Start Informacje Duszpasterskie XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2015
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 16 sierpnia 2015 00:00

W tygodniu:

Niedziela – 16 VIII – XX Niedziela Zwykła; wsp. dow. św. Stefana Węgierskiego, króla (opuszcza się)

Poniedziałek – 17 VIII – wsp. św. Jacka, prezb.

Środa – 19 VIII – wsp. dow. św. Jana Eudesa, prezb.

Czwartek – 20 VIII – wsp. św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.

Piątek – 21 VIII – wsp. św. Piusa X, pap.

Sobota – 22 VIII – wsp. NMP Królowej

Niedziela – 23 VIII – XXI Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Róży z Limy, dziew. (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa w dalszym ciągu przedkłada nam nauczanie Jezusa o Eucharystii, w której On się nam zostawił – wielka to mądrość, umieć przyjąć ten „Dar nad dary”.
 2. Jak szanujemy czas sierpniowy, w którym Kościół apeluje o trzeźwość i abstynencję w naszej Ojczyźnie?
 3. Ta niedzielna składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Dziś odpust w parafii p.w. św. Rocha w Nowym Sączu (ul. Bohaterów Orła Białego) – suma o godz. 11:00.
 5. Dziś też w plenerze w Królowej Górnej o 14:45 „Królewskie Spotkanie Młodych” z o. Janem Górą – stąd Msza św. popołudniowa godzinę wcześniej o 13:30.
 6. Jutro wyrusza XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska (17-25 VIII). W tym roku pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Pielgrzymka rozpoczyna się przed katedrą w Tarnowie Mszą św. o godz. 6:30.
 7. Jak co roku pielgrzymom towarzyszyć będzie radio RDN Małopolska, podające na bieżąco relacje z trasy. Zaś pozostających w domach zachęcam do „Duchowego Pielgrzymowania” (jego warunkiem jest codziennie odmówiony dziesiątek Różańca; można też być na Mszy św. i wysłuchać relacji z trasy).
 8. We środę o 19:00 po Mszy św. wieczornej i nowennie do MB Nieustającej Pomocy – w kancelarii parafialnej I rozmowa przedślubna z ks. Proboszczem narzeczonych (J. R. oraz K. J.).
 9. W sobotę o 16:00 Msza św. ślubna: Marta Maria Homoncik i Jakub Wojciech Ogórek (małżeństwo konkordatowe). Błogosławi ks. wikariusz Jan Radzik.
 10. W sobotę (22 VIII) rozpoczyna się w Pasierbcu tygodniowy odpust w sanktuarium Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, który jest w 22 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu – będzie on pod hasłem: „Modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży 2016”. Szczegółowy program na plakatach.
 11. Wczoraj o 14:30 był chrzest Zuzanny Wiktorii Wąsowicz; zaś za tydzień w niedzielę 23 VIII w naszej parafii dwa chrzty – o godz. 10:30 (Zofia Agata Mikulska) i o godz. 14:30 (Oliwier Stanisław Wojciechowski).
 12. Za oboje dzieci Msze św. sprawowane będą: 23 VIII (w intencji Oliwiera) i 30 VIII (w intencji Zofii).
 13. Także w niedzielę za tydzień (23 VII) w Kamionce Wlk. Odpust „na św. Bartłomieja” – suma o 11:00.
 14. Minionego czwartku o 17:30 odbył się pogrzeb zmarłej we wtorek śp. Danuty Jelito. W dniach oczekiwania na pochówek codziennie modlono się na Różańcu w starym kościółku przy jej zwłokach.
 15. Za jej duszę odprawionych będzie sukcesywnie 68 Mszy św.: z czego 14 z kolekty od uczestników pogrzebu i 54 zamówionych indywidualnie (w tym także 1 od rodziny Skalskich; 5 + 1 od koleżanek i kolegów z Hotelu Beskid, 2 od zarządu firmy „Centrum”, 1 za siostrę – od rodziny Chochlów). Rodzina otrzymała dokładny spis intencji, by mogła być na bieżąco.
 16. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczy Róża Stanisławy Hatlaś.
 17. Przedsionek kościoła odtąd pozostawał będzie otwarty przez cały dzień – są tam już ustawione 2 klęczniki.
 18. W przedsionku pojawiła się na razie prowizoryczna skrzynka na kartki na środowe Nowenny do MBNP.
 19. W niedzielnych ogłoszeniach podawane jest dziś rozliczenie finansowe i stan środków przy przejęciu parafii przez nowego ks. proboszcza.
 20. Na razie w związku z planowanymi pracami wykończeniowymi pozostaje jeszcze system „dziesiętników”, ale będzie to perspektywa bardziej krótsza niż dłuższa – i zmierza do zakończenia tego sposobu zbierania funduszy. Natomiast od września będę prosił „w kolejce” po kilka domów do poważniejszych prac w obejściu kościoła i plebanii, także ziemnych i pielęgnacyjno-estetycznych.
 21. Od popołudnia niedzielnego wyjeżdżam na przerwany przenosinami krótki urlop – stąd w sprawach nie cierpiących zwłoki można się jeszcze dziś zgłaszać do kancelarii.
 22. Poprzedni proboszcz ks. Józef Nowak odprawi poza parafią po 5 Mszy św. „od uczestników pogrzebu” za: + Marię Pancerz, + Zofię Szczecina, + Stanisława Siedlarza, + Antoniego Bochenka, + Franciszkę Morańską, + Ryszarda Ząber, + Stanisławę Groń, + Józefa Kruczka, + Eugeniusza Siedlarza, + Danutę Wyszowską, + Stanisława Janusa. Razem: 55 intencji. Kserokopia Jego zobowiązania jest wywieszona w gablocie.
 23. Ja zaś na urlopie odprawiam intencje podawane przez ks. wikariusza – wszystkie jeszcze z Niecieczy.
 24. Rada Duszpasterska (Parafialna) będzie funkcjonować nadal w obecnym składzie – obdarzam ją kredytem zaufania póki co nie występuję do ks. Biskupa o rozwiązanie dotychczasowej i nowe wybory.
 25. Kancelaria jest już w nowej plebanii (po schodach) – czynna: przez pół godziny po każdej Mszy św. w dni powszednie (w niedziele i uroczystości tylko w sprawach Mszy św.). W sprawie nagłej – o każdej porze.
 26. Na czas wakacji nie ma żadnych spotkań i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych.
 27. We wrześniu natomiast będę chciał się spotkać kolejno ze wszystkimi grupami działającymi w parafii.
 28. Również przypominam, że Moderatorami Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii są: Izabela Poręba i Joanna Michalik (które też liczą do pomocy na kilka innych młodych osób). Także z nimi będę się chciał spotkać, ale już po wakacjach. Jak i prosić o zaangażowanie również innych pomocnych im wolontariuszy.
 29. TVP 1 od 31 VII w każdy piątek o g. 16:45 emituje „Kronikę Światowych Dni Młodzieży”; zaś od 13 IX w każdą niedzielę o g. 8:30 program „Do zobaczenia w Krakowie” – specjalny program o ŚDM. Patrz: afisz.
 30. Serdecznie dziękuję gospodarzowi za wystrzyżenie trawników, oraz kilku rodzinom za skoszenie traw. Przed nami ciąg dalszy tych prac, jak i innych wstępnych jedynie porządków.
 31. Dziękuję ks. wikariuszowi Janowi za zorganizowanie przywitania nowego ks. proboszcza.
 32. Witam w naszej parafii przebywającego na urlopie rodaka brata Jana Mężyka, klaretyna misjonarza z Wybrzeża Kości Słoniowej.
 33. Wójt Gminy prosi mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem modernizacji instalacji grzewczej o wypełnienie ankiety (jest w gminie, u sołtysów oraz na stronie internetowej. Do 30 IX – pokój 12.
 34. Dzięki Kazimierzowi Klimczakowi z Królowej Polskiej za ofiarę 100 zł na sprzątanie kościoła.
 35. Do sprzątania dokładają się trzy kolejne rodziny: Damian Maria i Emil, Ziębiec Maria i Józef, Ziębiec Małgorzata. Bóg zapłać.
 36. U dzieci sukcesywnie będą do nabycia gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Promyczek Dobra (4 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł).
Poprawiony: sobota, 19 września 2015 23:06
 

Ewangelia na dziś