Start Informacje Duszpasterskie 2 Niedziela Zwykła - 17.01.2016
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
2 Niedziela Zwykła - 17.01.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 17 stycznia 2016 07:07

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016

W tygodniu:

Niedziela – 17 I – II Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Antoniego, opata (opuszcza się z racji niedzieli)

Wtorek – 19 I – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa

Środa – 20 I – wsp. dow. św. Fabiana, pap. i męcz.; albo: św. Sebastiana, męcz.

Czwartek – 21 I – wsp. św. Agnieszki, dziew. i męcz.

Piątek – 22 I – wsp. dow. św. Wincentego, diak. I męcz.; albo: św. Wincentego Pallottiego, prezb.

Sobota – 23 I – wsp. dow. bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męcz.

Niedziela – 24 I – III Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc.

 1. Liturgia Słowa mówi nam dziś o wielorakich łaskach od Jezusa – o ile przebywamy z Nim jak w Kanie.
 2. Dziś, (17 I) przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, jak również Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
 3. W ramach ogłoszeń dziś Komunikat Biskupa o święceniach biskupich ks. Leszka Leszkiewicza.
 4. Jeszcze raz przypominam, iż od jutra rozpoczyna się Kurs Katechezy Przedmałżeńskiej w Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu, ul. Ks. Piotra Skargi 10. Konferencje głoszone będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki: od 18 stycznia do 29 stycznia 2016 roku. Więcej szczegółów w gablocie przed świątynią.
 5. Jak już przed tygodniem ogłaszałem, dziś, tj. 17 I drużyna Oldboys organizuje dla dzieci „Zabawę Karnawałową w Lisiej Górze od 14:00 w ramach XI Edycji Akcji „I ty też możesz pomóc”– wstęp bezpłatny. Od nas dzieci jadą ze mną busem.
 6. W najbliższą sobotę 23 I o godz. g. 14:00 w naszej parafii – ślub: Barbary Ziębiec i Artura Długopolskiego.
 7. W miniony piątek zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii – dziękuję za życzliwe przyjęcie, obecność domowników na kolędzie, ugoszczenie oraz ofiary. Również składam podziękowanie 28 rodzinom za zdeklarowanie się przyjęcia na nocleg młodzieży na ŚDM.
 8. W intencji wszystkich, których kapłani odwiedzili podczas tych dni sprawowana będzie Msza 31 I o 9:00.
 9. Składka sprzed tygodnia przeznaczona na cele parafialne wyniosła 2782,02 zł. Bóg zapłać.
 10. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna zelatorki Katarzyny Janus.
 11. Spotkania formacyjne i zbiórki oraz próby różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we środę o godz. o 17:15 – tj. bezpośrednio po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej (na plebanii), natomiast z racji ferii nie ma spotkań i zbiórek innych grup.
 12. W tym tygodniu na nowej plebanii trwały prace na czterech frontach: po pierwsze – rozpoczęły się poprawki i uzupełnienia instalacji elektrycznych (elektryk p. Mariusz Poręba pracował już 3 dni); po drugie – przez dwa dni wykonywano korekty w instalacji hydraulicznej (hydraulik z naszej parafii); po trzecie - finalizowano wykończeniówki pokoju i poddasza do zamieszkania dla ks. Prałata (robotnicy Grzegorz, Jakub i Maciej Kaczówka); wreszcie po czwarte – umeblowano i przeniesiono „na swoje” naszego ks. emeryta, bo dotąd mieszkał kątem na walizkach w pokoiku gościnnym.
 13. Prace z instalacjami będą jeszcze trwały w nadchodzącym tygodniu – a co za tym idzie wypłata za roboty.
 14. Pani Anna Kaczówka z synem Kacprem oraz pani Andżelika posprzątały po pracach plebanię i przeniosły do nowego mieszkania rzeczy naszego ks. Rezydenta.
 15. W związku z tymi pracami poniosłem pokaźne wydatki tego tygodnia: akcesoria do kładzenia płytek oraz meblowe: klej atlas; fuga beżowa pastelowa; fuga strong biała; moltopren; szpachla malarska zł; szpachla nierdzewna; kielenka; kołki wkręcane do regipsów; wałki moltopren; krzyżyki dystansowe do płytek; pędzel oil; 4 koła meblowe; koło meblowe plastikowe; wkręty do drewna 3`5; wkręty do drewna 4`2; bateria obrotowa do zlewu.
 16. Szpachle, puzz, farby; siatka do szpachlowania regipsów; zaprawa klejowa; akcesoria wykończeniowe; płytki ścienne beżowe koro-podobne (3 m 2).
 17. Akcesoria do przeróbki hydrauliki w łazience (zawór napowietrzający, rura 20, 6 kolanek 20`, 2 trójniki 20, 2 złączki 20, kolano 50/45`, 2 kolanka 50/90`, nasuwka, rura 50/67`, trójnik 50/90`, 2 zawory kątowe; oraz: zawór napowietrzający; zlew, mikrofalówka.
 18. Jeszcze: wkręty, kątowniki, haki, wycięcie otworu pod baterię w zlewu; śruby.
 19. Osączarka chromowa do naczyń „ander”; 2 tuby kleju do tworzyw herkules.
 20. Akcesoria elektryczne do robót przy poprawkach prądowych na plebanii: przekaźnik i stycznik; bezpiecznik różnicowy; maskownica-zaślepka modułów; skrzynka; trzy czujniki ruchu; lampka potrójna kontroli napięcia; przewody elektryczne; klosz do lampki nocnej.
 21. Słuchawka do domofonu; żarówki z dużym i małym gwintem; zegar naścienny.
 22. Akcesoria do uzupełnienia aneksu meblowego (blat bukowy z usługą docinki, obrzeże bukowe, naturalny teownik meblowy, listwa blatowa szczelinowa srebrna, ścisk stolarski, tacka do ociekarki).
 23. Drzwi białe „pagietowskie” z zamkiem; futryny drzwi. Listwy na półki: 20 m; 47 m; 20 m.
 24. Meble do gabinetu pracy: stolik komputerowy typu sekretarzyka + stojąca szafka na książki + wisząca szafka na inne akcesoria.
 25. Meble do sypialni: wersalka, dwa fotele, stolik szklany, stolik pod telewizor z przeszkloną szafką, dywan. Meble do aneksu: stolik okrągły i dwa krzesła, fotel do biurka (Eko-skóra). Robocizna + transport; jedzenie.
 26. Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi informuje, że ze względów organizacyjnych akcje pobrania kwi w Królowej Górnej odbędą się jeszcze 7 VIII i 11 XII 2016 r. Tych zaś, którzy systematycznie oddają krew zaprasza się na ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu.
 27. W 2016 r. ulega zmianie sposób zaopatrywania mieszkańców w worki na odpady komunalne. Pakiety worków jednorazowo rozprowadzane będą: dla mieszkańców Królowej Polskiej i w Mszalnicy Zagóry – w Szkole Podstawowej w KP we wtorek 19 stycznia w g. 14:00 – 17:00; zaś dla mieszkańców Królowej Górnej – w remizie OSP w KG we czwartek 21 stycznia w g. 15:00 – 18:00. Gdy w tych dniach nie można – to do końca stycznia należy je odebrać w Urzędzie Gminy w Kamionce Wielkiej. Przydział zależy od ilości osób.
 28. W zakrystii są jeszcze do zabrania nowe zeszyty dla dziesiętników podbite z pieczęcią parafialną.
 29. Na sprzątanie 300 zł przekazały 3 rodziny: Stanisława i Czesław Bogdańscy; Anna i Marian Marszałek; Katarzyna i Łukasz Woźniak. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Grażyna i Stanisław Chochla; Agnieszka i Janusz Wysowski; Iwona Słysz.
 30. Do nabycia na stoliku gazety: Gość Niedzielny (5 zł); Mały Gość Niedzielny (4 zł); Miłujcie się (4 zł); Promyczek Dobra (5 zł); Świat Misyjny (2 zł 40 gr.); Misje Dzisiaj (3 zł); L`osservatore Romano (5 zł).
Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2016 15:30
 

Ewangelia na dziś