Start Informacje Duszpasterskie Informacje Duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła 11.10.2015
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Informacje Duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła 11.10.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 10 października 2015 20:44

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2015

W tygodniu:

Niedziela – 11 X – XXVIII Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Jana XXIII, pap. (opuszcza się)

Poniedziałek – 12 X – wsp. dow. bł. Jana Beyzyma, prezb.

Wtorek – 13 X – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

Środa – 14 X – wsp. dow. św. Kaliksta I, pap. i męcz.; albo: św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziew.

Czwartek – 15 X – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.

Piątek – 16 X – wsp. św. Jadwigi Śląskiej, patronki budownictwa sakralnego

Sobota – 17 X – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

Niedziela – 18 X – XXIX Niedziela Zwykła; święto św. Łukasza Ewangelisty (z racji niedzieli opuszcza się)

 1. Lit. Słowa jest dziś pochwałą mądrości Bożej, skuteczności Bożych działań i zaproszeniem do świętości.
 2. W miejsce homilii dziś pod koniec wszystkich Mszy św. Adoracja IHS przesunięta z poprzedniej niedzieli.
 3. Tej niedzieli 11 X w Brzesku odbywa się VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Jak zwykle jest on z okazji Dnia Papieskiego. Hasło tegoroczne: „Jan Paweł II – Patron rodziny”. 11:30 – Eucharystia w kościele Miłosierdzia Bożego; 12:45 – przemarsz ulicami miasta; 14:00 – spotkanie rodzinne i występ scholii „Ziarenka Nadziei (plac Kazimierza Wielkiego); 15:30 – spektakl „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu Grupy 25+ (RCKB – Plac Targowy 10). Szczegóły na plakacie.
 4. Tej dzisiejszej niedzieli (11 X). jak w co drugą każdego miesiąca – składka na rzecz parafii.
 5. Jak słyszeliśmy przed tygodniem w Liście Episkopatu dziś obchodzi w Polsce XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
 6. Z tej racji dziś (11 X) przed kościołami kwesta do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. Dziś także, w tę II niedzielę miesiąca (11 X), po 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych kobiet.
 8. Dziś również kończy się tygodniowy Wielki Odpust w Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni (4-11 X).
 9. W Rzymie trwa (rozpoczęty 4 X) XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów przeżywane pod hasłem: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” (do 25 X 2015).
 10. O g. 17:00 dziś w Mystkowie Konkurs Piosenki Religijnej, w którym biorą udział także dzieci z naszej parafii przygotowane przez p. Sławomira Siedlarza. W niedzielę za tydzień zaśpiewają one na Mszy o g. 9:00.
 11. We środę 14 X przypada coroczny Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela.
 12. Stąd we środę (14 X) – o godz. 8:30 „Msza św. szkolna” dla Królowej Górnej (poświęcenie tornistrów).
 13. We środę też o 18:30 rozmowa liturgiczna w kancelarii przed sobotnim ślubem z J. Radzik i K. Jaworskim.
 14. We czwartek 15 X obchodzi się na świecie Dzień Niewidomych – czyli dzień „Białej Laski”.
 15. W piątek 16 X – we wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej, patronki budownictwa sakralnego, w naszej diecezji także wyjątkowo świętuje Dębica (albowiem to Patronka Miasta).
 16. 16 X (piątek) jest także „Rocznicą Wyboru” Kardynała Karola Wojtyły na Papieża – Jana Pawła II (1978).
 17. W sobotę (17 X) – o godz. 14:00 ślub: Krzysztofa Damiana Jaworskiego i Justyny Magdaleny Radzik.
 18. W sobotę do południa w „Białym Klasztorze” w N. Sączu rozpoczyna się kurs lektorski (7 z naszej parafii).
 19. W niedzielę 18 X przypada „Święto Św. Łuksza Ewangelisty” – patrona Służby Zdrowia, lekarzy i malarzy.
 20. W niedzielę za tydzień (18 X) przeżywa się w Kościele Powszechnym „Światowy Dzień Misyjny” – jest to patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary (PDRW). Po nim: Tydzień Misyjny (18-24 X).
 21. Składka zbierana więc 17 X podczas wszystkich Mszy św. przeznaczona jest w całości na fundusz papieski.
 22. Wszystkie akcje tego dnia jak i całego tygodnia związane są z Papieskimi Dziełami Misyjnymi – mają na celu wsparcie misjonarzy i wszystkich misji na świecie.
 23. Rodak br. Jan Mężyk, klaretyn pracujący w Soubré na WKS, kwestując poprzedniej niedzieli przed świątynią zebrał na misje w tym kraju 3295 zł 80 gr. Kwota ta będzie przeznaczona na ławki w kościele. Tą drogą wszystkim Wam serdecznie dziękuje za życzliwość i hojność (odręczne podziękowanie – w gablocie).
 24. Zaś minionej środy, I miesiąca, zebrano w parafii na misje zwyczajową składkę w wysokości 193 zł.
 25. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża męska zelatora Józefa Ruszkowicza.
 26. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we środę po Różańcu około godz. 18:30 – próba chóru (ćwiczenie nowego repertuaru), w piątek po Mszy św. o godz. 18:30 – zbiórka lektorów; ● w sobotę o godz. 10:00 – zbiórka harcerzy.
 27. Minionej środy o 14:00 odbył się pogrzeb zmarłego w poniedziałek śp. Adama Stanka. Za jego duszę odprawionych będzie 49 Mszy św. (36 zamówionych indywidualnie i 13 od uczestników pogrzebu).
 28. Od zeszłego poniedziałku (5 X) aż do 20 X rozważania różańcowe przygotowują Róże Różańcowe. Natomiast 21 X – różaniec poprowadzi Akcja Katolicka. Potem przez 2 dni – dzieci z róż misyjnych.
 29. Różańce w październiku: poniedziałek-piątek – 17:00; sobota – 8:00; niedziela – 10:00 (wspólnie).
 30. Wydatki minionego tygodnia: zakup węgla trybularzowego „carbo” do kadzidła; wyrównanie zaległości zapłaty za cały jeden rok za czasopismo „Miłujcie się”; Wyrównanie zaległości sprzed wakacji za materiały duszpasterskie, plakaty itp.; zakup indeksów cyklu jedno- i trzy-letniego dla kandydatów do bierzmowania „przybądź Duchu Święty”; zakup do malowania ścian: gipsu, farb i barwnika.
 31. Na sprzątanie 300 zł przekazały rodziny: M. i T. Wacławiak; B. Wacławiak; H. i W. Wacławiak. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Krzysztof Wacławiak, Maria i Dawid Loren, Maria i Tadeusz Groń.
 32. Dziękuję: gospodarzowi za trzydniowe cięcie drewna na opał; a także moim znajomym p. Grzegorzowi Kaczówce i synowi Maciejowi za tynkarsko-malarskie poprawki w 5 pomieszczeniach i łazience plebanii.
 33. Wywieziono 13 worków szkła zebranego w pomieszczeniach gospodarczych kościoła i starej plebanii.
 34. Pani St. Bogdańskiej dziękuję za ofiarowane dla dzieci 9 egz. pięknie wydanych ilustrowanych książek „Moja wielka księga historii biblijnych”. Otrzymają je na koniec dzieci najlepiej chodzące na różaniec.
 35. W sobotę 17 X – VIII Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz 20-lecie reaktywowania Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej. Wśród zaproszonych prelegentów są: prymas J.E. abp Wojciech Polak, rodzice prezydenta Polski Andrzeja Dudy prof. Janina Milewska-Duda i prof. Jan Duda, prof. medycyny Bogdan Chazan, i inni. Szczegółowy program na plakacie w gablocie (jadą też chętni z naszej parafii).
 36. 18 X – Pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Początek w Wał Rudzie o 15.00.
 37. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje w przyszłą niedzielę (18 X) autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem na uroczystości „Niedzieli Fatimskiej”. Odjazd z parkingu przy kościele o g. 7:00; powrót około g. 21:00. Koszt 30 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą części należności (20 zł) jeszcze przyjmują: Helena Ptaszkowska, Maria Rymanowicz, Maria Kościółek i Jadwiga Aleksandrowicz.
 38. W sobotę za dwa tygodnie (24 października) wyjazd do Łagiewnik sprzed naszego kościoła w Królowej Górnej – Koszt wyjazdu – 25 zł; zapisy u p. Marii Rymanowicz oraz u p. Stanisławy Bogdańskiej.
 39. U ministrantów do nabycia gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (4 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł).
Poprawiony: środa, 14 października 2015 05:54
 

Ewangelia na dziś