Start Informacje Duszpasterskie XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 18 czerwca 2017 11:51

XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017

W tygodniu:

Niedziela – 18 VI – XI Niedziela Zwykła (niedziela w Oktawie Bożego Ciała)

Poniedziałek – 19 VI – wsp. dow. św. Romualda, opata

Środa – 21 VI – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zak.

Czwartek – 22 VI – koniec Oktawy BC; albo: wsp. dow. św. Paulina z Noli, bpa; albo: śś. Jana Fishera, bpa i Tomasza More`a, męcz.

Piątek – 23 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota – 24 VI – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; albo: wsp. Niepokalanego Serca NMP (opuszcza się)

Niedziela – 25 VI – XII Niedziela Zwykła

 1. Liturgia Słowa tej niedzieli to historie Bożych powołań: zarówno Narodu Wybranego i 12 Apostołów – jak i każdego z nas.
 2. Dziś (w niedzielę 18 VI) udzielone będą dwa chrzty: podczas Mszy św. w nowym kościele o 7:00 – Jeremiasza Juliana Kiełbasy oraz podczas Mszy św. popołudniowej w starym kościółku chrzest – Stefana Juliana Pazgana.
 3. Podczas prymarii o 7:00 odprawiona będzie w koncelebrze jeszcze druga intencja domówiona ostatnimi czasy: za śp. Jadwigę Poręba: o wieczną radość – od członkiń Róży Kobiet zelatorki Władysławy Królewskiej.
 4. Trwa też rozpoczęta wczoraj Narodowa Pielgrzymka na Jasną Górę (17-18 VI) – patrz: plakat.
 5. Dziś, czyli 18 VI odbywa się „Wizytacja Biskupia” w sąsiadującej z nami Kamionce Wielkiej. W Boguszy zaś – odpust.
 6. Dziś też (18 VI) „Diecezjalne Święto Rodziny” w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim: g. 9:30 – występ zespołu Kana-an; g. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża; po Mszy św. festyn rodzinny na Starosądeckich Błoniach; na zakończenie główny koncert zespołu NEW LIFE’m. Cały program na plakacie.
 7. W poniedziałek po procesji (około 19:15) spotkanie na plebanii Akcji Katolickiej. We środę zaś AK modli się w intencji synodu.
 8. AK – w 2 środę miesiąca: „Modlitwa za Ojczyznę”, zaś w 3 środę miesiąca: „w int. Synodu Diecezji Tarnowskiej”.
 9. We środę (21 VI) o g. 13:00 Msza św. „komersowa” dla uczennic i uczniów klas III gimnazjum (o 12:30 – Adoracja IHS).
 10. We środę o 6:30 kończą się kolejne Msze św. pogrzebowe – tym razem za śp. Joannę Groń (niech odpoczywa w pokoju).
 11. We czwartek (22 VI) o 15:00 w Boguszy udzielenie sakramentu bierzmowania dla tychże gimnazjalistów.
 12. Do czwartku 22 VI na terenie całej Polski trwa „Oktawa Bożego Ciała” – w dni powszednie procesje z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni po Mszach św. o 18:00; natomiast dziś, w tę w niedzielę w Oktawie – po sumie.
 13. We wspomniany czwartek (22 VI) na zakończenie oktawy Bożego Ciała nastąpi tradycyjne błogosławieństwo dzieci.
 14. Także we czwartek 22 VI błogosławieństwo przyniesionych wianków.
 15. W piątek (23 VI) przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 16. Również 23 VI w piątek NSPJ, tak jak w Oktawie BC, przychodzimy na 18:00 na ostatnią Procesję Eucharystyczną.
 17. Na zakończenie procesji przed Najświętszym Sakramentem wypowiemy „Akt Wynagrodzenia” (KL – s. 184).
 18. Piątkowa Uroczystość NSPJ jest równocześnie „Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego”.
 19. Z racji Uroczystości NSPJ – w piątek 23 VI nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa (stała dyspensa).
 20. W piątek jak co roku 23 VI przypada jednocześnie „Dzień Ojca”.
 21. Także w piątek (23 VI) rano o 8:00 po szkolnej zbiórce Msza św. dziękczynna „na zakończenie roku szkolnego”.
 22. W sobotę (24 VI) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (nie obchodzi się wsp. Niepokalanego Serca NMP).
 23. W sobotę o 18:00 rozpoczęcie wizytacji biskupiej w niedalekim Paszynie, a w niedzielę 25 VI odpust ku czci MBNP – suma o 10:00. Odpust połączony z wizytacją biskupią.
 24. W sobotę 24 czerwca o 14:00 w naszej parafii znów kolejny ślub: Sylwii Bochenek i Janusza Hornika.
 25. Natomiast w niedzielę za tydzień na sumie o 10:30 chrzest kolejnego dziecka: Zuzanny Marii Bochenek. Msza za to dziecko odprawiona będzie 29 VI o 17:00.
 26. Za tydzień także (25 VI) decyzją ks. Biskupa w diecezji tzw. „Niedziela Synodalna” (na sumie śpiewa dziecięca schola).
 27. Od niedzieli 25 VI do soboty 1 VII wędruje XI Piesza Pielgrzymka „Łomiankiu-Gietrzwałd” (szczegóły zapisu: plakaty).
 28. W niedzielę też 25 VI na Jaworzu sprawowana będzie Msza św. o godz. 14:00.
 29. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; Litania i Akt Oddania NSPJ: w dni powszednie – po każdej Mszy św.; w niedziele i święta – po ostatniej Mszy św. Zachęcam do udziału w tym kulcie Serca Bożego.
 30. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: w środę o 17:00 – spotkanie DSM, czwartek o 17:00 – zbiórka lektorów, w sobotę o 9:00 – schola.
 31. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna zelatorki Katarzyny Janus.
 32. Trzecie zapowiedzi przedślubne: Tomasz Łukasz Kumorek, s. Stanisława i Marii z d. Grybel, ur. 06.08.1987 r. w N. Sączu, zam. Królowa Górna 137; oraz: Magdalena Radzik, c. Tadeusza i Barbary z d. Gruca, ur. 23. 05. 1994 r. w Gorlicach, zam. Siołkowa 170. Kto zna przeszkody do zawarcia tego sakramentu, powinien to zgłosić w kancelarii.
 33. Wydatki tego tygodnia: zapłaciłem otrzymane rachunki za gaz, prąd i śmieci; nabyłem cztery korytka odwodnieniowe liniowe „ZMM Maxpol”; 15 metrów twardego peszla; kupiłem zwój węża do wody („szlauf”) oraz złączki; oraz środek WD4; kupiłem 3 kije z plastikami do szczotek i miotły.
 34. Zakup 6 worków ziemi uniwersalnej „vitahum” (80 litrowych); zakupiono trawę uniwersalną do posiania „Kalinas” (mieszanka traw) – 10 kg.
 35. Zakup książeczek wspierających Syrię i 30 płyt DVD z filmem o cudach eucharystycznych dla dzieci I-komunijnych; herbatniki oraz cukierki dla dzieci sypiących kwiaty w miniony piątek i sobotę.
 36. Kwesta do puszek na UPJP II z niedzieli 11 VI wyniosła 500,10 zł.
 37. Składka na potrzeby parafii z 11 VI wyniosła 2906,02 zł. Bóg zapłać.
 38. Składka z „Bożego Ciała” na hospicja i wyznaczone cele charytatywne wyniosła 2406,20 zł (rok temu 1779,50 zł).
 39. Otrzymaliśmy od parafianina, ofiarodawcy pragnącego pozostać anonimowym: 300 m kabli do okablowania schodów, peszle na te kable, złączki elektryczne, taśmy izolacyjne i malarskie, folie malarskie, przepalony olej (do malowania pni pod kwiaty).
 40. Na teren pod parking koło cmentarza (wykorytowany wcześniej koparką) nawieziono już 7 wywrotek pospółki i rozrównano ją spychem (w tym tygodniu rozliczę się za ten materiał jak i za transport).
 41. Dziękuję aż 12 panom z grupy dziesiętnika Krzysztofa Ruszkowicza – z racji deszczu przy sprzątaniu bałaganu w podpiwniczeniu kościoła (całe zagracone podziemia), a potem gdy deszcz zelżał przy czyszczeniu parkingu – pracowali: Krzysztof Ruszkowicz, Władysław Groń, Paweł Potoniec, Józef Kocemba, Jan Kocemba, Dawid Lorek, Stanisław Książkiewicz, Józef Kościółek (wraz z ciągnikiem), Krzysztof Wacławiak (za niego Krystian Gomółka), Krzysztof Groń (za niego Jakub Brzóska), Krzysztof Groń – junior, Tadeusz Groń (za niego Tadeusz Groń). „Bóg zapłać”!
 42. Zamiast pracy ofiarę złożyli przeszkodzeni w tym dniu: Wiktor Wacławiak (50 zł), Bartłomiej Groń (70 zł). Dziękuję.
 43. Na tę sobotę proszę panów z kolejnej grupy dziesiętnika: Józefa Ziębca – planujemy zaległą z racji deszczu pracę przy wywożeniu resztek korzeni i drobnych kamieni, które wyszły przy bronowaniu oraz ułożeniu chodnika.
 44. Potrzebny jest do wywozu tychże kamieni jeden ciągnik z przyczepką lub wozem.
 45. Z racji deszczu przełożyliśmy na przyszłą sobotę pracę pań z grupy dziesiętnika Tadeusza Ramsa – w dniu wczorajszym mimo deszczu pracowały jednak pp. Ewa Siedlarz z córką Darią i Anna Barankiewicz, które nie mogą przyjść za tydzień. Bóg zapłać!
 46. Proszę więc na sobotę panie z tej grupy – ciąg dalszy pracy przy plewieniu krzewów na zboczu za nowym kościołem i inne prace.
 47. Trwają prace budowy schodów i chodników z kostki brukowej przechodzących koło starej plebanii od kościoła ku dolnemu parkingowi oraz następnie koło nowej plebanii. Wykonuje je P. i P. Lizak. To co widzimy – to efekt pracy przez półtorej tygodnia.
 48. Dziękuję za przybranie trasy i domów, zabranie feretronów; strażakom za niesienie baldachimu i kierowanie ruchem, policji za zabezpieczenie drogi, rodzicom za przygotowanie i przyprowadzanie małych dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, a także dzieciom pierwszokomunijnym w tunikach. Dziękuję też za kwiaty z ołtarzów przekazane do kościoła.
 49. Dziękuję p. Krystynie Kruczek – za kit pszczeli, który skutecznie mi pomógł w chorobie.
 50. „Biały Klasztor” organizuje wyjazd na diecezjalne uwielbienie "Laboratorium Miłości", które odbędzie się w Tarnowie w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa (czyli w dniu zakończenie roku szkolnego). Wyjazd 23 czerwca 16:30. Powrót ok. 24:00. Zapisy do wtorku – ks. Andrzej Remut: Tel. 603 11 55 88.
 51. Jak już informowałem, „VIII Świętojanki” odbędą się u nas w przyszłą niedzielę 25 VI na scenie koło remizy (patrz: plakat).
 52. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Andrzej, Władysława Barankiewicz; Marek, Anna Barankiewicz; Adam, Ewa Siedlarz. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Renata i Stanisław Geniec; Jan i Antonina Geniec; Maria Siedlarz.
 53. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” – z płytą Arki Noego (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 11:04
 

Ewangelia na dziś