Start Informacje Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 24 kwietnia 2016 06:09

V Niedziela Wielkanocna – 24 kwietnia 2016

W tygodniu:

Niedziela – 24 IV – V Niedziela Wielkanocna; albo: wsp. dow. św. Fideliusa z Sigmaringen, prezb. i męcz. (opuszcza się)

Poniedziałek – 25 IV – święto św. Marka Ewangelisty

Czwartek – 28 IV – wsp. dow. św. Piotra Chanela, prezb. i męcz.; albo: św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, prezb.

Piątek – 29 IV – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dokt. Kośc. – Patronki Europy

Sobota – 30 IV – wsp. dow. św. Piusa V, pap.

I Niedziela – 1 V – VI Niedziela Wielkanocna (Adoracja Najświętszego Sakramentu)

 1. Liturgia Słowa jest dziś zapowiedzią nieba i nieuchronnego wniebowstąpienia, do którego Jezus nas przygotowuje.
 2. Wysłuchamy dziś Listu Pasterskiego Episkopatu Polski o posłudze charytatywnej „Miłosierni czynem”.
 3. Dziś przed Mszami św. zgodnie z apelem papieża Franciszka przed świątyniami trwa zbiórka do puszek na Ukrainę.
 4. Dzisiaj o 12:30 pogrzeb naszego parafianina śp. Kazimierza Kruczka mieszkańca Mszalnicy, który odszedł do wieczności w miniony piątek. Dziś za niego i żonę Krystynę miały być odprawione dwie Msze św. jubileuszowe na 40-lecie ślubu – jest Msza św. pogrzebowa. Różaniec w cerkiewce był w piątek o 18:30, w sobotę o 17:00 i dziś o 11:30.
 5. Także dziś o godz. 16:30, tj. po Mszy św. popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej – do omówienia sprawy bieżące.
 6. W poniedziałek 25 IV przypada święto św. Marka Ewangelisty – Msze św. o 6:30 i 18:00.
 7. W niektórych parafiach wiejskich w tym dniu w procesji dokonuje się błogosławieństwa pól. W innych we wspomnienie liturgiczne św. Izydora (dawniej 10 V), czy też w kwartalne dni modlitw o urodzaje (1-4 V).
 8. W najbliższy poniedziałek na starej plebanii (wejście do starej salki katechetycznej) od 16:00 do 20:00 darmowo wydawane będą przez „Caritas” dowiezione jabłka – po skrzynce na numer domu (tj. około 22 kg) – otrzymaliśmy 250 skrzynek, czyli 5 604 kg, co wartościowo stanowi koszt 3922 zł 80 gr. Proszę przynieść jakieś własne reklamówki czy worki na przesypanie owoców, bo puste skrzynki zostawiamy na miejscu (gdyż są do zwrotu do przechowalni).
 9. We środę (27 IV) o 19:00 – spotkanie na plebanii z animatorami kręgów „Kościoła Domowego”.
 10. W czwartek (28 IV) o godz. 19:00 na plebanii parafii MB Niepokalanej w N. Sączu spotkanie Księży zainteresowanych peregrynacją symboli ŚDM w naszym dekanacie (planowane są trzy takie miejsca).
 11. W piątek 29 IV przypada święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy. Msze o 6:30, 15:30 i 18:00.
 12. Co piątek w kaplicy bocznej o 15:00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia ze spowiedzią i Mszą św. około 15:30.
 13. Także (29 IV) w piątek obchodzi się „Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego” w czasie II wojny światowej.
 14. Też w piątek Mszą o 18:00 rozpoczyna się autokarowa pielgrzymka do Medjugorie (trwa do czwartku 5 V).
 15. W sobotę 30 IV, w przeddzień maja, wstępne nabożeństwo majowe o 18:30 po Mszy św. o 18:00.
 16. W sobotę rozpoczyna się też nowenna przez Uroczystością św. Stanisława, bpa i męcz. (30 IV – 8 V), bo „Stanisława” w tym roku przeniesione jest na 9 V ze względu na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (8 V).
 17. Majówki będą codziennie od poniedziałku do soboty – o 18:00 Msza św. a po niej bezpośrednio o 18:30 Nabożeństwo Majowe. W niedzielę odmówienie litanii po Mszy św. o 14:30. Dzieci otrzymywać będą banderole obrazów maryjnych i książeczki do wklejania: „Matka Boska w Polsce mieszka”. Natomiast podczas Mszy św. wysłuchamy czytanek majowych: „Bogarodzica ostoją dziejów Polski” wydanych z okazji 50. Rocznicy Koronacji Limanowskiej Piety.
 18. Również w sobotę (30 IV) o godz. 15:00 – ślub młodej pary: Beaty Ptaszkowskiej oraz Marcina Hałgasa.
 19. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: ● we środę o 17:00 – zbiórka LSO; ● zaś o godz. o 19:00 – próba chóru, ● we czwartek o 17:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi do I Komunii Św., ● w piątek o 17:00, tj. przed Mszą św. wieczorną – spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej (I sala pod kościołem), ● w sobotę o 11:00 – schola parafialna (I oraz II sala pod kościołem).
 20. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna zelatorki Janiny Siedlarz.
 21. Wydatki tego tygodnia: zapłaciłem rachunek za prąd; oraz wyrównania przesyłowe za gaz i rachunek gaz w kościele + opłaty pocztowe przekazów; przybornik na biurko; stojak na wizytówki; stojak na wizytówki do konfesjonału; 5 uchwytów do szufladek biurka kancelaryjnego. w „Grawerni” na Pasażu Grodzkim w N. Sączu wykonano: ramka z okienkiem i cztery wizytówki ze złotego laminatu; szyld ze złotego laminatu z napisem „kapłan”; szablon z białego tworzywa z napisem „spowiedź”.
 22. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie zebrana przed tygodniem wyniosła: 1696,57 zł.
 23. Wybrałem z banku z „konta budowlanego” 25 tyś zł dla wyrównania założonych pieniędzy za wykonanie prac stolarskich, malarskich, elektrycznych i radiotechnicznych i zakupionych produktów – oraz, by prowadzić kolejne prace.
 24. Dziękuję właścicielowi firmy „Went-Tech” p. Januszowi Kumorkowi za darmową pracę i zafundowany materiał do ocieplenia odcinka rur grzewczych przy piecu w kościele i wentylacji ciepłem drugiej sali pod prezbiterium.
 25. Pani Bożenie Gaborek dziękuję za wypranie kolejnej bielizny ołtarzowej, alb i komż kapłańskich.
 26. Dziękuję Stanisławowi Kmakowi za darmową naprawę kolejnej usterki hydraulicznej na nowej plebanii.
 27. Dziękuję za solidną sobotnią pracę przy zdzieraniu odpadającej farby z drewnianego obicia starej plebanii grupie parafian: Romanowi Pazganowi, Stanisławowi Doboszowi, Pawłowi i Piotrowi Kruczkom, Wiktorowi – synowi Zbigniewa Górki i jego krewniakowi Grzegorzowi Grucy. Szkoda, że nie włączyło się kilka innych znanych mi domów.
 28. Na tę sobotę proszę grupę kolejnego dziesiętnika, pana Stanisława Mężyka – planowane są prace ziemne porządkująco – upiększające. Proszę wziąć z sobą sztychówkę czy też łopatę oraz kilof lub motykę. Liczę na Was!
 29. Jest też praca lekka, jeśli przyjdzie jakaś z pań lub dziecko. Kto nie da rady przyjść, można kogoś podnająć.
 30. Dziękuję za jeszcze składane w kopertach ofiary na ogrzewanie i cmentarz oraz za przelewy na konta parafialne.
 31. Dwunastu chłopcom z LSO dziękuję za pomoc w zniesieniu do dawnej sali katechetycznej w starej plebanii prawie 6 ton zamówionych jabłek przywiezionych minionej środy, a otrzymanych z przechowalni w Łącku.
 32. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza na ponadczasową sztukę Karola Wojtyły "Brat naszego Boga". To poetycki obraz postaci Adama Chmielowskiego, artysty, powstańca 1863, który stał się sługą ubogich i bezdomnych. Spektakle odbędą się we wtorek 26 kwietnia, o godz. 18:00 i 27 kwietnia, o godz. 10:00, na Dużej Scenie.
 33. Jak wyżej wspomniałem: w piątek 29 IV wyrusza z Królowej Górnej pielgrzymka do Medjugorie, jako: „Rekolekcje w Drodze”. Wyjazd autokarem po Mszy św. o 18:00. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry (Budapeszt nocą ze wzgórza Gelerta), Chorwację i przyjazd do Medjugorie na obiadokolację. W programie: codzienne Msza św., Adoracja Eucharystyczna, Różaniec. W planie też: Droga Krzyżowa na Krizevac; spotkanie ze Wspólnotami z Medjugorie i świadectwa; świętowanie z Polakami 1-go i 3-go Maja; zwiedzanie Dubrownika (Perły Adriatyku – miasta z listy UNESCO; kąpiel w morzu. Powrót 5 V dopołudnia. Opieka duszpasterska naszego księdza (ks. Jan Radzik). Koszt – 900 zł. W cenie – ubezpieczenia OC i NW, śniadania i obiadokolacje, pokoje 2-3 osobowe z łazienką i miejscowy przewodnik. Zapisy u p. Stanisławy Bogdańskiej. Dla zainteresowanych więcej szczegółów jest podanych w gablocie.
 34. W tym tygodniu w sobotę trwał „Dzień Otwarty w Tarnowskim Seminarium” dla Służby Ołtarza.
 35. Przed nami uroczysty dla Polski oraz Polek i Polaków czas: 1-2-3 maja. Wywieśmy przed domami flagi narodowe!
 36. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Marzena i Andrzej Lelito; Anna i Edward Michalik; Marta i Paweł Morańscy. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Józef Morański; Anna i Jakub Morański; Antoni Święs
 37. Do nabycia na stoliku gazety: Gość Niedzielny – w nim artykuł o „Cudzie Eucharystycznym w Legnicy” (5 zł); Mały Gość Niedzielny – w środku: magnes „Jezus w Polsce mieszka” (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (5 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł); L`osservatore Romano (5 zł).
 

Ewangelia na dziś