Start Informacje Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 2-9 X 2022
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXVII Niedziela Zwykła – 2-9 X 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 02 października 2022 04:45

XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022

 

W tygodniu:

I Niedziela – 2 X – XXVII Niedziela Zwykła (adoracyjna); albo: wsp. św. Aniołów Stróżów (opuszcza się)

Wtorek – 4 X – wsp. św. Franciszka z Asyżu

I Środa – 5 X – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

I Czwartek – 6 X – wsp. dow. św. Brunona, prezb.

I Piątek – 7 X – wsp. NMP Różańcowej

Niedziela – 9 X – XXVIII Niedziela Zwykła; albo: wsp. śś. Dionizego, bpa i Towarzyszy, męcz. (opuszcza się)

 

  1. Liturgia Słowa zagrzewa nas dziś do gorliwości w Służbie Bożej, wyzwolenia się od zatwardziałości serca i przestrzega przed krnąbrnością ducha.
  2. Dzisiejsza niedziela (2 X), to XXVII Niedziela Zwykła i pierwsza miesiąca (adoracyjna) – wszystkie Msze św. są w nowym kościele o godz.: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30 (o 14:00 Nabożeństwo Różańcowe).
  3. Po wszystkich Mszach św. dopołudniowych Adoracja IHS, zaś Msza św. popołudniowa połączona będzie z Nieszporami Niedzielnymi.
  4. Po „prymarii” jak zwykle dziś zmiana tajemnic różańcowych w Różach Mężczyzn.
  5. Dziś też dwa komunikaty ks. Biskupa: 1) o śmierci ks. Biskupa Jana Styrny; 2) o Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny w Krynicy.
  6. Też w tę niedzielę 2 X o 11:00 w Cieniawie odpust „na św. Franciszka” – „suma” o 11:00.
  7. Przypominam, iż w dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie o 17:00 (a po nim bezpośrednio Msza św.). Wysłuchiwać będziemy czytanek październikowych napisanych przez siostrę Krystynę Kasperczyk: „Z różańcem świętym w codzienność”.
  8. Dzieci mogą poczynić wespół z dorosłymi, czy też same, różańce wykonane z czegokolwiek. Za pilność i prace ręczne będą nagrody.
  9. W poniedziałek 3 X Msze św. o 6:30 i 17:00 (po Różańcu), a we wtorek 4 X Msza św. będzie po Różańcu o godz. 17:00.

10.Jedna z wieczornych intencji wtorkowych przeniesiona jest na czwartek wieczorem z racji wyjazdu szkoleniowego ks. wikariusza.

11.W środę 5 X Msza św. będzie o 17:00 po Różańcu i Nowennie ku czci MB Nieustającej Pomocy.

12.W I środę miesiąca jak zwykle „dzień misyjny” w naszej parafii – zmiana tajemnic w Różach Misyjnych, modlitwa i ofiara na misje.

13.W I czwartek 6 X Msze św. będą rano o 6:30 i wieczorem o 17:00 (rano z litanią do Krwi Chrystusa), a wieczorem z Adoracją IHS.

14.Również w I czwartek (od 15:00 do 20:00) półgodzinna comiesięczna Adoracja Sanctissimum w bocznej kaplicy dla kandydatów do bierzmowania (klasy VI, VII i VIII).

15.Spowiedź św. comiesięczna w I czwartek od 16:30 (i na Różańcu) oraz w I piątek od 16:30 (i na Różańcu).

16.W I piątek 7 X Msze św. o 6:30 (z Litanią do NSPJ); po Godzinie Miłosierdzia o 15:00; a także po Różańcu i Adoracji IHS o 17:00.

17.W I piątek spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII i VIII (młodzież ta przygotowuje rozważania i prowadzi Różaniec).

18.Adoracja ogólna w I piątek w bocznej kaplicy od 13:30 do 22:00.

19.W I piątek do chorych ks. wikariusz udaje się o godz. 13:30 (spowiedź św., Komunia Św. czy też sakrament namaszczenia chorych).

20.W sobotę 8 X Msze św. będą o godz. 6:30 i godz. 8:00 oraz po Różańcu o godz. 17:00.

21.W sobotę 8 X w Krakowie odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium św. JP II oraz B. Miłosierdzia w Łagiewnikach. Gościem będzie założycielka ruchu pani Luise Ward z Kanady. Program od 9:00 do 15:00. Patrz: plakat.

22.W XXVIII Niedzielę Zwykłą (9 X) wszystkie Msze św. są w nowym kościele: o godzinach: 7:00 – 9:00 – 10:30 – 14:30.

23.Jak zwykle w drugą niedzielę października składka zbierana będzie jako inwestycyjna na rzecz parafii.

24.W niedzielę 9 października po Mszy św. o godz. 7:00, czyli po „prymarii” – zmianka w Różach Kobiet.

25.Także w niedzielę 9 X w parafiach naszej diecezji, więc i w naszej, prowadzone będzie liczenie tzw. „dominicantes” i „comunicantes”.

26.Od 1 X do 7 X trwać będzie Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Bocheńskiej (patrz: plakat).

27.Czekają nas w diecezji wybory do nowych Rad Parafialnych – od niedzieli 25 IX zgłaszać można kandydatów (zaś wybory odbędą się w diecezji 23 X). Skrzynka umieszczona jest na stoliku przy drzwiach głównych.

28.Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych w tym tygodniu:

● w środę o 18:30 – trening piłkarski dla LSO na Sali gimnastycznej (w szkole w KG)

● w piątek o 18:00 – spotkanie KSM (w starej plebanii)

● w sobotę o 8:30 – wyjazd z przykościelnego parkingu z LSO na Towarzyski Turniej w Piłkę Nożną Halową (do parafii NMP Wniebowziętej w Pleśnej)

● w sobotę o 10:00 – spotkanie DSM (w sali pod kościołem)

29.Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie IV Róża „Rodziców modlących się za swe dzieci” p.w. św. Rity, zel. Janiny Sielarz.

30.W miniony wtorek odbył się pogrzeb śp. Marka Homoncika. Za jego duszę odprawionych będzie 67 Mszy św. (w tym 62 zamówione indywidualnie oraz 5 od uczestników pogrzebu). Niech Pan będzie mu Miłosierny.

31.Wydatki tego tygodnia: materiały do kładzenia płytek i odbudowania rozmarzniętych schodów (takie jak: wylewka betonowa, zaprawa wyrównująca, grunt, szpachla, fugi, klej do siatki, klej do płytek, siatka, silikon akrylowy, hydroizolacja itp.).

32.Wino Mszalne (6 butelek), komunikanty (10 000 szt.), hostie (200 szt.), węgielki do kadzidła (100 szt.).

33.Plansze z nalepkami (banderole) dla dzieci za uczestnictwo w Nabożeństwach Różańcowych.

34.Dziękuję za ofiarę 200 zł na kościół nowożeńcom z Boguszy Katarzynie Tokarz i Ambrożemu Janusz.

35.Otrzymaliśmy rachunki za prąd: 135,74 zł + 267,27 zł + 29,69 zł.

36.Dziękuję za sobotnią pracę od 7:00 – pracowali na rzecz parafii:

● 6 + 1 mężczyzn z grupy dziesiętnika Władysława Stanka: Piotr Czyżycki, Janusz Kałuziński, Jan Janus z synem Karolem, Andrzej Ptaszkowski, Władysław Stanek (za niego Kamil Czyżycki) oraz Karol Rams (z grupy kobiecej – był za mamę Ilonę) – wykonali prace: przeniesienia i ułożenia fosztów lipowych i workowanego kamyka drenażowego, plantowania ziemi za cerkwią przy dróżkach MB (ciąg dalszy).

Sprostowanie: tydzień temu pracował: Bronisław Szeptak, a ofiarę 50 zł złożył Czesław Radzik (przepraszam za pomyłkę w nazwiskach).

● 4 kobiety z grupy dziesiętnika Tadeusza Ramsa: Elżbieta Chełminiak, Małgorzata Poręba, Ewa Michalik oraz Ilona Rams (za nią syn Karol – pracował z mężczyznami) – wykonały pracę sprzątania plebanii. Zamiast pracy ofiarę złożyły: Anna Barankiewicz (50 zł), Teresa Szczepka (50 zł), Maria Szczepka (100 zł); Katarzyna Siedlarz (50 zł); oraz zawczasu ofiarę złożył: Krzysztof Szczepka (50 zł). Także jeszcze z dziesiątki Roberta Kościółka: Stanisława Groń (50 zł) i Marcin Groń (50 zł); również z dziesiątki Stanisława Ptaka: Ewa Ziaja (50 zł); Kinga Bochenek (50 zł); Stanisława Ptak (100 zł).

37.Zapraszam na sobotę na 7:00 do pracy na rzecz wspólnoty parafialnej dziesiątki:

● mężczyzn z grupy dziesiętnika Stanisława Ptaka. Będzie do wykonania wycinka, zwózka i cięcie suchego drewna (potrzebny traktor).

● kobiety z grupy dziesiętnika Eugeniusza Janusza. W planie ciąg dalszy plewienia przy kościele i cmentarzu w Królowej Polskiej.

38.Zakończono kładzenie pucu na frontonie kościoła przy schodach i między drzwiami świątyni. Pracę tę sfinansowała wykonała firma z naszej parafii. Dziękuję.

39.Zakończyły się też prace wymiany płytek na wszystkich schodach i koło drzwi nowej plebanii, a także obu filarów przy nich oraz cokołu wokół nowej plebanii – wykonał tę pracę nasz parafianin Kazimierz Dziedzina (rozliczenie za tydzień). Dziękuję.

40.Dziękuję paniom Teresie: Olesiak i Krystynie Kruczek – za ofiarowane parafii kwiaty do dekoracji kościołów aż przez 2 miesiące.

41.Dziękuję 40 osobom za środową modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu „karawaka” na rozstaju dróg przy dolnym parkingu o godz. 15:00 prowadzoną przez Akcję Katolicką.

42.Dziękuję nowożeńcom Beacie Pazgan i Kamilowi Górskiemu za ofiarowane do kościoła przed tygodniem kwiaty z ich wesela.

43.W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji. Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę.

44."W Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu powstaje drugie w naszej diecezji ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar", które służy pomocą małżeństwom w kryzysie i osobom pozostawionym przez współmałżonka. Otwarcie ogniska nastąpi w niedzielę, 2 X, na Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. dla zainteresowanych odbędzie się spotkanie w sali parafialnej. Szczegóły znajdują się na plakacie".

45.Diecezjalny Różaniec dla Małżeństw i Rodzin w tym roku zgromadzi nas w Krynicy-Zdroju. Rozpocznie się od Eucharystii sprawowanej o 11:00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejście ulicami miasta w Marszu dla Życia i Rodziny odmawiając modlitwę różańcową i ofiarowując ją w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji. Modlitwa zakończy się na Krynickim Deptaku.

46.Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES ogłasza nabór do Chóru dla chłopców, którzy uczęszczają do 3 klas szkół podstawowych. Chłopięcy Chór Katedralny w przeciągu 40-letniej swojej działalności wystąpił już w ponad 20 krajach europejskich dając ponad 200 koncertów w całej Europie. Chętnych chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zespole prosimy o kontakt z ks. dyrygentem Grzegorzem Piekarzem. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej chóru katedralnego.

47.Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie: „Mając na uwadze dobro duchowe wiernych przywiązanych do liturgii tradycyjnej, decyzją Biskupa Tarnowskiego została zwiększona częstotliwość sprawowania Mszy św. w tak zwanym klasycznym rycie rzymskim w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Od 1 października Msze św. we wspomnianym rycie będą sprawowane w każdą niedzielę o godz. 15:30.”

48.Na stronie elektronicznej parafii umieściłem dla kierowców nowy taryfikator punktów i wysokich mandatów. Uważajmy na drodze!

49.Informuję, iż przez stronę Polskiej Grupy Górniczej WWW.sklep.pgg.pl po uprzednim zarejestrowaniu i zalogowaniu, się można tanio kupić polski węgiel od 1115 zł do 1750 zł za tonę (trzeba jednak mieć trochę cierpliwości, zanim się uda umieścić w „koszyku zakupu” – więcej za tydzień).

50.Bezpłatne badania kolonoskopowe w szpitalu w Limanowej też dla mieszkańców powiatu nowosądeckiego w wieku 50-65 lat – kontakt: tel. 668-535-114; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; ul. Piłsudskiego 61,34-600 Limanowa (patrz: ulotki).

51.Strażacy włączyli się do zbiórki wszelakiego elektrosprzętu organizowanej przez „Green Ofice Ecologic Sp. z. o. o. Zbierany elektrosprzęt składany będzie na placu przy remizie w rogu koło blaszaka w dniach 3-9 października 2022.

52.Dzięki za ofiarę 600 zł na sprzątanie 6 rodzinom: Łukasz i Małgorzata Stanek; Władysław i Grażyna Stanek; Katarzyna Borkowska; Maria Doszna; Angelika, Łukasz Zaczyk; Krystyna Michalik. Do sprzątania dokłada się 5 kolejnych rodzin z Królowej Górnej: Antoni Chmielowski; Stanisław Gurba; Marian i Stanisława Ptaszkowscy; Jeremiasz i Wioletta Ptaszkowscy; Mężyk Jacek i Wioleta; Jerzy i Halina Ptaszkowscy.

53.Do nabycia misyjny kalendarz ścienny po 8 zł.

54.Do nabycia formie książkowej Gość Niedzielny Ekstra: o historii i kulcie Miłosierdzia Bożego – po 12 zł za egzemplarz.

55.Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (8 zł); „Niedziela” (8 zł); „Miłujcie się” (6 zł); „Mały Gość Niedzielny (6 zł); „Promyczek Dobra” (6 zł); „Mały Promyczek Dobra” (6 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (6 zł).

Poprawiony: niedziela, 02 października 2022 04:48
 

Ewangelia na dziś