Start Informacje Duszpasterskie IX Niedziela Zwykła (w Oktawie Bożego Ciała) – 3 czerwca 2018
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
IX Niedziela Zwykła (w Oktawie Bożego Ciała) – 3 czerwca 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 03 czerwca 2018 15:21

IX Niedziela Zwykła (w Oktawie Bożego Ciała) – 3 czerwca 2018

W tygodniu:

I Niedziela – 3 VI – IX Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.

Wtorek – 5 VI – wsp. św. Bonifacego, bpa i męcz.

I Środa – 6 VI – wsp. dow. św. Norberta, bpa

I Czwartek – 7 VI – wsp. dow. bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, męcz. misjonarzy

Piątek – 8 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; albo: wsp. św. Jadwigi Królowej (opuszcza się)

Sobota – 9 VI – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; albo: wsp. dow. św. Efrema, diakona i dokt. Kość. (opuszcza się)

Niedziela – 10 V – X Niedziela Zwykła

 1. Liturgia Słowa upomina się dziś o szanowanie dnia świętego, którego Panem jest sam Bóg.
 2. Obecna niedziela w Oktawie Bożego Ciała jest też I niedzielą czerwca – po każdej więc Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Wyjątkiem jest Msza św. w cerkwi o 14:30 – wtedy chrzest w parafii kolejnego dziecka – Marka Franciszka Marszałka.
 4. Jest to też niedziela, w której przypada Dzień Dziękczynienia w Polsce.
 5. Również dziś (3 VI) przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu VI Zjazd Sądeczan: (10:00 – Msza św.; od 11:30 do 17:30 – imprezy). Patrz: plakat.
 6. Po „prymarii” w tę niedzielę 3 VI, jak zwykle, zmiana tajemnic w Różach Mężczyzn.
 7. Dziś 3 VI w niedzielę w Oktawie BC (9 Niedzielę Zwykłą) procesja Eucharystyczna będzie po „sumie” (po 10:30).
 8. W tym tygodniu przypada I środa czerwca – dzień misyjny w parafii: modlitwa, składka na misje oraz zmiana tajemnic w Różach Misyjnych.
 9. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała – Msze św. codziennie o 18:00 i potem procesja Eucharystyczna.
 10. Przez całą oktawę Bożego Ciała do piątku z racji miesiąca czerwca w procesjach śpiewać będziemy litanię do Serca Jezusowego.
 11. W Oktawie Bożego Ciała można też po czytaniach śpiewać sekwencję z Bożego Ciała.
 12. Bardzo proszę, by nadal zabierać wszystkie feretrony, dzieci sypią kwiaty i dzwonią dzwoneczkami, strażacy zaś noszą baldachim.
 13. W najbliższy czwartek obchodzi się uroczyste zakończenie tejże Oktawy Bożego Ciała – po Mszy św. i procesji nastąpi tradycyjne błogosławieństwo wianków oraz dzieci (a także obdzielenie dzieci łakociami).
 14. Zwyczajowo w ramach comiesięcznego przygotowania kandydatów do bierzmowania – od 15:00 do 20:00 Adoracja dla klas: VI, VII i II Gim.
 15. Również w tym tygodniu przypada I czwartek czerwca (7 VI) – jeśli wymaga tego konieczność można celebrować wotywę o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, albo o powołania.
 16. W I czwartek od 15:00 do 20:00, jak zwykle, comiesięczna Adoracja Najśw. Sakramentu przez kandydatów do bierzmowania: VI, VII, II Gim.
 17. Też w ten czwartek przypada wspomnienie dowolne wpisanych pod tą datą w Martyrologium Rzymskim polscy zamęczeni w Peru misjonarze: bł. o. Zbigniew Strzałkowski (pochodzący z naszej diecezji) oraz o. Michał Tomaszek.
 18. W piątek (8 VI) przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu: „O Jezu Najsłodszy”.
 19. Jest to także „Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego”.
 20. Z racji uroczystości w piątek 8 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 21. W sobotę 9 VI w łączności z piątkową uroczystością NSPJ czci się we wspomnieniu liturgicznym Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 22. W Niedzielę za tydzień (10 VI) comiesięczna składka inwestycyjna na potrzeby parafii.
 23. Także w najbliższą niedzielę 10 VI przeprowadza się w naszej diecezji zbiórkę do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie.
 24. Również w niedzielę za tydzień po „prymarii” zmiana tajemnic w Różach Kobiet.
 25. Podczas Mszy św. wotywnej (tj. o 9:00) zaśpiewa i zagra zespół młodzieżowy „Siewcy Miłości”. Na „sumie” zaś śpiewa dziecięca schola.
 26. Intencja ogólna dla Żywych Róż na czerwiec: „Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności”.
 27. Trwa rozłożona na 9 miesięcy „Nowenna Jubileuszowa”. Do każdego z nich został przypisany konkretny temat i postać polskiego świętego lub błogosławionego. W czerwcu są nimi: Małżeństwo i rodzina oraz bł. Salomea.
 28. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych: w środę o 17:00 – DSM, w środę o 17:00 - ministranci, w piątek o 17:00 – próba scholii parafialnej, w piątek o 19:00 – spotkanie KSM-u.
 29. W związek małżeński zamierzają wstąpić 3 pary – zapowiedź trzecia: Jacek Bartłomiej Pałka, zam. Królowa Polska; oraz: Iwona Anna Kotas, zam. Królowa Polska. Janusz Stanisław Górka, zam. Nowy Sącz; oraz: Iwona Maria Borkowska, zam. Królowa Górna. Krzysztof Jakub Groń, zam. Mszalnica-Zagóra; oraz: Sylwia Józefa Janus, zam. Królowa Górna. Jak również 1 para – zapowiedź druga: Krzysztof Piotr Kulig, zam. Obidza; oraz: Angelika Maria Kocemba, zam. Królowa Polska (aktualnie Kraków). A także jedna para – zapowiedź pierwsza: Wojciech Michał Tokarz, zam. Ptaszkowa; oraz Katarzyna Szkaradek, zam. Królowa Polska. Jeśli znałby ktoś jakieś przeszkody do zawiązania tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 30. Za śp. Stanisława Kruczka z Mszalnicy-Zagóry, w którego pogrzebie uczestniczyliśmy 27 maja, odprawionych będzie 155 intencji mszalnych (143 indywidualnie zamówione oraz 12 od uczestników pogrzebu).
 31. Odprawiane są w czerwcu rozpoczęte w miniony piątek Msze św. „gregoriańskie” za śp. Jana i Katarzyny Pazgan.
 32. Wczoraj (tj. w sobotę 2 VI) w wieku 69 lat zmarł nasz kolejny parafianin śp. Józef Kogut z Królowej Polskiej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek: o 14:30 wprowadzenie trumny do kościoła i Różaniec, a o 15:00 Msza św. pogrzebowa. Codziennie o 19:00 różaniec w cerkwi. Pokój duszy!
 33. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Mężczyzn p.w. św. Pawła Apostoła zel. Ferdynand Poręba.
 34. Wydatki tego tygodnia: zakup iglaków 20 szt. iglaków do posadzenia na skarpie za nową plebanią + dokup 10 szt.
 35. Zakup 10 szt. skalniakowych roślin na skały przed plebanią – z rabatem od kwiaciarni „Lobelia” z Kamionki Wlk.
 36. Jeden 80 litrowy worek ziemi uniwersalnej. Naprawa mniejszej podkaszarki (z giętą lancą): zakup gaźnika i robocizna.
 37. Na nagrodę dla młodzieńca grającego cały maj na trąbce pieśni maryjne.
 38. Wpisowe dla DSM na wyjazd na oazy.
 39. Dwie małe pizze i hot-dogi dla pracujących przy starym kościele.
 40. Trzy duże pizze dla parafian pracujących w sobotę oraz 20 lodów, woda mineralna, kawa, herbata i cytryny.
 41. Mała wywrotka piasku i 15 worków cementu do prac przy starym kościele.
 42. Składka z Bożego Ciała na hospicja i wyznaczone cele charytatywne wyniosła – 2480,50 zł.
 43. Otrzymaliśmy do zapłacenia rachunki za prąd w kościele i starej plebanii – w sumie 1241,43 zł.
 44. Serdecznie dziękuję panom z grupy dziesiętnika Janusza Pazgana – pracowali przy układaniu skarpy za nową plebanią i zwózce reszty kamieni oraz plantowaniu ziemi przy schodach i wywózce z niej kamieni na parking koło cmentarza: Janusz Pazgan, Zbigniew Świgut, Sławomir Jelito z synem Michałem, Adrian Szeptak, Maciej Gromala, Adrian Legutko; zamiast pracy ofiarę złożyli przeszkodzeni wczoraj: Czesław Radzik (100 zł), Zenon Szeptak (100 zł), Tomasz i Stanisław Kumorek (2 x po 50 zł), Janusz i Krzysztof Gaborek (2 x po 50 zł), Bronisław Kumorek (50 zł).
 45. Serdecznie dzięki także paniom z grupy dziesiętnika Tadeusza Ramsa – pracowały przy pieleniu, nasadzaniu kwiatów i zakupionych iglaków oraz zbieraniu kamieni przy schodach z zawiezieniem na parking przy cmentarzu: Ewa Siedlarz, Anna Barankiewicz, Małgorzata Poręba, Elżbieta Chełminiak, Ewa Michalik; oraz ofiarę zamiast pracy złożyły: Ilona Rams (50 zł), Maria Poręba (50 zł), Maria Siedlarz (50 zł).
 46. Za ciągnik w dniu wczorajszym dziękuję Sławomirowi Jelito. Za ciągnik przed tygodniem dziękuję Jerzemu Ochwatowi.
 47. Za ofiarę za pracę z soboty 14 IV z grupy dziesiętnika Józefa Kotasa złożył też: Ludwik Ogórek (100 zł).Wszystkim „Bóg zapłać”.
 48. Na sobotę na 7:00 do układania kamieni i ziemi proszę panów z grupy dziesiętnika Władysława Stanka. Potrzebny ciągnik z przyczepką (wozem).
 49. Także na sobotę proszę panie z grupy dziesiętnika Eugeniusza Janusza. Czeka je nadal praca zbierania drobnych kamyków (przy schodach).
 50. Wielkie „Bóg zapłać” Elżbiecie Kogut z Królowej Górnej i Pawłowi Kachniarzowi z Mszalnicy-Zagóry za sprezentowanie parafii 25 dużych sadzonek róż – są już posadzone wokół kościoła przez panie z sobotniej dziesiątki (podobnie jak i za plebanią zakupione przeze mnie iglaki).
 51. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przebiegu uroczystości Bożego Ciała, a zwłaszcza trasy procesji: twórców czterech ołtarzy, dekoracji trasy i domów, strażackiej obstawy, LSO, DSM, zabrania feretronów i małych dzieci.
 52. Liceum oraz Szkoła Jezuitów w Nowym Sączu zapraszają na dzień otwarty w Poniedziałek 4 czerwca br. w godzinach 11:00 – 17:00. Szkoła mieści się przy ul. Piotra Skargi 10 obok kościoła Jezuitów w Rynku.
 53. W piątek 8 czerwca w Krynicy Zdroju w tamtejszym MOSiR diecezjalne uwielbienie „Laboratorium Miłości” od 18:00 do 21:00; patrz: plakat.
 54. W dniach 8-10 czerwca także w Krynicy w hali MOSiR odbędzie się II Forum Ewangelizacyjne „Czas Uzdrowienia” – patrz: plakat.
 55. W tą sobotę 9 VI sprzed naszej świątyni o 7:45 wyruszy jednodniowa IV Pielgrzymka śladami o. Andrasza. W programie pobyt w Strachocinie i Starej Wsi – miejscach związanych z św. Andrzejem Bobolą. Patrz: plakat. Wyjazd nastąpi nie jednym, a dwoma autobusami – w drugim autokarze są jeszcze wolne miejsca! Zapisy: 18 445 64 04.
 56. Parafia św. Małgorzaty 10 VI organizuje 27 Rodzinny Festyn Parafialny w godz. 13:00-20.00 przy ul. Bulwar Narwiku 12 (parking pod Bazyliką).
 57. Za tydzień we czwartek 14 VI – diecezjalna Wieczysta Adoracja zagości w naszej parafii.
 58. Też we czwartek 14 VI – diecezjalne dziękczynienie za przyjęcie sakramentu bierzmowania przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu.
 59. Trwają zapisy do Diecezjalnego Studium Organistowskiego. Egzamin 22 IX (sobota) o godz. 9:00. Składanie zgłoszeń do 24 VI – kontakt: Tel. 14 631 73 48 lub 606 332 134. Więcej szczegółów – patrz: afisz.
 60. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Renata i Paweł Janus; Halina Kruczek; Wioletta i Wojciech Kruczek. Do sprzątania dokładają się 3 kolejne rodziny: Jan i Helena Świgut; Barbara i Józef Świgut, Kazimierz i Czesława Czaja.
 61. Z tyłu świątyni na stoliku do zabrania darmowy periodyk „Na Fali” – w nim m.in. informacje o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej.
 62. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (5 zł); „Niedziela” (5 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 00:06
 

Ewangelia na dziś