Start Informacje Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 24 września 2017 06:19

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017

W tygodniu:

Niedziela – 24 IX – XXV Niedziela Zwykła

Poniedziałek – 25 IX – wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezb

Wtorek – 26 IX – wsp. dow. śś. Kosmy i Damiana, męcz.; albo: śś. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy, męcz.

Środa – 27 IX – wsp. św. Wincentego a Paulo, prezb.

Czwartek –28 IX – wsp. św. Wacława, męcz.

Piątek – 29 IX – Święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – 30 IX – wsp. św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc.

Niedziela – 1 X – XXVI Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kośc. (opuszcza się)

 1. Lit. Słowa zachęca, by szukać Pana, który i tak sam nas szuka, jak ów gospodarz winnicy o różnej porze życia – by nagrodzić.
 2. W tę niedzielę (24 IX) w naszej diecezji przeżywamy „Dzień Modlitw o Trzeźwość Narodu” oraz „Diecezjalną Pielgrzymkę” do Szczepanowa, która ma charakter przebłagalny i wynagradzający za grzechy przeciwne trzeźwości.
 3. Jest to także IV Niedziela Synodalna (z wyznaczoną przez Biskupa odpowiednią liturgią). Komunikat Bpa o Studium Biblijnym.
 4. W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne bł. Władysława z Gielniowa – patrona naszej stolicy Warszawy.
 5. We wtorek (26 IX) przeżywa się Światowy Dzień Głuchych.
 6. We wtorek 26 IX w N. Sączu w szkole nr 5 przy ul. Piramowicza 16 od 12:00 – 15:00 Spotkanie Katechetyczne.
 7. We środę 27 IX po Mszy św. w świątyni na plebanii spotyka się nasza Akcja Katolicka (około 18:30).
 8. W czwartek zaś wspominamy rocznicę śmierci sługi Bożego Jana Pawła I (1912-1978) – poprzednika naszego Św. Papieża JP II.
 9. W piątek (29 IX) Święto Świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela – Msze św. o 6:30 – 15:00 i 18:00.
 10. Także w piątek 29 IX o godz. 18:30 (po Mszy św.) – na plebanii spotkanie ks. proboszcza z zelatorami Róż Różańcowych.
 11. Bardzo proszę, by do tego czasu uzgodnić, aby podać wybranego dla każdej Róży świętych: Patrona lub Patronki.
 12. Niektóre Róże już takowych wybrały – informuję też, iż w Róży św. s. Faustyny zmieniła się zelatora na Martę Chochla.
 13. W sobotę 30 IX kończą się Msze św. gregoriańskie za śp. Tadeusza Witka; przypominam, iż są one odprawiane w Świdnicy Śląskiej przez ks. infułata Kazimierza Jandziszaka. Natomiast od najbliższej niedzieli 1 X rozpoczną się Msze św. gregoriańskie zamówione przez tę samą rodzinę w int. śp. Genowefy Michalik. Te – przekazane zostały ks. Stanisławowi Tokarskiemu, dyrektorowi administracji nieruchomości Tarnowskiej Kurii, jednemu z wizytatorów naszej parafii.
 14. W najbliższą niedzielę 1 X można będzie nabyć „chlebek miłosierdzia” – jest to w diecezji akcja Caritas wspomagająca akcję dożywiania dzieci. Pieczywo to oczywiście jest pełnowartościowe, zdatne do spożycia.
 15. W niedzielę (1 X) składka przeznaczona jest na cele diecezjalne (tj. do dyspozycji ks. Biskupa). To I niedziela (adoracyjna).
 16. 1 X na sumie o 10:30 chrztu dostąpi kolejne dwoje dzieci: ● Wojciech Kurczab; ● oraz Alan Kacper Borkowski.
 17. W Cieniawie (1 X) o 11:00 odpust „na Franciszka” połączony z wizytacją kanoniczną (i imieninami 2 kapłanów).
 18. Także 1 X rozpoczyna się w sanktuarium w Bochni Tygodniowy Odpust ku czci MB Różańcowej (1-8 X). Patrz: plakat.
 19. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe – od poniedziałku do soboty będą one o 17:00 (a po nich Msza św.). Zaś w niedzielę pół godziny przed Mszą św. popołudniową, czyli o 14:00. I tak będzie już w najbliższą I niedzielę 1 X.
 20. Czyli odtąd od poniedziałku 2 X na czas zimowy do wiosny Msze św. popołudniowe w dni powszednie będą już o godz. 17:00.
 21. Zwyczajowo dzień przed rozpoczęciem Nabożeństw Różańcowych – tj. w sobotę po Mszy św. o 18:00 odmówimy pierwszy tzw. wigilijny różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który wprowadzi nas w ten „miesiąc maryjny”.
 22. Dzieci i młodzież zachęcam do wykonania różańców „z czegokolwiek”, będą też otrzymywać banderole obecności.
 23. Przeszkodzonych, by przychodzić na te Nabożeństwa Różańcowe do świątyni zachęcam do odmawiania go przy kapliczkach jak „majówki” lub przynajmniej wspólnie w domu w atmosferze rodzinnej.
 24. Intencja ogólna podana przez Stolicę Apostolską: „Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra”.
 25. Rozpoczęły się wizytacje przygotowawcze w naszej parafii ze strony Tarnowskiej Kurii przed ostateczną wizytacją ks. Biskupa. Gościliśmy już wizytatorów: od spraw gospodarczych i ekonomicznych – mgr inż. arch. Maciej Nejman, który jest mianowanym przez ks. Bpa wizytatorem mienia kościelnego w Diecezji Tarnowskiej, oraz od administracji nieruchomości i spraw kancelaryjnych – ks. dyr. Stanisława Tokarskiego.
 26. Czeka nas jeszcze przed przyjazdem ks. Bpa uprzednia wizytacja katechetyczna u obu katechizujących księży i w wybranych klasach, jak również zapoznanie się z duszpasterskim programem pracy w parafii.
 27. Na koniec na podsumowanie zagościmy ks. bpa Leszka Leszkiewicza, który dokona jeszcze oglądu wszystkiego, oceni i posumuje wszystkie spostrzeżenia oraz nada plany na następną dziesięciolatkę – przyjazd ten z października ks. Bp przełożył na 11 XI.
 28. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Mężczyzn zelatora Piotra Jelito.
 29. Przed nami w całej diecezji nowe wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich (15 X). Miesiąc wcześniej (od 10 IX) trwa zgłaszanie kandydatów do tego gremium. Zamknięcie zgłoszeń nastąpi w sobotę 7 X. W niedzielę (8 X) ogłoszenie tych zgłoszeń.
 30. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: w środę o 17:00 – zbiórka lektorów, we środę o 17:00 – spotkanie DSM (sala pod kościołem), we środę o 18:45 – spotkanie na plebanii Akcji Katolickiej, w piątek o 17:00 – próba dziecięcej scholi (na chórze), w piątek o 18:30 (po Mszy św.) – spotkanie na plebanii z zelatorami Róż Różańcowych, w sobotę o 8:30 – zbiórka aspirantów.
 31. W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić – zapowiedź trzecia: Paweł Józef Chronowski, zam. Nowy Sącz; oraz: Ewelina Judyta Poręba, zam. Królowa Polska. Kto znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, powinien je zgłosić w kancelarii parafialnej.
 32. Wydatki tego tygodnia: Zapłaciłem rachunki za gaz (za przesył) i prąd z jednego licznika.
 33. Klosz do świecy na ołtarzu (bo rozbił ministrant). Lakier do pomalowania starych mebli i 3 pędzle.
 34. Kupiłem 30 tui szmaragdowych; został wyremontowany znaleziony przy porządkach dzwonek ministrancki.
 35. Zakupiłem bardzo duże opakowanie środka trującego na myszy i szczury, bo cisną się do pomieszczeń kościelnych.
 36. Zakupiłem i zostały zamontowane: łóżko zdrowotne dla prałata z materacem zakupione w komisie meblowym; nowoczesna ławeczka medyczna pod prysznic dla x. prałata, uchwyt; słuchawka do prysznica + robocizna. Zakup używanej pralki automatycznej na starą plebanię.
 37. Środki czystości do sprzątania i toalet. Paliwo do traktorka kosiarki. Na paliwo dla wizytatorów.
 38. Z racji nieustannego deszczu nie było sobotniej pracy w tym tygodniu. Mężczyzn z grupy dziesiętnika Eugeniusza Janusza proszę więc jeszcze raz na najbliższą sobotę. Będzie nawożenie ziemi do rabatów i na podsypkę i układanie kamienia.
 39. Także jeszcze raz proszę kobiety z grupy dziesiętnika Stanisława Karpiela. Będzie praca pielęgnacyjno-porządkowa przy rabatach i nasadzanie iglaków. W grupie mężczyzn – proszę – by zorganizowano jakiś ciągnik do przewozu tychże kamieni i ziemi.
 40. Zamiast pracy ofiarę złożyli: p. Agnieszka Kruczek (50 zł); z grupy dziesiętnika Stanisława Ptaka p. Jacek Mężyk (50 zł). Dzięki.
 41. 30 IX przy ul. Solidarności Nr 5-9 w Tarnowie po Mszy św. w katerze o godz. 9:00 rozpocznie sie IX Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Zakończenie o godz. 15:15. Szczegóły na plakacie. Od nas wybierają się tam przedstawiciele AK.
 42. Akcja Katolicka organizuje też wyjazd autokarowy 7 X – na akcję „Różaniec na granicach”, to wspólna modlitwa na wszystkich granicach Polski; nasi parafianie chcą jechać albo do Muszyny lub Muszynki, albo do Wysowej. Zapisy u członków AK.
 43. Także Akcja Katolicka 28 IX o 15:00 organizuje na placu przy nowym kościele coroczną koronkę „na placach ulic i miast”.
 44. Powiatowy Zarząd Dróg wystosował komunikat odnośnie trzydniowego zamknięcia drogi Nowy Sącz – Florynka oraz linii 26 i 37 MPK. MPK informuje, że w dniach 25, 26, 27 IX w związku z zamknięciem drogi od przystanku Kamionka Wielka I do przystanku Kamionka Wielka Skrzyżowanie i brakiem możliwości przejazdu w godzinach od 7:00 do 17:00 linie nr 26 i 37 w tym czasie zostają skrócone do przystanku Kamionka Wielka I (koło Rolki). Poranne kursy linii 26 z Kamionki Wielkiej z godz. 5:00, 6:00, 7:10 oraz linii 37 z Boguszy 5:50 i 6:55 będą wykonywane bez zmian. Również kursy z Nowego Sącza linii nr 26 od godz. 16:20 i linii nr 37 od godz. 17:00 będą wykonywane bez zmian. Za utrudnienia MPK przeprasza. Będzie kładziony asfalt.
 45. Na sprzątanie 500 zł przekazały rodziny: Halina i Jarosław Legutko; Józef i Maria Kruczek; Robert i Agnieszka Kruczek, Agnieszka i Rafał Kruczek, Piotr, Agnieszka Kruczek. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Rafał i Agnieszka Kruczek (już złożyli datek), Grzegorz i Elżbieta Basta, Stanisław i Agata Zaczyk.
 46. Na stoliku są wyłożone kalendarze misyjne na 2018 r. – dochód przeznaczony jest na dzieło misyjne, koszt zakupu 5 zł.
 47. Tam również można nabyć w formie książkowej „Kalendarze Rolników” na 2018 r. Koszt jednego – 21 zł.
 48. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: czwartek, 28 września 2017 05:36
 

Ewangelia na dziś