Start Informacje I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017
I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 05 marca 2017 07:36

I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017

W tygodniu:

I Niedziela – 5 III – I Niedziela Wielkiego Postu

Wtorek – 7 III – wsp. dow. śś. Perpetuy i Felicyty, męcz.

Środa – 8 III – wsp. dow. św. Jana Bożego, zak.

Czwartek – 9 III – wsp. dow. św. Franciszki Rzymianki, zak.

Sobota – 11 III – rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością św. Józefa

Niedziela – 12 II – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Lit. Słowa przestrzega przed kusicielem do grzechu działającym począwszy od raju aż po pokutną Jezusową pustynię.
 2. Dziś I niedziela marca, toteż po każdej Mszy św. wynagradzająca Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Dziś na sumie w I niedzielę marca (5 III) śpiewać będzie schola dziecięca.
 4. W tę niedzielę (5 III) – po Mszy św. o 7:00 zmiana tajemnic dla Róż Męskich.
 5. Dzisiejsza składka jak co miesiąc w pierwszą niedzielę przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 6. Również dziś 5 III zakończenie: tygodnia modlitw o trzeźwość narodu oraz kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty.
 7. We środę 8 III przypada Dzień Kobiet – w modlitwie pamiętajmy o wszystkich niewiastach.
 8. W sobotę tego tygodnia, jaki jest przed nami, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa (11-19 III).
 9. W niedzielę za tydzień (12 III) czyli w II niedzielę marca – po „prymarii” zmiana tajemnic dla Róż Żeńskich.
 10. Także w II niedzielę marca – w naszej parafii składka na potrzeby parafii.
 11. W najbliższą niedzielę (12 III), to jest corocznie w 2 Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy „dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”.
 12. Z tej racji 12 III przed świątyniami odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. W Wielkim Poście w naszej parafii odprawiane są następujące pasyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowe: dla dzieci – w środy o 16:30; ogólne – w piątki o 16:30; śpiewane przez świeckich – w niedziele o 8:00 (po prymarii) Gorzkie Żale (z Kazaniem Pasyjnym) – w niedziele o 13:30 (po nich Msza św. popołudniowa bez kazania).
 13. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Misyjna zelatorki Janiny Siedlarz.
 14. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu:  we środę o 16:00, tj. przed Mszą św. wieczorną – spotkanie DSM (sala pod kościołem), we środę o 18:00 – próba chóru, w sobotę o 9:00 – schola parafialna (na chórze), W salce pod kościołem cotygodniowe spotkanie z dziećmi do I Komunii i z ich rodzicami – w piątek o godz. 18:00.
 15. We Środę Popielcową 1 III zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Michalik – we czw. i pt. o 18:00 w cerkwi był Różaniec; a w sobotę o 13:30 wprowadzenie do kościoła i o 14:00 Msza św. pogrzebowa. Za jego duszę odprawione będą 54 Msze św. pogrzebowe (45 zamówionych indywidualnie i 9 od uczestników pogrzebu). Niech spoczywa w pokoju.
 16. Drugie zapowiedzi przedślubne (kto wiedziałby o jakichś przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, niechaj zgłosi w kancelarii parafialnej): Rafał Tadeusz Siedlarz, zam. Królowa Górna – oraz: Anna Barbara Tobiasz, zam. Klęczany, Dariusz Długopolski, zam. Jeziorzany – oraz: Joanna Alicja Chochla, zam. Królowa Polska, Przemysław Lebda, zam. Królowa Polska – oraz: Ewelina Anna Mikołajczyk, zam. Nowy Sącz, Janusz Piotr Hornik, zam. Janczowa – oraz: Sylwia Maria Bochenek, zam. Królowa Polska, Stanisław Kacper Szczypuła, zam. Nowy Sącz – oraz: Agnieszka Monika Laskosz, zam. Królowa Górna, Grzegorz Andrzej Lelito, zam. Nawojowa – oraz: Monika Maria Wyszowska, zam. Królowa Górna, Janusz Stanek, zam. Królowa Polska – oraz: Monika Ewa Gniadek, zam. Stróże, Artur Kazimierz Chudy, zam. Stara Wieś – oraz: Maria Anna Kachniarz, zam. Królowa Polska, Jeremiasz Witold Ptaszkowski, zam. Królowa Górna – oraz: Wioletta Jadwiga Szczepanik, zam. Sanok, Artur Marek Michnal, zam. Kraków – oraz: Magdalena Nowak, zam. Królowa Górna, Przemysław Józef Biel, zam. Jazowsko – oraz: zam. Królowa Polska, Szymon Radosław Klimczak, zam. Królowa Polska – oraz: Ewa Alicja Górka, zam. Królowa Polska. Zapowiedź pierwsza: Marcin Sylwester Poręba, zam. Królowa Górna – oraz Barbara Maria Smoter, zam. Nawojowa.
 17. Ks. Prałat został wypisany w tym tygodniu ze szpitala i od czwartku przewieziony do ZOL (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) w Grybowie prowadzony przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Tam czeka go pobyt około 3 miesięcy.
 18. Wydatki tego tygodnia: wpisowe dla rozgrywek w piłkę nożną LSO; naprawa czytnika w zakrystii ministrantów;  wydatek na rekolekcje dla dwóch osób z AK w Ciężkowicach (wpisowe od osoby i na drogę).
 19. Składka z Popielca przeznaczona na cele charytatywne wyniosła 970,05 zł (z tego połowa środków zostaje w parafii).
 20. Jolanta Król z Boguszy przy okazji załatwień kancelaryjnych na kościół w Królowej G. przekazała 100 zł. Dzięki.
 21. Jeden z parafian wystarał się i z rodziną przywiózł swym transportem używane meble do starej plebanii – dziękuję.
 22. Dzięki też naszej parafiance prowadzącej pralnię w Nowym Sączu za wypranie znalezionych bawełnianych obrusów.
 23. Dzięki chórowi za śpiew w Środę Popielcową podczas wieczornej Mszy św. oraz grupie „Siewcy Miłości” za muzyczną przeprowadzoną Drogę Krzyżową minionego piątku. Zapraszam i inne grupy do obstawy Dróg Krzyżowych.
 24. Przypominam jeszcze raz, że w Ośrodku Zdrowia w Ptaszkowej w piątek 10 III o 8:30 – kompleksowe badanie wzroku dla osób powyżej 15 lat z możliwością zakupu okularów. Rejestracja osobiście lub telefonicznie 18 445 17 25.
 25. Rekolekcje dla naszych gimnazjalistów (III klasy) odbędą się w DR Opoka w Starym Sączu 10-12 III. Koszt: 120 zł.
 26. „Warsztaty liturgiczne dla ceremoniarzy” wszystkich roczników odbędą się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach w dniach: 10 – 12 III (szczegóły: w poprzednim biuletynie).
 27. W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie dnia 11 marca 2017 r. odbędą się Warsztaty medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej (więcej szczegółów: w biuletynie ze Środy Popielcowej).
 28. Dzień Skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z rejonu sądeckiego odbędzie się 11 III (w sobotę przed 2 niedzielą W. Postu) w Nowym Sączu w parafii św. Małgorzaty (szczegóły: w poprzednim biuletynie).
 29. W czwartek (9 III) w g. 14:00-18:00 w remizie OSP w Królowej G. można zapłacić podatek i opłaty za odpady komunalne.
 30. Starostwo powiatowe realizuje projekt pomocy niepełnosprawnym w sferze społecznej i zawodowej (różne kursy, poradnictwo, szkolenia, staże, praktyki, diagnoza potrzeb, pośrednictwo pracy i zatrudnienie). Szczegóły: w gablocie.
 31. Również fundacja im. Hetmana Jana Twardowskiego prowadzi darmowe porady specjalistów i pomocy materialnej i bytowej – szczegóły także w gablocie przed świątynią.
 32. Na sprzątanie 300 zł przekazały rodziny: Janusz, Bożena Gaborek; Michalina Kumorek; Agnieszka, Mariusz Kumorek. Do sprzątania dokładają się kolejne 3 rodziny: Irena, Czesław Szeptak; Anna, Leon Szeptak; Stanisława, Jan Szeptak.
 33. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).
Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 02:15
 

Ewangelia na dziś

 • 2019-02-17, 6. Niedziela zwykła
  Łk 6,17.20-26
  Jezus zeszedł z dwunastoma Apostołami na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu. A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:
  „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.
  Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.
  Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.
  Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.
  Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.
  Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.
  Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.
  Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem ojcowie ich czynili fałszywym prorokom”.