Start Informacje Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 12 marca 2017 07:09

II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017

W tygodniu:

Niedziela – 12 II – II Niedziela Wielkiego Postu

Piątek – 17 III – wsp. dow. św. Patryka, bpa

Sobota – 18 III – wsp. dow. św. Cyryla Jerozolimskiego, bpa i dokt. Kośc.

Niedziela – 19 III – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Lit. Słowa dnia dzisiejszego, to kilka Bożych zaproszeń: wyjdź ze swej niewoli do ziemi obiecanej; po drodze weź udział w trudach i przeciwnościach; i chodź, by z Jezusem być na Taborze, by silniejszym pójść do Ogrojca.
 2. W tę niedzielę (12 III), to jest corocznie w 2 Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy „dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” Przed świątyniami zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 3. W tę II niedzielę marca zgodnie z zapowiedzią – w naszej wspólnocie składka na potrzeby parafii.
 4. Dziś (12 III) w II niedzielę marca – po „prymarii” zmiana tajemnic dla Róż Żeńskich; także śpiew Drogi Krzyżowej.
 5. W poniedziałek 13 III przypada czwarta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka (13 marca 2013 r.).
 6. Środa 15 III o 19:00 – spotkanie księży z dekanatu z wizytującym nasz dekanat ks. bpem Leszkiem Leszkiewiczem.
 7. W piątek rozpoczyna się triduum modlitw za mężczyzn i starszą młodzież męską przed Uroczystością św. Józefa.
 8. W sobotę 18 marca pielgrzymka kapłanów do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu (9:45-14:00).
 9. Trwa także rozpoczęta wczoraj (11 marca) nowenna przed Uroczystością św. Józefa (11-19 III).
 10. Z tej racji, iż 19 III przypada III niedziela WP sama Uroczystość św. Józefa przeniesiona jest na poniedziałek 20 III.
 • Przypominam, że w Wlk. Poście w naszej parafii możemy uczestniczyć w następujących pasyjnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowe: dla dzieci – w środy o 16:30; ogólne – w piątki o 16:30; śpiewane przez świeckich – w niedziele o 8:00 (po prymarii). Gorzkie Żale (z Kazaniem Pasyjnym) – w niedziele o 13:30 (po nich Msza św. popołudniowa bez kazania)
 1. Podczas Gorzkich Żali składka jest składka na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy (są już zamówione).
 2. Od tej niedzieli wystawione są baranki wielkanocne i paschaliki (dzieło Caritas). Koszt każdego – nie mniej niż 5 zł.
 3. W minionym tygodniu Drogi Krzyżowe prowadzili harcerze: w środę – młodsi; w piątek – starsi. Dzięki opiekunom.
 4. W tygodniu poprowadzą je: środa – ministranci; piątek – lektorzy. Za tydzień: w środę – schola; w piątek – DSM.
 5. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie I Róża „rodziców modlących się za swe dzieci" zelatorki Stanisławy Bogdańskiej. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we środę o 17:45 (po Mszy św.) – ministranci, we środę o 18:00 – próba chóru, we środę o 16:00, tj. przed Mszą św. wieczorną – spotkanie DSM (sala pod kościołem), w piątek o 17:30 (po Mszy św.) – lektorzy z klasy VI i z I gimnazjalnej, w sobotę o 9:00 – schola parafialna (na chórze). W salce pod zakrystią cotygodniowe spotkanie z dziećmi do I Komunii i z ich rodzicami – w piątek o godz. 18:00. Rozgrywki w piłkę nożną halową LSO naszego dekanatu, które odbyły się na terenie parafii Mogilno w Zespole Szkół w Koniuszowej przyniósł następujące wyniki: ministranci (podstawówka) – VI miejsce; lektorzy młodsi (gimnazjum) – IV miejsce; lektorzy starsi (szkoła średnia) – I miejsce. Ci awansowali do rozgrywek międzydekanalnych
 6. Trzecie zapowiedzi przedślubne (kto zna jakąś przeszkodę do ślubu, ma obowiązek sumienia zgłosić w kancelarii): Rafał Tadeusz Siedlarz, zam. Królowa Górna – oraz: Anna Barbara Tobiasz, zam. Klęczany. Dariusz Długopolski, zam. Jeziorzany – oraz: Joanna Alicja Chochla, zam. Królowa Polska. Przemysław Lebda, zam. Królowa Polska – oraz: Ewelina Anna Mikołajczyk, zam. Nowy Sącz. Janusz Piotr Hornik, zam. Janczowa – oraz: Sylwia Maria Bochenek, zam. Królowa Polska. Stanisław Kacper Szczypuła, zam.  Nowy Sącz – oraz: Agnieszka Monika Laskosz, zam. Królowa Górna. Grzegorz Andrzej Lelito, zam. Nawojowa – oraz: Monika Maria Wyszowska, zam. Królowa Górna. Janusz Stanek, zam. Królowa Polska – oraz: Monika Ewa Gniadek, zam. Stróże. Artur Kazimierz Chudy, zam. Stara Wieś – oraz: Maria Anna Kachniarz, zam. Królowa Polska. Jeremiasz Witold Ptaszkowski, zam. Królowa Górna – oraz: Wioletta Jadwiga Szczepanik, zam. Sanok. Artur Marek Michnal,  zam. Kraków – oraz: Magdalena Nowak, zam. Królowa Górna. Przemysław Józef Biel, zam. Jazowsko – oraz: Justyna Katarzyna Ruszkowicz, zam. Królowa Polska. Szymon Radosław Klimczak, zam. Królowa Polska – oraz: Ewa Alicja Górka, zam. Królowa Polska.
 7. Zapowiedź druga: Marcin Sylwester Poręba, zam. Królowa Górna – oraz: Barbara Maria Smoter, zam. Nawojowa.
 8. Zapowiedzi pierwsze: Tomasz Józef Poręba, zam. Królowa Górna – oraz: Katarzyna Anna Wojna, zam. Jamnica. Kamil Mucha, zam. Mszalnica – oraz: Anna Marczyk, zam. Stary Sącz. Józef Łukasz Kruczek, zam. Mszalnica – oraz: Beata Izabela Poręba, zam. Królowa Górna.
 9. W zeszłą niedzielę zmarła śp. Jadwiga Poręba z Królowej Górnej; pogrzeb odbył się we wtorek (po Różańcu o 13:00 – Msza św.). Zamówiono 60 Mszy św. (45 indywidualnych + 15 od uczestników pogrzebu). Daj jej Panie pokój!
 10. Wydatki tego tygodnia: naprawy popsutych urządzeń nagłośnieniowych w świątyni i kupno kolejnych nowych: mikrofon nowej generacji na ambonkę; nowy stojak ziemny pod mikrofon; nowy mały statyw na ołtarz do kaplicy; naprawa w serwisie (wysyłkowo) w Katowicach starego mikrofonu (bo została przez młodzież przy przenoszeniu mechaniczne uszkodzona złota membrana); wymiana przetwornicy we wzmacniaczu od nagłośnienia w kościele, bo stara przegrzana + robocizna z dojazdem do naprawy radiofonizacji.
 11. Dopłata dla 33 gimnazjalistów po 20 zł od osoby. Za autobus (od siebie wpłacali po 100 zł).
 12. Wpisowe dla lektorów do Nowego Sącza na dalsze rozgrywki halowe w piłkę nożną; oraz na pizzę dla nich.
 13. Wywóz części śmieci z cmentarza; naprawa u wulkanizatora przebitego kółka do taczek.
 14. Zakup halogenu na krzyż na tęczy pod sufitem w prezbiterium „Omnilux” PAR-36; żarówka energooszczędna „Osram” 60 W.
 15. Serdecznie dziękuję p. J. Gaborek za wielokrotne cięcie na opał spróchniałego pod wiatą drewna; wymianę z drabiny halogenu na filarze i żarówki w żyrandolu i inne prace; paniom B. Gaborek i K. Michalik – za pozimowe grabienie trawników.
 16. Serdecznie zapraszamy na krótkie rekolekcje z o. Antonello Cadeddu do Straszęcina k. Dębicy w dniach 18-19 marca 2017 r. Spotkanie dla kapłanów ma być w piątek 17.03. o godz. 19.00 w katedrze tarnowskiej.
 17. W związku z 85. rocznicą urodzin i 60-leciem kapłaństwa Bpa Władysława Bobowskiego – Biskupa Seniora, które świętować będziemy podczas pielgrzymki kapłanów 18 III w Nowym Sączu pod patronatem bpa Andrzeja Jeża realizowany jest projekt albumu pt.: „Idźcie i głoście” dotyczącego ambon w kościołach Diecezji Tarnowskiej, który będzie dedykowany Czcigodnemu Biskupowi Jubilatowi. Promocja Albumu zaplanowana jest na 17 III w WSD w Tarnowie.
 18. Na sprzątanie 300 zł przekazały rodziny: Irena, Czesław Radzik; Anna, Leon Szeptak; Stanisława, Jan Szeptak. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Grażyna Szeptak; Elżbieta i Kazimierz Gromala; Lucyna i Jan Poręba.
 19. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 02:14
 

Ewangelia na dziś