku).

27.Zapłaciłem rachunki za gaz oraz za telefon w kancelarii i za prąd.

28.Dzieciom na wczorajszą sobotnią wycieczkę dołożyłem z kasy parafialnej; też na produkty na czwartkowe spotkanie.

29.Członkom byłej już Rady Parafialnej, której pracę wysoko cenię, ofiarowałem pamiątkowe albumy.

30.Za robotę prze kościele. Na owoce, napoje i lody na spotkanie grupy parafialnej.

31.Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie z 25 IX wyniosła 445 zł.

32.Dziękuję za sobotnią pracę od 7:00 – pracowali na rzecz parafii:

● jedynie 2 + 1 mężczyzn z grupy dziesiętnika Janusza Pazgana: Zbigniew Świgut, Bronisław Szeptak, oraz Andrzej Ptaszkowski (z dziesiątki Władysława Stanka za Helenę Ptaszkowską) – wykonali prace plantowania ziemi za cerkwią przy dróżkach MB (ciąg dalszy). Zamiast pracy złożyli ofiarę po 50 zł: Janusz Pazgan i Czesław Radzik, a także Carlos Velarde Vasquez (z dziesiątki Mariusza Hatlasia).

● 4 kobiety z grupy dziesiętnika Stanisława Ptaka: Agata Ptak, Sylwia Dadał, Dorota Marchacz, Ewa Siedlarz – wykonały plewienia przy głównych schodach i za starą plebanią oraz sprzątania schodów. Zamiast pracy ofiarę 100 zł złożyła Genowefa Marchacz; 50 zł Stanisława Ptaszkowska.

33.Zapraszam na sobotę na 7:00 do pracy na rzecz wspólnoty parafialnej dziesiątki:

● mężczyzn z grupy dziesiętnika Władysława Stanka. Będzie do wykonania plantowanie ziemi za cerkwią przy dróżkach MB (ciąg dalszy).

● kobiety z grupy dziesiętnika Tadeusza Ramsa. W planie ciąg dalszy plewienia przy kościele i cmentarzu w Królowej Polskiej.

34.Bóg zapłać członkom Rady Parafialnej za placki, owoce i inne artykuły na pożegnalne spotkanie.

35.Dziękuję zespołowi „Chwalmy Pana” oraz dziecięcej scholi za śpiew niedzielę 18 IX podczas „wotywy” o 9:00 i na „sumie” o 10:30.

36.Ksiądz wikariusz bardzo dziękuje: panu Krzysztofowi Groniowi, Bartłomiejowi Groniowi, pani Annie Królewskiej-Skoczeń oraz mamie i bratu Łukaszowi za wczorajszą pomoc przy organizacji wycieczki scholi i LSO do Krakowa-Łagiewnik oraz Laserparku.

37.Dziękuję Mirosławowi Marszałkowi za ofiarowaną hydroizolację do schodów (2 puszki).

38.Dziękuję Michałowi Porębie za zapuszczenie olejem i ropą wszystkich elementów drewnianych wokół kościoła i cmentarza.

39.Trwają prace wymiany płytek na wszystkich schodach i koło drzwi nowej plebanii oraz cokołu wokół nowej plebanii.

40.Rozpoczęło się też uzupełnienie starych odparzeń ścian kościoła przy schodach i między drzwiami świątyni.

41.Spotkanie 'wyborcze' do Rady Kapłańskiej DT odbędzie się 29 września o 19:15 w parafii MBN w N. Sączu (ustalenie terminów wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi ks. bp Stanisław Salaterski – jej rozpoczęcie w parafiach w Środę Popielcową do 25 czerwca).

42.Tradycyjna Procesja Różańcowa w przyszłą niedzielę 2 października wyruszy po raz 32 ulicami N. Sącza. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o godz.18.00. Następnie procesja przejdzie do Bazyliki św. Małgorzaty, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, do Kościoła Matki Bożej Licheńskiej i Najświętszego Serca Jezusowego. Zakończenie około godz. 21.00 w Kościele Matki Bożej Niepokalanej na Millenium.

43.Od 1 X do 7 X trwać będzie Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Bocheńskiej (patrz: plakat).

44.Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

45.W nawiązaniu do informacji dotyczącej zbierania podpisów pod obywatelskim projektem w obronie chrześcijan, poniżej podaję adres na który mogą również być przesyłane listownie zebrane listy z poszczególnych parafii z diecezji tarnowskiej: Marta Malec-Lech ul. Osiedlowa 30, 32-800 Brzesko.

46.Dzięki za ofiarę 500 zł na sprzątanie 5 rodzinom: Józef i Helena Ptaszkowscy; Andrzej Ptaszkowski; Jolanta i Janusz Kałuzińscy; Maria Wlazło; Piotr i Małgorzata Czyżyccy. Do sprzątania dokłada się 6 kolejnych rodzin z Królowej Górnej: Łukasz i Małgorzata Stanek; Władysław i Grażyna Stanek; Andrzej i Maria Stanek; Katarzyna Borkowska; Anna, Janusz Górka; Maria Doszna.

47.Do nabycia Kalendarz Rolników (w formie książkowej) – po 28 zł; oraz kalendarz ścienny po 8 zł.

48.Do nabycia na stoliku przy wyjściu książka: „Stefania Łącka – droga do świętości” autorstwa ks. prof. hab. Stanisława Sojki (10 zł).

49.Do nabycia kolejny w formie książkowej „Gość Niedzielny-Ekstra”: O Najświętszej Eucharystii – koszt 12 zł.

50.Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (8 zł); „Niedziela” (8 zł); „Miłujcie się” (6 zł); „Mały Gość Niedzielny (6 zł); „Promyczek Dobra” (6 zł); „Mały Promyczek Dobra” (6 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (6 zł).

Poprawiony: sobota, 01 października 2022 20:36
 

Ewangelia na dziś