Start Informacje Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 05 marca 2017 07:36

I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017

W tygodniu:

I Niedziela – 5 III – I Niedziela Wielkiego Postu

Wtorek – 7 III – wsp. dow. śś. Perpetuy i Felicyty, męcz.

Środa – 8 III – wsp. dow. św. Jana Bożego, zak.

Czwartek – 9 III – wsp. dow. św. Franciszki Rzymianki, zak.

Sobota – 11 III – rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością św. Józefa

Niedziela – 12 II – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Lit. Słowa przestrzega przed kusicielem do grzechu działającym począwszy od raju aż po pokutną Jezusową pustynię.
 2. Dziś I niedziela marca, toteż po każdej Mszy św. wynagradzająca Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Dziś na sumie w I niedzielę marca (5 III) śpiewać będzie schola dziecięca.
 4. W tę niedzielę (5 III) – po Mszy św. o 7:00 zmiana tajemnic dla Róż Męskich.
 5. Dzisiejsza składka jak co miesiąc w pierwszą niedzielę przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 6. Również dziś 5 III zakończenie: tygodnia modlitw o trzeźwość narodu oraz kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty.
 7. We środę 8 III przypada Dzień Kobiet – w modlitwie pamiętajmy o wszystkich niewiastach.
 8. W sobotę tego tygodnia, jaki jest przed nami, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa (11-19 III).
 9. W niedzielę za tydzień (12 III) czyli w II niedzielę marca – po „prymarii” zmiana tajemnic dla Róż Żeńskich.
 10. Także w II niedzielę marca – w naszej parafii składka na potrzeby parafii.
 11. W najbliższą niedzielę (12 III), to jest corocznie w 2 Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy „dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”.
 12. Z tej racji 12 III przed świątyniami odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. W Wielkim Poście w naszej parafii odprawiane są następujące pasyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowe: dla dzieci – w środy o 16:30; ogólne – w piątki o 16:30; śpiewane przez świeckich – w niedziele o 8:00 (po prymarii) Gorzkie Żale (z Kazaniem Pasyjnym) – w niedziele o 13:30 (po nich Msza św. popołudniowa bez kazania).
 13. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna zelatorki Janiny Siedlarz.
 14. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu:  we środę o 16:00, tj. przed Mszą św. wieczorną – spotkanie DSM (sala pod kościołem), we środę o 18:00 – próba chóru, w sobotę o 9:00 – schola parafialna (na chórze), W salce pod kościołem cotygodniowe spotkanie z dziećmi do I Komunii i z ich rodzicami – w piątek o godz. 18:00.
 15. We Środę Popielcową 1 III zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Michalik – we czw. i pt. o 18:00 w cerkwi był Różaniec; a w sobotę o 13:30 wprowadzenie do kościoła i o 14:00 Msza św. pogrzebowa. Za jego duszę odprawione będą 54 Msze św. pogrzebowe (45 zamówionych indywidualnie i 9 od uczestników pogrzebu). Niech spoczywa w pokoju.
 16. Drugie zapowiedzi przedślubne (kto wiedziałby o jakichś przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, niechaj zgłosi w kancelarii parafialnej): Rafał Tadeusz Siedlarz, zam. Królowa Górna – oraz: Anna Barbara Tobiasz, zam. Klęczany, Dariusz Długopolski, zam. Jeziorzany – oraz: Joanna Alicja Chochla, zam. Królowa Polska, Przemysław Lebda, zam. Królowa Polska – oraz: Ewelina Anna Mikołajczyk, zam. Nowy Sącz, Janusz Piotr Hornik, zam. Janczowa – oraz: Sylwia Maria Bochenek, zam. Królowa Polska, Stanisław Kacper Szczypuła, zam. Nowy Sącz – oraz: Agnieszka Monika Laskosz, zam. Królowa Górna, Grzegorz Andrzej Lelito, zam. Nawojowa – oraz: Monika Maria Wyszowska, zam. Królowa Górna, Janusz Stanek, zam. Królowa Polska – oraz: Monika Ewa Gniadek, zam. Stróże, Artur Kazimierz Chudy, zam. Stara Wieś – oraz: Maria Anna Kachniarz, zam. Królowa Polska, Jeremiasz Witold Ptaszkowski, zam. Królowa Górna – oraz: Wioletta Jadwiga Szczepanik, zam. Sanok, Artur Marek Michnal, zam. Kraków – oraz: Magdalena Nowak, zam. Królowa Górna, Przemysław Józef Biel, zam. Jazowsko – oraz: zam. Królowa Polska, Szymon Radosław Klimczak, zam. Królowa Polska – oraz: Ewa Alicja Górka, zam. Królowa Polska. Zapowiedź pierwsza: Marcin Sylwester Poręba, zam. Królowa Górna – oraz Barbara Maria Smoter, zam. Nawojowa.
 17. Ks. Prałat został wypisany w tym tygodniu ze szpitala i od czwartku przewieziony do ZOL (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) w Grybowie prowadzony przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Tam czeka go pobyt około 3 miesięcy.
 18. Wydatki tego tygodnia: wpisowe dla rozgrywek w piłkę nożną LSO; naprawa czytnika w zakrystii ministrantów;  wydatek na rekolekcje dla dwóch osób z AK w Ciężkowicach (wpisowe od osoby i na drogę).
 19. Składka z Popielca przeznaczona na cele charytatywne wyniosła 970,05 zł (z tego połowa środków zostaje w parafii).
 20. Jolanta Król z Boguszy przy okazji załatwień kancelaryjnych na kościół w Królowej G. przekazała 100 zł. Dzięki.
 21. Jeden z parafian wystarał się i z rodziną przywiózł swym transportem używane meble do starej plebanii – dziękuję.
 22. Dzięki też naszej parafiance prowadzącej pralnię w Nowym Sączu za wypranie znalezionych bawełnianych obrusów.
 23. Dzięki chórowi za śpiew w Środę Popielcową podczas wieczornej Mszy św. oraz grupie „Siewcy Miłości” za muzyczną przeprowadzoną Drogę Krzyżową minionego piątku. Zapraszam i inne grupy do obstawy Dróg Krzyżowych.
 24. Przypominam jeszcze raz, że w Ośrodku Zdrowia w Ptaszkowej w piątek 10 III o 8:30 – kompleksowe badanie wzroku dla osób powyżej 15 lat z możliwością zakupu okularów. Rejestracja osobiście lub telefonicznie 18 445 17 25.
 25. Rekolekcje dla naszych gimnazjalistów (III klasy) odbędą się w DR Opoka w Starym Sączu 10-12 III. Koszt: 120 zł.
 26. „Warsztaty liturgiczne dla ceremoniarzy” wszystkich roczników odbędą się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach w dniach: 10 – 12 III (szczegóły: w poprzednim biuletynie).
 27. W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie dnia 11 marca 2017 r. odbędą się Warsztaty medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej (więcej szczegółów: w biuletynie ze Środy Popielcowej).
 28. Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z rejonu sądeckiego odbędzie się 11 III (w sobotę przed 2 niedzielą W. Postu) w Nowym Sączu w parafii św. Małgorzaty (szczegóły: w poprzednim biuletynie).
 29. W czwartek (9 III) w g. 14:00-18:00 w remizie OSP w Królowej G. można zapłacić podatek i opłaty za odpady komunalne.
 30. Starostwo powiatowe realizuje projekt pomocy niepełnosprawnym w sferze społecznej i zawodowej (różne kursy, poradnictwo, szkolenia, staże, praktyki, diagnoza potrzeb, pośrednictwo pracy i zatrudnienie). Szczegóły: w gablocie.
 31. Również fundacja im. Hetmana Jana Twardowskiego prowadzi darmowe porady specjalistów i pomocy materialnej i bytowej – szczegóły także w gablocie przed świątynią.
 32. Na sprzątanie 300 zł przekazały rodziny: Janusz, Bożena Gaborek; Michalina Kumorek; Agnieszka, Mariusz Kumorek. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Irena, Czesław Szeptak; Anna, Leon Szeptak; Stanisława, Jan Szeptak.
 33. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 02:15
 

Ewangelia na dziś