Start Informacje II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017
II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 15 stycznia 2017 21:05

II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017

W tygodniu:

Niedziela – 15 I – II Niedziela Zwykła

Wtorek – 17 I – wsp. św. Antoniego, opata

Czwartek – 19 I – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

Piątek – 20 I – wsp. dow. św. Fabiana, pap. i męcz.; albo: św. Sebastiana, męcz.

Sobota – 21 – wsp. św. Agnieszki, dziew. i męcz.

Niedziela – 22 I – III Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Wincentego, diakona i męcz.; albo: św. Wincentego a Pallottiego, prezb. (opuszcza się z racji niedzieli)

 1. Liturgia Słowa każe nam dziś w Kościele Apostolskim wyznać wiarę w Baranka Bożego, jak to czyni Jan Chrzciciel.
 2. Wysłuchamy dziś krótkiego komunikatu Biskupa w związku z obrzędem konsekracji dziewic, wdów i wdowców.
 3. Dziś (czyli 15 stycznia) przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 4. We wtorek (17 I) obchodzi się w „Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce” – pamiętajmy o naszych starszych braciach w wierze. Można w tym czasie za udział w nabożeństwach zyskać odpust zupełny.
 5. We środę (18 I) rozpoczyna się w Polsce „Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan” – trwa on od 18 do 25 stycznia.
 6. W piątek o 17:00 kończą się kolejne „Msze św. pogrzebowe” – za śp. Adama Stanek. Niech odpoczywa w Bogu.
 7. W sobotę (21 I) Dzień Babci, a w niedzielę (22 I) Dzień Dziadka – polećmy ich Bogu w serdecznej modlitwie.
 8. W szkole w Królowej Polskiej uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka – 19 stycznia o 12:00.
 9. W liturgii trwa rozpoczęty w poniedziałek po „Chrzcie Pańskim” (9 I) „I okres zwykły” przed Wielkim Postem.
 10. W liturgii mszalnej w niedzielę przypada cykl czytań „Rok A”; w dni powszednie „Rok I”.
 11. Mimo zakończenia okresu Bożego Narodzenia w Polsce nadal śpiewa się kolędy aż do Ofiarowania Pańskiego 2 II (czwartek) – czyli do MB Gromnicznej.
 12. I tak w niedzielę za tydzień (22 I) śpiew kolęd przez dziecięcą scholę podczas Mszy św. o 10:30 (tj. na „sumie”).
 13. Chór zaś zaśpiewa kolędy w niedzielę za dwa tygodnie (29 I) podczas Mszy św. o 9:00, a muzyczny zespół młodzieżowy „Siewcy Miłości” także 29 I na „sumie” o 10:30. Wtedy też będzie pierwszy chrzest w nowym roku 2017.
 14. Zakończyła się „wizytacja duszpasterska”, popularnie zwana „kapłańską kolędą” – w imieniu swoim i ks. wikariusza serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i gościnę, podwożenie i poczęstunki, a także za składane przy tej okazji ofiary. Nade wszystko osobiście pragnę podziękować za możliwość poznania się i porozmawiania oraz wspólnej modlitwy, bo w tym roku, przeszedłszy drugą połowę parafii, po dwóch kolędach jako proboszcz miałem możność zawitać już w całości domostw swych parafian.
 15. Za odwiedzane po kolędzie rodziny odprawimy Msze św. „dziękczynne” i prośbą o błogosławieństwo: Ks. Proboszcz: 2 lutego (czwartek) – w Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) o 17:00, Ks. Wikariusz: 5 II lutego (niedziela) – w pierwszą niedzielę miesiąca o 9:00.
 16. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Kobiet zelatorki Heleny Ptaszkowskiej.
 17. Przy okazji serdecznie dziękuję grupie parafianek i parafian za śpiew „Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie” przed Roratami w czasie całego Adwentu.
 18. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: ● w środę o 16:00 – zbiórka ministrantów, ● w środę o 16:00 – spotkanie DSM, ● w środę około 18:15 – próby chóru (w szkole), ● w sobotę o 9:00 – schola.
 19. Wydatki tego tygodnia: obrazki dla wypisu intencji mszalnych – 300 szt.; opłaty za wywóz śmieci z cmentarza (jeden pojemnik 1100 litrów) i mediów; zakup bezbarwnego lakieru i dwóch pędzli oraz wałka malarskiego; olej „Aland” do świec (5 litrów).
 20. Składka na potrzeby parafii zebrana w „Święto Chrztu Pańskiego” z racji II niedzieli miesiąca wyniosła 2786,50 zł.
 21. Za opłatki świąteczne zebrano sumę - 2374,64 zł (zakupię z tego palkowe nakrycia na kielichy)
 22. Natomiast za świece „Caritas” - 2101,90 zł (1/3 kwoty ze świec pozostaje w parafii, a 2/3 odprowadzana jest do centrali Caritas na dożywianie dzieci). 1/3 przeznaczyłem na zakup dekoracji do 56 stroików dla chorych i samotnych.
 23. Jutro w Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu – rozpoczyna się kolejny „kurs przedmałżeński” (16-27 stycznia).
 24. Dnia 16 stycznia 2017 r. w domu parafialnym przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu przy ul. Kolegiackiej 1 rozpoczyna się „Kurs Alpha” szukający odpowiedzi na najtrudniejsze życiowe pytania – zainteresowani zgłaszają się telefonicznie (513-013-980) lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub też przez formularz zgłoszeniowy ze strony: WWW.kolejowa.pl/formularze (szczegóły w gablocie).
 25. W sobotę 21 I – Mszą św. o 16:00 rozpocznie się uroczysty wieczór opłatkowy w Kamionce Wielkiej dla Akcji Katolickich z dekanatu. Po Mszy św. o 17:30 – w Zespole Szkół kolacja i uroczyste śpiewanie kolęd oraz występy.
 26. Przypominam, iż 21 i 22 stycznia – na Jasnej Górze Msza św. i Apel z intencjami parafialnymi z tegorocznych Rorat.
 27. Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” dziękuje parafii za zbiórkę złomu – w tym roku z finansów zdobytych z odzysku z elektrosprzętu wsparto żłobek prowadzony przez ss. Benedyktynki w Santo Domingo de Los Tsachilas w Ekwadorze (gablota).
 28. Zawiozłem do introligatora do N. Sącza kolejne 7 tomów poniszczonych i porozrywanych ksiąg liturgicznych, w tym także lekcjonarzy mszalnych i modlitw wiernych (były w przeszłości nietroskliwie używane) – będą do odbioru za dwa tygodnie.
 29. W ramach uporządkowania instalacji w obrębie kompleksu kościelno-plebanijnego zdjęto kolejne porozciągane w przeszłości wiszące okablowania prądowe.
 30. Poseł PiS z nowosądecczyzny Piotr Naimski informuje, iż po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym (tel. 18 442 09 98) w jego biurze poselskim w Nowym Sączu, ul. Narutowicza 6 udzielane są bezpłatne porady prawne (I i III wtorek miesiąca) oraz porady w zakresie ubezpieczeń społecznych (II i IV wtorek miesiąca) – w godzinach 14:30 – 16:00. Zgłoszenia zaś do tych porad przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-13:00. Więcej w gablocie oraz na stronie posła: WWW.naimski.pl
 31. Znaleziona słuchawka telefoniczna została już odebrana przez właściciela – jest jeszcze do odbioru srebrna obrączka.
 32. Policja uprzejmie prosi poprzez księży Proboszczów o umieszczenie w ogłoszeniach parafialnych apelu o zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności na drogach oraz używanie odblasków. Jednocześnie Ks. Damian Migacz – diecezjalny duszpasterz kierowców – informuje, że prowadzona jest przez Policję, także poprzez parafie, akcja, uświadamiająca o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Akcja ta została zaaprobowana przez Kurię Diecezjalną.
 33. W związku ze zbliżającymi się obchodami 200-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Bochni tzw. "Stary Ogólniak" (9-10 czerwca 2017), organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich absolwentów tej szkoły, o kontakt z sekretariatem: tel. 146123656 lub email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wicedyrektorem Jerzym Pączkiem tel. 506235370. Organizatorzy chcą się zwrócić z zaproszeniem tych osób, jak również przygotować liturgiczne przeżycie tej pięknej rocznicy. Jest to apel mgr Jolanty Kruk imieniu organizatora – I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.
 34. Wpłat na ogrzewanie kościoła i utrzymanie cmentarza można dokonywać tradycyjnie w kopertach na tacę, albo też przelewem na konto parafialne: PKO BP SA Oddział I w Nowym Sączu – Nr 50 1020 3453 0000 8102 0008 2370.
 35. Na sprzątanie 300 zł przekazały rodziny: Teresa Siedlarz, Łucja Radzik, Grażyna i Marian Radzik. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Teresa i Alojzy Barscy; Anna i Krzysztof Plata; Bożena i Piotr Świder.
 36. Do nabycia na stoliku gazety: jeszcze „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
 

Ewangelia na dziś

 • 2019-06-16, Uroczystość Najświętszej Trójcy
  J 16,12-15
  Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.