Start Informacje Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 01 października 2017 06:16

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017

W tygodniu:

I Niedziela – 1 X – XXVI Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kośc. (opuszcza się)

Poniedziałek – 2 X – wsp. św. Aniołów Stróżów

I Środa – 4 X – wsp. św. Franciszka z Asyżu

I Czwartek – 5 X – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

I Piątek – 6 X – wsp. dow. św. Brunona, prezb.

I Sobota – 7 X – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Niedziela – 8 X – XXVII Niedziela Zwykła – „XVII Dzień Papieski”

 1. Lit. Słowa to nieustanne pytanie: kto naprawdę wypełnia wolę Bożą? Jak i też kto dochowuje wierności: Bóg czy człowiek?
 2. Wysłuchamy dziś Listu Episkopatu Polski „Idźmy naprzód z nadzieją!” zapowiadający XVII Dzień Papieski (8 X).
 3. W tę niedzielę 1 X można nabyć „chlebek miłosierdzia” – to akcja Caritas, która w diecezji wspomaga akcję dożywiania dzieci. Jednak tegoroczny dochód z „chlebków miłosierdzia” decyzją ks. Biskupa, tak jak i zbiórka do puszek, przeznaczone są na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Mówi o tym Komunikat Ks. Biskupa. Chleb ten jest pełnowartościowy – zdatny do spożycia.
 4. W tą niedzielę (1 X) składka odprowadzana jest do dyspozycji ks. Biskupa.
 5. Dzisiejsza I niedziela miesiąca jest dniem adoracyjnym – stąd po Mszach św. krótka Adoracja IHS (oprócz chrzcielnej „sumy”).
 6. W dniu dzisiejszym na „siódemce” zmiana tajemnic w Różach Męskich Różańca Św. Za tydzień na prymarii – Róż Żeńskich.
 7. Podczas Mszy św. wotywnej o 9:00 śpiewać i grać będzie młodzieżowy zespół muzyczny „Siewcy Miłości”.
 8. Dziś 1 X na sumie o 10:30 chrzest św. dwojga dzieci: ● Wojciech Kurczab; ● Alan Kacper Borkowski.
 9. W Cieniawie dziś o godz. 11:00 odpust ku czci św. Franciszka połączony z wizytacją kanoniczną (i imieninami 2 kapłanów).
 10. Dziś 1 X w Bochni rozpoczyna się w sanktuarium Tygodniowy Odpust ku czci MB Różańcowej (1-8 X). Szczegóły: na plakacie.
 11. W ramach tygodniowego różańcowego odpustu maryjnego w Sanktuarium w Bochni (1-8 X) – w piątek 6 X o 10:30 „XXII Diecezjalna Pielgrzymka Rencistów, Emerytów, Wdowców, Wdów i Ludzi Starszych Wiekiem”. Patrz: afisz.
 12. Od tej niedzieli rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe: we wszystkie niedziele o 14:00 (pół godziny przed Mszą św. o 14:30. Natomiast w dni powszednie – od poniedziałku do soboty – Nabożeństwa Różańcowe będą o 17:00 (a po nich Msza św.).
 13. Na czas zimowy od tego tygodnia wszystkie popołudniowe nabożeństwa już nie o 18:00, ale o 17:00.
 14. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej maryjnej różańcowej modlitwy – dzieci i młodzież zachęcam też do wykonania różańców „z czegokolwiek”, po doczepieniu karteczki z nazwiskiem można je od poniedziałku zawieszać na rurkowej konstrukcji przed kaplicą boczną; dzieci będą też otrzymywać banderole obecności. Tych, którzy nie mogą przyjść do świątyni, zachęcam do modlitwy różańcowej przy kapliczkach, tak jak „majówki” lub chociażby wspólnie w domu w rodzinie.
 15. We wtorek 3 X o 10:00 – Msza św. dla środowiska szkolnego z Królowej Polskiej z okazji „pasowania na ucznia”.
 16. W tym tygodniu przypada I środa misyjna: zmiana tajemnic róż misyjnych, składka na misje i modlitwa różańcowa w tej intencji.
 17. Spowiedź święta comiesięczna przez 1 godzinę: w I środę, I czwartek oraz I piątek od 16:00 do 17:00.
 18. Także w I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca października – Msze św. rano (z litanią) i wieczorem (z Adoracją).
 19. Do chorych w I piątki od tej pory ks. wikariusz jeździł będzie nie rano, ale po szkole (tj. po obiedzie).
 20. W I czwartek jak zwykle od 15:00 do 20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przez przygotowujących się do bierzmowania.
 21. Tak samo w I piątek ogólna Adoracja IHS – też w kaplicy bocznej – od 13:30 do 22:00.
 22. W tę I sobotę 7 X o 15:00 ślub narzeczeńskiej pary: Sabina Janus i Wojciech Maziarz.
 23. Również w najbliższą I sobotę 7 X na Mszy św. o 8:00 – chrzest dziecka: Lena Agnieszka Gnoińska.
 24. W tę sobotę (7 X) nastąpi zamknięcie zgłoszeń do Parafialnych Rad Duszpasterskich. A w najbliższą niedzielę (8 X) ogłoszę kogo zaproponowaliście. Sam akt wyboru dokonany będzie w całej diecezji w niedzielę za dwa tygodnie (15 X).
 25. Akcja Katolicka organizuje wyjazd autokarowy 7 X – na akcję „Różaniec na granicach”, to wspólna modlitwa na wszystkich granicach Polski; ostatecznie nasza parafia jedzie do Muszynki. Zapisy na tenże wyjazd – u członków AK. O 11:00 będzie tam Msza św. a po niej o 13:00 wymarsz z różańcem na niedaleką granicę. Mamy także zaproszenie na herbatkę i ciastko do będącego tuż obok Muszynki Tylicza do sióstr służebniczek, gdzie na placówce pracuje nasza rodaczka s. Iwona Kocemba.
 26. W niedzielę za tydzień, tj. 8 X, jak co roku przeżywać będziemy „Dzień Papieski”.
 27. Z tej racji w nadchodzącą niedzielę 8 X zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierająca uzdolnionych.
 28. Składka w II niedzielę miesiąca, czyli 8 października, jak co miesiąc na cele inwestycyjne w parafii.
 29. Na sumie w niedzielę za tydzień (8 X) śpiewać będzie dziecięca schola.
 30. „IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny” w tym roku odbędzie się w niedzielę 8 X w niedalekim Grybowie. O godz. 11:00 Msza św. w Bazylice; o 12:30 przemarsz na stadion Grybowii; od 13:00 do 15:00 spotkanie integracyjne. Marsz ten jest w ramach ogólnopolskich obchodów XVI Dnia Papieskiego. Patrz: plakat.
 31. Też w przyszłą niedzielę 8 X o godz. 11:00 – odpust ku czci MB Różańcowej w Nawojowej połączony z wizytacją Kanoniczną ks. bpa Leszka Leszkiewicza.
 32. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Mężczyzn zelatora Ferdynanda Poręby.
 33. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we środę o 16:00 – spotkanie DSM (sala pod kościołem), w piątek o 18:30 (po Mszy św.) – spotkanie na plebanii z dotychczasową Radą Parafialną, w sobotę o 8:30 – zbiórka aspirantów; ● w sobotę o 9:00 – próba dziecięcej scholi (na chórze).
 34. Wydatki tego tygodnia: Chlebki Miłosierdzia (60 szt. + 40 szt.).
 35. Agrowłóknina: 100m x 80 cm + 100 m x 60 cm. Geowłóknina (150 m x 50 cm).
 36. Pizze, kawa, zgrzewka wody, ciastka na spotkania i dla pracujących w sobotę.
 37. Zgrzewka wody mineralnej do kościoła (używanej do Mszy św.); za kwiaty na dekoracje ołtarzy we wrześniu.
 38. Wymiana 2 żarników halogenowych z odbłyskami w reflektorach punktowych (większy „Osram aluPAR 56” na ambonkę; i mniejszy „Omnilux PAR36” na krzyż na tęczy + opłata wysyłkowa.
 39. Substrat torfu (2 worki po 250 litrów) + ziemia uniwersalna (5 worków po 80 litrów); kora (5 worków po 80 litrów). Worek trawy do posiania w miejscach po pracach.
 40. Otrzymaliśmy rachunki za prąd w obu kościołach: 1145,75 +276,91 zł = 1422,66 zł.
 41. Minionej soboty przy kładzeniu kamienia i sadzeniu tui sumiennie pracowało tylko 4 mężczyzn z grupy dziesiętnika Eugeniusza Janusza: Eugeniusz Janusz, Stanisław Laskosz, Stanisław Witek, Edward Nowak oraz pomagał im Marek Homoncik, który był w zastępstwie za swą żonę z grupy Stanisława Karpiela. Za traktor dziękuję nadto p. Eugeniuszowi Januszowi.
 42. Tej soboty przy sadzeniu iglaków i rabatach pracowało 5 kobiet z grupy dziesiętnika Stanisława Karpiela: Irena Karpiel, Wiesława Kociołek, Stefania Jelito, Jolanta Homoncik z córką Moniką oraz za swą żonę wspomniany Marek Homoncik.
 43. Na sobotę proszę mężczyzn z grupy dziesiętnika Krystyny Michalik. Będzie nadal nawożenie ziemi do rabatów i na podsypkę i układanie kamienia koło nowej plebanii. Proszę, by zorganizowano choć jeden ciągnik do przewozu tychże kamieni i ziemi.
 44. Na sobotę proszę też kobiety z grupy dziesiętnika Stanisława Lebdy. Będzie praca pielęgnacyjna przy rabatach i nasadzanie bylin.
 45. W sobotę 14 X organizowana jest III Pielgrzymka „Śladami O. Andrasza” (o. Andrasz – to także kierownik duchowy S. B. Pauli Zofii Tajber założycielki Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana). Pielgrzymka jest połączona z Krajowym Zjazdem Apostolatu „Margaretka” tj. osób modlących się o świętość kapłanów; odbędzie się on w Krakowie–Łagiewnikach. W programie: konferencja krajowego koordynatora tego Apostolatu ks. Bogusława Nagla; Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Kard. St. Dziwisza; przejazd na cmentarz Rakowicki i modlitwa przy grobie oo. Jezuitów, gdzie spoczywają doczesne szczątki O. Andrasza; następnie wyjazd do Siedlca na spotkanie ze współsiostrami Matki P. Z. Tajber, gdzie Matka założycielka spędziła ostatnie lata swojego życia; tam konferencja S. Bogny Młynarz pt. „O. Andrasz spowiednik i kierownik duchowy sługi Bożej Pauli Zofii Tajber”. Po konferencji obiadokolacja i wyjazd do Królowej Górnej. Wyjazd z przed kościoła w Królowej Górnej o g. 8:30, powrót ok. g. 20:00. Szczegóły na plakacie, zapisy u p. Stanisławy Bogdańskiej tel. 608 065 902 lub 4456404 i ks. Jana Radzika. Zaproszenie dedykowane jest do wszystkich, ale szczególnie do osób modlących się o świętość kapłanów w tym Apostolacie.
 46. Pojawiły się kolejne cztery barierki przy schodach głównych i koło nowej plebanii – w tym tygodniu reszta, czyli kolejne cztery.
 47. Za kwiaty ofiarowane i posadzone przy głównych schodach dziękuję pp. Małysom. Gdyby ktoś przerywał kwiaty – przyjmę!
 48. Dziękuję Mariuszowi Michalikowi za nieodpłatne wyciągnięcie ciągnikiem i pocięcie na klocki lipowego wykrotu.
 49. Kartki wspominkowe listopadowe i roczne pojawią się na stoliku w przyszłą niedzielę.
 50. Na sprzątanie 200 zł przekazały 2 rodziny: Rafał i Agnieszka Kruczek, Stanisław i Agata Zaczyk. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Władysław i Julia Hreniak; Rafał i Irena Rymanowicz; Jan i Krystyna Michalik.
 51. Na stoliku wyłożone są ostatnie wydane w formie książkowej „Kalendarze Rolników” na 2018 r. Koszt jednego – 21 zł.
 52. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” – w środku audiobuk „Quo vadis” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).

 

Ewangelia na dziś