Start Informacje XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017
XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 12 listopada 2017 08:48

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017

W tygodniu:

Niedziela – 12 XI – XXXII Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Jozafata, bpa i męcz. (opuszcza się)

Poniedziałek – 13 XI – wsp. śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (Różaniec Fatimski)

Środa – 15 XI – wsp. dow. św. Alberta Wielkiego, bpa i dok. Kośc.

Czwartek – 16 XI – wsp. dow. Rocznicy poświęcenia rzymskich bazylik św. Piotra i św. Pawła – Apostołów; albo. św. Małgorzaty Szkockiej; albo: Gertrudy, dziew.

Piątek – 17 XI – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

Sobota – 18 XI – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

Niedziela – 19 XI – XXXII Niedziela Zwykła; albo: bł. Salomei, zak. (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa kierując naszą uwagę ku zmarłym, przestrzega przed nierozsądkiem „głupich panien”, i nawołuje do mądrości serca.
 2. Tej niedzieli (12 XI) jak co miesiąc w 2 miesiąca: składka inwestycyjna na potrzeby parafii. Po prymarii zmiana tajemnic Róż Żeńskich.
 3. Dziś przeżywa się w Kościele w Polsce „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” (patrz: afisz i ulotki). Zbiórka do puszek.
 4. Juro 13 XI – stąd po południu zapowiadany już dzieciom Różaniec Fatimski w kościele (bez procesji), po którym dzieci i młodzież otrzymają nagrody za wykonane różańce.
 5. Jutro też ks. wikariusz rozpoczyna rekolekcje kapłańskie – dlatego zamówione Msze św. będzie odprawiał poza parafią (na wyjeździe).
 6. W sobotę 18 XI wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
 7. Decyzją papieża Franciszka w przyszłą niedzielę 19 XI obchodzić będziemy „I Światowy Dzień Ubogich”.
 8. Będzie on w tym roku przeżywany pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem” – ks. Biskup wystosuje list o dziełach miłosierdzia.
 9. Też w przyszłą niedzielę 19 XI przypada „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych”.
 10. Wczoraj zakończyła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii – wszystkim obecnym na niej serdecznie dziękuję, a przedstawicielom Rady Parafialnej za zaangażowanie podczas liturgii (powitanie i pożegnanie ks. Biskupa) oraz za transport.
 11. Przy okazji wizytacji poświęcone zostały: dwie wyzłocone odnowione puszki na Komunię św., dwie figury MB i stara plebania.
 12. W tym roku 2017 przypada 6 rocznica poświęcenia naszej świątyni (oraz 16 rocznica wmurowania Kamienia Węgielnego).
 13. Gdyby ktoś miał życzenie to można obejrzeć pomieszczenia starej plebanii (jest dziś cały czas otwarta w czasie trwania Mszy św.).
 14. W dalszym ciągu bardzo proszę o prządek przy usuwaniu z grobów zniczy i kwiatów po Wszystkich Świętych - nie wyrzucamy śmieci poza ogrodzenie na cmentarzach, ale składamy je na właściwych miejscach. Znicze (szkła, plastiki, wkłady) – do kontenera i worków obok niego, zaś rośliny żywe – na pryzmę.
 15. W miniony czwartek odbył się pogrzeb zmarłej w poniedziałek naszej parafianki śp. Pauliny Siedlarz – za jej duszę odprawionych będzie 73 Msze św. (64 zamówione indywidualnie i 9 od uczestników pogrzebu.
 16. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie III „Róża rodziców modlących się za swe dzieci" zel. Elżbiety Kogut.
 17. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: w środę o 16:00 – cotygodniowe spotkanie DSM, w sobotę o godz. 9:00 – próba scholii parafialnej.
 18. Wydatki tego tygodnia: zapłacenie złotnikowi w Krakowie za odnowienie dwóch zniszczonych puszek (kielichów).
 19. Do remontu 2 łazienek na starej plebanii zakupiłem: 10 worków zaprawy klejowej do płytek „ceresit”; pięć paczek płytek podłogowych „Parmo Brown” z „ceresanitu” (6.5 m2); sześć i pół paczki płytek ściennych do łazienki na st. plebanii „Parma” (10 m2); sześć i pół paczki płytek ściennych do łazienki na st. plebanii „Parma Beige” (10 m2); dwie paczki płytek ściennych do starej plebanii „Tania Beż” (3 m2); zestaw prysznicowy „Aquastile” (słuchawka ze stelażem; bateria prysznicowa; lampa „Temar”. Żarówki z małym gwintem do lampek przylustrzanych; 5 sztuk wtyczek kątowych; lustro łazienkowe „Lumadex”; zakup i docinka szyby w firmie „Szewczyk” w N. Sączu; Kinkiet płomienny do łazienki przy lustrze „Lumina Mercado”; przełącznik na przewód; dwie rury aluminiowe Ø 120 mm do odprowadzenia spalin z wiszących łazienkowych piecyków gazowych typu „Junkers”; kratki wentylacyjne: 2 brązowe oraz dwie białe; a także kratka wentylacyjna srebrna.
 20. Zakup używanych: zlew kainerowy; umywalka ceramiczna; pralka; oraz zlew żeliwny (z zapasów).
 21. Różnego koloru fugi (brązowa, beżowa, pustynna, orzech, korzenna) z różnych firm (Atlas, Ceresit, Sopro, Ultracolor). Masa fasadowa.
 22. Kompletny kanał odpływowy do łazienki; zaślepka odpływowa; zaślepka obustronna.
 23. Zapłata za część materiału i dojazdy dla jednego z fachowców do prac w starej plebanii.
 24. Inne wydatki + dojazd do Królowej Górnej pracujących spoza parafii. Doposażenia na starej plebanii: uchwyt ścienny do telewizora „Emmerson”; kolejny uchwyt ścienny ukośny „Qilive”. Blat; listwa przyścienna blatowa. narożnik i zaślepki krańcowe do listwy przyściennej na blat.
 25. Dwa gniazda podwójne „Akcent”; gniazdo podwójne masowane „LGP-2Z”.
 26. Jeszcze zawiasy meblowe puszkowe nakładane; plastikowe kątowniki meblowe oraz żelazne krzesełkowe większe i mniejsze; i kolejny uchwyt meblowy z gniazdem; szyna do zawieszki.
 27. Przewód „OMY” biały trójżyłowy (15 m) do podpięcia reflektorków przy figurze MB.
 28. Różne napoje i owoce, a także kawa, herbata, śmietanka, lody oraz inne produkty spożywcze na posiłki około wizytacyjne.
 29. Kwiaty cięte do 2 bukietów na wizytację, 5 doniczkowych i do dekoracji w ciągu XI (do tego róże luzem).
 30. Prześcieradło z gumką oraz pościel kompletna firmy „Doratex”.
 31. Papier do kserokopiarki (3 rysy). Paliwo do kosiarki-traktorka.
 32. Wypłaciłem 10 tys. złotych z banku z naszego parafialnego konta, by powypłacać zaległości w zapłatach i finansowych powinnościach.
 33. W tę sobotę nie było pracy dziesiątek – bo mieliśmy w parafii wizytację kanoniczną Ks. Biskupa oraz to Święto Narodowe.
 34. Ale na najbliższą sobotę proszę do pracy panów z grupy dziesiętnika Stanisława Ruszkowicza. (ostatni raz 3 VI 2017 r. – wywózka korzeni po koparce i układanie kamienia przy starym kościele). Tym razem będzie praca przy ziemi i kamieniach.
 35. Na sobotę też proszę panie z grupy dziesiętnika Romana Pazgana (ostatni raz były do pracy rok temu 19 XI 2016 r. – przy myciu izb w starej plebanii). Teraz będzie praca przy ziemi i kamykach.
 36. Dziękuję za wszystkie prace w starej plebanii (kładzenie płytek, malowania, montaż sanitariatów, renowacja mebli itp.) i przy kościele.
 37. Dzięki za trzydniowe prace wykończeniowe na starej plebanii oraz przy podłączeniu fontann i oświetlenia figury Matki Bożej p. Grzegorzowi Kaczówce z Niecieczy z synem Jakubem (przez dzień pomagał też syn Maciej).
 38. Za nieodpłatne wykonanie z drewna dębowego wszystkich nakładek progów w starej plebanii (w sumie 10 sztuk) dziękuję p. Janowi Krokowi z Królowej Polskiej – pracę tę wykonał zamiast kolejkowej pracy w swej dziesiątce dziesiętnika Józefa Ziębca. Bóg zapłać.
 39. Niemniej serdeczne podziękowanie składam p. Grzegorzowi Królowi z Mszalnicy-Zagóry za wymalowanie wszystkich drzwiczek meblościanki w kuchni starej plebanii, ofiarowanie brakującego materiału na blat oraz szafkę łazienkową ( i jej wykonanie). Dziękuję.
 40. Dziękuję hydraulikom Stanisławowi Kmakowi i Adamowi Kmakowi za podłączenie wszystkich urządzeń sanitarnych w łazienkach starej plebanii oraz zlewu w kuchni. Za zrobienie instalacji odpływowej w dwóch łazienkach starej plebanii – dziękuję Adamowi Kmak.
 41. Dziękuję za podpięcie prądu (i za ogólną „elektrykę”) – Mariuszowi Poręba oraz Januszowi Gaborkowi – na moją prośbę wykorzystał wtórnie na cmentarzu łemkowskim krzyż zdemontowany przez pewną rodzinę przy remoncie nagrobka na cmentarzu parafialnym.
 42. Serdecznie dziękuję sąsiadowi za pomoc w pracy na plebanii i ofiarowane różne materiały (jak chociażby szpachla tynkarska itp.).
 43. Dziękuję za dwukrotne sprzątanie finalne starej plebanii paniom: Krystynie Michalik oraz Elżbiecie Poręba i Zofii Stańczyk.
 44. Panie te pomogły także pracującym na starej plebanii mężczyznom w przeniesieniu, omyciu i ustawieniu maszyn do siłowni i fitness.
 45. Dziękuję sołtysowi Mszalnicy-Zagóry p. Władysławowi Siedlarzowi z ekipą – za postawienie masztów z dekoracją i proporców.
 46. Dwom paniom chcącym pozostać anonimowymi dziękuję za posprzątanie mieszkania ks. Prałata.
 47. Dzięki p. J. Gaborkowi i żonie za porządki przedwizytacyjne w kościele, w otoczeniu i na cmentarzu. Pani K. Michalik za dekoracje.
 48. Przy okazji wizytacji serdecznie też dziękuję p. Antoninie Geniec za upieczony i ofiarowany placek.
 49. Dziękuję pp. Edwardowi Nowakowi i Krystynie Górskiej za powitanie ks. bpa Leszka Leszkiewicza, a pp. Mirosławowi Jaworowi i Katarzynie Janus – za Jego pożegnanie. Za przywóz i odwód ks. Biskupa dziękuję p. Krzysztofowi Groniowi.
 50. 17 XI o g. 19:30 w Bazylice św. Małgorzaty odbędzie się międzydekanalny wieczór uwielbieniowy „Uratowani z otchłani”.
 51. Do służenia w wolontariacie w opiece nad małymi dziećmi i pomocy rodzicom zaprasza Fundacja „Wspólnotoszkoła” im. św. Antoniego w Nowym Sączu ul. Łokietka 2B, Tel. 18 442 03 35 lub 694 804 006; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (patrz: afisz).
 52. W N. Sączu kolejne spotkanie "integracyjne" dla Księży opiekujących się w parafiach młodzieżą – 23 XI g. 20:00.
 53. Zgodnie z informacją przekazaną na spotkaniu organizacyjnym księży, w tym roku szkolnym będzie przeprowadzone diecezjalne szkolenie dla Parafialnych Animatorów Młodzieży, w związku z tym proszę wskazać osoby z parafii, które wzięłyby udział w takim szkoleniu. Na wybór tych osób mamy jeszcze sporo czasu, gdyż pierwsze szkolenie będzie dopiero w okolicach lutego.
 54. głoszenia osób do odznaczenia "Dei Regno Servire" z uzasadnieniem będą przyjmowane do 17 XI 2017 roku w kancelarii kurii.
 55. Od tego roku kurs liturgicznego fotografowania i kamerowania odbywał się będzie w Tarnowie w pierwszej połowie listopada (bez niego nie ma się prawa wykonywania tych czynności podczas liturgii, przeszkoleni przedstawiają się legitymacją).
 56. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Jan i Elżbieta Poręba; Zofia Stańczyk; Marian i Maria Wyszowscy. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Urszula Poręba-Ząber; Beata Poręba; Zofia Nowak.
 57. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” – w środku audiobuk „Quo vadis” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: niedziela, 12 listopada 2017 17:45
 

Ewangelia na dziś

 • 2019-02-17, 6. Niedziela zwykła
  Łk 6,17.20-26
  Jezus zeszedł z dwunastoma Apostołami na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu. A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:
  „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.
  Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.
  Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.
  Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.
  Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.
  Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.
  Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.
  Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem ojcowie ich czynili fałszywym prorokom”.