Start Informacje Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
sobota, 11 lutego 2017 18:54

VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2017

W tygodniu:

Niedziela – 12 II – VI Niedziela Zwykła

Wtorek – 13 II – święto śś. Cyryla, mnicha i Metodego, bpa – patronów Europy

Piątek – 17 II – wsp. dow. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP

Niedziela – 19 II – VII Niedziela Zwykła

 1. Liturgia Słowa uczy, iż wybór Boga i odrzucenie grzechu jest wolnością chrześcijanina, a przykazania – mądrością.
 2. W tę niedzielę (12 lutego) po prymarii (po 7:00) zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Kobiet.
 3. Dziś też, jak w każdą II niedzielę miesiąca, comiesięczna składka na potrzeby naszej parafii.
 4. We wtorek (14 II) w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – obaj rodzeni bracia ogłoszeni są Patronami Europy. W tym dniu w naszej parafii Msze św. o 6:30 i wieczorem o 17:00.
 5. We czwartek (16 II) przypada ósma rocznica święceń biskupich ks. bpa Wiesława Lechowicza – Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 6. W piątek (17 lutego) o godz. 17:00 – będzie odprawiona ostatnia Msza św. pogrzebowa za śp. Marię Pancerz.
 7. W niedzielę za tydzień o 14:30 kolejny chrzest w naszej parafii – łaski tej dostąpi chłopiec: Marcel Kruczek.
 8. Też w niedzielę za tydzień (19 II) składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 9. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Mężczyzn zelatora Józefa Ruszkowicza.
 10. Luty poświęcony jest konającym – pamiętajmy w modlitwie o odchodzących tego świata do wieczności „w łasce dobrej śmieci”.
 11. Po feriach jeszcze w tym tygodniu nie ma spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych.
 12. Za tydzień rozpoczną się w salce pod kościołem cotygodniowe spotkania z dziećmi do I Komunii i z ich rodzicami.
 13. Jeszcze do wtorku ks. Proboszcz przebywa na urlopie – dlatego Msze św. „od uczestników pogrzebu” odprawiane są poza parafią.
 14. Wydatki tego tygodnia: zakup na bieżąco jednej butelki wina do sprawowania Mszy św.; zapłacenie rachunku za prąd z okresu dwóch zimowych miesięcy (za pobór oświetlenia świątecznego); opłata „pocztowa pobraniowa” za wyrównanie rachunku.
 15. Po raz kolejny dziękuję za ofiary od poszczególnych rodzin na ogrzewanie i na utrzymanie cmentarza parafialnego.
 16. Wpłat na ogrzewanie kościoła i utrzymanie cmentarza można dokonywać tradycyjnie w kopertach na tacę, albo też przelewem na konto parafialne: PKO BP SA Oddział I w Nowym Sączu – Nr 50 1020 3453 0000 8102 0008 2370.
 17. Trwają rozliczenia podatkowe. Możemy odpisać 1 % ze wskazaniem na konkretną organizację pożytku publicznego czy pozarządowe stowarzyszenia. Na stoliku są ulotki Caritas Diecezji Tarnowskiej informujące o sposobie odliczenia 1 % z PIT na rzecz tejże „Caritas” (jeśli nie wskażemy, to skarbówka i tak ten 1 % na coś przeznacza, więc sami wskazując – nic nie tracimy! Szczegóły na plakacie w gablocie. A poniżej podaję też strony na których można:
  1. bezpłatnie pobrać na komputer program do rozliczenia podatkowego z gotowym wpisem „1 % na Caritas”
  2. albo elektronicznie wypełnić i przesłać on-line to rozliczenie również jest ono z gotowym już wpisem „1 % na Caritas”
  3. lub też zalinkować się na stronę główną Caritas Diecezji Tarnowskiej do zakładki z instrukcją o „1 % datku na Caritas”
 18. A oto wspomniane strony internetowe:
  1. wersja instalacyjna (bezpłatna): http://pity-format.pl/2016/159_ct
  2. albo wersja on-line: https://pit-format-online.pl/2016/02d3f0e637ece0797eff10aa54475db6d93c5264
  3. lub też zalinkowanie na stronę główną Caritas Diecezji Tarnowskiej: http://www.caritas.diecezja.tarnow.pl/index.php/15-podatku
 19. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do udziału w VI Forum Formacyjnym – „Moc uzdrowienia”, pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Odbywa się ono w dniach 11 i 12 lutego 2017 roku w hali sportowej „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach. Szczegółowe informacje na stronie: www.forum.moscice.pl
 20. Gościem tegorocznego VI Forum Formacyjnego będzie Marcin Zieliński – lider katolickiej wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Jest zapraszany jako mówca na konferencje, rekolekcje, fora charyzmatyczne i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce, ale również do innych krajów jak Litwa, Szkocja, Włochy czy USA. Autor artykułów do czasopism takich jak „Gość Niedzielny” czy „Szum z Nieba”. Kolejni nasi goście, to Wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z o. Remigiuszem Recławem SJ, która już od pięciu lat corocznie uczestniczy w Forum.
 21. W tych dniach w trzech miejscach diecezji odbyły się Kongregacje Duszpasterskie: 9 lutego (czwartek) w Nowym Sączu (bazylika) dla dekanatów regionu sądeckiego, 10 lutego (piątek) w Tarnowie (seminarium) dla dekanatów woj. małopolskiego oraz 11 lutego (sobota) w Tarnowie (seminarium) dla dekanatów podkarpackich. Ich program: 9.30 – Modlitwa brewiarzowa (przedpołudniowa); 9.45 – ks. prof. dr hab. Stanisław Dyk (Lublin) – "Homilia jest symfonią albo kakofonią. Co głosić, aby nie zagubić istoty liturgicznego przepowiadania?"; 10.40 - ks. bp Leszek Leszkiewicz – „Co mówi Duch Święty do Kościoła w Tarnowie? Słuchać, by iść z Jezusem”; 11.10 - ks. dr Piotr Cebula – „Pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Charakterystyka prac synodalnych”; 11.40 – Komunikaty wydziałów kurialnych; 12.00 – Wystąpienie biskupa diecezjalnego.
 22. Już niebawem w Krakowie <<Musical o życiu Jana Pawła II „Karol”>> – widowisko z udziałem: Edydty Gepert, Anny Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Wojciecha Cugowskiego, Jacka Kawalca (w roli Jana Pawła II); Tauron Arena Kraków, 25 II 2017 r. godz. 18:00 (plakat w gablocie, ulotki na stole).
 23. W sobotę 4 marca 2017 r. – w Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: „Czuwanie Modlitewne” w intencji wolności od uzależnień: 15:00 – Godzina Miłosierdzia; 15:30 – Droga Krzyżowa w Sanktuarium św. Jana Pawła II; 17:00 – Eucharystia; 18:00 – Różaniec (patrz: plakat).
 24. W związku z 85. rocznicą urodzin i 60-leciem kapłaństwa Bpa Władysława Bobowskiego – Biskupa Seniora, które świętować będziemy podczas pielgrzymki kapłanów 18 marca br. w Nowym Sączu, zrodził się pomysł uczczenia tego wydarzenia okolicznościowym wydawnictwem. Pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża realizowany jest projekt opracowania albumu pt.: „Idźcie i głoście” dotyczącego ambon w kościołach Diecezji Tarnowskiej, który będzie dedykowany Czcigodnemu Biskupowi Jubilatowi Władysławowi Bobowskiemu, który przez 60 lat niestrudzenie głosi Słowo Boże.
 25. Od 3 stycznia do 31 maja 2017 na terenie gminy, a więc i w naszej parafii, prowadzone będą badania geofizyczne metodą sejsmiczną (na tereny naszych posesji, po uzgodnieniu terminu z właścicielami działek, wjeżdżać będą 4 samochody wibrosejsmiczne, a w trudnodostępnych miejscach prowadzone będą eksplozje materiałami wybuchowymi na profilach 2D). Za szkody przysługuje odszkodowanie. Więcej szczegółów – w gablocie przed świątynią.
 26. Na sprzątanie 300 zł przekazały rodziny: Izabela i Sebastian Siedlarz; Paulina Siedlarz; Anna i Marek Siedlarz. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Bożena i Edward Pazgan; Stanisława i Jan Hatlaś; Anna i Mariusz Hatlaś
 27. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
 

Ewangelia na dziś