Start Informacje Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
V Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 14 maja 2017 17:59

V Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017

W tygodniu:

Niedziela – 14 V – V Niedziela Wielkanocna; albo: Święto św. Macieja Apostoła (opuszcza się z racji niedzieli)

Poniedziałek – 15 V – wsp. dow. św. Zofii, wdowy i męczennicy (w Bobowej – Uroczystość)

Wtorek – 16 V – Święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. – patrona Polski

Czwartek – 18 V – wsp. dow. św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.; oraz: wsp. dow. św. Jana I, pap. i męcz.

Sobota – 20 V – wsp. dow. św. Bernardyna ze Sieny, prezb.

Niedziela – 21 V – VI Niedziela Wielkanocna; albo: wsp. dow. śś. Krzysztofa Magellanesa, prezb. i Towarzyszy męcz (opuszcza się)

 1. Lit. Słowa opisuje dziś rzeczywistość jedynego Chrystusowego kapłaństwa, w którym wszyscy powszechnie uczestniczymy na mocy chrztu św., a na mocy święceń kapłańskich hierarchicznie prezbiterzy i ustanowieni przez apostołów diakoni.
 2. Wczoraj 31 dzieci z naszej parafii uczestniczyło w nabożeństwie pokutnym i przystąpiło do I Spowiedzi Świętej.
 3. Dziś natomiast w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na „sumie” (o 11:00, czyli pół godziny później niż zwykle). Po Mszy św. dzieci zapraszam na plebanię na „kawę i drożdżówkę” (będzie też różna herbata, pitna czekolada czy też cappuccino).
 4. Dzisiaj po „prymarii”, tj. po 7:00 dziś zmiana tajemnic Róż Kobiet. Dziś też comiesięczna składka na potrzeby parafii.
 5. Także tej niedzieli (14 V) w Łabowej odpust ku czci św. Stanisława połączony z wizytacją kanoniczną – sumie o 11:00 przewodniczyć będzie ks. bp Leszek Leszkiewicz, on tez wygłosi kazanie i udzieli bierzmowania.
 6. W poniedziałek w niedalekiej Bobowej Uroczystość św. Zofii – wdowy i męczennicy, patronki (zwyczajnie: wspomnienie).
 7. Proszę mi wybaczyć prywatne sprawy, ale proszę w tych dniach o modlitwę za moich rodziców: za mojego ojca śp. Romana, zmarłego tragicznie 8 maja 2013 r. przy budowie kościoła w diecezji wrocławskiej; oraz za żyjącą jeszcze schorowaną moją mamę Zofię z okazji Jej imienin przypadających 15 maja, czyli w najbliższy poniedziałek.
 8. We wtorek 16 maja przypada Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – Msze św. rano o 6:30 i wieczorem o 18:00.
 9. Także we wtorek (16 V) to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża – polecam Go waszej modlitwie.
 10. Osoby pragnące złożyć życzenia Biskupowi Tarnowskiemu, będą mogły to uczynić w dniu 16.05.2017 (wtorek) w godzinach 9.30-12.00 i 14.30-16.00 w Domu Biskupa Tarnowskiego przy ulicy Mościckiego 9.
 11. We czwartek przypada w Kościele w Polsce wspomnienie dowolne św. Stanisława Papczyńskiego pochodzącego z niedalekiego Podegrodzia koło Starego Sącza – biskup w naszej diecezji zaleca w liturgii wspomnienie obowiązkowe.
 12. 18 maja jest tylko jedna intencja, bo ks. Jan ma zjazd rokowy na 20-lecie kapłaństwa (z kolegami i opiekunem ks. Wojdakiem).
 13. W sobotę (20 V) o godz. 15:30 ślub Moniki Wyszowskiej i Grzegorza Lelito.
 14. Także w sobotę (20 V) po Mszy wieczornej o 18:00 chrzest dziecka: Jakuba Wojciecha Witka.
 15. W niedzielę za tydzień (21 V) o 10:30 – Rocznica I Komunii Świętej dla klas III z Królowej Górnej i Królowej Polskiej.
 16. Na pozostałych Mszach św. wysłuchamy Listu Episkopatu Polski na 100-lecie Objawień w Fatima (w sobotę 13 V 2017 r. papież Franciszek kanonizował dzieci fatimskie – Franciszka i Hiacyntę – beatyfikował je 13 V 2000 r. św. Jan Paweł II).
 17. Za tydzień w poniedziałek (22 V) w szkole o g. 8:45 egzamin przed bierzmowaniem dla II klas gimnazjalnych w obecności przynajmniej jednego rodzica (młodzież została o tym poinformowana w tamtym tygodniu). Bierzmowanie 22 VI w Boguszy!
 18. Cały maj jest miesiącem maryjnym – zapraszam na Nabożeństwa Majowe w kościele albo przy kapliczkach.
 19. Nabożeństwa majowe – codziennie w dni powszednie o 18:00 (po Majówce bezpośrednio Msza św.), a w niedziele Majówki są po Mszy św. popołudniowej, czyli około 15:15 (w drewnianym kościele).
 20. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: w poniedziałek o 17:00 – spotkanie ministrantów; ● w sobotę – w tym tygodniu nie ma próby scholi parafialnej we środę o 19:00 na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 21. Spotkanie z dziećmi z III klas obchodzącymi Rocznicę I Komunii Św. – w środę i piątek o godz. 17.00.
 22. Zaś dzieci Pierwszokomunijne z II klas nie mają w tym tygodniu spotkania w salce pod kościołem (będzie za tydzień).
 23. W tym tygodniu dzieci Pierwszokomunijne przeżywają tzw. „Biały Tydzień” – przychodzą w bieli codziennie na g. 18:00.
 24. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Kobiet zelatorki Heleny Ptaszkowskiej.
 25. Przypominam, iż kancelaria czynna jest przez pół godziny po każdej Mszy św. – przed Mszą św. nie ma na to czasu!
 26. Dziękuję za liczny udział 13 V w pierwszym procesyjnym Różańcu Fatimskim w naszej parafii (zaprowadzonym od teraz w 100-lecie Objawień MB w Fatima).
 27. Wydatki tego tygodnia: zapłaciłem w gminie podatek od gruntu; także za rok wywozu śmieci bytowych. Nabyłem w kwiaciarni 62 róże dla rodziców – danych przy życzeniach od dzieci pierwszokomunijnych. Wydatki na przyjęcie dla dzieci na plebanii po I Komunii Świętej: różne drożdżówki; art. spożywcze (mleko, różne herbaty tradycyjne i owocowe, czekolada na gorąco, kakao, cappuccino waniliowe, cytryny itp.). Za pizze dla mężczyzn pracujących 3 dni na starej plebani i przy kamieniach w sobotę oraz kawy dla wszystkich. Dwie baterie do mikrofonu bezprzewodowego; żarówka energooszczędna do kinkietu i zwykła. Zakup kolejnych 40 litrów białej farby „dekoral” do kościoła i 10 litrów farby na drzwi i kona do starej plebanii. Kora drzewna na posypkę koło kwiatów przy kościele (10 worków). Kupiłem książeczki na pierwsze piątki; oraz ozdobne okładki „teczki ślubne” na protokoły dla nowożeńców. Zakupiłem do kancelarii i kuchni (zszywki biurowe; naboje do pióra; korektor pisaka pióro pilot-frixon i wkłady; korektor na taśmie; marker perment; termometr za okno; dwa przyprawniki na pieprz i sól do jadalni; pasty izolacyjne; nóż do pizzzy; maselnica nierdzewna; dwie sztuki sitek do zlewów na starej plebanii).
 28. Ks. Prałatowi na imieniny od parafii kupiłem: dwie czekolady mleczne; czekoladę Milka; batony Wawel;; kawa Tchibo Family; świeże truskawki); jabłka; włoskie mandarynki; woda Wysowianka; woda Piwniczanka.
 29. Rodzice dzieci komunijnych z II klas złożyli na kościół ofiarę 1500 zł, za co zostały kupione: ministrancki mosiężny dzwonek do nowego kościoła (470 zł), siedem tomów lekcjonarzy do starego kościoła (460 zł), naczyńko na hostię do bursy do chorych zwane cyborium (90 zł), kropidło do nowego kościoła, a dotychczasowe przenoszę do starego kościoła (65 zł), dwa biało-złote ornaty eucharystyczne po 230 zł każdy (460 zł) – razem 1545 zł. Bóg zapłać!
 30. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie zebrana w Niedzielę Dobrego Pasterza wyniosła 1734 zł.
 31. W związek małżeński zamierzają wstąpić (zapowiedź druga): Tomasz Henryk Skórka, zam. Andrzejówka; oraz: Paulina Maria Janus, zam. Mszalnica-Zagóra Kto wiedziałby o jakich przeszkodach do zawarcia tego sakramentu – powinien to zgłosić w kancelarii parafialnej.
 32. Dziękuję paniom z dziesiątki p. Władysława Stanka – pracowały przy wyrównaniu ziemi i dosypaniu kory drzewnej oraz czyszczeniu odrostów trawy: Jolanta Kałuzińska, Janina Siedlarz z synem Konradem, Teresa Ochwat, Agata Janus, Helena Ptaszkowska, Kinga Czyżycka z bratem Kamilem. Serdeczne Bóg zapłać, za sumienną pracę.
 33. Dziękuję panom z grup dwóch dziesiętników Eugeniusza Janusza i Krystyny Michalik – pracowali przy układaniu kamienia jako chodnika: Józef Baran, Józef Kruczek, Rafał Kruczek, Robert Kruczek, Kamil Kruczek, Jerzy Małysa (za niego Michał Poręba), Edward Nowak (za niego Stanisław Rymanowicz); oraz Dominik Ochwat, Bogusław Hreniak, Stanisław Zaczyk, Władysław Siedlarz, Jarosław Legutko, Rafał Rymanowicz, Janusz Eugeniusz. Dzięki za ciężką pracę!
 34. Na sobotę proszę panów z dwóch kolejnych grup dziesiętników Marii Rymanowicz i Jana Nowaka – będzie w dalszym ciągu praca przy układaniu kamienia jako chodnika (zabrać: rękawice, kilofy, motyki, sztychówki i łopaty).
 35. Dziękuję dwom parafianom za ofiarowane na starą plebanię różne szafki do kuchni.
 36. Dziękuję paniom Agacie Janus i Teresie Ochwat za ofiarowanie i posadzenie wokół kościoła różnych kwiatów rabatowych.
 37. Dzięki pp. K. Michalik i B. Gaborek za ofiarowane kolejne pelargonie (2 na schodach i kilka donice na oknach plebanii).
 38. Dziękuję też paniom: K. Michalik i B. Gaborek i H. Ptaszkowskiej za ofiarowane i wsadzone koło kościoła irysy i lilie.
 39. Dziękując za dotychczasową życzliwość względem szkół katolickich w Nowym Sączu, prowadzonych przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe, zwłaszcza wobec Zespołu Szkół Katolickich im bł. P.J. Frassati, przy Pl. Kolegiackim 2, jednocześnie informuję, że Katolickie Liceum Plastyczne w N. Sączu ogłasza nowy nabór. Szczegóły na stronie internetowej szkoły www.frassati.edu.pl Zaprasza się też na wystawę prac uczniów szkoły do galerii Sokół w Nowym Sączu. W najbliższym czasie podany będzie podobny komunikat dla ogólnokształcącej szkoły muzycznej i liceum ogólnokształcącego.
 40. Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu w ramach projektu Forum Małopolskiej Rodziny zaprasza na warsztaty pt. „Organizacja Czasu Wolnego Rodzin”, połączone z wizytą studyjną Śladami Powtórki Z Geografii Jana Pawła II, które odbędą się w dniach 19-20 V w Domu Pielgrzyma OPOKA przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Szczegóły dwudniowych warsztatów: na afiszu.
 41. 19-20 V w Parafii MB Niepokalanej w N. Sączu odpust ku czci św. Rity: w sobotę o 18:00 Msza św. w int. małżonków-jubilatów; a w niedzielę o 10:30 – suma i poświęcenie i otwarcie ogrodu różanego. Szczegóły: plakat i WWW.sw-rita.pl
 42. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: P. i M. Czyżyccy; J. i M. Stanek; Ł. i M. Stanek; Maria Wlazło. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Władysław i Grażyna Stanek, Andrzej i Maria Stanek, Katarzyna Borkowska.
 43. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: niedziela, 14 maja 2017 19:35
 

Ewangelia na dziś