Start Informacje Duszpasterskie 19 Niedziela Zwykla 07.08.2016
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
19 Niedziela Zwykla 07.08.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Proboszcz   
niedziela, 07 sierpnia 2016 17:51

XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2016

W tygodniu:

I Niedziela – 7 VIII – XIX Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow.: św. Sykstusa II, pap. i Towarzyszy, męcz.; św. Kajetan,

Poniedziałek – 8 VIII – wsp. św. Dominika, prezb.

Wtorek – 9 VIII – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz. – Patronki Europy

Środa – 10 VIII – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

Czwartek – 11 VIII – wsp. św. Klary, dziew.

Piątek – 12 VIII – wsp. dow. św. Joanny Franciszki de Chantal, zak.

Sobota – 13 VIII – wsp. dow. śś. Poncjana, pap. i Hipolita, prezb. męcz.

Niedziela – 14 VIII – XX Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz. (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa nawołuje Kościół „małą trzódkę” do czujności i odwagi oraz ducha służby na gruncie mocnej wiary.
 2. Zaczął się sierpień – miesiąc apelu Episkopatu Polski do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, a na przyszłość do życia w trzeźwości czy też nawet całkowitej abstynencji. Do czego i ja parafian gorąco zachęcam.
 3. Dzisiejsza niedziela (7 VIII), jak każda pierwsza danego miesiąca, jest niedzielą adoracyjną – po 7:00 zmiana tajemnic róż męskich. Za tydzień w II niedzielę (14 VII) zmiana tajemnic róż żeńskich – też po 7:00.
 4. Natomiast w miejsce kazania wysłuchamy dziś Komunikatu Biskupa wyrażającego wdzięczność za pomoc w ŚDM.
 5. Składka dzisiejsza (zamiast w przyszłą niedzielę 14 VIII), jak co roku w sierpniu, przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Tak jest, albowiem za tydzień w II niedzielę sierpnia (14 VIII) – będzie comiesięczna składka na potrzeby parafii.
 7. Na sumie dziś pobłogosławienie nowopowstałego w parafii „ruchu modlitewnego rodziców za dzieci”. Także rozdanie modlitewników – zaś Msza św. w tej intencji odprawiona będzie w najbliższy piątek (12 VIII) o 18:00.
 8. Także dziś, w tę niedzielę 7 VIII, w parafii Kamionka Wielka odbywa się akcja trzeźwościowa połączona z różańcem i świadectwami osób uzależnionych; zakończy się spotkaniem integracyjnym na końcu dróżek na Żakówce.
 9. Również dziś (7 VIII) w szkole w Królowej Górnej od 8:00 do 13:00 Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje akcję oddawania krwi – ze względu na wielkie na nią zapotrzebowanie prosi się o liczny udział.
 10. Dziś (7 VIII) kończy się rozpoczęty minionej niedzieli (31 VII) trwa Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.
 11. We wtorek przypada Święto męczennicy św. Edyty Stein (w zakonie siostry Teresy Benedykty od Krzyża) – Patronki Europy; zaś we środę przeżyjemy Święto diakona i męczennika św. Wawrzyńca: w te dni Msze św. o 6:30 i 18:00.
 12. W przyszłą niedzielę (14 VIII) – wyruszy pielgrzymka parafialna do Kalwarii Zebrzydowskiej (koszt 40 zł). Zapisy wraz z przedpłatą 20 zł u członków Akcji Katolickiej (zapisy do 10 sierpnia).
  1. a. wyjazd z parkingu przy kościele – 7:30
  2. b. od 9:45 do 11:00 zwiedzanie Opactwa Cystersów w Szczyrzycu
  3. c. 15:00 – 20:00 uroczystości i nabożeństwa w Kalwarii
  4. d. 20:30 koncert Eleni, a następnie powrót (wyjazd około 23:00)
 13. Również w przyszłą niedzielę (14 VIII) na terenie naszej parafii odbędą się lokalne „Dożynki w Dolinie Królówki”. Weźmie w nich udział 6 sołectw: Bogusza, Kamionka Wlk., Królowa G., Królowa P., Mszalnica, Mystków. Najpierw o 13:30 powitanie i poświęcenie żniwnych wieńców; a po nim o 14:00 Msza św. na placu przy scenie koło boiska.
 14. W związku z tym w kościele nie będzie wtedy (14 VIII) Mszy św. o 14:00. Program dożynek jest w gablocie!
 15. Wczoraj rozpoczęła się nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP (6-14 VIII) – ta w poniedziałek 15 VIII.
 16. Ks. wikariusz na wyjeździe w czasie urlopu na bieżąco odprawia wyznaczone intencje mszalne „od uczestników pogrzebu” – rodziny zmarłych zapraszam w danym wyznaczonym dniu do uczestnictwa we Mszy św. w kościele parafialnym oraz przyjęcia Komunii Św.
 17. Serdecznie pragnę podziękować 9 rodzinom goszczącym pielgrzymów z Francji: Krzysztofowi Groniowi (Romain i Tujdual), Marii Poręba (Emeric i Alexandre), Stanisławowi Górka (Pierre Jean i Pawel), Marii Wacławiak (Constance i Sixtienne), Jadwidze Aleksandrowicz (Gabrielle i Pauline), Lucynie Górskiej (Marion i Berangere), Dariuszowi Wielocha (Sophie i Agate), Januszowi Wysowskiemu (Juilliette i Sixtienne), Małgorzacie Jaworskiej (Marie i Aurelie).
 18. Takie same podziękowania z serca płynące składam 22 rodzinom, które otwarły swe serca i drzwi i ugościły 52 piegrzymów na ŚDM z neokatechumenatu: Józefowi Świgut (2 osoby), Łukaszowi i Monice Ząber (2), Adamowi Królewskiemu (2), Andrzejowi Królewskiemu (2), Sławomirowi Siedlarzowi (2), Aleksandrowi i Teresie Ochawat (2), Janowi i Agacie Janus (2), Janinie i Józefowi Siedlarz (2), Stanisławowi Ochwat (2), Marii Groń (4 osoby), Jolancie Homoncik (2), Monice Wysowskiej (4), Zuzannie Kmak (2), Krystynie Michalik (2), Bożenie Gaborek (2), Marii Kumorek (2), Sylwi Dadał (4), Marii Skwarek (2), Katarzynie Górka (4), Urszuli Ząber-Poręba (2), Antoninie i Janowi Geniec (2), Stanisławowi i Renacie Geniec (2 osoby).
 19. Niezmiernie jestem też wdzięczny Komitetowi Parafialnemu ŚDM, tłumaczowi p. Pawłowi Jaworskiemu,, rodzicom przygotowującym posiłek i mieszkańcom wspólnot wioskowych goszczących na scenie, ZHP, młodzieży i innym.
 20. Stowarzyszenie „Dolina Królówki” dziś o 14:00 organizuje pieszą wycieczkę na Czarną Kępicę (Wyręby); można też dojechać na 15:30 na biwak z ogniskiem i poczęstunkiem. Jest to wycieczka, która przez deszcz nie doszła do skutku 17 lipca.
 21. Spotkanie przedpielgrzymkowe PPT odbędzie się dziś (7 VIII) w Bazylice św. Małgorzaty w – o godz. 17:00 Msza św., a potem o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sali Przemienienia Pańskiego.
 22. Po 1 VIII już tylko u ks. Przewodnika Grupy „Małgorzata” lub w kancelarii Bazyliki w Nowym Sączu można dokonać zapisu na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę (17-26 VIII).
 23. Natomiast pani sołtys Józefa Nowak informuje, że jak co roku organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Częstochowy „na wejście”. Wyjazd w nocy 25 VIII o g. 2:00. Powrót planowany na g. 20:00 tego samego dnia. Koszt wyjazdu 50 zł. Dodatkowe informacje pod nr tel. 18 445 67 52; 882 162 419 (sołtys Józefa Nowak). Zapisy do 22 VIII.
 24. Organizowane są bezpłatne szkolenia zawodowe dla osób 15-29 lat, nie kształcących się, bez pracy – w zawodach: przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B, pracownik biurowy, spawacz, magazynier z obsługą wózka widłowego. Uczestnicy otrzymują stypendia i zwrot kosztów dojazdów. Ilość miejsc ograniczona. Kontakt: 605 202 488.
 25. W czasie wakacji nie ma żadnych spotkań DSM i scholi, zaś zbiórki ministrantów i lektorów – tylko okazjonalnie.
 26. Bardzo dziękuję za życzenia z okazji imienin i święta patronalnego proboszczów (we czwartek św. Jana Vianneya)!
 27. Wydatki ostatniego tygodnia: zakup trzech białych szafek łazienkowych „żyrafki”; naprawa obecnego ksera (wymiana sprzęgła) oraz zakup zapasowego ksera używanego; wykonanie instalacji wodnej wyprowadzającej kran na zewnątrz kościoła (do podlewania kwiatów); pizza dla robotników.
 28. Składka na misje ze środy wyniosła 233,50 zł.
 29. Na sobotę proszę mężczyzn z grupy dziesiętnika Jana Nowaka – będzie praca ziemna wykopania dalszych rabatek.
 30. Przynosimy rękawice, łopaty, szpadle, kilofy. Jeśli przyjdą niewiasty czy dzieci – także dla nich mam pracę lżejszą
 31. Nasz parafianin zrobił kran na zewnątrz kościoła i główny odcinający zawór bezpieczeństwa do wody (bo takiego w kościele dotychczas nie było) – wyżej podałem koszt materiałów.
 32. Dziękuję p. Cz. Bogdańskiemu za zamówienie i sfinansowanie tablicy pamiątkowej pobytu Francuzów w parafii.
 33. Na sprzątanie 300 zł przekazały trzy rodziny: T. i R. Olesiak; G. i A. Olesiak; L. i J. Ochwat. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Monika i Jan Pierzga, Krystyna i Zbigniew Pierzga, Kazimiera Tokarz.
 34. W czasie wakacji z powodu upałów i duchoty Msze św. odprawiana są nieco krócej.
 35. Do nabycia na stoliku gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (5 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł); L`osservatore Romano (5 zł).
 

Ewangelia na dziś