Start Informacje Duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 11 czerwca 2017 09:58

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017

W tygodniu:

Niedziela – 11 VI – Uroczystość Najświętszej Trójcy; albo: wsp. św. Barnaby, Apostoła i męcz. (opuszcza się)

Poniedziałek – 12 VI – wsp. bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.

Wtorek – 13 VI – wsp. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dokt. Kośc.

Środa – 14 VI – wsp. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.

Czwartek – 15 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa („Boże Ciało”); albo: wsp. bł. Jolanty, zak. (op. się)

Piątek – 16 VI – w Polsce rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała

Sobota – 17 VI – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

Niedziela – 18 VI – XI Niedziela Zwykła

 1. Liturgia Słowa wychwala dziś Boga w Trójcy Świętej Jedynego, który jest Miłością Odwieczną Osób Bożych.
 2. W tę niedzielę (11 VI) w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej zbiórka do puszek przed kościołami diecezji na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie.
 3. Również dziś, II niedzielę czerwca (11 VI) – zmiana tajemnic Róż Żeńskich po 7:00. Dziś też, tj. w II niedzielę – składka na potrzeby parafii.
 4. W dzisiejszą Uroczystość „Trójcy Świętej” zespół „Siewcy Miłości” zaśpiewa na Mszy św. o godz. o 9:00.
 5. Po Zielonych Świątkach od 9 tygodnia zwykłego rozpoczął się drugi okres zwykły „W Ciągu Roku”.
 6. We wtorek 13 VI kolejny „Różaniec Fatimski” w procesji wokół obu kościołów – o 18:00 Msza św., a po niej Różaniec. Zwyczajowo DSM-ki zabierają figurę MB Fatimskiej jako jej „strażniczki”. Przynieśmy lampiony (świece)!
 7. We wtorek o 19:30 spotkanie w Boguszy bierzmowanych (a w piątek o 19:30 w naszej parafii).
 8. We środę na naszą parafię przypada diecezjalna całodzienna „Wieczysta Adoracja” – zacznie się Mszą św. o 6:30 – a zakończy Apelem Jasnogórskim o 21:00. ZAPRASZAM! Także we środę 14 VI o godz. 15:00 – ślub: Ewy Górka i Szymona Klimczaka.
 9. We środę 14 VI Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.
 10. We czwartek 15 VI przeżywamy „Boże Ciało” – Msze św. tylko dopołudnia: 7:00 – 9:00 i 10:30 (z procesją). Nie ma o 14:30!
 11. Trasa Procesji Eucharystycznej biegnie w kierunku Królowej Górnej wokół rzeki Królówka i liczy 2300 metrów.
 12. Ołtarze wykonują grupy dziesiętników: Krystyny Michalik (I – po 300 metrach trasy), Eugeniusza Janusza (II – po 500 m), Tadeusza Ramsa (III – po 1100 m), Stanisława Ptaka (IV – już za rzeką po 1300 m).
 13. Jeszcze raz przypominam hasła na ołtarzach w „Boże Ciało” 2017: ołtarz główny: Ja jestem Chlebem żywym; I ołtarz: Przyjdźcie do Mnie wszyscy; II ołtarz: Bierzcie i jedzcie; III ołtarz: Aby wszyscy stanowili jedno; IV ołtarz: Idźcie i głoście.
 14. Bardzo proszę o przybranie trasy i domów, o zabranie wszystkich feretronów; strażacy zabierają baldachim i zabezpieczają drogę przy współudziale policji, którą o to proszę w wystosowanym piśmie.
 15. Również proszę rodziców o przygotowanie i przyprowadzanie małych dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami; także tegoroczne dzieci pierwszokomunijne przychodzą w tych dniach w bieli (w tunikach).
 16. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa za uczestniczenie w procesji można zyskać odpust zupełny.
 17. Składka z „Bożego Ciała” zwyczajowo zbierana jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 18. We czwartek też 15 VI przypada 5 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez ks. bpa Andrzeja Jeża (15 VI 2012 r.).
 19. „Biały Klasztor” organizuje wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Rzeszowie w Boże Ciało. Wyjazd 15 VI 14:30. Powrót ok. 2:00. Zapisy do wtorku 20 VI – ks. Andrzej Remut: Tel. 603 11 55 88.
 20. Po „Bożym Ciele” rozpoczyna się w Polsce trwająca do 22 VI „Oktawa BC” – w dni powszednie procesje z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni po Mszach św. o 18:00; natomiast w niedzielę w Oktawie – po sumie.
 21. W sobotę (17 VI o 18:00) kończą się kolejne Msze św. pogrzebowe – tym razem za śp. Rafała Szkolnickiego.
 22. W przyszłą niedzielę 18 VI podczas Mszy św. popołudniowej w starym kościółku chrzest dziecka Stefana Juliana Pazgana.
 23. W przyszłą niedzielę 18 VI – Diecezjalne Święto Rodziny w St. Sączu: główne obchody tego święta będą przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.00 rozpoczęcie uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża. Pół godziny wcześniej do przeżywania liturgii będzie wprowadzał nas Zespół Kana-an. Po zakończeniu Eucharystii na Starosądeckich Błoniach, radosne przeżywanie tego święta na festynie rodzinnym. W tym roku główny koncert zespołu NEW LIFE’m rozpocznie się wcześniej, aby wszyscy, którzy w Starym Sączu będą od początku, mogli w nim wziąć udział. Pełny program na plakacie. Biskup wystosował też stosowne zaproszenie – dziś czytane.
 24. Czerwiec jest miesiącem poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – stąd po każdej Mszy św. w dni powszednie i po ostatniej Mszy św. w niedziele i święta odmawiamy Litanię i Akt Oddania NSPJ.
 25. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we wtorek o 19:30 – w kościele Boguszy próba liturgiczna bierzmowanych z rodzicem, w środę: o 17:00 – zbiórka aspirantów; po Mszy św. – zbiórka ministrantów; ● w środę o 17:00 – spotkanie DSM, w piątek o 19:30 – spotkanie bierzmowanych i jednego z rodziców (w podziemiach kościoła).
 26. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Mężczyzn zelatora Józefa Ruszkowicza.
 27. Drugie zapowiedzi przedślubne: Tomasz Łukasz Kumorek, s. Stanisława i Marii z d. Grybel, ur. 06.08.1987 r. w N. Sączu, zam. Królowa Górna 137; oraz: Magdalena Radzik, c. Tadeusza i Barbary z d. Gruca, ur. 23. 05. 1994 r. w Gorlicach, zam. Siołkowa 170. Kto wiedziałby o jakichś przeszkodach do zawarcia tego sakramentu, ma obowiązek to zgłosić w kancelarii parafialnej.
 28. W miniony czwartek o 14:30 (po Różańcu o 14:00) odprawiono Mszę św. pogrzebową za zmarłego we wtorek śp. Tadeusza Witka. Wcześniej modlono się przy katafalku w cerkwi. Odprawionych będzie za niego 137 (120 + 17) intencji pogrzebowych.
 29. Wydatki tego tygodnia: wywrotka piasku z Kamionki Wielkiej do podsypki przepustu i zasypki chodnika; sztywny niebieski „peszel na kilka przejść w chodniku dla kabli oświetlenia (20 m); rura przepustowa zbrojona Ø 300 (9 mb; na paliwo do ciągnika z radłem i bronami.
 30. Czajnik elektryczny OPTI OK-40 „Piotruś” dla brukarzy; kawa, herbata dla tygodniowych robotników z firmy.
 31. Za trzy pizze dla pracujących w sobotę; woda mineralna, pepsi i kawa dla sobotnich robotników z parafii.
 32. Zakup 7 tzw. „łóżek polowych” dla pracowników nocujących przez ten miesiąc w starej plebanii.
 33. Zakup na te łóżka 7 miękkich podkładów do spania (różne ich ceny); 7 małych poduszek poliestrowych; 7 poszewek na nie typu „kora”.
 34. Dziękuję panom z grup dwóch dziesiętników Stanisława Lebdy i Stanisława Karpiela – pracowali przy wywożeniu korzeni wykarczowanych przez koparkę, i kamieni wychodzących przy radleniu i bronowaniu: Stanisław Karpiel, Stanisław Lebda (+ ciągnik z dwukółką), Kazimierz Bochenek (+ traktor z radłem i bronami), Jacek Kachniarz, Edward Homoncik, Adam Homoncik, Rafał Bednarz, Stanisław Jelito, Roman Bochenek, Kazimierz Kociołek, Patryk Lelito (za Andrzeja Lelito), Adrian Wyszowski (za Józefa Kiełbasę), Dominik Wyszowski (za Marka Ślipka), Bartek Kiełbasa (za Dariusza Aleksandrowicza). „Bóg zapłać”!
 35. Dziękuję też Edwardowi Michalikowi, który zamiast roboczo-dniówki na rzecz kościoła opłacił półtorej kubika betonu.
 36. Nadto dziękuję p. Stanisławowi Lebda (za ciągnik z przyczepką) i Kazimierzowi Bochenkowi (za ciągnik radłem i bronami) – do wywleczenia na wierzch i wywożenia korzeni.
 37. Zamiast pracy ofiarę złożyli przeszkodzeni w tym dniu i wcześniej: Mariusz Grzyb – 100 zł; Stanisław Uroda z grupy dziesiętnika Edyty Ząber za ofiarę 50 zł – zamiast dniówki. Dziękuję.
 38. Na tę sobotę proszę panów z kolejnej grupy dziesiętnika: Krzysztofa Ruszkowicza – planujemy zbieranie drobnicy kamiennej i pracę przy układaniu kamiennego chodnika koło cerkwi (zabrać: wiadra, żelazne grabie, rękawice, motyki, sztychówki i łopaty).
 39. Potrzebny jest do wywozu tychże kamieni jeden ciągnik z przyczepką lub wozem.
 40. Dziękuję paniom z grupy dziesiętnika Stanisława Ptaka – przy rozsadzaniu kwiatów w donicach koło starego kościoła i w rabatach koło nowej świątyni (oraz pod brzegiem hortensji od Grobu) pracowały: Sylwia Dadał, Agata Ptak, Stanisława Ptak, Stanisława Ochwat, Dorota Marchacz z synkiem, Halina Ptaszkowska, Janina Ptaszkowska, Ewa Ziaja z córką Katarzyną, Maria Skwarek. Serdeczne Bóg zapłać!
 41. Panie te w całości zakupiły jak i przyniosły swoje rozsady kwiatów, a także nabyły w Nowym Sączu donice i podstawki. Dziękuję.
 42. Proszę także na sobotę panie z grupy dziesiętnika Tadeusza Ramsa do plewienia krzewów na zboczu za nowym kościołem.
 43. Państwo K. i S. Wolakowie wzięli do prania straszliwie zabrudzone naturalne koronkowe alby i komże oraz obrusy i bieliznę ołtarzową ze starego kościoła, które wcześniej znalazłem w jednej z szaf na starej plebanii – część jest już wyprana. Dzięki!
 44. Dziękuję J. Gaborkowi za wykoszenie różnych zarośli i traw (brzegi, rowy, fosy i wycinki przy obrzeżach po koszeniu).
 45. Dzięki pp. Michalikom za błyskawiczne wykoszenie i zebranie siana przed rozpoczęciem od razu kilku robót ziemnych.
 46. Ruszyły prace budowy schodów i chodników z kostki brukowej przechodzących koło starej plebanii od kościoła ku dolnemu parkingowi oraz następnie koło nowej plebanii. Wykonuje je firma braci P. i P. Lizaków z Otfinowa.
 47. Na razie na „Wu-Zet-ki” bierzemy materiał i kruszywo na podbudowę chodnika (od E. Mężyka z Królowej G.) i półsuchy beton (od Ł. Mężyka z firmy w N. Sączu) oraz obrzeża i kostkę brukową (z Bruk-Betu); od poniedziałku nawożona będzie też pospółka (żwir) na parking koło cmentarza (wozi ją p. Górski z Kunowa). Po zakończeniu prac będzie ten materiał przeze mnie rozliczony i wypłacony.
 48. Dzięki za złożone we wtorek na rzecz misji: makulaturę i kolorowy złom (przewiozłem to do kontenerów podstawionych w parafii p.w. MB Niepokalanej w N. Sączu). To Akcja pt.: „Makulatura na misyjne studnie” oraz „Kolorowy złom na misyjny dzwon”.
 49. Wypłaciłem przewoźnika na pielgrzymkę z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
 50. Są jeszcze do odebrania pozostawione w autobusie „rzeczy osobiste dzieci i rodziców” (głownie ubrania).
 51. Już od piątku 9 VI do dziś (czyli 11 VI) w kościele pod j wezwaniem bł. Karoliny Kózka na „Falklandach” Tarnowie, a aż do przyszłej niedzieli (18 VI) w sanktuarium Zabawie i trwają uroczystości modlitewno-ludyczne z okazji uroczystości 30-tej Rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 52. Parafia św. Małgorzaty dziś (11 VI) organizuje XXVI Rodzinny Festyn Parafialny w godzinach od 13.00 do 20.00 przy ul. Bulwar Narwiku 12 (parking pod Bazyliką). Serdecznie zapraszamy!
 53. Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia zaprasza na koncert końcoworoczny, który odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 17:30 w nowosądeckim Ratuszu w sali posiedzeń rady miasta. Wstęp bezpłatny.
 54. VIII Świętojanki odbędą się u nas 25 VI na scenie koło remizy. Fanty do loterii zbierane są do 20 VI – u członków Stowarzyszenia.
 55. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Stanisław, Janina Ptaszkowscy; Stanisław, Teresa Ptak; Agata, Bogdan Ptak. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Andrzej, Władysława Barankiewicz; Marek, Anna Barankiewicza; Adam, Ewa Siedlarz
 56. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” – w środku śpiewnik na „Boże Ciało” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: czwartek, 15 czerwca 2017 08:19
 

Ewangelia na dziś