Start Informacje Duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 03 lutego 2019 13:12

IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019

W tygodniu:

I Niedziela – 3 II – IV Niedziela Zwykła; albo: wsp. dow. św. Błażeja, bpa. i męcz.; oraz: św. Oskara, bpa (opuszcza się)

Wtorek – 5 II – wsp. św. Agaty, dziew. i męcz.

I Środa – 6 II – wsp. śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

I Czwartek – 7 II – wotywa o Eucharystii lub o Jezusie Chrystusie Wiecznym Kapłanie

Piątek – 8 II – wsp. dow. św. Hieronima Emilianiego; albo: św. Józefiny Bakhity, dziew.

Niedziela – 10 II – V Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Scholastyki, dziew. (opuszcza się)

 1. Liturgia Słowa każe nam żyć Miłością do Boga i ludzi na świadectwo światu, który także dziś niestety nie chce słuchać proroków.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy I piątek oraz I sobotę lutego – a w tym: dziś I niedziela, I środa 6 II oraz I czwartek 7 II.
 3. W tę niedzielę (3 II) z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Z racji liturgii niedzielnej opuszcza się wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika oraz zwyczajowe błogosławieństwo świec i gardła (a także owoców).
 5. Dziś po prymarii zmiana tajemnic w Różach Mężczyzn (za tydzień zaś w Różach Kobiet).
 6. Dzisiejsza składka z 3 II z racji I niedzieli lutego przeznaczona jest na cele diecezjalne – za tydzień „inwestycyjna”.
 7. We wtorek 5 lutego przypada wspomnienie liturgiczne św. Agaty, dziewicy i męczennicy – święci się ku jej czci: chleb, wodę i sól.
 8. W środę 6 lutego przypada I środa miesiąca – u nas w parafii „dzień misyjny”, a tym samym podczas Mszy św. wieczornej przed Nowenną do MBNP: modlitwa za misjonarzy, składka na misje i zmiana tajemnic w Różach Misyjnych.
 9. I czwartek miesiąca przypada 7 II – Msze św. rano o 6:30 (z litanią do Jezusa) i wieczorem o 17:00 (z Adoracją IHS).
 10. I czwartek lutego jak co miesiąc jest dniem modlitw o powołania kapłańskie i zakonne (można celebrować wotywę o Eucharystii).
 11. Jak w każdy I czwartek od 15:00 do 20:00 ogólna Adoracja IHS w kaplicy bocznej dla kandydatów do bierzmowania.
 12. Trzej nasi chłopcy wracają dziś po ministranckim kursie na lektora – są to: Karol Rams, Kamil Janiczek, Kacper Janus. Teraz w sobotę 9 lutego mają zdać egzamin ze znajomości liturgii i dykcji, zaś w środę 13 lutego czeka ich wyświęcenie na lektora przez ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Oba te spotkania będą w Nawojowej.
 13. W sobotę po Mszy św. o 8:00 łaski chrztu dostąpi dziecko: Michał Janusz Kumorek.
 14. Cały miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających – pamiętajmy w modlitwie o schodzących z tego świata.
 15. Na luty Ojciec Święty podaje do omodlenia następującą intencję powszechną: „Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy”.
 16. Od soboty 19 I (do 17 II) odprawiane jest poza parafią w Świdnicy Śląskiej 30 Mszy św. „gregoriańskich” za śp. Józefa Hebdę.
 17. Zaś od poniedziałku 21 I do wtorku 19 II odprawiane jest u nas 30 Mszy św. „gregoriańskich” za śp. Ludwika Ogórka.
 18. Spotkania formacyjne, zbiórki i próby różnych grup parafialnych – terminy i godziny tych spotkań: ● w środę o 16:00 – cotygodniowe spotkanie DSM ● w piątek o 16:00 – zbiórka ministrantów ● w sobotę o 9:00 – schola ● zamiast spotkania w piątek – KSM wyjeżdża w sobotę o 9:00 na lodowisko.
 19. W ten piątek pierwsze odtąd cotygodniowe przygotowawcze spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św. Zapraszam do sali w podziemiach naszego kościoła na godz. 17:45.
 20. W niedzielę za tydzień po „sumie” o 11:45 spotkanie na starej plebanii Rady Parafialnej (z wypełnieniem ankiety synodalnej).
 21. W tym też tygodniu spotkania kancelaryjne w sumie z 6 parami narzeczeńskimi (3 we środę i 3 w piątek).
 22. W związek małżeński zamierzają wstąpić – zapowiedź trzecia: Kamil Tomasz Gieniec, Mszalnica; oraz: Klaudia Maria Klimczak, zam. Królowa Polska. Daniel Piotr Jacak, zam. Trzetrzewina; oraz: Renata Joanna Szczepka, zam. Królowa Górna. Gdyby ktoś wie ktoś o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, powinien je zgłosić w kancelarii parafialnej.
 23. W czwartkowe wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko (wychowawcy dzieci i młodzieży) do grona ministrantów przyjętych zostało dotychczasowych 6 aspirantów: Szymon Gomółka, Dominik Groń, Karol Janus, Filip Jelito, Michał Jelito, Bartłomiej Król.
 24. Po uroczystości chłopcy zaproszeni byli na plebanię na herbatkę oraz zafundowaną przez rodziców pizzę i szarlotkę.
 25. Dziękuję przy tej okazji za kwiaty, jakie ja i ks. wikariusz otrzymaliśmy od ich rodziców.
 26. W minioną sobotę 2 II o 12:00 odbył się pogrzeb zmarłego w czwartek 31 I naszego parafianina Jana Stanka, który przeszedł Sybir.
 27. Za jego duszę odprawionych będzie ponad 200 Mszy św. Listę przekażę rodzinie, a dokładną ich liczbę podam za tydzień.
 28. Msze od żony Marii odprawione będą: w 7 i 30 dzień po śmierci czyli w czwartek 7 lutego o 17:00 oraz w sobotę 2 marca o 8:00.
 29. Wydatki tego tygodnia: Komunikanty grube (10 tyś sztuk). Duże hostie do mszalnej konsekracji (300 sztuk).
 30. Kwiaty na Boże Narodzenie (cięte i donicowe „gwiazdy betlejemskie” i inne, dodatki do stroików itp.).
 31. Okładka złocona na ryty (A 5). Okładka (A 4) na różne bieżące teksty liturgiczne (np. różne modlitwy).
 32. Okładka z foliowymi koszulkami (A 5) na intencje. Olej parafinowy do świec na ołtarzach (5 litrów).
 33. Papier „Xero HP” do druku biuletynu (6 ryz); taśmy (klejąca i pakowa), żelowy długopisy. Dwa organizery XXT.
 34. Składka z MB Gromnicznej (2 II) przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji wyniosła 1064,02 + 2 €.
 35. Jeszcze (przy okazji opłat za gaz w kościele i utrzymanie cmentarza) na biuletyn ofiarę złożyli : Renata i Paweł Janus (30 zł); Ilona i Andrzej Śmierciak (30 zł); Monika i Jan Krok (30 zł); Kazimiera i Dominik Ochwat (30 zł); Maria i Zbigniew Świgut (30 zł).
 36. Bardzo wielu daje na ogrzewanie i cmentarz ofiarę po 100 zł – Bóg zapłać. Za jakiś czas po sezonie grzewczym, czyli na wiosnę podam sumę wpłat i kto jakie daniny złożył.
 37. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Mężczyzn p.w. św. Józefa, zel. Józefa Ruszkowicza.
 38. Rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych nastąpi po tej niedzieli w najbliższy poniedziałek – na razie są wygaszone.
 39. W tym roku nie przyjęło po kolędzie 6 rodzin; udzieliliśmy sakramentu namaszczenia 5 osobom; poświęconych było 6 domów.
 40. Bardzo proszę nie wynosić informatorów na klęczniki do przedsionka, bo potem od wiatru spadają na ziemię i walają się w błocie.
 41. Również proszę pooddawać w kaplicy bocznej książki-modlitewniki o Miłosierdziu Bożym – z 20 aktualnie jest 16 sztuk.
 42. Tej zimy pod wpływem wiatru i ciężkiego śniegu uległ złamaniu nadlały krzyż na cmentarzu – na wiosnę powtórny jego montaż.
 43. Kolejność czynności w sprawie wykonania grobowca czy grobu na cmentarzu: ustalenie z ks. proboszczem miejsca jego posadowienia; otrzymanie pisemnej zgody; rozpoczęcie wykopu przez firmę na podstawie tej zgody przy zachowaniu ogólnego porządku.
 44. Jeśli ekshumacja zwłok – to: zgłoszenie tego zamiaru do „sanepidu” (pora tylko zimowa!); otrzymanie od niego darmowej zgody; przedstawienia kopii administratorowi cmentarza, czyli ks. proboszczowi; czynności ekshumacyjne przez firmę pogrzebową.
 45. Dzięki za życzenia urodzinowe i tort urodzinowy, jakie ofiarowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (i rodzice).
 46. Pragnę poinformować, że w dniach od 8 do 10 lutego w Szkole Podstawowej w Starych Żukowicach odbędą się Warsztaty Muzyczne dla Dziewczęcej Służby Maryjnej. Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy wszystkie chętne członkinie parafialnych grup DSM, które poprzez śpiew, grę na instrumentach oraz wspólną modlitwę i zabawę pragną rozwijać swoje talenty, by potem lepiej wykorzystywać je tak dla siebie jak i we wspólnotach do jakich należą. Rozpoczęcie warsztatów w piątek – 8 lutego o godz. 19.00 a zakończenie – w niedzielę o godz. 12.00. Od nas o godz. 17:00 wyjeżdża 5 zgłoszonych DSM-ek na te że warsztaty.
 47. Wybory uzupełniające do Rady Gminy Kamionka Wielka w okręgu nr 9 (sołectwo Królowa Górna) odbędą się 10 lutego (ndz).
 48. Duszpasterstwo „Talent” zaprasza osoby prowadzące działalność gospodarczą, zarządzających zasobami ludzkim, pełniących funkcje kierownicze: na spotkanie w dniu 8 lutego do bazyliki św. Małgorzaty. O g. 17:30 – Adoracja IHS w ciszy. O g. 18:00 – konferencja: „Pochwała przedsiębiorczości, czyli o szlachetnym powołaniu przedsiębiorcy”, którą wygłosi ks. dr. Grzegorz Piątek, sercanin. O g. 19:00 – spotkanie dyskusyjne w kamienicy Rynek 10. Wstęp wolny. Patrz: gablota i WWW.DuszpasterstwoTalent.pl
 49. Warsztaty szkoleniowe dotyczące zatrudnienia pracowników kościelnych dla ks. proboszczów odbędą się na wzór kongregacji: 8 lutego – w auli przy bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu oraz 9 lutego w auli WSD w Tarnowie.
 50. Dziękuję za ofiarę 200 zł na sprzątanie 2 rodzinom: Edward Chochla; Marta i Jan Chochla. Do sprzątania dokładają się 3 kolejne rodziny: Anna i Marek Ślipek; Stanisława Grybel; Józefa i Tadeusz Kiełbasa.
 51. .Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (5 zł); „Niedziela” (5 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2019 09:28
 

Ewangelia na dziś