Start Informacje Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 15 października 2017 09:46

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017

W tygodniu:

Niedziela – 15 X – XXVIII Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc. (opuszcza się)

Poniedziałek – 16 X – wsp. św. Jadwigi Śląskiej

Wtorek – 17 X – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.

Środa – 18 X – Święto św. Łukasza Ewangelisty

Czwartek – 19 X – wsp. dow. św. Jana de Brebeuf, Izaka Jogues`a, prezb. oraz Towarzyszy, męcz.; albo: św. Pawła od Krzyża, prezb.

Piątek – 20 X – wsp. św. Jana Kantego, prezb.

Sobota – 21 X – wsp. bł. Jakuba Strzemię, bpa

Niedziela – 22 X – XXIX Niedziela Zwykła; albo: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa zaprasza nas na Ucztę Wesela zgotowaną przez naszego Pana – czy mamy wszakże godny na nią „strój duszy”?
 2. W tę niedzielę (15 X) – wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich; na kartach „X” zakreślamy kwadraty przed 3 nazwiskami.
 3. Też dziś 15 X – liczenie ludzi uczęszczających na Mszę św. i przystępujących do Komunii Św. (dominicantes i communicantes).
 4. Po południu w tę niedzielę 15 X o godz. 15:30 wyruszymy z różańcem na Górę Krzyża (trzy parafie). Tam o 17:00 Msza św.
 5. Dziś też obchodzi się „Dzień Dziecka Utraconego” oraz „Dzień Niewidomych” (Białej Laski).
 6. W Dębicy dziś przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki miasta – natomiast w całej Polsce jutro, w poniedziałek 16 X.
 7. Od poniedziałku 16 X do niedzieli 22 X włącznie przy stoliku w przedsionku kościoła zbierane będą przez naszą Akcję Katolicką podpisy w obronie nienarodzonych dzieci z upośledzeniem „Downa”. Trzeba podać „pesel”, nazwisko i adres oraz podpis.
 8. Od poniedziałku 16 X rozważania różańcowe nadal prowadzą poszczególne kolejne Róże Różańcowe – i tak: w poniedziałek 16 X tajemnice radosne – zel. Królewska Władysława – Róża p.w. Narodzenia NMP, we wtorek 17 X tajemnice bolesne – zel. Poręba Anna – Róża śś. Joachima i Anny rodziców Maryi, w środę 18 X tajemnice chwalebne – zel. Ptaszkowska Antonina – Róża p.w. MB Królowej Polski, w czwartek 19 X tajemnice światła – zel. Ptaszkowska Helena – Róża p.w. MB Niepokalanie Poczętej, w piątek 20 X tajemnice bolesne – zel. Wacławiak Helena – Róża p.w. NMP Matki Kościoła, w sobotę 21 X tajemnice radosne – zel. Jelito Piotr – Róża św. Piotra Apostoła, w niedzielę 22 X tajemnice chwalebne – kapłan o 14:00.
 9. Nabożeństwa Różańcowe: we wszystkie niedziele o 14:00 (pół godziny przed Mszą św. o 14:30).
 10. Natomiast w dni powszednie od poniedziałku do soboty Nabożeństwa Różańcowe są o 17:00 (a po nich Msza św.).
 11. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna zelatorki Marii Rymanowicz.
 12. 21 X (w sobotę) do 12:00 zbiórka makulatury na studnie głębinowe w Afryce – składamy ją przed drewnianymi garażami obok tabliczki umieszczonej od rana – przy okazji dziękuję za czwartkową zbiórkę elektro-złomu na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 13. W sobotę podczas Mszy św. wieczornej łaski chrztu św. dostąpi kolejne dziecko w naszej parafii: Anastazja Stefania Kruczek.
 14. Przez cały tydzień (od 13 X do niedzieli 22 X) po Komunii św. przedstawiciele Akcji Katolickiej odmawiają modlitwy nowenny do św. Jana Pawła, któremu 22 X w całej diecezji oddadzą w opiekę całą Akcję Katolicką w specjalnym Akcie Zawierzenia.
 15. W tym tygodniu weszła już na „drogę postulatu” nasza parafianka Sylwia Kałuzińska, która 1 IX wstąpiła do zgromadzenia zakonnego Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus. Przebywa w domu zakonnym w Kroczycach (kieleckie). Przy okazji dziękuję jej serdecznie za półtorejroczne weekendowe posługiwanie na plebanii (gotowanie obiadów w soboty i niedziele oraz sprzątanie).
 16. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: w środę o godz. 16:00 – spotkanie DSM (sala pod kościołem), w środę o godz. 16:00 – zbiórka ministrantów, w środę po Mszy św. około 18:15 – spotkanie lektorów, w sobotę o 8:30 – zbiórka aspirantów, w sobotę o 9:00 – próba scholii.
 17. Wydatki tego tygodnia: Wypłaciłem wykonawcę 10 barierek p. J. Kachniarza. Zapłaciłem za trzy palety kupionej ziemi i kory z firmy „Eko-Ziem” czyli 100 worków z dowozem: 50 worków 80 litrowych ziemi oraz 50 worków 80 litrowych kory sosnowej (z darmowym dowozem).
 18. Agro-włóknina 200 merów oraz geo-włóknina 150 metrów. Dmuchawa do liści z odkurzaczem „Garden”; 10 litrów paliwa do kosiarki-traktorka.
 19. Drzwiczki wyciorowe do komina w starej plebanii: oraz 10 sztuk ergoboxów; taśma malarska.
 20. 14 zwykłych żarówek (różnej mocy od 40 W do 100 W) oraz 8 żarówek typu „łezka” na cienkim gwincie.
 21. Za wielokrotne dojazdy do pracy przy naszej parafii pracującym społecznie pp. Kaczówkom.
 22. Za pizze we wtorek, środę, piątek oraz w sobotę (następne 5 pizz, napoje i kawa).
 23. Zakup sadzonek 18 kosodrzewin, 5 tui szmaragdowych i 22 innych iglaków.
 24. Składka sprzed tygodnia 8 X zbierana na cele inwestycyjne w parafii wyniosła aż 3415 zł. Bóg zapłać.
 25. Zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierająca uzdolnioną młodzież wyniosła 594,55 zł.
 26. Za „Chlebki Miłosierdzia” (na Meksyk) do wcześniejszych 612 zł doszło jeszcze 65 zł (teraz razem: 677 zł).
 27. Mamy do zapłacenia rachunek jedynie za przesył gazu (bo jeszcze nie ma zużycia) – w sumie 183 zł 51 gr.
 28. Za 46,5 metrów bieżących 10 barierek od kościoła ku dolnemu parkingowi i koło plebanii zapłaciłem w sumie 19 500 złotych. Naszemu parafianinowi p. Jarosławowi Kachniarzowi, który je wykonał dziękuję za ich terminowe i sumienne wykonanie.
 29. Minionej soboty przy nawożeniu ziemi i kładzeniu kamienia pracowali mężczyźni z grupy dziesiętnika Marii Rymanowicz: Marian Wyszowski, Krzysztof Tomera, Józef Gaborek (+ ciągnik), Józef Ślipek, Stanisław Rymanowicz, Mieczysław Kantor, Janusz Górski (za niego Rafał Siedlarz), Marian Kościółek (za niego Adrian Wyszowski); ofiarę 50zł złożył Kazimierz Stelmach. Dzięki.
 30. Także tej soboty przy rabatach (kładzenie agro-włókniny, sypanie ziemi i kory i nasadzanie roślin) pracowały kobiety z grupy dziesiętnika Krzysztofa Ruszkowicza: Ewelina Książkiewicz, Aneta Szmit, Maria Lorek, Anna Kocemba, Maria Groń (za nią syn Tadeusz Groń). Ofiarę po 50 zł złożyły Teresa Groń, Monika Groń, Agnieszka Groń, Helena Kościółek, Helena Wacławiak oraz 100 zł Dorota Potoniec (KP Nr 105) – dziękuję. Jedna z pań dokupiła też 15 mb Agro-włókniny, bo zabrakło.
 31. Do pracy kobiet z tej kolejki dołączyły się też panie: Maria Skwarek, Kinga Skwarek-Bochenek oraz Alicja Gutowska. Dziękuję.
 32. Panie te wspólnie posadziły też część kupionych przeze mnie iglaków i berberysów (pozostałe w tę sobotę po ułożeniu kamienia).
 33. Jednej z Rodzin z Królowej Górnej, która pragnie pozostać anonimową, serdecznie dziękuję za ofiarowanie, przywiezienie i pomoc przy posadzeniu 74 bukszpanów. Dzięki też za byliny ofiarowane przez jedną z pań z Królowej Polskiej.
 34. Za kwiaty dziękuję też anonimowej osobie (która złożyła je przy pniaczkach przy starym kościele).
 35. Dziękuję za donicowy kwiat ofiarowany przez Stanisławę Grybel. Gdyby ktoś jeszcze przerywał kwiaty – chętnie przyjmę!
 36. Na sobotę proszę mężczyzn z grupy dziesiętnika Jana Nowaka. Będzie nadal nawożenie ziemi na podsypkę i układanie kamienia koło głównych schodów. Proszę, by zorganizowano choć jeden ciągnik do przewozu tychże kamieni i ziemi.
 37. Na sobotę proszę też kobiety z grupy dziesiętnika Józefa Ziębca. Będzie praca przy rabatach i nasadzanie bylin.
 38. Przy sortowaniu kamienia przez ponad 3 godziny pracowali też lektorzy: Adrian Legutko, Paweł Chełminiak, Damian Dadał, Łukasz Świder, Łukasz Rymanowicz, Łukasz Michalik, Wiktor Górka, Marcin Janus oraz Patryk Kiełbasa. Dziękuję.
 39. Rozpoczął się remont zaniedbanej łazienki na starej plebanii (w tym kładzenie płytek i przeróbka hydrauliki).
 40. Rodzicom i ich dzieciom z klasy III w podstawówki w Królowej Górnej dziękuję za kwiaty i pomadki z okazji dnia nauczyciela.
 41. Panu Eugeniuszowi Mężykowi dziękuję za dowóz drugiej wywrotki nawierzchniowej ziemi z lasu.
 42. Remontu pulpitu znalezionego w „sobótkach” w starym kościele dokonał p. Stanisław Mężyk – dziękuję.
 43. W tamtym tygodniu przez półtorej dnia przy podłączaniu drugiego obiegu prądu i w tym przez 1,5 dnia przy remoncie łazienki na starej plebanii pracowali p. Grzegorz Kaczówka z synami Maciejem i Jakubem; pomagał mu nasz parafianin.
 44. Także po dniówce pracowało 2 znajomych z innej parafii wcześniej przy karniszach i teraz przy montowaniu lamp na st. plebanii.
 45. Dziękuję hydraulikowi p. Adamowi Kmakowi z Kamionki Wlk. za pracę przy wymianie kolejnych pękających krzywek przy kranach na nowej plebanii; w tym tygodniu przerobi też instalację hydrauliczną w robionej łazience na starej plebanii.
 46. Kartki wspominkowe „listopadowe” i „roczne” są na stoliku; „roczne” czytane będą po listopadzie przed „prymarią” i „wotywą”.
 47. Bardzo proszę, by przed listopadowymi świętami zadbać o groby; dziękuję za zupełną czystość poza cmentarzem (małe wyjątki); proszę też, by koło koszów nie rzucać śmieci; obok nich składamy tylko elementy roślinne; bardzo, ale to bardzo ułatwiacie parafii także finansowo zabierając szkła i plastiki do domu (i tak się zawsze jednakowo opłaca w domach wywóz śmieci)!
 48. Staram się też uporządkować układ pochówków, z możliwością zrobienia kiedyś chodników poprzecznych, dlatego nie ma od dwóch lat „samowolki” – zawsze należy ustalić z ks. proboszczem położenie planowanego grobu! Nie wjeżdżamy na cmentarz autami – jedynie pozwalam na to przy robotach, po otwarciu przez gospodarza nowej kłódki (poprzednią nam skradziono).
 49. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Stanisław i Zuzanna Kmak, Stanisława Wyszowska, Krzysztof i Małgorzata Tomera. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Michał i Maria Buczek; Marian i Maria Kościółek; Stanisław i Maria Rymanowicz.
 50. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” – w środku audiobuk „Quo vadis” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 05:49
 

Ewangelia na dziś