Start Informacje XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017
XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Proboszcz   
niedziela, 01 października 2017 06:16

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017

W tygodniu:

I Niedziela – 1 X – XXVI Niedziela Zwykła; albo: wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kośc. (opuszcza się)

Poniedziałek – 2 X – wsp. św. Aniołów Stróżów

I Środa – 4 X – wsp. św. Franciszka z Asyżu

I Czwartek – 5 X – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

I Piątek – 6 X – wsp. dow. św. Brunona, prezb.

I Sobota – 7 X – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Niedziela – 8 X – XXVII Niedziela Zwykła – „XVII Dzień Papieski”

 1. Lit. Słowa to nieustanne pytanie: kto naprawdę wypełnia wolę Bożą? Jak i też kto dochowuje wierności: Bóg czy człowiek?
 2. Wysłuchamy dziś Listu Episkopatu Polski „Idźmy naprzód z nadzieją!” zapowiadający XVII Dzień Papieski (8 X).
 3. W tę niedzielę 1 X można nabyć „chlebek miłosierdzia” – to akcja Caritas, która w diecezji wspomaga akcję dożywiania dzieci. Jednak tegoroczny dochód z „chlebków miłosierdzia” decyzją ks. Biskupa, tak jak i zbiórka do puszek, przeznaczone są na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Mówi o tym Komunikat Ks. Biskupa. Chleb ten jest pełnowartościowy – zdatny do spożycia.
 4. W tą niedzielę (1 X) składka odprowadzana jest do dyspozycji ks. Biskupa.
 5. Dzisiejsza I niedziela miesiąca jest dniem adoracyjnym – stąd po Mszach św. krótka Adoracja IHS (oprócz chrzcielnej „sumy”).
 6. W dniu dzisiejszym na „siódemce” zmiana tajemnic w Różach Męskich Różańca Św. Za tydzień na prymarii – Róż Żeńskich.
 7. Podczas Mszy św. wotywnej o 9:00 śpiewać i grać będzie młodzieżowy zespół muzyczny „Siewcy Miłości”.
 8. Dziś 1 X na sumie o 10:30 chrzest św. dwojga dzieci: ● Wojciech Kurczab; ● Alan Kacper Borkowski.
 9. W Cieniawie dziś o godz. 11:00 odpust ku czci św. Franciszka połączony z wizytacją kanoniczną (i imieninami 2 kapłanów).
 10. Dziś 1 X w Bochni rozpoczyna się w sanktuarium Tygodniowy Odpust ku czci MB Różańcowej (1-8 X). Szczegóły: na plakacie.
 11. W ramach tygodniowego różańcowego odpustu maryjnego w Sanktuarium w Bochni (1-8 X) – w piątek 6 X o 10:30 „XXII Diecezjalna Pielgrzymka Rencistów, Emerytów, Wdowców, Wdów i Ludzi Starszych Wiekiem”. Patrz: afisz.
 12. Od tej niedzieli rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe: we wszystkie niedziele o 14:00 (pół godziny przed Mszą św. o 14:30. Natomiast w dni powszednie – od poniedziałku do soboty – Nabożeństwa Różańcowe będą o 17:00 (a po nich Msza św.).
 13. Na czas zimowy od tego tygodnia wszystkie popołudniowe nabożeństwa już nie o 18:00, ale o 17:00.
 14. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej maryjnej różańcowej modlitwy – dzieci i młodzież zachęcam też do wykonania różańców „z czegokolwiek”, po doczepieniu karteczki z nazwiskiem można je od poniedziałku zawieszać na rurkowej konstrukcji przed kaplicą boczną; dzieci będą też otrzymywać banderole obecności. Tych, którzy nie mogą przyjść do świątyni, zachęcam do modlitwy różańcowej przy kapliczkach, tak jak „majówki” lub chociażby wspólnie w domu w rodzinie.
 15. We wtorek 3 X o 10:00 – Msza św. dla środowiska szkolnego z Królowej Polskiej z okazji „pasowania na ucznia”.
 16. W tym tygodniu przypada I środa misyjna: zmiana tajemnic róż misyjnych, składka na misje i modlitwa różańcowa w tej intencji.
 17. Spowiedź święta comiesięczna przez 1 godzinę: w I środę, I czwartek oraz I piątek od 16:00 do 17:00.
 18. Także w I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca października – Msze św. rano (z litanią) i wieczorem (z Adoracją).
 19. Do chorych w I piątki od tej pory ks. wikariusz jeździł będzie nie rano, ale po szkole (tj. po obiedzie).
 20. W I czwartek jak zwykle od 15:00 do 20:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przez przygotowujących się do bierzmowania.
 21. Tak samo w I piątek ogólna Adoracja IHS – też w kaplicy bocznej – od 13:30 do 22:00.
 22. W tę I sobotę 7 X o 15:00 ślub narzeczeńskiej pary: Sabina Janus i Wojciech Maziarz.
 23. Również w najbliższą I sobotę 7 X na Mszy św. o 8:00 – chrzest dziecka: Lena Agnieszka Gnoińska.
 24. W tę sobotę (7 X) nastąpi zamknięcie zgłoszeń do Parafialnych Rad Duszpasterskich. A w najbliższą niedzielę (8 X) ogłoszę kogo zaproponowaliście. Sam akt wyboru dokonany będzie w całej diecezji w niedzielę za dwa tygodnie (15 X).
 25. Akcja Katolicka organizuje wyjazd autokarowy 7 X – na akcję „Różaniec na granicach”, to wspólna modlitwa na wszystkich granicach Polski; ostatecznie nasza parafia jedzie do Muszynki. Zapisy na tenże wyjazd – u członków AK. O 11:00 będzie tam Msza św. a po niej o 13:00 wymarsz z różańcem na niedaleką granicę. Mamy także zaproszenie na herbatkę i ciastko do będącego tuż obok Muszynki Tylicza do sióstr służebniczek, gdzie na placówce pracuje nasza rodaczka s. Iwona Kocemba.
 26. W niedzielę za tydzień, tj. 8 X, jak co roku przeżywać będziemy „Dzień Papieski”.
 27. Z tej racji w nadchodzącą niedzielę 8 X zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierająca uzdolnionych.
 28. Składka w II niedzielę miesiąca, czyli 8 października, jak co miesiąc na cele inwestycyjne w parafii.
 29. Na sumie w niedzielę za tydzień (8 X) śpiewać będzie dziecięca schola.
 30. „IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny” w tym roku odbędzie się w niedzielę 8 X w niedalekim Grybowie. O godz. 11:00 Msza św. w Bazylice; o 12:30 przemarsz na stadion Grybowii; od 13:00 do 15:00 spotkanie integracyjne. Marsz ten jest w ramach ogólnopolskich obchodów XVI Dnia Papieskiego. Patrz: plakat.
 31. Też w przyszłą niedzielę 8 X o godz. 11:00 – odpust ku czci MB Różańcowej w Nawojowej połączony z wizytacją Kanoniczną ks. bpa Leszka Leszkiewicza.
 32. W niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie Róża Mężczyzn zelatora Ferdynanda Poręby.
 33. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych – w tym tygodniu: we środę o 16:00 – spotkanie DSM (sala pod kościołem), w piątek o 18:30 (po Mszy św.) – spotkanie na plebanii z dotychczasową Radą Parafialną, w sobotę o 8:30 – zbiórka aspirantów; ● w sobotę o 9:00 – próba dziecięcej scholi (na chórze).
 34. Wydatki tego tygodnia: Chlebki Miłosierdzia (60 szt. + 40 szt.).
 35. Agrowłóknina: 100m x 80 cm + 100 m x 60 cm. Geowłóknina (150 m x 50 cm).
 36. Pizze, kawa, zgrzewka wody, ciastka na spotkania i dla pracujących w sobotę.
 37. Zgrzewka wody mineralnej do kościoła (używanej do Mszy św.); za kwiaty na dekoracje ołtarzy we wrześniu.
 38. Wymiana 2 żarników halogenowych z odbłyskami w reflektorach punktowych (większy „Osram aluPAR 56” na ambonkę; i mniejszy „Omnilux PAR36” na krzyż na tęczy + opłata wysyłkowa.
 39. Substrat torfu (2 worki po 250 litrów) + ziemia uniwersalna (5 worków po 80 litrów); kora (5 worków po 80 litrów). Worek trawy do posiania w miejscach po pracach.
 40. Otrzymaliśmy rachunki za prąd w obu kościołach: 1145,75 +276,91 zł = 1422,66 zł.
 41. Minionej soboty przy kładzeniu kamienia i sadzeniu tui sumiennie pracowało tylko 4 mężczyzn z grupy dziesiętnika Eugeniusza Janusza: Eugeniusz Janusz, Stanisław Laskosz, Stanisław Witek, Edward Nowak oraz pomagał im Marek Homoncik, który był w zastępstwie za swą żonę z grupy Stanisława Karpiela. Za traktor dziękuję nadto p. Eugeniuszowi Januszowi.
 42. Tej soboty przy sadzeniu iglaków i rabatach pracowało 5 kobiet z grupy dziesiętnika Stanisława Karpiela: Irena Karpiel, Wiesława Kociołek, Stefania Jelito, Jolanta Homoncik z córką Moniką oraz za swą żonę wspomniany Marek Homoncik.
 43. Na sobotę proszę mężczyzn z grupy dziesiętnika Krystyny Michalik. Będzie nadal nawożenie ziemi do rabatów i na podsypkę i układanie kamienia koło nowej plebanii. Proszę, by zorganizowano choć jeden ciągnik do przewozu tychże kamieni i ziemi.
 44. Na sobotę proszę też kobiety z grupy dziesiętnika Stanisława Lebdy. Będzie praca pielęgnacyjna przy rabatach i nasadzanie bylin.
 45. W sobotę 14 X organizowana jest III Pielgrzymka „Śladami O. Andrasza” (o. Andrasz – to także kierownik duchowy S. B. Pauli Zofii Tajber założycielki Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana). Pielgrzymka jest połączona z Krajowym Zjazdem Apostolatu „Margaretka” tj. osób modlących się o świętość kapłanów; odbędzie się on w Krakowie–Łagiewnikach. W programie: konferencja krajowego koordynatora tego Apostolatu ks. Bogusława Nagla; Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Kard. St. Dziwisza; przejazd na cmentarz Rakowicki i modlitwa przy grobie oo. Jezuitów, gdzie spoczywają doczesne szczątki O. Andrasza; następnie wyjazd do Siedlca na spotkanie ze współsiostrami Matki P. Z. Tajber, gdzie Matka założycielka spędziła ostatnie lata swojego życia; tam konferencja S. Bogny Młynarz pt. „O. Andrasz spowiednik i kierownik duchowy sługi Bożej Pauli Zofii Tajber”. Po konferencji obiadokolacja i wyjazd do Królowej Górnej. Wyjazd z przed kościoła w Królowej Górnej o g. 8:30, powrót ok. g. 20:00. Szczegóły na plakacie, zapisy u p. Stanisławy Bogdańskiej tel. 608 065 902 lub 4456404 i ks. Jana Radzika. Zaproszenie dedykowane jest do wszystkich, ale szczególnie do osób modlących się o świętość kapłanów w tym Apostolacie.
 46. Pojawiły się kolejne cztery barierki przy schodach głównych i koło nowej plebanii – w tym tygodniu reszta, czyli kolejne cztery.
 47. Za kwiaty ofiarowane i posadzone przy głównych schodach dziękuję pp. Małysom. Gdyby ktoś przerywał kwiaty – przyjmę!
 48. Dziękuję Mariuszowi Michalikowi za nieodpłatne wyciągnięcie ciągnikiem i pocięcie na klocki lipowego wykrotu.
 49. Kartki wspominkowe listopadowe i roczne pojawią się na stoliku w przyszłą niedzielę.
 50. Na sprzątanie 200 zł przekazały 2 rodziny: Rafał i Agnieszka Kruczek, Stanisław i Agata Zaczyk. Do sprzątania dokładają się kolejne rodziny: Władysław i Julia Hreniak; Rafał i Irena Rymanowicz; Jan i Krystyna Michalik.
 51. Na stoliku wyłożone są ostatnie wydane w formie książkowej „Kalendarze Rolników” na 2018 r. Koszt jednego – 21 zł.
 52. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (5 zł); „Mały Gość Niedzielny” – w środku audiobuk „Quo vadis” (4 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Idziemy” (4 zł); „Promyczek Dobra” (5 zł); „Mały Promyczek” (5 zł); „Świat Misyjny” (2 zł 40 gr.); „Misje Dzisiaj” (3 zł); „L`Osservatore Romano” (5 zł); kwartalnik „Wieści Gminne” (3 zł).

 

Ewangelia na dziś

 • 2019-02-17, 6. Niedziela zwykła
  Łk 6,17.20-26
  Jezus zeszedł z dwunastoma Apostołami na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu. A On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:
  „Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.
  Błogosławieni wy, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.
  Błogosławieni wy, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.
  Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego podadzą w pogardę wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.
  Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.
  Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.
  Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.
  Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem ojcowie ich czynili fałszywym prorokom”.