Start Informacje Duszpasterskie XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 22:34

XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018

W tygodniu:

Niedziela – 17 VI – XI Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

Wtorek – 19 VI – wsp. dow. św. Romualda, opata

Czwartek – 21 VI – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zak.

Piątek – 22 VI – wsp. dow. Paulina z Noli, bpa; albo: św. Jana Fishera, bpa oraz Tomasza More`a, męcz.

Niedziela – 24 V – X Niedziela Zwykła – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 1. Liturgia Słowa przedstawia dziś Boga, który jak ogrodnik zasadza w nas gałązkę cedru, i jak siewca sieje ziarno zboża i ziarnko gorczycy – i cierpliwie czeka na rozwój Bożego dzieła w naszych duszach licząc na naszą z Nim współpracę.
 2. W tę niedzielę 17 VI w diecezji, jak co roku, obchodzi się Diecezjalne Święto Rodziny przy ołtarzu W Starym Sączu od 11:00 (patrz: afisz).
 3. Strażacy, jak zapowiadałem, dziś w tą niedzielę 17 VI kwestują przed kościołem na sztandar dla OSP.
 4. W tą niedzielę 17 VI po Mszy św. popołudniowej spotkanie Rady Parafialnej, na której też wypełnimy ankietę Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 5. Dziś odpust „na św. Antoniego” w Boguszy – suma o 11:00.
 6. Podczas Mszy św. wotywnej (tj. o 9:00) tak jak przed tygodniem zagra i zaśpiewa zespół młodzieżowy „Siewcy Miłości”.
 7. Także na Mszy św. o 9:00 Złoty Jubileusz Małżeństwa Marii i Władysława Galica – w tej Mszy św. 50-tej rocznicy zawarcia przez nich sakramentu weźmie także udział ich krewniak ks. prałat Leszek Galica z Braniewa, dziekan tamtejszego dekanatu, proboszcz w parafii bazyliki św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Poświęci on nabyte z funduszy Złotych Jubilatów: nowy Mszał Rzymski i srebrzone etui (futerał) na Ewangeliarz.
 8. Od wczoraj do dziś trwa w Częstochowie 37. Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości Narodu.
 9. W poniedziałek i wtorek Msze św. za parafian sprawowane będą przez ks. wikariusza poza parafią.
 10. We wtorek dzieci z klasy IV wyjeżdżają ze szkoły do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.
 11. We środę o 13:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla trzecich klas gimnazjalnych – potem dla nich akademia w szkole i komers.
 12. We środę 20 VI o 13:00 – Msza św. sprawowana będzie w intencji młodzieży i rodziców klas trzecich oraz wychowawców, nauczycieli i katechetów: w podziękowaniu za trzy wspólne lata nauki, trud włożony w wychowanie i nauczanie. Z prośbą o błogosławieństwo w dalszym życiu.
 13. We środę o 12:30, czyli pół godziny wcześniej będzie dla nich możliwość spowiedzi św.
 14. Natomiast dla pozostałych uczniów przed zakończeniem roku szkolnego będzie możliwość wyspowiadania się we środę przed godzinę od 17:00.
 15. W piątek o 8:30 w świątyni zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów i nauczycieli obu szkół – po niej uroczystości w szkole.
 16. Obie intencje Mszy św. w piątek o 8:30 sprawowane będą między innymi za odchodzącego z dyrektorstwa w Królowej Górnej Stanisława Porębę.
 17. W sobotę 23 VI przypada Dzień Ojca – pamiętajmy o naszych żyjących i zmarłych ojcach.
 18. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – będzie to także niedziela synodalna z własną liturgią.
 19. W dni powszednie po każdej Mszy św. z racji czerwca odmawiać będziemy litanię do Serca Jezusowego (w niedzielę w cerkwi po 14:30).
 20. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych: w środę o 17:00 – DSM w środę o 19:00 (po Msz św.) – aspiranci i ministranci w piątek o 19:00 – spotkanie KSM-u.
 21. W związek małżeński zamierzają wstąpić para – zapowiedź trzecia: Wojciech Michał Tokarz, zam. Ptaszkowa; oraz Katarzyna Szkaradek, zam. Królowa Polska. Kto znałby jakiekolwiek przeszkody do zawarcia tegoż małżeństwa, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 22. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna p.w. Bł. ks. Michała Tomaszka i ks. Zbigniewa Strzałkowskiego, zel. Marii Rymanowicz.
 23. Wydatki tego tygodnia: Zapłaciłem rachunek z firmy „interkom” za prąd w starym kościele.
 24. Naprawa wzmacniacza „Rduch” do kościoła (wymiana końcówki mocy).
 25. Geo-włóknina trzy rolki po 100 metrów (szerokość 80 cm) oraz dokupienie 50 metrów: Kontener 1000 litrów.
 26. 4 ławki „ogrodowe królewskie z podłokietnikiem” do zamontowania przy figurze MB + transport (te sfinansował parafianin).
 27. Trzy pizze dla robotników od nasadzania drzewek i obcinki suszu na drzewach koło starego kościoła.
 28. Pizza dla robotników oraz kawa. Pizza dla pracujących w sobotę, oraz woda, lody i kawa.
 29. Dwie nowe tylne opony do traktorka kosiarki: oraz za założenie u wulkanizatora (jedna ze starych się rozleciała).
 30. Zapłaciłem też za wykonaną przez Jarosława Kachniarza barierkę kainerową z „nierdzewki” przy oczku wodnym za nową plebanią (w sumie 15 metrów bieżących).
 31. Składka inwestycyjna na potrzeby parafii z niedzieli 10 VI wyniosła 3728 zł.
 32. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie sprzed tygodnia wyniosła 482,60 zł.
 33. Za wspomniane wyżej 4 ławki o nazwie własnej „ogrodowe królewskie z podłokietnikiem” do zamontowania przy figurze MB, jako ich fundator, w całości zapłacił 1000 zł nasz parafianin chcący pozostać anonimowym.
 34. Serdecznie dziękuję panom z grupy dziesiętnika Stanisława Ptaka – pracowali przy zwózce kamieniu i gruzu, a także sprzątaniu śmieci na cmentarzu oraz zasianiu trawy: Stanisław Ptak, Stanisław Ptaszkowski (z traktorem), Marian Ptaszkowski, Arkadiusz Ziaja (za niego syn Kacper Ziaja), Jerzy Ptaszkowski (za niego syn Konrad Ptaszkowski).
 35. Także dziękuję paniom z grupy dziesiętnika Eugeniusza Janusza – pracowały przy plewieniu kwiatów: Kazimiera Ochwat, Anna Witek, Stanisława Siedlarz (za nią Anna Siedlarz); zaś za dwie panie pracowało przed tygodniem dwóch mężczyzn: Eugeniusz Janusz (za żonę Stefanię Janusz), Michał Poręba (za Janinę Nowak). Nadto ofiarę 50 zł zamiast pracy złożyła Agnieszka Duda, KG 11. Bóg zapłać wszystkim!
 36. Na sobotę na 7:00 nadal do czyszczenia terenu koło cmentarza i do zwożenia kamieni proszę panów z grupy dziesiętnika Tadeusza Ramasa. Potrzebny ciągnik z przyczepką (wozem).
 37. akże na sobotę proszę panie z grupy dziesiętnika Krystyny Michalik – czeka je plewienie i zbieranie drobnych kamyków (przy schodach).
 38. W wyniku uzyskanych finansów z wrocławskiej grupy ochrony nietoperzy „ProNatura” i po napisaniu przez nią programu „nasadzeniowo-obcinkowego” wykonywane są prace przy roślinności – po nasadzeniu krzewów i kosodrzewiny na brzegu przy cerkwi, w tym tygodniu dokonano obcinki suszu i pielęgnacyjnego przycięcia 5 podsychających jesionów wokół starego kościoła oraz wycinki jednego suchego, na którego od jakiegoś już czasu mamy pozwolenie konserwatora. Po tej niedzieli wsadzonych będzie 8 wolnorosnących lip przywiezionych spod Konina oraz 6 jaworów. Jak już podawałem prace te wykonuje firma z uprawnieniami z okolic Niska. Prace te są wykonane bez wkładu finansowego naszej parafii. Jedyny wydatek to zakupienie geowłókniny (bo nie była planowana).
 39. Dziękuję Krystynie i Janowi Michalikom (i ich synom) – za skoszenie i zebranie trawy na zboczu nad kościołem oraz nad i pod cerkwią.
 40. W piątek 22 VI na sądeckim Rynku o godz. 18:00 V Koncert Uwielbieniowy „Pod sztandarem Jezusa”. Wystąpią Darek Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers oraz zespół Terra. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.
 41. „IX Świętojanki” w Dolinie Królówki odbędą się w przyszłą niedzielę 24 VI na scenie widowiskowej. O godz. 14:00 – inauguracja (rodzinny bieg, szkolne występy i konkurs plastyczny); 15:30 – różne melodie i tańce; 16:30 – piosenka biesiadna; 17:30 parafa piosenek; 18:30 – finał loterii fantowej; 19:30-23:00 – zabawa taneczna. Szczegóły są na plakacie w gablocie.
 42. W poniedziałek 2 lipca, jak każdego roku organizowana jest wraz z Akcją Katolicką pielgrzymka do Tuchowa – udział w Wielkim Odpuście Tuchowskim. Wyjazd z parkingu przy kościele o 16:00. Koszt – 20 zł od odoby. Zgłoszenia u Akcji Katolickiej do 28 czerwca (czwartek).
 43. Informuję, iż od jakiegoś czasu co niedzielę przed sumą modlitwę różańcową prowadzą kolejne osoby z Akcji Katolickiej – dotychczas przez około 20 lat prowadziła ją pani Janina Ochwat, która tę praktykę przekazała AK, a której serdecznie dziękuję za te lata modlitwy.
 44. Akcji Katolickiej dziękuję w tym miejscu za: ● zorganizowanie po jednej z majówek ogniska dla zaproszonych członków AK z innych parafii (było 25 + 15, a od nas 12 osób); ● wyjazd w jedną z minionych sobót 6 członków AK na pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy; ● przypominam, iż na czas wakacji AK zawiesza spotkania.
 45. Na sprzątanie 200 zł przekazały 2 rodziny: Sara i Paweł Ząber; Monika i Łukasz Ząber. Do sprzątania dokładają się 3 kolejne rodziny: Jolanta i Grzegorz Marszałek; Ilona i Andrzej Śmierciak; Stanisława Śmierciak
 46. Z tyłu świątyni na stoliku nadal do zabrania darmowy periodyk „Na Fali” – w nim m.in. informacje o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej.
 47. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (5 zł); „Niedziela” (5 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
 

Ewangelia na dziś