Start Informacje Duszpasterskie 12 Niedziela Zwykła 19.06.2016
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
12 Niedziela Zwykła 19.06.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 19 czerwca 2016 19:52

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016

W tygodniu:

Niedziela – 19 VI – XII Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Romualda, opata (opuszcza się)

Poniedziałek – 20 VI – wsp. dow. św. Efrema, diakona i dokt. Kośc.

Wtorek – 21 VI – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zak.

Środa – 22 VI – wsp. dow. św. Paulina z Noli, bpa; albo: śś. Jana Fishera, bpa. i Tomasza More`a, męcz.

Piątek – 24 VI – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Niedziela – 26 VI – XIII Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Zygmunta Gorazdowskiego, porezb. (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa przybliża nam Boga Objawionego światu w Jezusie Chrystusie, o którym świadczy Kościół.
 2. Podczas ogłoszeń odczytany będzie tekst zaproszenia wystosowanego przez Episkopat Polski do polskiej młodzieży.
 3. Dziś (19 VI) w St. Sączu przy ołtarzu papieskim obchody Diecezjalnego Święta Rodziny – rozpoczną się Mszą św. o 11:00. Do wieczora festyn dla rodzin organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej (program na plakacie).
 4. Natomiast w naszej parafii podczas dzisiejszej Mszy św. o 9:00 modlić się będziemy za nasze małżeństwa i rodziny.
 5. Po „Credo” małżonkowie odnowią swe przyrzeczenia małżeńskie, a cała wspólnota w modlitwie powszechnej modlić się będzie za nich i wszystkie rodziny w naszej parafii (od dziś obowiązuje IV tom Lekcjonarza Mszalnego).
 6. Na imprezę VII Świętojanki zaprasza dziś na scenę przy remizie Stowarzyszenie „Dolina Królówki” (patrz: plakat).
 7. We wtorek 21 VI (we wspomnienie liturgiczne jednego z patronów LSO św. Alojzego Gonzagi) podczas Mszy św. o 18:00 nastąpi przyjęcie do grona ministrantów 4 aspirantów – są to: Kamil Czyżycki, Kacper Janus, Łukasz Morański, Karol Rams.
 8. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego – we środę od 17:00 przez godzinę do Mszy św. o 18:00.
 9. W czwartek w wigilię Jana Chrzciciela Msze św. będą o 6:30; o 12:00 (przed komisem III klas gimn.); oraz o 18:00. Dzień Ojca.
 10. W piątek (24 VI) przypada Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela – Msze św. rano o 6:30, o 8:30 (szkolna na zakończenie roku) oraz po południu o 15:00 i 18:00. Z tej racji można skorzystać z dyspensy od abstynencji od pokarmów mięsnych.
 11. W piątek zakończenie roku szkolnego – Msza św. „szkolna” o godz. 8:30.
 12. W sobotę (25 VI) od 18:00 na sądeckim rynku III Koncert Uwielbieniowy „Pod sztandarem Jezusa” – wystąpią Arkadio oraz Anti-Babilon System (patrz plakat i ulotki).
 13. W niedzielę 26 czerwca na „sumie” chrzest dziecka: Barbara Helena Kruczek (i Msza św. za jej rodziców).
 14. Za tydzień w niedzielę 26 VI o 11:00 odpust parafialny w Kamionce Wielkiej ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 15. Nabożeństwa czerwcowe „Czerwcówki” odprawiane są trzy razy w tygodniu: we środę i piątek o 18:00 oraz w sobotę o 8:00; w pozostałe dni powszednie odmawiamy jedynie litanię do Serca Jezusa po każdej porannej Mszy św.
 16. Dziękuję wszystkim obecnym we wtorek na całodziennej diecezjalnej „Wieczystej Adoracji”.
 17. Po sobotnim spotkaniu księży w Nowym Sączu podzielono zakwaterowanie pielgrzymów do poszczególnych parafii na ŚDM – dla naszego dekanatu przypadli Francuzi na razie w liczbie około 140 osób (po kilkanaście na parafię).
 18. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: ● we wtorek o 16:30 – zbiórka kandydatów na ministrantów, ● w środę po Mszy św. wieczornej, tj. o 18:30 – zbiórka lektorów; ● we środę o godz. o 19:00 – próba chóru, ● w czwartek po Mszy św. o 18:30 – zbiórka ministrantów, ● w piątek o 17:00, tj. przed Mszą św. wieczorną – spotkanie DSM (sala pod kościołem), ● w sobotę o 11:00 – schola parafialna (I oraz II sala pod kościołem).
 19. Na czas wakacji zawieszone są spotkania DSM i scholi a zbiórki ministrantów i lektorów – tylko okazjonalnie.
 20. Po Dziewczęcej Służbie Maryjnej i ministrantach w tę sobotę o 9:00 kolej na wycieczkę najlepiej służących lektorów.
 21. W związek małżeński zamierzają wstąpić kolejne trzy pary małżeńskie – zapowiedzi drugie: · Arkadiusz Andrzej Walawski, s. Antoniego i Władysławy z d. Budzyn, ur. 18.07.1984 r. w N. Sączu, zam. Jankowa 104; oraz: Ewelina Maria Witek, c. Mieczysława i Teresy z d. Bochenek, ur. 10.08.1988 r. w N. Sączu, zam. Królowa Polska 13, · Ryszard Roman Kądziołka, s. Andrzeja i Marii z d. Fiut, ur. 01.10. 1988 r. w Limanowej, zam. Maciejowa 11; oraz: Dominika Kinga Gaborek, c. Janusza i Bożeny z d. Kumorek, ur. 06. 02. 1993 r. w N. Sączu, zam. Królowa Górna 81, · Krzysztof Witek, s. Antoniego i Stanisławy z d. Michalik, ur. 18.04.1987 r. w Krynicy Zdroju, zam. Mszalnica 309; oraz: Iwona Maria Kucia, c. Tadeusza i Danuty z d. Surówka, ur. 07.02. 1990 r. w N. Sączu, zam. ul. Lwowska 254 D Nowy Sącz. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich tych par – winien to zgłosić w kancelarii parafialnej.
 22. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża zelatorki Heleny Wacławiak.
 23. Wydatki tego tygodnia: za wyjazd DSM do Limanowej i Tymbarku (paliwo, lody); oraz taki sam wyjazd ministrantów (paliwo, lody, pizza); pizze i kawa oraz woda dla sobotnich robotników przy plantowaniu ziemi; naprawa organów; zapłata za „od zera” zrobiony żelazno-drewniany stolik z półką; inne „spawy”; przewód telewizyjny męsko-żeński; części telewizyjne i radiowe; urządzenia do elektryki; za wywóz śmieci; za bukiet kwiatów; kawa „woseba”.
 24. Składki: zbiórka inwestycyjna sprzed tygodnia na cele parafialne wyniosła – 2791 zł; w kolekcie do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II Krakowie i Tarnowie zebrano – 301,15 zł .
 25. W tę sobotę przy plantowaniu ziemi pracowały dwie grupy dziesiętników Tadeusza Ramsa i Eugeniusza Janusza: Tadeusz Rams i Mateusz Rams, Krzysztof Michalik, Jan Geniec (użyczył też traktora), Daniel Chełminiak (za Janusza Chełminiaka), Dawid Poręba (za Józefa Porębę), Paweł Poręba (za Eugeniusza Porębę), Marek Barankiewicz (służył traktorem), Sławomir Barankiewicz, Adam Siedlarz, Ferdynand Poręba, Eugeniusz Janusz, Andrzej Barankiewicz, Edward Nowak, Norbert Duda (za Roberta Dudę), Józef Baran, Andrzej Ptaszkowski (za Aleksandra Ochwata, Stanisław Rymanowicz (za Grzegorza Ząbra) oraz Bogdan Poręba, który z racji przeszkody ofiarował na kościół 50 zł. Wszystkim za trud „wielkie Bóg zapłać”!
 26. Na sobotę proszę mężczyzn z dwóch grup dziesiętników: Krystyny Michalik i Marii Rymanowicz – będzie praca wstawiania odwadniających betonowych korytek nad kościołem.
 27. Proszę przynieść rękawice, łopaty, szpadle, kilofy itd. Jeśli przyjdą niewiasty czy dzieci – także dla nich mam pracę lżejszą.
 28. Przepraszam, ale grupa p. Janusza Pazgana zakupiła 20 worków kory, a nie 10 jak omyłkowo napisałem.
 29. W niedzielę za tydzień odbędą się w Gródku nad Dunajcem w jednej turze (26-28 VI) „rekolekcje dla organistów” (19:00-13:00).
 30. Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II oraz I stopnia w N. Sączu prowadzone przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe zapraszają na koncerty końcoworoczne, które odbędą się w poniedziałek 20 VI o g. 13:00 w MCK Sokół oraz we wtorek 21 czerwca o godz. 17:00 w Sali Przemienienia Pańskiego w N. Sączu.
 31. 27-30 czerwca – wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodzieży do Dębowca k. Jasła. Wyjazd w poniedziałek (27 czerwca) ok. 14:00, powrót w czwartek (30 czerwca) ok. 14:00. Szczegółowy program tego wyjazdu jest na stronie spotkania.saletyni.pl. Zapisy z wpłatą do niedzieli (19.06). Koszt 180 zł (opłata za spotkanie + dojazd).
 32. 25-31 lipca – wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Szczegółowy program tego wyjazdu zostanie podany w późniejszym terminie. Zapisy z wpłatą do niedzieli (19.06). Koszt 800 zł (opłata za spotkanie pakiet A1 + opłata na fundusz solidarnościowy 10 euro + dojazd). W naszym Dekanacie jest możliwość zapisać się na inne pakiety – kontakt z Ks. Andrzejem Remutem.
 33. Na wszystkie wyjazdy osoby niepełnoletnie obowiązkowo muszą posiadać specjalne zgody rodziców. W celu ich otrzymania proszę o kontakt mailowy, podając rodzaj wyjazdu - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ks. Andrzej Remut tel. 693 856 854
 34. Natomiast darmowe wejścia na dalsze sektory na Błonia i Campus Misericordiae w Brzegach – zgłaszane poprzez parafię.
 35. Gmina wraz z LGD Korona Sądecka realizuje program zatrudnienia ludzi młodych (15-29 lat). Szczegóły w gablocie.
 36. Wzięta jest do przeróbki chłodnia ze starego kościoła – będą wykonane dwie komory chłodnicze (p. Cz. Bogdański).
 37. Zostały naprawione stare elektryczne organy trójmanuałowe, które zalegały na chórze starego kościoła. Za pomoc w ich wyniesieniu na chór po przywózce dziękuję panom: Januszowi Pazganowi i Sławomirowi Jelito oraz pomagał Zbigniew („Tolba”).
 38. Naprawy organów oraz puszczenia na cały stary kościół sygnału nagłośnienia z chóru oraz naprawy tuby i głośników na polu dokonał elektronik – p. Wiesław Sakowski z Tarnowa.
 39. Dziękuję za kolejne rozsady drzewek i kwiatów (anonimowo złożone przed kościołem oraz przez p Jadwigę Hebda).
 40. Dziękuję za placki i dwa bukiety kwiatów przy egzaminie bierzmowanych ofiarowane od rodziców III klas gimn.
 41. Dziękuję za 3 słoiki miodu p. Kruczek z Mszalnicy – wdowie po śp. Kazimierzu.
 42. Składane są jeszcze w kopertach ofiary na ogrzewanie i cmentarz. Są też przelewy na konta parafialne – dziękuję.
 43. Na sprzątanie 300 zł przekazały trzy rodziny: Grażyna, Edward Stanek; Janusz Stanek; Krystyna, Czesław Świgut. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Marzena Mikulska; Izabela, Andrzej Michalik; Maria, Stanisław Poręba.
 44. Do nabycia na stoliku gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (5 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł); L`osservatore Romano (5 zł).
 

Ewangelia na dziś