Start Informacje Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2015
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 23 sierpnia 2015 00:00

W tygodniu:

Niedziela – 23 VIII – XXI Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Róży z Limy, dziew. (opuszcza się)

Poniedziałek – 24 VIII – Święto św. Bartłomieja, Apostoła

Wtorek – 25 VIII – wsp. dow. św. Ludwika; albo: św. Józefa Kalasantego, prezb.

Środa – 26 VIII – Uroczystość NMP Częstochowskiej

Czwartek – 27 VIII – wsp. św. Moniki

Piątek – 28 VIII – wsp. św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.

Sobota – 29 VIII – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Niedziela – 30 VIII – XXII Niedziela Zwykła

Poniedziałek – 31 VIII – wsp. dow. bł. Rajmunda, bpa

 1. Liturgia Słowa jawi nam dziś Jezusa nauczającego w synagodze w Kafarnaum i wywołującego nauką o „spożywaniu Jego Ciała” tzw. „zgorszenie eucharystyczne”, ale przytomność umysłu Piotra i apostołów zatrzymała ich przy Mistrzu, gdy tylu od Niego odtąd odeszło – i „do Kogóż pójdziemy? Tylko Jezus ma słowa życia wiecznego! A myśmy Mu uwierzyli.
 2. Powoli kończy się czas sierpniowy – jak odpowiedzieliśmy na apel o trzeźwość i abstynencję?
 3. W tę niedzielę (23 VIII) w naszej parafii dwa chrzty – o godz. 10:30 (Zofia Agata Mikulska) i o godz. 14:30 (Oliwier Stanisław Wojciechowski). Za Oliwiera Msza św. sprawowana jest w czasie chrztu, zaś za Zosię w niedzielę 30 VIII.
 4. Także w tę niedzielę (23 VII) w Kamionce Wielkiej Odpust „ku czci św. Bartłomieja” – suma o 11:00.
 5. W poniedziałek (24 VIII) przeżywamy święto św. Bartłomieja Apostoła.
 6. W tym tygodniu – we wtorek 25 VIII wchodzi na Jasną Górę XXXIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska.
 7. Zachęcam, by ci, którzy nie wyruszyli pieszo, wybrali się chociaż „na wejście” do Częstochowy.
 8. Przypominam jeszcze raz, że organizowany jest wyjazd do Częstochowy w dniu 24 sierpnia o godz. 2400. Powrót następnego dnia o 20:00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u p. Sołtys Józefy Nowak.
 9. Zaś we środę (26 VII) przypada Uroczystość MB Częstochowskiej – Jasnogórskiej Czarnej Madonny.
 10. 26-30 sierpnia (od środy do niedzieli) – u księży jezuitów Uroczystości Odpustowe ku czci MB Pocieszenia Sądeckiej Pani – suma w niedzielę 30 VIII o 12:00. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
 11. W najbliższą sobotę 29 VII o 15:00 - ślub młodej pary: Rafał Michał Ogórek i Joanna Monika Bochenek.
 12. W przyszłą niedzielę (30 VIII) przypada 22 Niedziela Zwykła, a po niej ostatni dzień sierpnia, w którym przeżywa się „Ogólnopolski dzień Solidarności i Wolności”.
 13. Już niebawem, bo w dniach 5-6 września w Częstochowie odbędą się tegoroczne „Dożynki Jasnogórskie” połączone z „Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia Bogu za Plony” i z „Pielgrzymką Rolników”. Główną Mszę św. czyli sumę dożynkową odprawi i homilię wygłosi Biskup Radomski – Ks. Bp Henryk Tomasik. Cały szczegółowy program umieszczony jest na plakatach w przedsionku i przed świątynią.
 14. Sygnalizuję już teraz, że zewnętrzne obchody odpustu w drewnianym kościółku (który „ipsa diem” przypada 8 IX na Narodzenie NMP), będą w niedzielę poprzedzającą ten dzień, a więc 6 IX. Tak, by nie kolidować z sąsiednią Ptaszkową, która ma odpust też „na Narodzenie NMP” w niedzielę po 8 IX – czyli 13 IX.
 15. Wszystkie Msze św. odpustowe będą w kościółku drewnianym – i na zewnątrz, o ile będzie pogodnie.
 16. Kazania na Mszach św. dopołudniowych wygłosi mój rokowy kolega ks. dr hab. Kazimierz Talarek – historyk niegdyś pracujący w IPN, obecnie także proboszcz w Nagoszynie koło Dębicy.
 17. Podczas wakacji nie ma żadnych spotkań i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych.
 18. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczy Róża Władysławy Królewskiej.
 19. Wypominki za zmarłych czytane będą co niedzielę – cz I. zawsze przed 7:00 cz. II. zawsze przed 9:00.
 20. Przypominam, że w przedsionku jest na razie prowizoryczna skrzynka na kartki do odczytywania podczas środowej Nowenny do MBNP.
 21. Niedzielna składka przeznaczona na Papieski Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie wyniosła 1437 zł.
 22. Na urlopie nadal odprawiam intencje podawane przez ks. wikariusza – wszystkie są jeszcze z Niecieczy.
 23. Przypominam, że Kancelaria jest już w nowej plebanii (po schodach) – czynna: przez pół godziny po każdej Mszy św. w dni powszednie. W niedziele i uroczystości – jedynie w kwestii Mszy św. W sprawie nagłej – o każdej porze.
 24. Kilku paniom i lektorowi serdecznie dziękuję za sprzątanie generalne dołu nowej plebanii i mycie okien – podpytywałem i nikt jakoś nie pamięta, by była przez ostatnie 2 lata sprzątana. Wykonały kawał roboty.
 25. Serdecznie dziękuję gospodarzowi za kolejne wystrzyżenie trawników i skoszenie traw. Wspomnianym rodzinom dziękuję za dalsze wykoszenie i zebranie trawy – tym razem koło cmentarza. W dalszym ciągu trwają porządki w obejściu. Odjechało już ponad 70 worków śmieci. Zgromadziły się następne ponad 40.
 26. Sukcesywnie na śmietniki będą wyjeżdżać następne – jednak wszystko chcę „przepuścić” przez moje ręce, by niechcący nie wyrzucić nic wartościowego.
 27. Na sprzątanie środki finansowe w wysokości 300 zł przekazały 2 rodziny: Ziębiec Maria i Józef oraz Ziębiec Małgorzata. Bóg zapłać.
 28. W tym tygodniu Do sprzątania dokładają się trzy kolejne rodziny: Ziębiec Barbara, Siedlarz Maria, Siedlarz Renata i Grzegorz. Bóg zapłać.
 29. U dzieci do nabycia gazety: Gość Niedzielny (5 zł); a niebawem Mały Gość Niedzielny (4 zł); Promyczek Dobra (4 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł).
Poprawiony: sobota, 19 września 2015 23:05
 

Ewangelia na dziś