Start Informacje Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 30 sierpnia 2015 00:00

W tygodniu:

Niedziela – 30 VIII – XXII Niedziela Zwykła

Wtorek – 1 IX – wsp. bł. Bronisławy, dziew.

I Czwartek – 3 IX – wsp. św. Grzegorza Wlk., pap i dokt. Kośc. (wotywa o Chrystusie Wiecznym Kapłanie)

I Piątek – 4 IX – wsp. dow. bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziewic i męcz. (wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa)

I Sobota – 5 IX – wsp. dow. NMP w sobotę (wotywa o Niepokalanym Sercu NMP).

I Niedziela – 6 IX – XXIII Niedziela Zwykła (u nas zewnętrzna Uroczystość Odpustowa” na Narodzenie NMP”)

 1. Lit. Słowa nakłania do wypełniania Bożego prawa w czystości duszy, a nie zewnętrznych tylko rytuałów.
 2. Dziś (30 VIII) kończą się Uroczystości Odpustowe ku czci MB Pocieszenia Sądeckiej Pani – suma o 12:00.
 3. Również dziś Odpust ku czci MB Pocieszenia w Czermnej – suma o 11:00, którą celebruje Ks. Abp Henryk Nowacki Nuncjusz Apostolski w Szwecji oraz Ks. Infułat Władysław Kostrzewa z Tarnowa.
 4. W związku z rozpoczęciem szkoły w poniedziałek (1 IX) o godz. 17:00 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a potem o godz. 18:00 dodatkowa Msza św.
 5. Poniedziałek (31 VIII) jest „Ogólnopolskim Dniem Solidarności i Wolności”.
 6. We wtorek (1 IX) – 76. Rocz. wybuchu II wojny światowej (1939); pamiętajmy o poległych za Ojczyznę.
 7. 1 IX (we wtorek) – rozpoczyna się nowy rok szkolny 2015/2016 – Msza św. szkolna w tym dniu o 8:30 a potem państwowe uroczystości inauguracyjne w obu szkołach.
 8. Dzieci z Królowej Górnej zbierają się w szkole o 8:00, by pieszo wspólnie przybyć do świątyni, zaś dzieci uczęszczające do szkoły w Królowej Polskiej przybywają do świątyni na własną rękę.
 9. Ja będę uczył w szkole w Królowej Górnej (dzieci z II klasy do Komunii Świętej, V oraz VI klasę i gimnazjum); zaś wikariusz ks. Jan Radzik pozostałe klasy w Królowej Górnej i wszystkie w Królowej Polskiej.
 10. W pierwszą środę miesiąca (misyjną) – zmiana tajemnic róż misyjnych. Modlitwa i składka na rzecz misji.
 11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota września – w te dni Msze św. rano o 6:30 i wieczorem o 18:00 (z Adoracją IHS).
 12. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu dla klas gimnazjalnych od 15:00 do 20:00 według ustalonego grafiku. Zaś w I piątek klasy I-III gimnazjalne przychodzą na Mszę św. wieczorną (konferencja).
 13. W I piątek ogólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13:30 do 22:00. O 17:00 - spowiedź św.
 14. W I piątek rano od godz. 7:30 ks. wikariusz jedzie do chorych z Komunią Św. (możliwość spowiedzi i namaszczenia chorych) – odtąd księża jeżdżą sami. Przy tej okazji absolutnie nie składamy żadnych ofiar za drogę! To jest posługa sakramentami! Proszę też o zgłaszanie kolejnych chętnych chorych lub starszych osób „na Pierwsze Piątki”, czy też do coniedzielnej posługi szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej.
 15. W tę I sobotę (5 IX) rozpoczyna się triduum modlitw w int. matek przed Uroczystością Narodzenia NMP.
 16. W przyszłą pierwszą niedzielę (6 IX) miesiąca zmiana tajemnic w różach męskich po Mszy św. o g. 7:00.
 17. W nadchodzącą sobotę i niedzielę (5-6 IX) przypadają tegoroczne „Dożynki Jasnogórskie”.
 18. W najbliższą niedzielę (6 IX) w naszej parafii zewnętrzne obchody odpustu w „starym kościele” – suma ze względu na gości wyjątkowo o 11:00 (czyli pół godziny później, niż zwykle). Z poświęceniem „Wieńca”.
 19. O ile nie będzie deszczowo wszystkie Msze św. odpustowe będą w kościółku drewnianym – i na zewnątrz.
 20. Na Mszach św. dopołudniowych odpustowe kazania wygłosi ks. dr hab. Kazimierz Talarek – historyk.
 21. Bardzo proszę o zabranie na procesję po „sumie” wszystkich feretronów, o sypanie kwiatów i pełną asystę liturgiczną oraz śpiew chóru. Także proszę o pomoc w przygotowaniu i podaniu posiłku na plebanii.
 22. Zaś Uroczystość Narodzenia NMP „ipsa diem” (czyli w sam dzień) przypada 8 IX – przyszły wtorek. Wtedy też nastąpi po wszystkich Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
 23. Zaś w sąsiedniej Ptaszkowej, która też czci „Narodzenie NMP” – odpust w niedzielę po 8 IX, czyli 13 IX.
 24. Zapowiedzi kolejnych 3 par – otóż w związek małżeński zamierzają wstąpić: Krzysztof Damian Jaworski, s. Janusza i Danuty zd. Kędzierska  zam. w Nowym Sączu; oraz Justyna Magdalena Radzik, c. Mariana i Grażyny z d. Legutko zam. w Królowej Górnej – zapowiedź pierwsza. Bogusław Wojciech Bieniek, s. Bogusława i Marii z d. Sikora zam. w Bingley (GB); oraz Beata Kruczek, c. Antoniego i Antoniny, z d. Maślanka, zam. w Bingley (GB) – zapowiedź pierwsza. Janusz Wiesław Kępowicz, zameldowany w Niedrzwicy Kościelnej, zam. obecnie w Puławach; oraz Joanna Mleczko, zam. w Królowej Polskiej – zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o jakichś przeszkodach małżeńskich – winien to zgłosić w kancelarii parafialnej.
 25. Po wakacjach rozpoczynają się spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – i tak: we środę po nowennie – ogólne spotkanie lektorów i ministrantów, w sobotę o 9:00 – harcerze młodsi i starsi w Szkole w Królowej Górnej.
 26. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczy Róża zelatorki Anny Poręba.
 27. Wydatki minionego tygodnia: zakup kolejnych 5 regałów „Stabil 300” do piwnic i jednego regał „Arakit”.
 28. Po czterech palmach otrzymanych „na odchodne” od byłych parafian z Niecieczy, nasza wspólnota została obdarowana kolejnymi kwiatami – w tym także pelargoniami (krakowiakami), które są przed kościołem.
 29. Jeszcze raz podaję informację, zwłaszcza dla wracających z wakacji, że Kancelaria Parafialna jest już w nowej plebanii (po schodach) – czynna: przez pół godziny po każdej Mszy św. w dni powszednie. W niedziele i uroczystości – jedynie w kwestii Mszy św. W sprawie nagłej – o każdej porze.
 30. Serdecznie dziękuję gospodarzowi p. Januszowi i lektorowi Szymonowi za pozawieszanie na plebanii i w kościele różnych znaków religijnych, zegara i gabloty (za jakiś czas będą wieszane kolejne).
 31. Chcącym pozostać anonimowymi 2 paniom oraz dziewczynie dziękuję za wyczyszczenie trawy: w kostce przed starą plebanią, na drodze dojścia do starego kościółka, w kamieniach oporowych w brzegu koło nowej plebanii i w kostce wokół kościoła.
 32. Na sprzątanie w minionym tygodniu środki finansowe w wysokości 300 zł przekazały 3 rodziny: Barbara Ziębiec, Maria Siedlarz, Grzegorz i Renata Siedlarz. Zaś na cmentarz i ogrzewanie 70 zł przekazała rodzina Jana i Antoniny Geniec. Bóg zapłać.
 33. W tym tygodniu, jaki przed nami, do sprzątania dokładają się trzy kolejne rodziny: Siedlarz Janina i Józef, Surma Józefa i Eugeniusz, Surma Stanisław.
 34. U dzieci do nabycia gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); a niebawem Promyczek Dobra (4 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł).
Poprawiony: sobota, 19 września 2015 23:05
 

Ewangelia na dziś