Start Informacje XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015
XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 30 sierpnia 2015 00:00

W tygodniu:

Niedziela – 30 VIII – XXII Niedziela Zwykła

Wtorek – 1 IX – wsp. bł. Bronisławy, dziew.

I Czwartek – 3 IX – wsp. św. Grzegorza Wlk., pap i dokt. Kośc. (wotywa o Chrystusie Wiecznym Kapłanie)

I Piątek – 4 IX – wsp. dow. bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziewic i męcz. (wotywa o Najśw. Sercu Pana Jezusa)

I Sobota – 5 IX – wsp. dow. NMP w sobotę (wotywa o Niepokalanym Sercu NMP).

I Niedziela – 6 IX – XXIII Niedziela Zwykła (u nas zewnętrzna Uroczystość Odpustowa” na Narodzenie NMP”)

 1. Lit. Słowa nakłania do wypełniania Bożego prawa w czystości duszy, a nie zewnętrznych tylko rytuałów.
 2. Dziś (30 VIII) kończą się Uroczystości Odpustowe ku czci MB Pocieszenia Sądeckiej Pani – suma o 12:00.
 3. Również dziś Odpust ku czci MB Pocieszenia w Czermnej – suma o 11:00, którą celebruje Ks. Abp Henryk Nowacki Nuncjusz Apostolski w Szwecji oraz Ks. Infułat Władysław Kostrzewa z Tarnowa.
 4. W związku z rozpoczęciem szkoły w poniedziałek (1 IX) o godz. 17:00 spowiedź dla dzieci i młodzieży, a potem o godz. 18:00 dodatkowa Msza św.
 5. Poniedziałek (31 VIII) jest „Ogólnopolskim Dniem Solidarności i Wolności”.
 6. We wtorek (1 IX) – 76. Rocz. wybuchu II wojny światowej (1939); pamiętajmy o poległych za Ojczyznę.
 7. 1 IX (we wtorek) – rozpoczyna się nowy rok szkolny 2015/2016 – Msza św. szkolna w tym dniu o 8:30 a potem państwowe uroczystości inauguracyjne w obu szkołach.
 8. Dzieci z Królowej Górnej zbierają się w szkole o 8:00, by pieszo wspólnie przybyć do świątyni, zaś dzieci uczęszczające do szkoły w Królowej Polskiej przybywają do świątyni na własną rękę.
 9. Ja będę uczył w szkole w Królowej Górnej (dzieci z II klasy do Komunii Świętej, V oraz VI klasę i gimnazjum); zaś wikariusz ks. Jan Radzik pozostałe klasy w Królowej Górnej i wszystkie w Królowej Polskiej.
 10. W pierwszą środę miesiąca (misyjną) – zmiana tajemnic róż misyjnych. Modlitwa i składka na rzecz misji.
 11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota września – w te dni Msze św. rano o 6:30 i wieczorem o 18:00 (z Adoracją IHS).
 12. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu dla klas gimnazjalnych od 15:00 do 20:00 według ustalonego grafiku. Zaś w I piątek klasy I-III gimnazjalne przychodzą na Mszę św. wieczorną (konferencja).
 13. W I piątek ogólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13:30 do 22:00. O 17:00 - spowiedź św.
 14. W I piątek rano od godz. 7:30 ks. wikariusz jedzie do chorych z Komunią Św. (możliwość spowiedzi i namaszczenia chorych) – odtąd księża jeżdżą sami. Przy tej okazji absolutnie nie składamy żadnych ofiar za drogę! To jest posługa sakramentami! Proszę też o zgłaszanie kolejnych chętnych chorych lub starszych osób „na Pierwsze Piątki”, czy też do coniedzielnej posługi szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej.
 15. W tę I sobotę (5 IX) rozpoczyna się triduum modlitw w int. matek przed Uroczystością Narodzenia NMP.
 16. W przyszłą pierwszą niedzielę (6 IX) miesiąca zmiana tajemnic w różach męskich po Mszy św. o g. 7:00.
 17. W nadchodzącą sobotę i niedzielę (5-6 IX) przypadają tegoroczne „Dożynki Jasnogórskie”.
 18. W najbliższą niedzielę (6 IX) w naszej parafii zewnętrzne obchody odpustu w „starym kościele” – suma ze względu na gości wyjątkowo o 11:00 (czyli pół godziny później, niż zwykle). Z poświęceniem „Wieńca”.
 19. O ile nie będzie deszczowo wszystkie Msze św. odpustowe będą w kościółku drewnianym – i na zewnątrz.
 20. Na Mszach św. dopołudniowych odpustowe kazania wygłosi ks. dr hab. Kazimierz Talarek – historyk.
 21. Bardzo proszę o zabranie na procesję po „sumie” wszystkich feretronów, o sypanie kwiatów i pełną asystę liturgiczną oraz śpiew chóru. Także proszę o pomoc w przygotowaniu i podaniu posiłku na plebanii.
 22. Zaś Uroczystość Narodzenia NMP „ipsa diem” (czyli w sam dzień) przypada 8 IX – przyszły wtorek. Wtedy też nastąpi po wszystkich Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.
 23. Zaś w sąsiedniej Ptaszkowej, która też czci „Narodzenie NMP” – odpust w niedzielę po 8 IX, czyli 13 IX.
 24. Zapowiedzi kolejnych 3 par – otóż w związek małżeński zamierzają wstąpić: Krzysztof Damian Jaworski, s. Janusza i Danuty zd. Kędzierska  zam. w Nowym Sączu; oraz Justyna Magdalena Radzik, c. Mariana i Grażyny z d. Legutko zam. w Królowej Górnej – zapowiedź pierwsza. Bogusław Wojciech Bieniek, s. Bogusława i Marii z d. Sikora zam. w Bingley (GB); oraz Beata Kruczek, c. Antoniego i Antoniny, z d. Maślanka, zam. w Bingley (GB) – zapowiedź pierwsza. Janusz Wiesław Kępowicz, zameldowany w Niedrzwicy Kościelnej, zam. obecnie w Puławach; oraz Joanna Mleczko, zam. w Królowej Polskiej – zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o jakichś przeszkodach małżeńskich – winien to zgłosić w kancelarii parafialnej.
 25. Po wakacjach rozpoczynają się spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – i tak: we środę po nowennie – ogólne spotkanie lektorów i ministrantów, w sobotę o 9:00 – harcerze młodsi i starsi w Szkole w Królowej Górnej.
 26. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczy Róża zelatorki Anny Poręba.
 27. Wydatki minionego tygodnia: zakup kolejnych 5 regałów „Stabil 300” do piwnic i jednego regał „Arakit”.
 28. Po czterech palmach otrzymanych „na odchodne” od byłych parafian z Niecieczy, nasza wspólnota została obdarowana kolejnymi kwiatami – w tym także pelargoniami (krakowiakami), które są przed kościołem.
 29. Jeszcze raz podaję informację, zwłaszcza dla wracających z wakacji, że Kancelaria Parafialna jest już w nowej plebanii (po schodach) – czynna: przez pół godziny po każdej Mszy św. w dni powszednie. W niedziele i uroczystości – jedynie w kwestii Mszy św. W sprawie nagłej – o każdej porze.
 30. Serdecznie dziękuję gospodarzowi p. Januszowi i lektorowi Szymonowi za pozawieszanie na plebanii i w kościele różnych znaków religijnych, zegara i gabloty (za jakiś czas będą wieszane kolejne).
 31. Chcącym pozostać anonimowymi 2 paniom oraz dziewczynie dziękuję za wyczyszczenie trawy: w kostce przed starą plebanią, na drodze dojścia do starego kościółka, w kamieniach oporowych w brzegu koło nowej plebanii i w kostce wokół kościoła.
 32. Na sprzątanie w minionym tygodniu środki finansowe w wysokości 300 zł przekazały 3 rodziny: Barbara Ziębiec, Maria Siedlarz, Grzegorz i Renata Siedlarz. Zaś na cmentarz i ogrzewanie 70 zł przekazała rodzina Jana i Antoniny Geniec. Bóg zapłać.
 33. W tym tygodniu, jaki przed nami, do sprzątania dokładają się trzy kolejne rodziny: Siedlarz Janina i Józef, Surma Józefa i Eugeniusz, Surma Stanisław.
 34. U dzieci do nabycia gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); a niebawem Promyczek Dobra (4 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł).
Poprawiony: sobota, 19 września 2015 23:05
 

Ewangelia na dziś

 • 2019-02-17, 6. Niedziela zwykła
  Łk 6,17.20-26
  Jezus zeszedł z dwunastoma Apostołami na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu. A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:
  „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.
  Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.
  Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.
  Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.
  Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.
  Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.
  Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.
  Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem ojcowie ich czynili fałszywym prorokom”.