Start Informacje Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 12 listopada 2017 08:48

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017

W tygodniu:

Niedziela – 12 XI – XXXII Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Jozafata, bpa i męcz. (opuszcza się)

Poniedziałek – 13 XI – wsp. śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (Różaniec Fatimski)

Środa – 15 XI – wsp. dow. św. Alberta Wielkiego, bpa i dok. Kośc.

Czwartek – 16 XI – wsp. dow. Rocznicy poświęcenia rzymskich bazylik św. Piotra i św. Pawła – Apostołów; albo. św. Małgorzaty Szkockiej; albo: Gertrudy, dziew.

Piątek – 17 XI – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

Sobota – 18 XI – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

Niedziela – 19 XI – XXXII Niedziela Zwykła; albo: bł. Salomei, zak. (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa kierując naszą uwagę ku zmarłym, przestrzega przed nierozsądkiem „głupich panien”, i nawołuje do mądrości serca.
 2. Tej niedzieli (12 XI) jak co miesiąc w 2 miesiąca: składka inwestycyjna na potrzeby parafii. Po prymarii zmiana tajemnic Róż Żeńskich.
 3. Dziś przeżywa się w Kościele w Polsce „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” (patrz: afisz i ulotki). Zbiórka do puszek.
 4. Juro 13 XI – stąd po południu zapowiadany już dzieciom Różaniec Fatimski w kościele (bez procesji), po którym dzieci i młodzież otrzymają nagrody za wykonane różańce.
 5. Jutro też ks. wikariusz rozpoczyna rekolekcje kapłańskie – dlatego zamówione Msze św. będzie odprawiał poza parafią (na wyjeździe).
 6. W sobotę 18 XI wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
 7. Decyzją papieża Franciszka w przyszłą niedzielę 19 XI obchodzić będziemy „I Światowy Dzień Ubogich”.
 8. Będzie on w tym roku przeżywany pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem” – ks. Biskup wystosuje list o dziełach miłosierdzia.
 9. Też w przyszłą niedzielę 19 XI przypada „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych”.
 10. Wczoraj zakończyła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii – wszystkim obecnym na niej serdecznie dziękuję, a przedstawicielom Rady Parafialnej za zaangażowanie podczas liturgii (powitanie i pożegnanie ks. Biskupa) oraz za transport.
 11. Przy okazji wizytacji poświęcone zostały: dwie wyzłocone odnowione puszki na Komunię św., dwie figury MB i stara plebania.
 12. W tym roku 2017 przypada 6 rocznica poświęcenia naszej świątyni (oraz 16 rocznica wmurowania Kamienia Węgielnego).
 13. Gdyby ktoś miał życzenie to można obejrzeć pomieszczenia starej plebanii (jest dziś cały czas otwarta w czasie trwania Mszy św.).
 14. W dalszym ciągu bardzo proszę o prządek przy usuwaniu z grobów zniczy i kwiatów po Wszystkich Świętych - nie wyrzucamy śmieci poza ogrodzenie na cmentarzach, ale składamy je na właściwych miejscach. Znicze (szkła, plastiki, wkłady) – do kontenera i worków obok niego, zaś rośliny żywe – na pryzmę.
 15. W miniony czwartek odbył się pogrzeb zmarłej w poniedziałek naszej parafianki śp. Pauliny Siedlarz – za jej duszę odprawionych będzie 73 Msze św. (64 zamówione indywidualnie i 9 od uczestników pogrzebu.
 16. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie III „Róża rodziców modlących się za swe dzieci" zel. Elżbiety Kogut.
 17. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: w środę o 16:00 – cotygodniowe spotkanie DSM, w sobotę o godz. 9:00 – próba scholii parafialnej.
 18. Wydatki tego tygodnia: zapłacenie złotnikowi w Krakowie za odnowienie dwóch zniszczonych puszek (kielichów).
 19. Do remontu 2 łazienek na starej plebanii zakupiłem: 10 worków zaprawy klejowej do płytek „ceresit”; pięć paczek płytek podłogowych „Parmo Brown” z „ceresanitu” (6.5 m2); sześć i pół paczki płytek ściennych do łazienki na st. plebanii „Parma” (10 m2); sześć i pół paczki płytek ściennych do łazienki na st. plebanii „Parma Beige” (10 m2); dwie paczki płytek ściennych do starej plebanii „Tania Beż” (3 m2); zestaw prysznicowy „Aquastile” (słuchawka ze stelażem; bateria prysznicowa; lampa „Temar”. Żarówki z małym gwintem do lampek przylustrzanych; 5 sztuk wtyczek kątowych; lustro łazienkowe „Lumadex”; zakup i docinka szyby w firmie „Szewczyk” w N. Sączu; Kinkiet płomienny do łazienki przy lustrze „Lumina Mercado”; przełącznik na przewód; dwie rury aluminiowe Ø 120 mm do odprowadzenia spalin z wiszących łazienkowych piecyków gazowych typu „Junkers”; kratki wentylacyjne: 2 brązowe oraz dwie białe; a także kratka wentylacyjna srebrna.
 20. Zakup używanych: zlew kainerowy; umywalka ceramiczna; pralka; oraz zlew żeliwny (z zapasów).
 21. Różnego koloru fugi (brązowa, beżowa, pustynna, orzech, korzenna) z różnych firm (Atlas, Ceresit, Sopro, Ultracolor). Masa fasadowa.
 22. Kompletny kanał odpływowy do łazienki; zaślepka odpływowa; zaślepka obustronna.
 23. Zapłata za część materiału i dojazdy dla jednego z fachowców do prac w starej plebanii.
 24. Inne wydatki + dojazd do Królowej Górnej pracujących spoza parafii. Doposażenia na starej plebanii: uchwyt ścienny do telewizora „Emmerson”; kolejny uchwyt ścienny ukośny „Qilive”. Blat; listwa przyścienna blatowa. narożnik i zaślepki krańcowe do listwy przyściennej na blat.
 25. Dwa gniazda podwójne „Akcent”; gniazdo podwójne masowane „LGP-2Z”.
 26. Jeszcze zawiasy meblowe puszkowe nakładane; plastikowe kątowniki meblowe oraz żelazne krzesełkowe większe i mniejsze; i kolejny uchwyt meblowy z gniazdem; szyna do zawieszki.
 27. Przewód „OMY” biały trójżyłowy (15 m) do podpięcia reflektorków przy figurze MB.
 28. Różne napoje i owoce, a także kawa, herbata, śmietanka, lody oraz inne produkty spożywcze na posiłki około wizytacyjne.
 29. Kwiaty cięte do 2 bukietów na wizytację, 5 doniczkowych i do dekoracji w ciągu XI (do tego róże luzem).
 30. Prześcieradło z gumką oraz pościel kompletna firmy „Doratex”.
 31. Papier do kserokopiarki (3 rysy). Paliwo do kosiarki-traktorka.
 32. Wypłaciłem 10 tys. złotych z banku z naszego parafialnego konta, by powypłacać zaległości w zapłatach i finansowych powinnościach.
 33. W tę sobotę nie było pracy dziesiątek – bo mieliśmy w parafii wizytację kanoniczną Ks. Biskupa oraz to Święto Narodowe.
 34. Ale na najbliższą sobotę proszę do pracy panów z grupy dziesiętnika Stanisława Ruszkowicza. (ostatni raz 3 VI 2017 r. – wywózka korzeni po koparce i układanie kamienia przy starym kościele). Tym razem będzie praca przy ziemi i kamieniach.
 35. Na sobotę też proszę panie z grupy dziesiętnika Romana Pazgana (ostatni raz były do pracy rok temu 19 XI 2016 r. – przy myciu izb w starej plebanii). Teraz będzie praca przy ziemi i kamykach.
 36. Dziękuję za wszystkie prace w starej plebanii (kładzenie płytek, malowania, montaż sanitariatów, renowacja mebli itp.) i przy kościele.
 37. Dzięki za trzydniowe prace wykończeniowe na starej plebanii oraz przy podłączeniu fontann i oświetlenia figury Matki Bożej p. Grzegorzowi Kaczówce z Niecieczy z synem Jakubem (przez dzień pomagał też syn Maciej).
 38. Za nieodpłatne wykonanie z drewna dębowego wszystkich nakładek progów w starej plebanii (w sumie 10 sztuk) dziękuję p. Janowi Krokowi z Królowej Polskiej – pracę tę wykonał zamiast kolejkowej pracy w swej dziesiątce dziesiętnika Józefa Ziębca. Bóg zapłać.
 39. Niemniej serdeczne podziękowanie składam p. Grzegorzowi Królowi z Mszalnicy-Zagóry za wymalowanie wszystkich drzwiczek meblościanki w kuchni starej plebanii, ofiarowanie brakującego materiału na blat oraz szafkę łazienkową ( i jej wykonanie). Dziękuję.
 40. Dziękuję hydraulikom Stanisławowi Kmakowi i Adamowi Kmakowi za podłączenie wszystkich urządzeń sanitarnych w łazienkach starej plebanii oraz zlewu w kuchni. Za zrobienie instalacji odpływowej w dwóch łazienkach starej plebanii – dziękuję Adamowi Kmak.
 41. Dziękuję za podpięcie prądu (i za ogólną „elektrykę”) – Mariuszowi Poręba oraz Januszowi Gaborkowi – na moją prośbę wykorzystał wtórnie na cmentarzu łemkowskim krzyż zdemontowany przez pewną rodzinę przy remoncie nagrobka na cmentarzu parafialnym.
 42. Serdecznie dziękuję sąsiadowi za pomoc w pracy na plebanii i ofiarowane różne materiały (jak chociażby szpachla tynkarska itp.).
 43. Dziękuję za dwukrotne sprzątanie finalne starej plebanii paniom: Krystynie Michalik oraz Elżbiecie Poręba i Zofii Stańczyk.
 44. Panie te pomogły także pracującym na starej plebanii mężczyznom w przeniesieniu, omyciu i ustawieniu maszyn do siłowni i fitness.
 45. Dziękuję sołtysowi Mszalnicy-Zagóry p. Władysławowi Siedlarzowi z ekipą – za postawienie masztów z dekoracją i proporców.
 46. Dwom paniom chcącym pozostać anonimowymi dziękuję za posprzątanie mieszkania ks. Prałata.
 47. Dzięki p. J. Gaborkowi i żonie za porządki przedwizytacyjne w kościele, w otoczeniu i na cmentarzu. Pani K. Michalik za dekoracje.
 48. Przy okazji wizytacji serdecznie też dziękuję p. Antoninie Geniec za upieczony i ofiarowany placek.
 49. Dziękuję pp. Edwardowi Nowakowi i Krystynie Górskiej za powitanie ks. bpa Leszka Leszkiewicza, a pp. Mirosławowi Jaworowi i Katarzynie Janus – za Jego pożegnanie. Za przywóz i odwód ks. Biskupa dziękuję p. Krzysztofowi Groniowi.
 50. 17 XI o g. 19:30 w Bazylice św. Małgorzaty odbędzie się międzydekanalny wieczór uwielbieniowy „Uratowani z otchłani”.
 51. Do służenia w wolontariacie w opiece nad małymi dziećmi i pomocy rodzicom zaprasza Fundacja „Wspólnotoszkoła” im. św. Antoniego w Nowym Sączu ul. Łokietka 2B, Tel. 18 442 03 35 lub 694 804 006; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (patrz: afisz).
 52. W N. Sączu kolejne spotkanie "integracyjne" dla Księży opiekujących się w parafiach młodzieżą – 23 XI g. 20:00.
 53. Zgodnie z informacją przekazaną na spotkaniu organizacyjnym księży, w tym roku szkolnym będzie przeprowadzone diecezjalne szkolenie dla Parafialnych Animatorów Młodzieży, w związku z tym proszę wskazać osoby z parafii, które wzięłyby udział w takim szkoleniu. Na wybór tych osób mamy jeszcze sporo czasu, gdyż pierwsze szkolenie będzie dopiero w okolicach lutego.
 54. głoszenia osób do odznaczenia "Dei Regno Servire" z uzasadnieniem będą przyjmowane do 17 XI 2017 roku w kancelarii kurii.
 55. Od tego roku kurs liturgicznego fotografowania i kamerowania odbywał się będzie w Tarnowie w pierwszej połowie listopada (bez niego nie ma się prawa wykonywania tych czynności podczas liturgii, przeszkoleni przedstawiają się legitymacją).
 56. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Jan i Elżbieta Poręba; Zofia Stańczyk; Marian i Maria Wyszowscy. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Urszula Poręba-Ząber; Beata Poręba; Zofia Nowak.
 57. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” – w środku audiobuk „Quo vadis” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: niedziela, 12 listopada 2017 17:45
 

Ewangelia na dziś