Start Informacje XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2015
XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 16 sierpnia 2015 00:00

W tygodniu:

Niedziela – 16 VIII – XX Niedziela Zwykła; wsp. dow. św. Stefana Węgierskiego, króla (opuszcza się)

Poniedziałek – 17 VIII – wsp. św. Jacka, prezb.

Środa – 19 VIII – wsp. dow. św. Jana Eudesa, prezb.

Czwartek – 20 VIII – wsp. św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.

Piątek – 21 VIII – wsp. św. Piusa X, pap.

Sobota – 22 VIII – wsp. NMP Królowej

Niedziela – 23 VIII – XXI Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Róży z Limy, dziew. (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa w dalszym ciągu przedkłada nam nauczanie Jezusa o Eucharystii, w której On się nam zostawił – wielka to mądrość, umieć przyjąć ten „Dar nad dary”.
 2. Jak szanujemy czas sierpniowy, w którym Kościół apeluje o trzeźwość i abstynencję w naszej Ojczyźnie?
 3. Ta niedzielna składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Dziś odpust w parafii p.w. św. Rocha w Nowym Sączu (ul. Bohaterów Orła Białego) – suma o godz. 11:00.
 5. Dziś też w plenerze w Królowej Górnej o 14:45 „Królewskie Spotkanie Młodych” z o. Janem Górą – stąd Msza św. popołudniowa godzinę wcześniej o 13:30.
 6. Jutro wyrusza XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska (17-25 VIII). W tym roku pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Pielgrzymka rozpoczyna się przed katedrą w Tarnowie Mszą św. o godz. 6:30.
 7. Jak co roku pielgrzymom towarzyszyć będzie radio RDN Małopolska, podające na bieżąco relacje z trasy. Zaś pozostających w domach zachęcam do „Duchowego Pielgrzymowania” (jego warunkiem jest codziennie odmówiony dziesiątek Różańca; można też być na Mszy św. i wysłuchać relacji z trasy).
 8. We środę o 19:00 po Mszy św. wieczornej i nowennie do MB Nieustającej Pomocy – w kancelarii parafialnej I rozmowa przedślubna z ks. Proboszczem narzeczonych (J. R. oraz K. J.).
 9. W sobotę o 16:00 Msza św. ślubna: Marta Maria Homoncik i Jakub Wojciech Ogórek (małżeństwo konkordatowe). Błogosławi ks. wikariusz Jan Radzik.
 10. W sobotę (22 VIII) rozpoczyna się w Pasierbcu tygodniowy odpust w sanktuarium Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, który jest w 22 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu – będzie on pod hasłem: „Modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży 2016”. Szczegółowy program na plakatach.
 11. Wczoraj o 14:30 był chrzest Zuzanny Wiktorii Wąsowicz; zaś za tydzień w niedzielę 23 VIII w naszej parafii dwa chrzty – o godz. 10:30 (Zofia Agata Mikulska) i o godz. 14:30 (Oliwier Stanisław Wojciechowski).
 12. Za oboje dzieci Msze św. sprawowane będą: 23 VIII (w intencji Oliwiera) i 30 VIII (w intencji Zofii).
 13. Także w niedzielę za tydzień (23 VII) w Kamionce Wlk. Odpust „na św. Bartłomieja” – suma o 11:00.
 14. Minionego czwartku o 17:30 odbył się pogrzeb zmarłej we wtorek śp. Danuty Jelito. W dniach oczekiwania na pochówek codziennie modlono się na Różańcu w starym kościółku przy jej zwłokach.
 15. Za jej duszę odprawionych będzie sukcesywnie 68 Mszy św.: z czego 14 z kolekty od uczestników pogrzebu i 54 zamówionych indywidualnie (w tym także 1 od rodziny Skalskich; 5 + 1 od koleżanek i kolegów z Hotelu Beskid, 2 od zarządu firmy „Centrum”, 1 za siostrę – od rodziny Chochlów). Rodzina otrzymała dokładny spis intencji, by mogła być na bieżąco.
 16. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczy Róża Stanisławy Hatlaś.
 17. Przedsionek kościoła odtąd pozostawał będzie otwarty przez cały dzień – są tam już ustawione 2 klęczniki.
 18. W przedsionku pojawiła się na razie prowizoryczna skrzynka na kartki na środowe Nowenny do MBNP.
 19. W niedzielnych ogłoszeniach podawane jest dziś rozliczenie finansowe i stan środków przy przejęciu parafii przez nowego ks. proboszcza.
 20. Na razie w związku z planowanymi pracami wykończeniowymi pozostaje jeszcze system „dziesiętników”, ale będzie to perspektywa bardziej krótsza niż dłuższa – i zmierza do zakończenia tego sposobu zbierania funduszy. Natomiast od września będę prosił „w kolejce” po kilka domów do poważniejszych prac w obejściu kościoła i plebanii, także ziemnych i pielęgnacyjno-estetycznych.
 21. Od popołudnia niedzielnego wyjeżdżam na przerwany przenosinami krótki urlop – stąd w sprawach nie cierpiących zwłoki można się jeszcze dziś zgłaszać do kancelarii.
 22. Poprzedni proboszcz ks. Józef Nowak odprawi poza parafią po 5 Mszy św. „od uczestników pogrzebu” za: + Marię Pancerz, + Zofię Szczecina, + Stanisława Siedlarza, + Antoniego Bochenka, + Franciszkę Morańską, + Ryszarda Ząber, + Stanisławę Groń, + Józefa Kruczka, + Eugeniusza Siedlarza, + Danutę Wyszowską, + Stanisława Janusa. Razem: 55 intencji. Kserokopia Jego zobowiązania jest wywieszona w gablocie.
 23. Ja zaś na urlopie odprawiam intencje podawane przez ks. wikariusza – wszystkie jeszcze z Niecieczy.
 24. Rada Duszpasterska (Parafialna) będzie funkcjonować nadal w obecnym składzie – obdarzam ją kredytem zaufania póki co nie występuję do ks. Biskupa o rozwiązanie dotychczasowej i nowe wybory.
 25. Kancelaria jest już w nowej plebanii (po schodach) – czynna: przez pół godziny po każdej Mszy św. w dni powszednie (w niedziele i uroczystości tylko w sprawach Mszy św.). W sprawie nagłej – o każdej porze.
 26. Na czas wakacji nie ma żadnych spotkań i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych.
 27. We wrześniu natomiast będę chciał się spotkać kolejno ze wszystkimi grupami działającymi w parafii.
 28. Również przypominam, że Moderatorami Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii są: Izabela Poręba i Joanna Michalik (które też liczą do pomocy na kilka innych młodych osób). Także z nimi będę się chciał spotkać, ale już po wakacjach. Jak i prosić o zaangażowanie również innych pomocnych im wolontariuszy.
 29. TVP 1 od 31 VII w każdy piątek o g. 16:45 emituje „Kronikę Światowych Dni Młodzieży”; zaś od 13 IX w każdą niedzielę o g. 8:30 program „Do zobaczenia w Krakowie” – specjalny program o ŚDM. Patrz: afisz.
 30. Serdecznie dziękuję gospodarzowi za wystrzyżenie trawników, oraz kilku rodzinom za skoszenie traw. Przed nami ciąg dalszy tych prac, jak i innych wstępnych jedynie porządków.
 31. Dziękuję ks. wikariuszowi Janowi za zorganizowanie przywitania nowego ks. proboszcza.
 32. Witam w naszej parafii przebywającego na urlopie rodaka brata Jana Mężyka, klaretyna misjonarza z Wybrzeża Kości Słoniowej.
 33. Wójt Gminy prosi mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem modernizacji instalacji grzewczej o wypełnienie ankiety (jest w gminie, u sołtysów oraz na stronie internetowej. Do 30 IX – pokój 12.
 34. Dzięki Kazimierzowi Klimczakowi z Królowej Polskiej za ofiarę 100 zł na sprzątanie kościoła.
 35. Do sprzątania dokładają się trzy kolejne rodziny: Damian Maria i Emil, Ziębiec Maria i Józef, Ziębiec Małgorzata. Bóg zapłać.
 36. U dzieci sukcesywnie będą do nabycia gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Promyczek Dobra (4 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł).
Poprawiony: sobota, 19 września 2015 23:06
 

Ewangelia na dziś

 • Piątek 2018-10-19, 28. tydz. zwykły
  Łk 12,1-7
  Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: „Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie. Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli”.