Start Informacje 2 Niedziela Zwykła - 17.01.2016
2 Niedziela Zwykła - 17.01.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 17 stycznia 2016 07:07

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016

W tygodniu:

Niedziela – 17 I – II Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Antoniego, opata (opuszcza się z racji niedzieli)

Wtorek – 19 I – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

Środa – 20 I – wsp. dow. św. Fabiana, pap. i męcz.; albo: św. Sebastiana, męcz.

Czwartek – 21 I – wsp. św. Agnieszki, dziew. i męcz.

Piątek – 22 I – wsp. dow. św. Wincentego, diak. I męcz.; albo: św. Wincentego Pallottiego, prezb.

Sobota – 23 I – wsp. dow. bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męcz.

Niedziela – 24 I – III Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc.

 1. Liturgia Słowa mówi nam dziś o wielorakich łaskach od Jezusa – o ile przebywamy z Nim jak w Kanie.
 2. Dziś, (17 I) przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, jak również Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
 3. W ramach ogłoszeń dziś Komunikat Biskupa o święceniach biskupich ks. Leszka Leszkiewicza.
 4. Jeszcze raz przypominam, iż od jutra rozpoczyna się Kurs Katechezy Przedmałżeńskiej w Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu, ul. Ks. Piotra Skargi 10. Konferencje głoszone będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki: od 18 stycznia do 29 stycznia 2016 roku. Więcej szczegółów w gablocie przed świątynią.
 5. Jak już przed tygodniem ogłaszałem, dziś, tj. 17 I drużyna Oldboys organizuje dla dzieci „Zabawę Karnawałową w Lisiej Górze od 14:00 w ramach XI Edycji Akcji „I ty też możesz pomóc”– wstęp bezpłatny. Od nas dzieci jadą ze mną busem.
 6. W najbliższą sobotę 23 I o godz. g. 14:00 w naszej parafii – ślub: Barbary Ziębiec i Artura Długopolskiego.
 7. W miniony piątek zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii – dziękuję za życzliwe przyjęcie, obecność domowników na kolędzie, ugoszczenie oraz ofiary. Również składam podziękowanie 28 rodzinom za zdeklarowanie się przyjęcia na nocleg młodzieży na ŚDM.
 8. W intencji wszystkich, których kapłani odwiedzili podczas tych dni sprawowana będzie Msza 31 I o 9:00.
 9. Składka sprzed tygodnia przeznaczona na cele parafialne wyniosła 2782,02 zł. Bóg zapłać.
 10. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna zelatorki Katarzyny Janus.
 11. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we środę o godz. o 17:15 – tj. bezpośrednio po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej (na plebanii), natomiast z racji ferii nie ma spotkań i zbiórek innych grup.
 12. W tym tygodniu na nowej plebanii trwały prace na czterech frontach: po pierwsze – rozpoczęły się poprawki i uzupełnienia instalacji elektrycznych (elektryk p. Mariusz Poręba pracował już 3 dni); po drugie – przez dwa dni wykonywano korekty w instalacji hydraulicznej (hydraulik z naszej parafii); po trzecie - finalizowano wykończeniówki pokoju i poddasza do zamieszkania dla ks. Prałata (robotnicy Grzegorz, Jakub i Maciej Kaczówka); wreszcie po czwarte – umeblowano i przeniesiono „na swoje” naszego ks. emeryta, bo dotąd mieszkał kątem na walizkach w pokoiku gościnnym.
 13. Prace z instalacjami będą jeszcze trwały w nadchodzącym tygodniu – a co za tym idzie wypłata za roboty.
 14. Pani Anna Kaczówka z synem Kacprem oraz pani Andżelika posprzątały po pracach plebanię i przeniosły do nowego mieszkania rzeczy naszego ks. Rezydenta.
 15. W związku z tymi pracami poniosłem pokaźne wydatki tego tygodnia: akcesoria do kładzenia płytek oraz meblowe: klej atlas; fuga beżowa pastelowa; fuga strong biała; moltopren; szpachla malarska zł; szpachla nierdzewna; kielenka; kołki wkręcane do regipsów; wałki moltopren; krzyżyki dystansowe do płytek; pędzel oil; 4 koła meblowe; koło meblowe plastikowe; wkręty do drewna 3`5; wkręty do drewna 4`2; bateria obrotowa do zlewu.
 16. Szpachle, puzz, farby; siatka do szpachlowania regipsów; zaprawa klejowa; akcesoria wykończeniowe; płytki ścienne beżowe koro-podobne (3 m 2).
 17. Akcesoria do przeróbki hydrauliki w łazience (zawór napowietrzający, rura 20, 6 kolanek 20`, 2 trójniki 20, 2 złączki 20, kolano 50/45`, 2 kolanka 50/90`, nasuwka, rura 50/67`, trójnik 50/90`, 2 zawory kątowe; oraz: zawór napowietrzający; zlew, mikrofalówka.
 18. Jeszcze: wkręty, kątowniki, haki, wycięcie otworu pod baterię w zlewu; śruby.
 19. Osączarka chromowa do naczyń „ander”; 2 tuby kleju do tworzyw herkules.
 20. Akcesoria elektryczne do robót przy poprawkach prądowych na plebanii: przekaźnik i stycznik; bezpiecznik różnicowy; maskownica-zaślepka modułów; skrzynka; trzy czujniki ruchu; lampka potrójna kontroli napięcia; przewody elektryczne; klosz do lampki nocnej.
 21. Słuchawka do domofonu; żarówki z dużym i małym gwintem; zegar naścienny.
 22. Akcesoria do uzupełnienia aneksu meblowego (blat bukowy z usługą docinki, obrzeże bukowe, naturalny teownik meblowy, listwa blatowa szczelinowa srebrna, ścisk stolarski, tacka do ociekarki).
 23. Drzwi białe „pagietowskie” z zamkiem; futryny drzwi. Listwy na półki: 20 m; 47 m; 20 m.
 24. Meble do gabinetu pracy: stolik komputerowy typu sekretarzyka + stojąca szafka na książki + wisząca szafka na inne akcesoria.
 25. Meble do sypialni: wersalka, dwa fotele, stolik szklany, stolik pod telewizor z przeszkloną szafką, dywan. Meble do aneksu: stolik okrągły i dwa krzesła, fotel do biurka (Eko-skóra). Robocizna + transport; jedzenie.
 26. Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi informuje, że ze względów organizacyjnych akcje pobrania kwi w Królowej Górnej odbędą się jeszcze 7 VIII i 11 XII 2016 r. Tych zaś, którzy systematycznie oddają krew zaprasza się na ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu.
 27. W 2016 r. ulega zmianie sposób zaopatrywania mieszkańców w worki na odpady komunalne. Pakiety worków jednorazowo rozprowadzane będą: dla mieszkańców Królowej Polskiej i w Mszalnicy Zagóry – w Szkole Podstawowej w KP we wtorek 19 stycznia w g. 14:00 – 17:00; zaś dla mieszkańców Królowej Górnej – w remizie OSP w KG we czwartek 21 stycznia w g. 15:00 – 18:00. Gdy w tych dniach nie można – to do końca stycznia należy je odebrać w Urzędzie Gminy w Kamionce Wielkiej. Przydział zależy od ilości osób.
 28. W zakrystii są jeszcze do zabrania nowe zeszyty dla dziesiętników podbite z pieczęcią parafialną.
 29. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Stanisława i Czesław Bogdańscy; Anna i Marian Marszałek; Katarzyna i Łukasz Woźniak. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Grażyna i Stanisław Chochla; Agnieszka i Janusz Wysowski; Iwona Słysz.
 30. Do nabycia na stoliku gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (5 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł); L`osservatore Romano (5 zł).
Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2016 15:30
 

Ewangelia na dziś

 • Środa 2018-11-21, Wspomnienie Ofiarowania NMP
  Łk 19,11-28
  Jezus opowiedział przypowieść, dlatego że był blisko Jerozolimy, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi. Mówił więc: „Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: «Zarabiajcie nimi, aż wrócę». Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: «Nie chcemy, żeby ten królował nad nami». Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dal pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał. Stawił się więc pierwszy i rzekł: «Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min». Odpowiedział mu: «Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami». Także drugi przyszedł i rzekł: «Panie, twoja mina przyniosła pięć min». Temu też powiedział: «I ty miej władzę nad pięciu miastami». Następny przyszedł i rzekł: «Panie, tu jest twoja mina, którą trzymałem zawiniętą w chustce. Lękałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: chcesz brać, czegoś nie położył, i żąć, czegoś nie posiał». Odpowiedział mu: «Według słów twoich sądzę cię, zły sługo. Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym: chcę brać, gdzie nie położyłem, i żąć, gdziem nie posiał. Czemu więc nie dałeś moich pieniędzy do banku? A ja po powrocie byłbym je z zyskiem odebrał». Do obecnych zaś rzekł: «Odbierzcie mu minę i dajcie temu, który ma dziesięć min». Odpowiedzieli mu: «Panie, ma już dziesięć min». Powiadam wam: «Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach»”. Po tych słowach ruszył na przedzie zdążając do Jerozolimy.