Start Informacje Informacje Duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła 11.10.2015
Informacje Duszpasterskie 28 Niedziela Zwykła 11.10.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 10 października 2015 20:44

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2015

W tygodniu:

Niedziela – 11 X – XXVIII Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Jana XXIII, pap. (opuszcza się)

Poniedziałek – 12 X – wsp. dow. bł. Jana Beyzyma, prezb.

Wtorek – 13 X – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

Środa – 14 X – wsp. dow. św. Kaliksta I, pap. i męcz.; albo: św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziew.

Czwartek – 15 X – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.

Piątek – 16 X – wsp. św. Jadwigi Śląskiej, patronki budownictwa sakralnego

Sobota – 17 X – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

Niedziela – 18 X – XXIX Niedziela Zwykła; święto św. Łukasza Ewangelisty (z racji niedzieli opuszcza się)

 1. Lit. Słowa jest dziś pochwałą mądrości Bożej, skuteczności Bożych działań i zaproszeniem do świętości.
 2. W miejsce homilii dziś pod koniec wszystkich Mszy św. Adoracja IHS przesunięta z poprzedniej niedzieli.
 3. Tej niedzieli 11 X w Brzesku odbywa się VII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Jak zwykle jest on z okazji Dnia Papieskiego. Hasło tegoroczne: „Jan Paweł II – Patron rodziny”. 11:30 – Eucharystia w kościele Miłosierdzia Bożego; 12:45 – przemarsz ulicami miasta; 14:00 – spotkanie rodzinne i występ scholii „Ziarenka Nadziei (plac Kazimierza Wielkiego); 15:30 – spektakl „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu Grupy 25+ (RCKB – Plac Targowy 10). Szczegóły na plakacie.
 4. Tej dzisiejszej niedzieli (11 X). jak w co drugą każdego miesiąca – składka na rzecz parafii.
 5. Jak słyszeliśmy przed tygodniem w Liście Episkopatu dziś obchodzi w Polsce XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
 6. Z tej racji dziś (11 X) przed kościołami kwesta do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. Dziś także, w tę II niedzielę miesiąca (11 X), po 7:00 zmiana tajemnic Róż Różańcowych kobiet.
 8. Dziś również kończy się tygodniowy Wielki Odpust w Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni (4-11 X).
 9. W Rzymie trwa (rozpoczęty 4 X) XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów przeżywane pod hasłem: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” (do 25 X 2015).
 10. O g. 17:00 dziś w Mystkowie Konkurs Piosenki Religijnej, w którym biorą udział także dzieci z naszej parafii przygotowane przez p. Sławomira Siedlarza. W niedzielę za tydzień zaśpiewają one na Mszy o g. 9:00.
 11. We środę 14 X przypada coroczny Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela.
 12. Stąd we środę (14 X) – o godz. 8:30 „Msza św. szkolna” dla Królowej Górnej (poświęcenie tornistrów).
 13. We środę też o 18:30 rozmowa liturgiczna w kancelarii przed sobotnim ślubem z J. Radzik i K. Jaworskim.
 14. We czwartek 15 X obchodzi się na świecie Dzień Niewidomych – czyli dzień „Białej Laski”.
 15. W piątek 16 X – we wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej, patronki budownictwa sakralnego, w naszej diecezji także wyjątkowo świętuje Dębica (albowiem to Patronka Miasta).
 16. 16 X (piątek) jest także „Rocznicą Wyboru” Kardynała Karola Wojtyły na Papieża – Jana Pawła II (1978).
 17. W sobotę (17 X) – o godz. 14:00 ślub: Krzysztofa Damiana Jaworskiego i Justyny Magdaleny Radzik.
 18. W sobotę do południa w „Białym Klasztorze” w N. Sączu rozpoczyna się kurs lektorski (7 z naszej parafii).
 19. W niedzielę 18 X przypada „Święto Św. Łuksza Ewangelisty” – patrona Służby Zdrowia, lekarzy i malarzy.
 20. W niedzielę za tydzień (18 X) przeżywa się w Kościele Powszechnym „Światowy Dzień Misyjny” – jest to patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary (PDRW). Po nim: Tydzień Misyjny (18-24 X).
 21. Składka zbierana więc 17 X podczas wszystkich Mszy św. przeznaczona jest w całości na fundusz papieski.
 22. Wszystkie akcje tego dnia jak i całego tygodnia związane są z Papieskimi Dziełami Misyjnymi – mają na celu wsparcie misjonarzy i wszystkich misji na świecie.
 23. Rodak br. Jan Mężyk, klaretyn pracujący w Soubré na WKS, kwestując poprzedniej niedzieli przed świątynią zebrał na misje w tym kraju 3295 zł 80 gr. Kwota ta będzie przeznaczona na ławki w kościele. Tą drogą wszystkim Wam serdecznie dziękuje za życzliwość i hojność (odręczne podziękowanie – w gablocie).
 24. Zaś minionej środy, I miesiąca, zebrano w parafii na misje zwyczajową składkę w wysokości 193 zł.
 25. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża męska zelatora Józefa Ruszkowicza.
 26. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we środę po Różańcu około godz. 18:30 – próba chóru (ćwiczenie nowego repertuaru), w piątek po Mszy św. o godz. 18:30 – zbiórka lektorów; ● w sobotę o godz. 10:00 – zbiórka harcerzy.
 27. Minionej środy o 14:00 odbył się pogrzeb zmarłego w poniedziałek śp. Adama Stanka. Za jego duszę odprawionych będzie 49 Mszy św. (36 zamówionych indywidualnie i 13 od uczestników pogrzebu).
 28. Od zeszłego poniedziałku (5 X) aż do 20 X rozważania różańcowe przygotowują Róże Różańcowe. Natomiast 21 X – różaniec poprowadzi Akcja Katolicka. Potem przez 2 dni – dzieci z róż misyjnych.
 29. Różańce w październiku: poniedziałek-piątek – 17:00; sobota – 8:00; niedziela – 10:00 (wspólnie).
 30. Wydatki minionego tygodnia: zakup węgla trybularzowego „carbo” do kadzidła; wyrównanie zaległości zapłaty za cały jeden rok za czasopismo „Miłujcie się”; Wyrównanie zaległości sprzed wakacji za materiały duszpasterskie, plakaty itp.; zakup indeksów cyklu jedno- i trzy-letniego dla kandydatów do bierzmowania „przybądź Duchu Święty”; zakup do malowania ścian: gipsu, farb i barwnika.
 31. Na sprzątanie 300 zł przekazały rodziny: M. i T. Wacławiak; B. Wacławiak; H. i W. Wacławiak. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Krzysztof Wacławiak, Maria i Dawid Loren, Maria i Tadeusz Groń.
 32. Dziękuję: gospodarzowi za trzydniowe cięcie drewna na opał; a także moim znajomym p. Grzegorzowi Kaczówce i synowi Maciejowi za tynkarsko-malarskie poprawki w 5 pomieszczeniach i łazience plebanii.
 33. Wywieziono 13 worków szkła zebranego w pomieszczeniach gospodarczych kościoła i starej plebanii.
 34. Pani St. Bogdańskiej dziękuję za ofiarowane dla dzieci 9 egz. pięknie wydanych ilustrowanych książek „Moja wielka księga historii biblijnych”. Otrzymają je na koniec dzieci najlepiej chodzące na różaniec.
 35. W sobotę 17 X – VIII Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz 20-lecie reaktywowania Akcji Katolickiej w Diecezji Tarnowskiej. Wśród zaproszonych prelegentów są: prymas J.E. abp Wojciech Polak, rodzice prezydenta Polski Andrzeja Dudy prof. Janina Milewska-Duda i prof. Jan Duda, prof. medycyny Bogdan Chazan, i inni. Szczegółowy program na plakacie w gablocie (jadą też chętni z naszej parafii).
 36. 18 X – Pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Początek w Wał Rudzie o 15.00.
 37. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje w przyszłą niedzielę (18 X) autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem na uroczystości „Niedzieli Fatimskiej”. Odjazd z parkingu przy kościele o g. 7:00; powrót około g. 21:00. Koszt 30 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą części należności (20 zł) jeszcze przyjmują: Helena Ptaszkowska, Maria Rymanowicz, Maria Kościółek i Jadwiga Aleksandrowicz.
 38. W sobotę za dwa tygodnie (24 października) wyjazd do Łagiewnik sprzed naszego kościoła w Królowej Górnej – Koszt wyjazdu – 25 zł; zapisy u p. Marii Rymanowicz oraz u p. Stanisławy Bogdańskiej.
 39. U ministrantów do nabycia gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (4 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł).
Poprawiony: środa, 14 października 2015 05:54
 

Ewangelia na dziś

 • 2019-06-16, Uroczystość Najświętszej Trójcy
  J 16,12-15
  Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.