Start Informacje I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016

Grafika losowa

SAM_2235.JPG

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/radzik11/domains/krolowagorna.pl/public_html/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 381


I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 14 lutego 2016 07:06

I Niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego 2016

W tygodniu:

Niedziela – 14 I – I Niedziela Wielkiego Postu; albo: święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, bpa – patronów Europy (opuszcza się z racji niedzieli),

Środa – 17 II – wsp. dow. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP

Niedziela – 21 II – II Niedziela Wielkiego Postu; albo: wsp. św. Piotra Damianiego, bpa i dokt. Kośc. (opuszcza się)

 1. Lit. Słowa jawi nam dziś potrójny podstęp szatana, który kusi wedle pożądliwości ciała i oczu oraz pychy żywota.
 2. Zachęcam bardzo serdecznie do szczerych dobrych wielkopostnych postanowień czy też rezygnacji ze zła.
 3. Przez cały miesiąc luty pamiętajmy w modlitwie o zbliżających się do kresu swych dni i konających.
 4. W tę II niedzielę miesiąca po Mszy św. o 7:00 zmiana tajemnic w różach kobiet.
 5. Dziś kończą się rozpoczęte we środę Kwartalne Dni Modlitw „o ducha pokuty” (środa-niedziela 10-14 II).
 6. W tę II niedzielę lutego (14 II) – comiesięczna składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 7. We wtorek (16 II) przypada 7 rocznica sakry biskupiej ks. bpa Wiesława Lechowicza – biskupa pomocniczego naszej diecezji, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 8. W najbliższą środę zakończenie 2 kolejnych Mszy św. pogrzebowych za: + Stanisława Siedlarza i Stanisława Porębę.
 9. Za tydzień (21 II) – tj. w II Niedzielę W. Postu – przypada „dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”.
 10. Także w niedzielę za tydzień – składka na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 11. Jak również przed świątyniami naszej diecezji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 12. Jeszcze raz przypominam, iż w Wlk. Poście odprawiane są 2 nabożeństwa pasyjne – Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale: a. Drogi Krzyżowe we środy o 16:30 – dla dzieci i młodzieży; w piątki o 16:30 – dla dorosłych oraz w niedziele o godz. 8:00 (śpiew kalwaryjski świeckich) b. Gorzkie Żale – w niedziele o 13:30 z „kazaniem pasyjnym” (Msza św. już bez kazania – bezpośrednio po nich bez czekania na punktualnie godz. 14:30).
 13. W czasie Gorzkich Żali zbierana jest składka na kwiaty i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 14. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, udział w Gorzkich Żalach oraz w rekolekcjach przynajmniej przez 3 pełne dni można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (czyli stan łaski uświęcającej i stosowne modlitwy).
 15. Misje Parafialne będą w dniach: 13-20 marca 2016 r.. Rozpocznie je ks. Jerzy Górny MC wieczorem w sobotę 12 III.
 16. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: ● we środę o godz. o 18:00 – próba chóru (ćwiczenie Pasji i śpiewów wielkotygodniowych) ● we środę o 15:30 – zbiórka ministrantów i aspirantów (salka nad zakrystią) ● we środę o 18:00 – spotkanie z rodzicami i dziećmi do I Komunii Św. (salka pod kościołem) ● w piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej (I sala pod kościołem) ● w piątek po Mszy św. wieczornej – zbiórka lektorów (salka nad zakrystią) ● w piątek o 9:00 – wyjazd z harcerzami do Chełmca na konkurs piosenki harcerskiej „Tramp” ● w sobotę o 9:00 – schola parafialna (pierwsza sala pod kościołem).
 17. Najbliższą piątkową (19 II) Drogę Krzyżową poprowadzi z Akcja Katolicka, zaś we środę za tydzień (24 II) – młodzież w ramach przygotowań do ŚDM (wtedy też nakręcone będą migawki do powstającego filmu o ks. J. Andraszu).
 18. Na czas Wielkiego Postu zmienia się pora odmawiania Różańca Świętego i Koronki do Miłosierdzia Bożego – następuje zamiana: przed sumą będzie „Koronka” prowadzona przez AK, zaś „Różaniec” będzie przed Gorzkimi Żalami.
 19. I tak w niedzielnych Godzinkach za tydzień o NMP przewodniczyć będzie Róża zelatorki Stanisławy Hatlaś.
 20. Na rekolekcje dla Akcji Katolickiej udały się 2 przedstawicielki naszej AK: Maria Wacławiak i Helena Ptaszkowska.
 21. W związek małżeński zamierzają wstąpić: Łukasz Robert Pazgan, s. Edwarda i Bożeny z d. Poręba; oraz: Paulina Danuta Rysiewicz, c. Stanisława i Marii z d. Górowskiej – zapowiedź pierwsza, Adam Buczek, s. Michała i Marii z d. Stępień; oraz: Kinga Anna Cygan, c. Adama i Krystyny z d. Kuśnierz -  zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o jakichś przeszkodach do zawarcia tych małżeństw – winien je zgłosić w kancelarii parafialnej.
 22. Wydatki tego tygodnia: na wyjazd do Nowego Sącza do radia RDN dla prowadzenia Różańca; przekazałem środki na wpisowe dla trzech drużyn piłkarskich ministrantów i lektorów z parafii; wymagane wpisowe na rekolekcje dla Akcji Katolickiej dla dwóch osób z parafii; chodzące jako „kolędnicy misyjni” 70 dzieci otrzymało ode mnie swego czasu „na cukierki”. Kupiłem do sanitariatów: 3 półeczki chromowane;  lampa „sara”; lampa „sona”; wieszak łazienkowy; a także: drzwiczki do komina na plebanię; kratka wentylacyjna do łazienki; wentylator do łazienki F11. Jak również: wiertełka do betonu: 5mm; 6 mm; 8 mm.
 23. Coroczna składka przeznaczona na „cele charytatywne” zbierana we Środę Popielcową wyniosła 1130 zł.
 24. W poniedziałek pragnę wyrównać płatności za gaz, prąd i śmieci – jak podawałem jest to w sumie prawie 5,5 tyś zł.
 25. Jest czas rozliczeń podatkowych – można przekazać 1 % na Caritas wpisując w PIT Nr KRS: 0000211791.
 26. Jeśli sami mamy problem z alkoholem, albo ktoś z bliskich, to z tyłu kościoła na stoliku są ulotki z kontaktem do AA.
 27. Grupę Dziewczęcej Służby Maryjnej tworzy 17 dziewcząt (alfabetycznie): Apola Magdalena; Gomółka Sabina; Janus Anna; Janus Barbara; Janus Joanna; Janus Justyna; Janus Patrycja; Jelito Anna; Jelito Marta; Krok Julia – przewodniczka; Pazgan Patrycja; Poręba Emilia; Sekuła Karolina – animatorka muzyczna; Stanek Kinga; Śmierciak Magdalena; Tomera Kinga; Wyszowska Aleksandra – przewodniczka. Ślubowania złożą 25 Marca (w Zwiastowanie NMP).
 28. Jeszcze jako ciekawostkę przedstawiam statystykę środków zebranych przez dzieci z grup Kolędników Misyjnych (od sum najwyższych): Grupa 4 – od szkoły w Królowej Górnej do p. Moniki Wysowskiej: 821,50 zł; Grupa 6 – Wyręby: za rzeką ku kościołowi: 706 zł; Grupa 2 – od p. Małysów do szkoły w Królowej Górnej: 650 zł; Grupa 11 – Mszalnica: od p. Jawora w kierunku Królowej Górnej: 530 zł; Grupa 10 – od p. Królewskich do „Ciucholandu”: 505 zł; Grupa 3 – od p. Wielochów ku Ptaszkowej: 495 zł; Grupa 9 – od szkoły w Królowej Polskiej do p. Ogórków: 401 zł; Grupa 5 – Mszalnica: od. p. Jawora w kierunku Nowego Sącza: 372,10 zł; Grupa 1 – od p. Bogdańskich do szkoły w Królowej Polskiej: 350 zł; Grupa 7 – od p. Górskiego ku Boguszy: 335 zł; Grupa 8 – od „Ciucholandu” ku p. Bogdańskim: 242 zł.
 29. Pragnę serdecznie podziękować panom Janowi i Wiesławowi Krok za darmowe „od ręki” wystruganie desek (heblarką i grubościówką), potrzebnych do prac w kościele, a zawiezionych im do obróbki ze składu parafialnego.
 30. Dziękuję p. Andrzejowi Królewskiemu za ofiarowane parafii bardzo duże lustro (jest już zamontowane w zakrystii).
 31. Parafia dziękuje p. Krzysztofowi Groniowi z Mszalnicy i p. Amadeuszowi Budaj z Królowej Górnej za opiekę nad ministrantami i lektorami podczas turniejów piłkarskich LSO w Mogilnie i Koniuszowej.
 32. Wielkie dzięki p. Antoniemu Zielińskiemu za darmowe przekazanie klejonego drewna na szafkę maskującą instalacyjne puszki na strychu nowej plebanii (w zamian, za jego rodzinę – Msza św. we czwartek: o błogosławieństwo).
 33. W niedzielę 21 II „Wielka Gala Sądeczan”: 10:00 – Msza w parafii św. Kazimierza; 11:00 – sala im. L. Lipskiego w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu przy ul. Długosza 3.
 34. Parafia MB Niepokalanej w N. Sączu organizuje 1-11 lica pielgrzymkę do Fatimy, Lourdes i innych sanktuariów Europy. Koszt: 780 zł+ 680 €. Do końca lutego wpłata wpisowego: 500 zł + 200 €. U nas w kancelarii można pobrać program i kartę uczestnictwa i złożyć je w potem w Nowym Sączu w kancelarii tamtej parafii. Jest on też w gablocie.
 35. Powstała nowa Firma Pogrzebowa (Sławomir Hajduga), Ptaszkowa 206 (obok kościoła i cmentarza) tel. 600-506-029.
 36. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Maria, Roman Bochenek; Katarzyna, Artur Bochenek; Jan Bochenek. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Halina i Marek Bochenek; Stefania i Jan Jelito; Maria Siedlarz.
 37. Do nabycia na stoliku gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (5 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł); L`osservatore Romano (5 zł).
Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 21:53
 

Ewangelia na dziś

 • 2019-06-16, Uroczystość Najświętszej Trójcy
  J 16,12-15
  Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.